DROPS / 138 / 14

Soft Spring by DROPS Design

Kootud DROPSi pitsimustriga nuppudega sall lõngast ”Lace”.

DROPSi disain: muster nr. LA-006
Lõngagrupp A
-----------------------------------------------------
Mõõdud:
Laius: u. 60 cm
Pikkus: u. 160 cm

Lõng: Garnstudio DROPS LACE, 100 g / 800 m
100 g värv nr. 8105, jääsinine

DROPSi PIKAD VARDAD: 3,5 mm - NB! Loe KUDUMISTIHEDUSE kohta allpoolt.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

70% alpaka, 30% siid
alates 5.50 € /50g
DROPS Lace uni colour DROPS Lace uni colour 5.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Lace mix DROPS Lace mix 5.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 11.00€. Loe edasi.

Juhend

KUDUMISTIHEDUS
Sall tuleb pärast kudumise lõpetamist märjaks teha ja venitada õigesse suurusesse. Seetõttu ei ole kudumistihedus väga tähtis, aga selleks, et saaksid aimu, kas kood liiga lõdvalt või tugevalt, on ta siin siiski antud: 23 silmust x 30 rida parempidises koes 3,5 mm varrastega = 10 x 10 cm.

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

MUSTER
Vaata skeeme M.1 ja M.2. Skeemil on toodud kõik read, vaadatuna töö paremalt poolt (PP).

NUPP
1. RIDA (töö PP): koo 7 silmust ühest silmusest järgmiselt: * 1 pr, 1 õs *, korda *-* kokku 3 korda ja lõpetuseks koo 1 pr = 7 silmust. Oluline on kududa need silmused lõdvalt (silmus u. 1 cm pikkune).
2. RIDA (töö PH (pahem pool)): koo need 7 silmust ph kokku. Esimesel real kootud silmuseid on raske kokku kududa, kui nad on liiga pingul ja lühikesed.
---------------------------

ÕLASALL
Loo 128 silmust 3,5 mm varrastele lõngaga Lace. Koo 1 rida töö PH-l parempidi.
Koo järgmine rida järgmiselt: 3 silmust ripskoes, skeemi M.1A muster 1 kord, skeemi M.1B muster 11 korda, skeemi M.1C muster 1 kord, 3 silmust ripskoes. Jätka selliselt kudumist, kuni skeemi M.1 mustrit on kootud 1 vertikaalne mustrikordus.

Nüüd koo 4 rida parempidises koes, 3 silmust mõlemal ääres koo ripskoes.
Koo järgmine rida järgmiselt: 3 silmust ripskoes, skeemi M.2A muster 1 kord, skeemi M.2B muster 3 korda, skeemi M.2C muster 1 kord, 2 pr kokku (järgmisel real on see silmus üks kolmest ripskoes ääresilmusest), 2 silmust ripskoes = 127 silmust.
Jätka selliselt mustri kudumist, 3 ääresilmust koo mõlemal äärel ripskoes, kuni salli pikkus on u. 80 cm, säti nii, et viimane rida on skeemi M.2 mustri viimane rida.
Siis koo 4 rida kõigi silmustega ripskoes. Tõsta kõik silmused silmusehoidjale.

Koo teine salli osa samamoodi.

ÜHENDAMINE
Silma/õmble 2 osa silmus silmuse haaval kokku.

VENITAMINE
Tee sall käesoojas vees märjaks. Pigista ettevaatlikult üleliigne vesi sallist välja – ära vääna – seejärel rulli sall rätiku vahele, nii muutub sall kuivemaks - nüüd on sall vaid niiske.
Aseta sall venitamisalusele (sobib nt. vaip või madrats) – ettevaatlikult venita sall etteantud suurusesse ja kinnita nööpnõeltega alusele. Jäta sall alusele kuivama. Pärast iga pesu tuleb venitamist korrata.

Skeem

= pr töö PP, ph töö PH
= tõsta 1 silmus kudumata parempidise kudumisvõttega üle, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse
= 1 õs
= 2 pr kokku
= tõsta 1 silmus kudumata parempidise kudumisvõttega üle, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle kokku kootud silmuste
= nupp - vt. ülevalt

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 138-14) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (41)

Hélène 17.02.2019 - 18:12:

Bonjour! Je tricote la section M2 et je me questionne à savoir si les 2mailles ens. à la fin du rang doivent être faites ou si c’était seulement pour le 1er rang? Devons-nous déplacer les marqueurs comme à la première section? Merci de votre aide! Hélène

DROPS Design 18.02.2019 kl. 10:31:

Bonjour Hélène, lisez tous les rangs des diagrammes de droite à gauche en commençant en bas, le nombre de jetés total du rang viendra compenser le nombre de diminutions du même rang (le nbe de mailles reste le même). Au rang suivant sur l'envers, n'hésitez pas à déplacer vos marqueurs pour délimiter chaque motif que les diminutions soient toujours bien alignées les unes au-dessus des autres. Bon tricot!

Hélène 12.02.2019 - 18:25:

Bonjour! On indique à la section M1A 7 mailles mais une fois tricotée, il y a 8 mailles. Est-ce une erreur? Merci de votre aide, Hélène

DROPS Design 13.02.2019 kl. 09:01:

Bonjour Hélène, aucunement: on diminue 1 m dans A, mais on fait 2 jetés (= 1 diminution, 2 augmentations), dans B, on diminue 2 m et on fait 2 jetés (= 2 diminutions, 2 augmentations), dans C, on diminue 1 m (= 1 diminution) = on a bien un total de 4 diminutions compensées par 4 augmentations, suivez le conseil de la réponse précédente pour bien conserver votre bon nombre de mailles dans chaque diagramme. Bon tricot!

