DROPS Extra / 0-871

Christmas Rose by DROPS Design

DROPS vánoční rukavice – palčáky pletené z příze "Fabel".

DROPS design: model č. fa-218
Skupina přízí: A
-------------------------------------------------------
Velikost: jednotná

Materiál: DROPS FABEL firmy Garnstudio
50 g, barva č.100, smetanová
50 g, barva č.106, červená

DROPS PONOŽKOVÉ JEHLICE č.3 – nebo velikosti potřebné k upletení zkušebního vzorku o rozměrech 26 ok x 32 řad lícovým žerzejem = 10 x 10 cm.
DROPS PONOŽKOVÉ JEHLICE č.2,5 – na lemy.

Nejste si jistí, kterou zvolit velikost? Třeba by vám pomohla informace, že modelka na obrázku je vysoká asi 170 cm a nosí velikost S nebo M. Pokud chcete plést/háčkovat pulovr, kabátek, šaty nebo podobný kousek, najdete dole pod návodem nákres s jednotlivými mírami v cm.

(Přejít k návodu...)

Máme stovky návodů na vánoční ozdoby i dárky. Podívejte se!

Tipy a rady

Jsme moc rádi, že jste si vybrali DROPS Design!

Snažíme se ze všech sil, aby byly naše návody srozumitelné a dobře se vám podle nich pracovalo.

Proto jsme ke každému přidali video-ukázky, které vám s postupem pomohou - najdete je v dolní části stránky.

Máme také podrobné výukové lekce, které vás krok za krokem provedou některými technikami. Najdete je zde!

VZOR:
Viz schémata A.1 až A.3.
---------------------------------------------------------

LEVÁ RUKAVICE:
Pleteme v kruhových řadách na ponožkových jehlicích.
Na jehlice č.2,5 nahodíme červenou přízí Fabel 64 ok a upleteme 1 kruhovou řadu hladce. Pak pleteme pružný lem 1/1 (= 1 oko hladce/1 obrace) do výše 6 cm. Pleteninu převedeme na ponožkové jehlice č.3. Nyní pleteme vzor A.1 a SOUČASNĚ přidáme v 1. kr. řadě vzoru A.1 rovnoměrně 2 oka = 66 ok. Po dokončení jedné celé sekvence vzoru A.1 (na výšku) pleteme vzor A.2 a SOUČASNĚ ujmeme v 1. kruhové řadě vzoru A.2 rovnoměrně 2 oka = 64 ok.
Jakmile dopleteme až ke 3 černým políčkům ve schématu A.2, pokračujeme nad těmito 3 oky vzorem A.3 (nad ostatními oky pleteme vzor A.2 jako dosud).Na obou stranách středového oka přidáváme ve vzoru A.3 nahozením (= 1x nahodíme), v následující kruhové řadě pak pleteme nahození hladce anglicky (tj. za zadní nit), aby v pletenině nevznikaly dírky. Jakmile máme přidáno po 6. (klínek palce nyní tvoří 15 ok), upleteme 4 kruhové řady bez přidávání (jak je patrné ze schématu A.3), poté odložíme 15 ok palce na pomocnou jehlici. Za odloženými oky nahodíme 3 oka nová = 64 ok. Pokračujeme vzorem A.2. Jakmile začneme ujímat, ujímáme na obou stranách rukavice po obou stranách úseku (červená, smetanová, červená) tak, že spleteme 2 oka smetanovou přízí. PŘED zmíněnými 3 oky splétáme vždy 2 oka hladce, ZA zmíněnými 3 oky ujímáme přetažením: 1 oko sejmeme hladce, 1 upleteme hladce smetanovou přízí a sejmuté přes ně přetáhneme. Po dokončení veškerého ujímání zbývá na jehlici 12 ok.
Přízi odstřihneme, protáhneme zbylými oky, stáhneme a zapošijeme.

PALEC:
Odložených 15 ok palce vrátíme zpět na ponožkové jehlice č.3. Z okraje za palcem nabereme 9 ok = 24 ok. Pleteme v kruhových řadách podle schématu A.3. Jakmile začneme ujímat, ujímáme na obou stranách palce po obou stranách 1 červeného oka tak, že spleteme 2 oka smetanovou přízí. Dále ujímáme: PŘED zmíněným okem splétáme vždy 2 oka hladce, ZA ním ujímáme přetažením: 1 oko sejmeme hladce, 1 upleteme hladce a sejmuté přes ně přetáhneme. Po dokončení veškerého ujímání zbývá na jehlici 8 ok.
Přízi odstřihneme, protáhneme zbylými oky, stáhneme a zapošijeme.

PRAVÁ RUKAVICE:
Nahodíme a pleteme stejně, jako levou, jen palec - 3 oka/černá políčka ve schématu A.3 – pleteme coby 6., 7. a 8. oko zprava.

Schéma

= červená
= smetanová


Do you need some help? Podívejte se na názorné video-ukázky!

S dotazy k návodu se, prosím, obraťte na obchodníka, u něhož jste si koupili přízi. S nákupem příze DROPS totiž získáváte také záruku, že se vám dostane kvalifikované odpovědi.

Všechny návody pečlivě kontrolujeme, ale případným chybám se přesto nevyhneme. Veškeré návody jsou původně v norštině, pak je tým našich specialistů z různých zemí světa překládá do jednotlivých jazyků. Pokud si tedy chcete zkontrolovat uvedené rozměry či propočty, provnejte překlad s původní norskou verzí návodu.

Pokud se vám zdá, že je v návodu chyba či nesrovnalost, napište nám, prosím, své postřehy prostřednictvím Komentářů. Přejít k originálu návodu na model DROPS Extra 0-871.