Tuttifrutti by DROPS Design

DROPS Big Fabel või kahekordsest Fabel lõngast kootudtuttidega kindad lastele

Võtmesõnad: labakud, soojad käed,
DROPSi disain: muster nr bf-008-bn
Lõngagrupp C
------------------------------------------------------
Suurus: 3/5 - 6/9 - 10/14 aastane
Lõng: Garnstudio DROPS BIG FABEL, 100 g / 150 m
100 g kõikidele suurustele värv nr 900, roosa/kollane/roheline
100 g kõikidele suurustele värv nr 109, tumeroosa

Või kasuta:
Garnstudio DROPS FABEL
100 g õikidele suurustele värv nr 911, lõbus lilla
100 g õikidele suurustele värv nr 109, tumeroosa

DROPSi SUKAVARDAD: 5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 17 s x 22 r parempidises koes = 10 x 10 cm.
DROPSi SUKAVARDAD: 4,5 mm – sooniku jaoks.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
DROPS Big Fabel DROPS Big Fabel
75% vill, 25% polüamiid
Tootmisest maas
leia alternatiivid
Vardad & heegelnõelad

Juhend

RIPSKUDE (ringselt kududes): * 1 ring parempidi, 1 ring pahempidi *, korda * kuni*.

KAHANDAMISE NIPP
Kahanda enne silmusemärkijat (SM): 2 pr kokku.
Kahanda pärast SM-i: tõsta 1 silmus pr kudumata, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse.
----------------------------

PAREM KINNAS
Loo 4,5 mm varrastele tumeroosa ühekordse Big Fabel või kahekordse Fabel lõngaga 28-32-36 s. Koo 2 ringi ripskoes - vaata ülevalt. Koo 2 pr / 2 ph soonikut 7-7-8 cm.
Võta 5 mm sukavardad ja roosa/kollane/roheline lõng ning koo parempidises koes, SAMAL AJAL kahanda esimesel ringil 6 s ühtlaste vahedega = 22-26-30 s.
JÄLGI KOETIHEDUST! NÜÜD MÕÕDA SIIT!
Kui töö pikkus on 1-1-2 cm, alusta pöidlakiilu kasvatamist, kududes 2 s ühest silmusest enne ja pärast teist silmust ringil (= 2 kasvatatud silmust). Korda kasvatamist igal teisel ringil veel 2-2-3 korda = 7-7-9 pöidlasilmust.
Kui töö pikkus on 4-4-5 cm (kasvatused pöidla jaoks on tehtud), tõsta pöidlasilmused silmustehoidjale. Loo pöidlasilmuste taha 1 uus silmus = 22-26-30 s, jätka ringselt parempidises koes.
Kui töö pikkus on 8-9-11 cm, paigalda 2 SM-i: 1 ringi algusesse ja teine pärast 11-13-15 silmust.
Nüüd kahanda 1 s mõlemal pool mõlemat SM-i - vaata kahandamise nippi (= 4 s kahandatud). Korda kahandamist igal teisel ringil veel 2 korda ning siis igal ringil 1-2-3 korda = 6 s jääb vardale.
Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita. Kinda pikkus on u. 18-20-23 cm.

PÖIAL
Tõsta 7-7-9 s silmusehoidjalt tagasi 5 mm vardale ja koo üles veel 3 s pöidla tagant = 10-10-12 s.
Koo ringselt parempidises koes, kuni pöial on 3,5-4,5-5,5 cm pikkune, siis koo kõik silmused paarikaupa kokku. Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.

VASAK KINNAS
Loo silmused ja koo nagu paremal kindal, aga kasvata pöidla jaoks mõlemal pool eelviimast silmust (mitte mõlemal pool 2. silmust).

TUTTID
Tee kirjust lõngast 4 tutti läbimõõduga u. 3 cm. Kinnita 2 tutti kinda välisküljele, sooniku ja labase koe ülemineku kohale.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Children 23-39) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (10)

Charlaine 01.11.2018 - 14:32:

Bonjour Dommage que vous ne fassiez pas de mitaine. C'est pratique pour mettre sur des gants fins, assortis à un gros bonnet chaud. Les moufles ne sont pas pratiques à utiliser pour les enfants. Je vais m'inspirer de votre modèle pour les faire car il est rare de trouver ce type de modèle en laine épaisse. Merci.

Doud 03.12.2014 - 12:33:

Bonjour, il faut tricoter en rond sur plusieurs aiguilles doubles. les indications disent de monter 28 mailles sur les aiguilles doubles mais il n'est pas précisé sur combien d'aiguille double je dois répéter cette opération. et 28 mailles seulement pour faire le poignet me parait petit. pourriez vous m'indiquer sur combien de mailles totales faut il monter pour débuter ce tricot. merci d'avance.

