DROPS / 134 / 29

Baltique by DROPS Design

DROPS Lima või Puna lõngast pärlkoes kootud müts

Võtmesõnad: lotumüts, mütsid, peakatted,
DROPSi disain: muster nr LI-009
Lõngagrupp B
------------------------------
Suurus: S/M - M/L
Pea ümbermõõt: 52/54 - 56/58 cm
Lõng: Garnstudio DROPS LIMA 50 g/ 90 m
150 g mõlemale suurusele värv nr 8465, hall

Või kasuta:
Garnstudio DROPS PUNA, 50 g/110 m
150 g mõlemale suurusele värv nr 06, hall

DROPSi SUKA- ja RINGVARDAD (40 cm): 3,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus pärlkoes 21 silmust x 28 rida = 10 x 10 cm
DROPSi RINGVARDAD: 3 mm – sooniku jaoks

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

65% vill, 35% alpaka
alates 2.50 € /50g
DROPS Lima uni colour DROPS Lima uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Lima mix DROPS Lima mix 2.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 7.50€. Loe edasi.

Juhend

PÄRLKUDE
1. RIDA: * 1 parempidi, 1 pahempidi *, korda alates *-*.
2. RIDA: pahempidised silmused koo parempidi ja parempidised silmused koo pahempidi.
Edasi kududes korda teist rida.

RIPSKUDE (ringselt kududes):
koo * 1 ring pahempidi, 1 ring parempidi*, korda *-*.
--------------------------

MÜTS
Müts kootakse ringselt esmalt ringvarrastega ja seejärel sukavarrastega.
Loo 3 mm ringvarrastele 110-120 silmust ja koo 1 ring parempidi.
Seejärel koo soonikut 1 pr/1 ph.
Kui sooniku kõrgus on 4-4 cm, vaheta vardad 3,5mm ringvarraste vastu.
Edasi koo PÄRLKOES - vaata selgitust ülevalt - kuid SAMAL AJAL kasvata esimesel ringil ühtlaselt jaotatult 10-8 silmust = 120-128 silmust.

Kui töö kõrguseks on 21-22 cm, koo 1 ring parempidi ja SAMAL AJAL kahanda ühtlaselt jaotatult 30-28 silmust = 90-100 silmust ringil.
Vaheta vardad sukavarraste vastu ja lõpeta töö RIPSKOES - vaata selgitust ülevalt - SAMAL AJAL paigalda esimesel ph ringil 9-10 silmusemärkijat (SM) 10-10 silmuseliste vahedega.
Seejärel kahanda järgmisel pr ringil järgnevalt: koo peale iga SM-i 2 pr kokku - korda kahandusi igal pr ringil (st igal teisel ringil), kuni alles on 9-10 silmust ringil.
Katkesta lõng, tõmba läbi allesjäänud silmustest ja pinguta. Kinnita ots.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 134-29) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (51)

Francesca 24.01.2020 - 17:54:

Buongiorno, Sto iniziando le prime diminuzioni ma ho due dubbi: - ogni quanto devo lavorare 2 maglie assieme? Ho 128 maglie e dovrei fare 28 diminuzioni - la diminuzione devo farla sempre sul dritto o conviene alternarla con la lavorazione sul ritorto per non far tendere tutto il lavoro a destra? Grazie mille

DROPS Design 25.01.2020 kl. 12:56:

Buongiorno Francesca, per lavorare le diminuzioni in modo regolare può lavorare in questo modo: 8 maglie diritto, 2 maglie insieme a diritto, (2 maglie diritto, 2 maglie insieme a diritto) fino alle ultime 10 maglie, 10 maglie diritto. Riguardo alla tecnica impiegata per diminuire le maglie può utilizzare quella che preferisce. Buon lavoro!

Suzan 10.12.2019 - 21:14:

Kan je niet beter een oneven aantal steken hebben zodat je de gerstekorrel gewoon door kan breien op de rondbreinaald? Anders heb je een rare overloop van 2 steken?

DROPS Design 12.12.2019 kl. 09:08:

Dag Suzan,

De gerstekorrel bestaat uit een even aantal steken, namelijk 2, dus als je een even aantal steken hebt, loopt het patroon van de gerstekorrel door.

Tharreau 22.08.2018 - 12:22:

Bonjour, je ne comprends pas les augmentations, 10 mailles pour la plus petite taille et 8 pour la plus grande, ce qui veut dire si je fais une taille plus grande, il faut que je fasse encore moins d'augmentation ?

DROPS Design 23.08.2018 kl. 18:52:

Bonjour Mme Tharreau! La description est correcte. Apres les augmentations vous avez quand meme plus de mailles dans la plus grande taille. Bon tricot!

