DROPS / 139 / 2

Rosita by DROPS Design

Kootud DROPSi pitsimustriga õlasall lõngast "Lace".

DROPSi disain: muster nr. LA-008
Lõngagrupp A
----------------------------------------------------
Mõõdud:
Ülaääre laius: u. 140 cm pärast venitamist
Pikkus keskjoonel: u. 75 cm pärast venitamist

Lõng: Garnstudio DROPS LACE, 100 g / 800 m
100 g värv nr. 3620, punane

DROPSi RINGVARDAD (80 cm): 3,5 mm – NB! Loe KUDUMISTIHEDUSE kohta allpoolt.
----------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

70% alpaka, 30% siid
alates 5.50 € /50g
DROPS Lace uni colour DROPS Lace uni colour 5.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Lace mix DROPS Lace mix 5.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 11.00€. Loe edasi.

Juhend

KUDUMISTIHEDUS
Sall tuleb pärast kudumise lõpetamist märjaks teha ja venitada õigesse suurusesse. Seetõttu ei ole kudumistihedus väga tähtis, aga selleks, et saaksid aimu, kas kood liiga lõdvalt või tugevalt, on ta siin siiski antud: 23 silmust x 30 rida parempidises koes 3,5 mm varrastega = u. 10 x 10 cm.
RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

MUSTER
Vaata skeeme M.1 ja M.2. Skeem on antud vaadatuna töö paremalt poolt (PP) ja näitab iga rida. Skeemi M.1A muster on skeemi M.1B mustri peegelpilt.

KASVATAMISE NIPP
Koo 5 silmust ühest silmusest järgmiselt: 1 pr, 1 õs, 1 pr, 1 õs, 1 pr. NB! Et keskmine silmus jääks tugevam ühest silmusest 5 silmuse väljakudumisel, koo kõik silmused (st. 1 pr-id) samal ajal läbi nii selle, kui ka eelmise rea keskmise silmuse.
--------------------------

ÕLASALL
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega, alustades ülaserva keskkohalt ja kududes allääre suunas.

Loo 3 silmust 3,5 mm ringvarrastele lõngaga Lace. Koo järgmiselt:
1. RIDA: 2 pr silmust esimesest ja teisest silmusest ja 1 pr kolmandast silmusest = 5 silmust.
2. RIDA: koo kõik silmused parempidi.
3. RIDA: 1 pr, 2 silmust järgmisest silmusest, paigalda järgmisele silmusele SM (silmusemärkija) (= keskmine silmus), 2 pr järgmisest silmusest, 1 pr = 7 silmust.
4. RIDA: koo kõik silmused parempidi.
5. RIDA (töö PH (pahem pool): 2 pr (= ääresilmused), 3 ph ja 2 pr (= ääresilmused).
Jätka kudumist järgmiselt: 2 ääresilmust ripskoes - vt. ülevalt, skeemi M.1A muster, 1 keskmine silmus parempidises koes, skeemi M.1B muster ja 2 ääresilmust ripskoes.
Kui skeemi M.1 muster on kootud, jätka silmuste kasvatamist ja mustri kudumist samamoodi, st. kasvata töö igal PP (parema poole) real 4 silmust.
Jätka kudumist, kuni salli kõrgus kergelt venitades ja keskjoonelt mõõdetuna on u. 42 cm (säti nii, et viimane rida on töö PH rida).

Järgmisel real (töö PP) kasvata keskmisest silmusest 5 silmust – vaata KASVATAMISE NIPPI.
Jätka skeemi M.2 mustri järgi kudumist järgmiselt: 2 silmust ripskoes, skeemi M.2A mustri esimesed 2 silmust, paigalda SM, siis skeemi M.2B muster kuni kolme keskmise silmuseni, paigalda SM, koo 3 keskmist silmust skeemi M.2C mustri järgi, paigalda SM, jätka kudumist skeemi M.2D mustri järgi, kuni kududa jääb 4 silmust, paigalda SM, koo 2 silmust skeemi M.2E mustri järgi ja 2 viimast silmust ripskoes.
Jätka niimoodi mustriga, kuni kokku 20 rida skeemi M.2 on tehtud. Jätka nii: tee 2 s ripskoes, skeemi M.2Ax järgmised 8 s,
jätka ülejäänud mustriga nagu enne, kuni jääb 10 s, tee skeemi M.2Ex järgmised 8 s, tee 2 s ripskoes.
Jätka kudumist, kuni salli kõrgus kergelt venitades on keskjoonelt mõõdetuna u. 60 cm.

