DROPS Extra / 0-871

Christmas Rose by DROPS Design

Kootud DROPSi kindad jõuludeks lõngast Fabel või Flora.

DROPSi disain: muster nr fa-218
Lõngagrupp A
------------------------------------------------------
Suurus: üks suurus
Lõng: Garnstudio DROPS FABEL, 50 g / 205 m
50 g värv nr 100, naturaalvalge
50 g värv nr 106, punane

Või kasuta:
Lõng: Garnstudio DROPS FLORA
50 g värv nr 01, naturaalvalge
50 g värv nr 18, punane


DROPSi SUKAVARDAD: 3 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 26 s x 32 r parempidises koes = 10 x 10 cm
DROPSi SUKAVARDAD: 2,5 mm – sooniku jaoks
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% vill, 25% polüamiid
alates 2.50 € /50g
DROPS Fabel uni colour DROPS Fabel uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel print DROPS Fabel print 2.70 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel long print DROPS Fabel long print 2.90 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 5.00€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeeme A.1 kuni A.3.
----------------------------

VASAK KINNAS
Kootakse ringselt sukavarrastega.
Loo punase lõngaga 2,5 mm sukavarrastele 64 s. Koo 1 ring parempidi, siis koo 6 cm soonikut 1 pr / 1ph.
Võta 3 mm sukavardad, koo skeemi A.1, SAMAL AJAL kasvata esimesel ringil 2 s ühtlaste vahedega = 66 s.
Kui skeem A.1 on tehtud 1 mustrikordus vertikaalselt, koo skeemi A.2, SAMAL AJAL kahanda 2 s skeemi A.2 esimesel ringil = 64 s.
JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui on kootud 3 musta ruuduni skeemil A.2, jätka neil 3 mustal ruudul skeemiga A.3 pöidlakiilu jaoks (teistel silmustel jätka skeemiga A.2 nagu enne).
Kasvata skeemi A.3 külgedel, tehes mõlemal pool 1 õs, järgmisel real koo õs keerdsilmusena (st. koo läbi silmuse tagumise aasa), et ei tuleks auku.
Kui on tehtud 6 kasvatust (pöidlakiilul on nüüd 15 s), koo 4 ringi ilma kasvatamata (nagu näha skeemil A.3), siis tõsta 15 pöidlasilmust silmustehoidjale. Loo 3 uut silmust hoidjal olevate silmuste taha = 64 s.
Siis koo skeemi A.2.

Kui alustad kahandamist, kahanda mõlemal pool 3 silmust (punane, naturaalvalge ja punane) mõlemal küljel, kududes valge lõngaga 2 kokku.
Kahanda enne 3 s: 2 pr kokku.
Kahanda pärast 3 s: tõsta 1 s kudumata, 1 pr valgega, tõsta kudumata silmus üle.
Pärast kõiki kahandusi on vardal 12 s.
Katkesta lõng, tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.

PÖIAL
Tõsta 15 pöidlasilmust tagasi 3 mm varrastele. Koo vardale 9 s pöidla tagant servalt = 24 s. Jätka ringselt skeemiga A.3.
Kui alustad kahandamist pöidla otsas, kahanda mõlemal pool 1 punast silmust mõlemal küljel, kududes valge lõngaga 2 kokku.
Kahanda enne 1 punast silmust: 2 pr kokku.
Kahanda pärast 1 punast silmust: tõsta 1 s kudumata, 1 pr valgega, tõsta kudumata silmus üle.
Pärast kõiki kahandusi on vardal 8 s.
Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.

PAREM KINNAS
Loo ja koo nagu vasak kinnas, aga koo 3 musta ruutu pöidla jaoks skeemil A.3 6., 7. ja 8. silmuse kohale paremalt.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 11.01.2013
Uus skeem A.2.

Skeem

= punane
= naturaalvalge


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-871) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (12)

Mette L 07.11.2018 - 15:27:

Hvis man benytter samme fargekombinasjon som i dette mønsteret, er det da riktig å holde hvit tråd nærmest arbeidet eller rød tråd? Vet at det er viktigt å ikke bytte underveis, men det har vel også noe å si hvilken som er fremst/bak ifht dominans.

DROPS Design 07.11.2018 kl. 15:37:

Hei Mette. Den tråden du holder nærmest strikketøyet - altså lengst ut på fingeren (forutsatt at du strikker med begge tråder over venstre pekefinger) blir den dominante fargen. Mange foretrekker at det er mønsterfargen som er dominant, oghar da bunnfargen lengst inn på pekefingeren. God fornøyelse.