DROPS Design 03.12.2014 kl. 13:58:

Bonjour Mme Doud, on monte ici 28 m en taille 3/5 ans que l'on répartit sur les aiguilles doubles pointes, soit 7 m sur 4 aiguilles (voir vidéo ci-dessous) - pensez à bien vérifier votre tension (17 m x 22 rangs = 10 x 10 cm en jersey). Bon tricot!

Sabine 03.11.2014 - 00:29:

Hallo liebes Drops Team, gerade habe ich das Bündchen für den Fäustling fertig und möchte nun die Farbe wechseln und weiterstricken. Wie kann ich über28 Maschen 6 Maschen GLEICHMÄSSIG abnehmen? Was ist damit gemeint, denn richtig gleichmäßig geht es sich doch nicht aus. Liebe Grüße Sabine

DROPS Design 03.11.2014 kl. 08:55:

Es geht darum, dass die M in etwa gleichmäßig abgenommen werden, ganz genau kommt es nicht darauf an. Die M sollen nur nicht (um den Extremfall zu nennen) alle hintereinander an einer Stelle abgenommen werden. Sie können also etwa im Wechsel jede 4. und jede 5. M abnehmen, dann wird es so gleichmäßig wie möglich.

Lamelo 03.06.2014 - 22:09:

Je viens de réaliser ce modèle (sans les pompons). Facile à réaliser, c'est encore une fois très bien expliqué : merci !

Arnoux Guylaine 15.01.2014 - 15:29:

Es ce que vous vendez les models merci

DROPS Design 15.01.2014 kl. 16:09:

Bonjour Mme Arnoux, nos modèles sont disponibles gratuitement sur notre site. Si vous souhaitez acheter un modèle tout fait, n'hésitez pas à contacter les revendeurs DROPS qui pourront certainement vous renseigner, par téléphone ou par mail. Merci.

Melanie 31.07.2013 - 19:30:

Das video ist sehr hilfreich, doch eine kleine frage dazu hab ich noch. ist es richtig das ich auf der rechten seite den querfaden von vorne auffasse und verschränkt abstricke und den querfaden der linken seite von hinten ? so wie im video ? dazwischen stricke ich die maschen normal heraus. Über eine antwort wäre ich dankbar. Liebe grüße melanie

DROPS Design 02.08.2013 kl. 08:37:

Ja, machen Sie es bitte so wie im Video.

Melanie 05.07.2013 - 01:02:

Habe das verschränkt aufnehmen am daumen probiert, doch das klappt nicht so recht.gibt es dazu vieelleicht ein video ?Liebe grüße melanie

DROPS Design 07.07.2013 kl. 08:18:

Sie finden hier ein Video, wie man Maschen fast unsichtbar uas dem Querfaden aufnimmt: https://www.garnstudio.com/lang/de/video.php?id=9

Melanie 26.06.2013 - 20:54:

Beim anstricken des daumes hab ich das problem es bilden sich löcher. haben sie einen tipp für mich sonst werden die handschuhe nicht mehr fertig. das wär schade bei der schönen wolle. über eine schnelle rückmeldung wär ich froh. liebe grüße melanie

DROPS Design 28.06.2013 kl. 08:13:

Liebe Melanie, hier gilt das gleiche wie bei den anderen Handschuhen, bei denen Sie gefragt haben: verschränkt aufnehmen.

Melani 24.06.2013 - 15:15:

Bei den abnahmen nach dem bündchen strickt man am besten immer 2 maschen rechts zusammen oder besser rechts verschränkt ? Liebe grüße melanie

DROPS Design 26.06.2013 kl. 21:00:

Hallo Melanie, das können Sie so machen, wie es Ihnen besser gefällt.

Melanie 15.12.2012 - 22:09:

Nehme ich für den daumenkeil in jeder zweiten runde immer an der markierten masche zu oder immer eine versetzt und kann ich die zunahmen auch aus dem querfaden stricken ? liebe grüße

DROPS Design 16.12.2012 kl. 10:04:

Liebe Melanie, es ist beides möglich: wir haben hier die Zunahme an einer Stelle beschrieben, aber man kann die Zunahmen auch versetzen (um einen deutlichen Keil zu bekommen) und man kann statt 2 M in 1 zu stricken auch eine M aus dem Querfaden aufnehmen.

Jäta kommentaar mustrile DROPS Children 23-39

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.