Koo silmused maha kahekordse lõngaga järgmiselt: 2 pr, tõsta need silmused tagasi vasakule vardale ja koo nad seejärel parempidi keerdsilmusena kokku (s.t. koo läbi tagumise aasa mitte eesmise aasa). * Koo veel 1 silmus (= paremal vardal on 2 silmust), tõsta need silmused tagasi vasakule vardale, koo need silmused parempidi keerdsilmusena kokku *, korda *-* kuni kõik silmused on maha kootud.
Silmused kootakse nii maha selleks, et serv jääks venitamise jaoks elastsem.

VENITAMINE
Tee õlasall käesoojas vees märjaks. Pigista ettevaatlikult üleliigne vesi sallist välja - ära vääna - seejärel rulli sall rätiku vahele, nii muutub sall kuivemaks - nüüd on sall vaid niiske.
Aseta sall venitamisalusele (sobib nt. vaip või madrats) - ettevaatlikult venita sall etteantud suurusesse ja kinnita nööpnõeltega alusele. Jäta sall alusele kuivama.
Pärast iga pesu tuleb venitamist korrata.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 25.06.2018
Uuendatud teksti, kuidas kududa skeemi A.2.

Skeem

= pr töö PP, ph töö PH
= 1 õs
= 2 pr kokku
= tõsta 1 silmus kudumata parempidise kudumisvõttega, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse
= tõsta 1 silmus kudumata parempidise kudumisvõttega, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle kokku kootud silmuste


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 139-2) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (69)

Pascale 02.09.2018 - 15:47:

Bonjour Je ne comprends pas ce que je dois faire après avoir tricoté M1b et M1a. IL est indiqué "continuer le point fantaisie et les augmentations de la même façon, c'est-à-dire augmenter 4 m tous les rangs sur l'endroit. " Quel point fantaisie ? Sachant que je me retrouve avec 13 mailles + 2 mailles point mousse de chaque côté.

DROPS Design 04.09.2018 kl. 13:12:

Bonjour Pascale, vous continuez simplement comme avant (répétez par ex les 2 derniers rangs des diagrammes, vous aurez juste plus de mailles (1 dim, 1 jeté ou 1 jeté, 1 dim) entre le début et la fin du motif. Bon tricot!

Marie Madeleine 06.06.2018 - 07:49:

Bonjour, Après une longue réflexion et des recherches , j'ai enfin refait les diagrammes M 2 A et M2 E qui présentent des ERREURS...les explications manquent de précisions et il vaut mieux être experte pour le tricoter jusqu'au bout. Toutefois le rendu est très joli. Bonne journée

Marie-Madeleine 29.05.2018 - 16:08:

Bonjour, Si j'ai bien compris le 2ème motif M2 est bordé de 2 mailles jersey (en plus des 2 mailles lisière), le 3ème de 4 mailles jersey et ainsi de suite. Merci de votre réponse Cordialement

DROPS Design 25.06.2018 kl. 15:54:

Bonjour Marie-Madeline, une correction a été faite pour la façon de tricoter M.2 - Bon tricot!

Marie-Madeleine 29.05.2018 - 13:55:

Bonjour madame, Quand j'ai tricoté M 2 une fois en hauteur pour M2A j'ai 13 mailles : donc 8 pour M2 B il reste 5 mailles et non 4.. Ensuite je commence par 2 m lisière puis 2 m puis M2 A sur 2 mailles. Au rang suivant (rang 3) comment tricoter les 2 mailles endroit après les 2 m lisière et avant M2A ? Si je suis les indications j'obtiens alors 4 mailles lisière et non 2 comme précédemment. Je suis perdue.Merci de votre aide Bonne journée

DROPS Design 30.05.2018 kl. 15:02:

Bonjour Marie-Madeleine, le modèle va être vérifié dès que possible, merci d'avance pour votre patience.