Maria 13.12.2016 - 08:35:

Hej Garnstudio. Tusind tak for en skøn opskrift ! Jeg har bare et problem, når man har strikket op til de tre sorte ruder og skal fortsætte med A3, skal man så fortsætte på tommelfingeren, eller skal man kun strikke de tre sorte ruder og fortsætte på A2 ?

DROPS Design 13.12.2016 kl. 11:57:

Hej Maria. Du strikker de 3 sorte ruder i A.3 (dvs, du fölger diagram A.3 over de 3 ruder = tager ud som der staar) og du strikker A.2 over resten af maskerne.

Jennie 04.11.2014 - 13:14:

Jag får inte ert mönster att stämma tycker att det blir på tok för kort mellan tummen och hoptagningen, hur ska man lösa det?

DROPS Design 25.11.2014 kl. 09:21:

Hej Jennie, Hela diag blir ca 20 cm och du börjar på tummen efter ca 2 cm, så 18 cm stämmer enligt beskrivningen och diagrammet. Lycka till!

Tineke Haitsma 17.10.2013 - 14:42:

L.S., bedankt voor het supersnelle antwoord. Had eigenlijk nog een vraag, aangezien ik maar met 1 hand kan breien lukt het mij nooit "rond te breien". Zijn alle rondbrei patronen ook te breien op 2 naalden? Bijv. ook de mooie kerstsokken?

DROPS Design 18.10.2013 kl. 15:54:

Voor de meeste patronen geldt dat in de rondte breien met naalden zonder knop en met de rondbreinaald allebei kan. Alleen als u heel veel steken hebt (bijvoorbeeld een trui) wordt het lastig.

Tineke Haitsma 17.10.2013 - 11:16:

Graag zou ik willen weten, aangezien ik op 2 pennen zonder knop brei, of ik het meerderen (dmv lussen )van de duim in de averechtse pen moet doen.

DROPS Design 17.10.2013 kl. 13:43:

Hoi Tineke. Ik zou altijd meerderen op de goede kant, maar vindt je het prettiger en mooier op de verkeerde kant, dan is dat aan jou.

Natali 31.03.2013 - 08:31:

I think there is an error in the text. Main diagram is A-2! not A-3 "RIGHT MITTEN: Cast on and work as left mitten but work the 3 black sts for thumb in the 6th, 7th and 8th st from the right in diagram A.3. "

DROPS Design 02.04.2013 kl. 09:58:

Dear Natali, main diagram for the mitten is A-2 but thumb is worked following diagram A-3 on the 3 black squares in A-2. Happy knitting!

Birgitta Dahlin 21.12.2012 - 11:05:

Jeanette Gör bara lika på båda sidorna så blir det bra, Hälsningar Birgitta

Jeanette 21.12.2012 - 10:40:

Vad tråkigt, jag har precis dragit ut detta mönster, för att ha det att sticka under julhelgen, och upptäcker att det finns kommentarer om att mönstret inte stämmer. Jag ser också att det är på många ställen som det inte stämmer, så nu vet jag inte om jag kan sticka detta innan helgen! Grr, vad ska jag då sticka som är kul, snacka om att fel i mönster kan förta stickglädjen. Jag hoppas ni hinner rätta till dessa fel FÖRE julhelgen, annars har ju inte detta mönster i en julkalender att göra.

DROPS Design 17.01.2013 kl. 14:48:

Vi har tilföjet nytt diagram. Desvaerre naaede vi ikke det inden vi gik paa julferie. Men diagram er nu korrekt.

Birgitta Dahlin 20.12.2012 - 19:23:

Mönster A2 Varv6,9, 10,26, 28,32,35,36,42,43, på alla dessa varv är höger och vänster sida olika. det kan vara fler varv som jag inte ser just nu. jag har stickat sockorna med samma mönster och där stämde mönster på båda sidorna.

DROPS Design 17.01.2013 kl. 14:48:

Tack for det. Vi har aendret diagram.

Birgitta Dahlin 20.12.2012 - 10:47:

Stämmer verkligen mönstret? Jag tycker inte att blommorna är lika på båda sidorna.

DROPS Design 20.12.2012 kl. 14:26:

Har du hittat ett fel får du gärna skriva konkret vilket varv du inte får det att stämma.

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-871

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.

#dropsfan galerii

Christmas Rose

Natalie, Ukraine

0-871 Christmas Rose

Natalya, Russian Federation