Hélène 12.02.2019 - 17:09:

Bonjour! J’ai une question pour vous à savoir à la section M1C on indique 5 mailles mais lorsqu’on l’a tricote il n’en reste que 4 mailles. Donc, au rang de retour, je n’ai plus que 127 mailles (2mendr,2mens,1mendr=4mailles) et au rang suivant à l’endroit il me manque cette maille pour tricoter les grilles. Merci beaucoup pour votre aide!

DROPS Design 13.02.2019 kl. 08:59:

Bonjour Hélène, le nombre de mailles ne doit pas changer quand on tricote M.1: on diminue au total 4 mailles dans M.1A,B et C et on fait 4 jetés, c'est-à-dire que chaque diminution sera compensée par un jeté. Le nombre de mailles doit rester le même dans chaque diagramme, utilisez des marqueurs pour séparer les différents motifs A, B et C et sur l'envers, replacez vos marqueurs pour qu'il y ait toujours le même nombre de mailles dans chaque diagramme. Ainsi, au rang suivant sur l'endroit, le nombre de mailles tombera de nouveau juste. Bon tricot!

Hélène 03.01.2019 - 16:39:

Bonjour! J’aimerais savoir si nous devons tourner notre travail tout de suite après avoir fait les nopes sur l’endroit ou terminer le rang sur l’endroit et après tricoter le rang sur l’envers pour tricoter ces sept mailles ensemble? Merci de votre attention,

DROPS Design 04.01.2019 kl. 11:58:

Bonjour Hélène, chaque nope se tricote sur 2 rangs: on tricote d'abord 7 fois la même maille, on tourne, on tricote ces 7 m ens à l'envers, on tourne et on continue le rang comme dans le diagramme. Bon tricot!

Hélène 02.12.2018 - 01:29:

Bonjour! J’aimerais savoir si vous avez une vidéo concernant le grafting sur point mousse car il semble que ce soit différent du grafting sur point de jersey? Merci de votre attention.

DROPS Design 03.12.2018 kl. 09:19:

Bonjour Hélène, le grafting sur du point mousse se fait de la même façon que sur du jersey, en prenant les 2 pièces sur l'endroit (le dernier rang de chacune de ces 2 parties est tricoté sur l'envers). Bon assemblage!

Hélène 10.07.2018 - 14:24:

Bonjour! Merci de me répondre si rapidement mais je me permets d’insister dans la légende il manque les deux symboles. Ces derniers sont décrits mais il manque le dessin les représentant. Si vous vérifiez , il y a deux cases blanches. Merci et au plaisir de vous lire,

DROPS Design 10.07.2018 kl. 14:42:

Bonjour Hélène, nous pouvons voir ces symboles dans la légende et dans les diagrammes, essayez d'actualiser votre page après avoir nettoyé les cookies/votre cache, c'est peut-être juste un bug passager de visualisation. Bon tricot!

Hélène 10.07.2018 - 01:14:

Bonjour! Je remarque que dans la légende des diagrammes il manque le dessin de deux opérations, soit le surjet simple et le jeté. Suis-je dans l’erreur? Merci!

DROPS Design 10.07.2018 kl. 08:48:

Bonjour Hélène, sauf erreur, tous les symboles du diagramme sont bien dans la légende, le surjet simple vient en 2ème position (= glisser 1 m à l'end, 1 m end, passer la m glissée par-dessus la m tricotée) et le jeté se trouve juste après. Bon tricot!

Hélène 08.07.2018 - 21:50:

A titre d’information, avez-vous une vidéo qui démontre comment tricoter une note à 7 mailles? Merci!

DROPS Design 09.07.2018 kl. 08:50:

Bonjour Hélène, procédez comme dans cette vidéo en tricotant 2 fois de plus la maille = 1 jeté et 1 m end en plus dans la même maille, puis continuez comme dans la vidéo. Bon tricot!

Beata 12.02.2018 - 12:30:

Witam. Czy ten szal mozna dziergac w jednej czesci zamiast w dwoch? Wtedy wzor ukladalby sie w jedna strone.

DROPS Design 12.02.2018 kl. 14:39:

Witam, oczywiście. Wszystko zależy od efektu, który chcemy otrzymać. Miłej pracy!

Agata Brodziak 06.09.2017 - 20:16:

Mam pytanie odnośnie wzoru 138-14 nazwa soft spring. Wydaje mi sie ze w schemacie jest błąd. W schemacie M1C chyba jest błąd ponieważ cały czas musi on liczyć 5 oczek tymczasem kiedy przerobiony razem 2 oczka to chyba gdzieś trzeba wykonać narzut? Może sie mylę ale proszę o sprawdzenie całego schematu wzoru

DROPS Design 06.09.2017 kl. 22:23:

Witaj Agato, schematy są w porządku. W całym rzędzie czyli w schematach jest tyle samo narzutów co zamkniętych oczek. Robótka będzie idealnie symetryczna dzięki narzutom w ostatniej części schematu M.1B. POWODZENIA!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 138-14

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.