M Madeleine 28.05.2018 - 22:01:

Bonjour, Quand j'ai tricoté 1 fois M2 en hauteur je suis les indications données (rang 1 après M2) Ensuite au rang 3 (après avoir tricoté 1 fois M2) je ne sais pas comment commencer ce rang. Merci de votre aide Bonne soirée

DROPS Design 29.05.2018 kl. 08:58:

Bonjour M Madeleine, après avoir tricoté 1 x M.2 en hauteur, répétez les 2 derniers rangs de M.2B, M.2C et M.2D, et, en même temps, reprenez M.2A et M.2E à partir du 1er rang ainsi: 2 m end, M.2A sur les 2 m suivantes, M.2B sur les 8 m suivantes, et tricotez M.2E ainsi: M.2D au-dessus des 8 premières m et commencez M.2E à partir du 1er rang sur les 2 m suivantes, 2 m end. Après les 2 premiers rangs, répétez M.2B,C et D et continuez M.2A et M.2E (= rang 3 de ces diagrammes). Bon tricot!

Jennifer 01.03.2015 - 18:17:

I am blocked at first repeat of M2 : I have 13 stiches (after the 2 edge ones) up till the stich marker. If I do M2A over 2 stiches, then M2B over the next 8 stiches as indicated in the pattern, this does not take me to the stich marker. I hope you can explain clearly because it has been a big knit to get this far .... thank you.

DROPS Design 02.03.2015 kl. 10:00:

Dear Jennifer, before working M2 you should have worked M1 increasing 4 sts on every row worked from RS until shawl measures approx. 4 cm along mid back. When working then 1st repeat of M2, you first work 2 sts garter st, then M2A over the first 2 sts, then repeat M2B until 3 mid sts (= the middle st + 1 st each side), work M2C over these 3 sts, repeat M2D over the next sts until 4 sts remain, work M2E over the next 2 sts and finish with 2 sts in garter st. Happy knitting!

Adelina 27.01.2015 - 01:25:

Buonasera! Nel pattern dice " intrecciare con due capi", quindi bisogna utilizzare il filato messo doppio? Grazie!

DROPS Design 27.01.2015 kl. 08:58:

Buongiorno Adelina. Sì è corretto: bisogna intrecciare le m con il filato messo doppio. Buon lavoro!

Grethe Hansen 26.08.2014 - 11:22:

Jeg er lige blevet færdig med Rosita, opskrift 139-2. Der skal tages ud hele vejen i mønster M2C, og de nye masker strikkes med i mønsteret. Dette er ikke forklaret i opskriften, og det var først efter jeg havde kigget på den engelske oversættelse, at jeg forstod, hvordan det skulle gøres

Wiegand 27.04.2014 - 11:48:

1x heißt es Länge 60 cm und dann wieder Länge 75 cm, beide Male leicht gespannt. Was stimmt denn nun?

DROPS Design 28.04.2014 kl. 00:07:

Liebe Frau Wiegand, die 75 cm beziehen sich auf das Endergebnis, nachdem Sie das Tuch wie beschrieben gespannt haben. Die 60 cm beziehen sich auf das Maßnehmen während des Strickens, hierbei strecken Sie das Tuch leicht. Beim abschließenden Spannen wird das Tuch noch weiter gedehnt.

Erika 27.03.2014 - 07:56:

Ich habe M1 beendet, nun steht in einem Kommentar, daß aus der Mittelmasche nur 3 anstelle von 5 M.aufgenommen werden, ist das richtig und warum wird das nicht im Strickmuster geändert? Ich warte mit dem Weitermachen besser auf eine -hoffentlich- schnelle Antwort und vielen Dank dafür. Gruß Erika

DROPS Design 30.03.2014 kl. 12:10:

Liebe Erika, die Anleitung sollte stimmen, wie sie ist - Sie müssen vor M.2 aus der mittleren M 5 M herausstricken (also 4 Zunahmen machen), damit das Muster M.2 dann aufgeht.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 139-2

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.