Stine 23.04.2018 - 20:48:

Hej! Jeg har brug for en afklaring af rillemønstret ift. indtagninger. Er det korrekt forstået, at jeg skal bytte til strømpepinde og herefter strikke 1 omg r, og så på næste omg strikke vr og sætte mærketråde her? Så tager man herefter ind på alle r-pindene. Det er forvirrende med beskrivelsen af samtidig og næste omg.

Maria 08.12.2017 - 22:34:

Posso usare i ferri diritti per lavorare questo basco?Grazie!

DROPS Design 09.12.2017 kl. 14:19:

Buongiorno Maria, questo basco è lavorato in tondo, ma può lavorarlo avanti e indietro sui ferri aggiungendo 1 maglia di vivagno per lato per la cucitura al centro dietro. Buon lavoro!

Anna 18.01.2017 - 15:12:

Mi conferma che, visto che il giro di diminuzioni si devefare ogni 4 maglie, bisogna: lavora 2 maglie, 2 maglie insieme ( terza e quarta) e così via. La stessa cosa per le diminuzioni successive da fare all'inizio ogni 10 maglie, quindi: lavorare 8 maglie, 2 insieme (nona e decima) e così via. Grazie mille

DROPS Design 18.01.2017 kl. 15:47:

Buonasera Anna. Sì è corretto. Buon lavoro!

Valentina 16.01.2017 - 22:17:

Ciao, lei mi ha scritto: "Gli aumenti vengono fatti al primo giro della grana di riso. Può aumentare sollevando il filo tra le due maglie, nel giro precedente, ogni 11 maglie". Nel giro in cui faccio gli aumenti potranno capitare 2 rovesci uno di seguito all'altro oppure 2 dritti uno di seguito all'altro, ma durante il primo giro di grana di riso, potrò tornare alla giusta alternanza, ovvero una maglia a dritto e una maglia a rovescio, giusto? grazie

DROPS Design 16.01.2017 kl. 23:43:

Buongiorno Valentina.  Gli aumenti sono solo sul primo giro a grana di riso, quindi riesce ad impostare l'alternanza correttamente.  Buon lavoro!

Valentina 16.01.2017 - 12:09:

Ciao, Ho 4 domande su questo modello: I primi 10 aumenti su 110 maglie si devono distribuire ogni 11 punti? 110:10=11 Gli aumenti sul punto a grana di riso come si fanno, che logica bisogna usare? Quale tipologia di aumento consigli? Il primo giro di diminuzioni (30 diminuzioni) bisogna farle ogni 4 punti 120:30=4? Non mi piace molto usare i segnapunti, quindi potrei sapere ogni quanto devo fare le diminuzioni successive? Grazie

DROPS Design 16.01.2017 kl. 12:17:

Buongiorno Valentina. Gli aumenti vengono fatti al primo giro della grana di riso. Può aumentare sollevando il filo tra le due maglie, nel giro precedente, ogni 11 maglie. Le prime diminuzioni vanno fatte ogni 4 maglie. I segnapunti vanno messi a distanza di 10 m l’uno dall’altro, quindi diminuirà ogni 10 maglie la prima volta, 9 la seconda, 8 la terza e così via. L’uso dei segnapunti o di un filo di scarto può aiutare a trovare il punto in cui diminuire. Le diminuzioni si troveranno allineate una sull’altra. Buon lavoro.

Valentina 16.01.2017 - 11:18:

Ciao, Ho tre domande su questo cappello: 1-I primi 10 aumenti su 110 maglie, bisogna distribuirli uniformemente ogni 11 maglie, giusto? 110 maglie:10 aumenti=11 2- come si fanno gli aumenti nel punto a grana di riso? 3- quale tipo di aumento consigli? 4- preferisco non usare i segnapunti, non mi ci trovo bene, quindi potrei sapere al primo giro ogni quanto devo fare le diminuzioni? Grazie Valentina

DROPS Design 16.01.2017 kl. 12:18:

Buongiorno Valentina. Gli aumenti vengono fatti al primo giro della grana di riso. Può aumentare sollevando il filo tra le due maglie, nel giro precedente, ogni 11 maglie. Le prime diminuzioni vanno fatte ogni 4 maglie. I segnapunti vanno messi a distanza di 10 m l’uno dall’altro, quindi diminuirà ogni 10 maglie la prima volta, 9 la seconda, 8 la terza e così via. L’uso dei segnapunti o di un filo di scarto può aiutare a trovare il punto in cui diminuire. Le diminuzioni si troveranno allineate una sull’altra. Buon lavoro.

Ines 04.11.2016 - 10:03:

How do you avoid 'ladders' when knitting on double pointed needles for the shaping at the crown of the hat?

DROPS Design 04.11.2016 kl. 11:58:

Dear Ines, when working dec on garter st at top of hat, you can tighten first st at beg of round to avoid a "gap" between ridges. Happy knitting!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 134-29

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.