DROPS / 132 / 16

Highland Beauty by DROPS Design

Kootud DROPSi boolero lõngast ”Eskimo”. Suurused S-XXL

Võtmesõnad: boolerod, vestid,
DROPSi disain: muster nr EE-362
Lõngagrupp E
-------------------------
Suurus: S - M - L - XL - XXL
Lõng: Garnstudio DROPS ESKIMO 50 g/ 50 m
250-300-350-400-450 g värv nr 23, pruun

DROPSi PIKAD VARDAD: 10 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 9 silmust x 18 rida pärlkoes = 10 x 10 cm
DROPSi RINGVARDAD (80 cm): 10 mm

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% vill
alates 2.20 € /50g
DROPS Eskimo uni colour DROPS Eskimo uni colour 2.20 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo mix DROPS Eskimo mix 2.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo print DROPS Eskimo print 2.75 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 11.00€. Loe edasi.

Juhend

PÄRLKUDE
1. RIDA: * 1 pr, 1 ph *, korda alates *-*.
2. RIDA: pahempidised silmused koo parempidi ja parempidised silmused koo pahempidi.
Edasi kududes korda teist rida.
--------------------------

BOOLERO
Kootakse edasi-tagasi ja pärast õmmeldakse külgedelt kokku. Siis korjatakse ümberringi silmused vardale ja ääris kootakse ringselt.

KEHAOSA
Loo 10 mm vardale üles 70-71-72-73-74 silmust. Koo PÄRLKOES – vaata ülevalt, SAMAL AJAL kahanda igal teisel real 1 silmus mõlemal serval kokku 4 korda = 62-63-64-65-66 silmust.
Kui töö pikkus on 7-8-9-10-11 cm, koo lõdvalt maha 17 silmust järgmise 2 rea algusest = 28-29-30-31-32 silmust.
Koo kuni töö pikkus on 13-14-15-16-17 cm, loo üles 17 uut silmust silmust järgmise 2 rea alguses.
Koo pärlkoes kuni töö pikkus on 15-17-19-21-23 cm.
Siis kasvata 1 silmus mõlemal serval igal teisel real kokku 4 korda = 70-71-72-73-74 silmust. Tõsta silmused silmusehoidjale, kui töö pikkus on 20-22-24-26-28 cm.

ÜHENDAMINE
Õmble A ja B kokku mõlemal küljel pisikeste pistetega – nagu näidatud skeemil.

ÄÄRIS
Kootakse ringselt 10 mm ringvarrastega. Tõsta silmusehoidjal olevad silmused tagasi vardale ja korja kududes üles 1 silmus igast ülesloomise rea silmusest = 140-142-144-146-148 silmust – korja mööda ääresilmuseid, et boolerot oleks võimalik kanda mõlemat pidi (ka pahempidi).
Koo 1 ring pahempidi, SAMAL AJAL kohanda silmuste arvu kuni 141-144-147-150-153 silmuseni ümber kogu kehaosa (silmuste arv peab jaguma 3-ga).
Koo soonikut 1 pr / 2 ph.
Kui soonik on 4 cm laiune, kasvata 1 silmus igal ph-soonikutriibul (= 3 ph) järgmiselt: kasvata, tehes 1 õs parempidise ja pahempidise triibu ülemineku kohtades ja järgmisel ringil koo õs ph keerdsilmusena (et vältida augu teket).
Pärast 8 cm kasvata 1 s igal ph-soonikutriibul (= nüüd on 4 ph).
Kui soonik on 12 cm laiune, kasvata boolero ülaosa poolsetel silmustel (krae kuni poole hõlmani) – 1 s igal ph-soonikutriibul (4 ph silmusest saab 5 ph), kasvata nagu enne.
Koo silmused lõdvalt maha, kui ääris on 17-17-17-17-17 cm laiune.
Auruta äärist kergelt.

Skeem


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 132-16) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (43)

Ulrike 03.02.2020 - 17:03:

Ich möchte den Bolero mit einem Schurwollgarn für Nadelstärke 3,5-4 stricken. Wie muss ich umrechnen? Für Hilfe ganz herzlichen Dank, Ulrike

DROPS Design 04.02.2020 kl. 10:28:

Liebe Ulrike, leider können wir jeder Anleitung nach jedem individuellen Frage anpassen und einzelne Modelle auf individuellen Wunsch hin umrechnen. Wenn sie Hilfe damit brauchen, wenden Sie sich bitte an dem Laden wo Sie die Wolle gekauft haben, dort hilft man Ihnen gerne weiter. Viel Spaß beim stricken!

Anne 16.03.2018 - 08:50:

Hallo! Noch eine Frage, ich erkenne an dem Diagramm gerade nicht mehr, was wozu gehört, was z.B. auch der Armausschnitt sein soll. Gibt es da eine besser beschriftete Vorlage? Stricke ich jeweils ein Vorder- und ein Rückenteil oder soll das Ganze schon ein Vorder-Rückteil in einem sein? Wird jeweils A mit B oder A mit A zusammengenäht? Danke für die Hilfe! Anne

DROPS Design 16.03.2018 kl. 09:33:

Liebe Anne, Arbeit wird von unten nach oben in der Maßskizze gestrickt, dh von unten am Rückenteil mit Abnahmen dann die Maschen für beiden Ärmel abketten, dann 6 cm gerade stricken, dann die Maschen der beiden Ärmel anschlagen und abnehmen. Die Naht wird jeweils A+B auf beiden Seiten gemacht. Viel Spaß beim stricken!

Anne 14.03.2018 - 14:25:

Hallo! Ich bin etwas verunsichert, ob mit dem Abketten nach 7cm die Gesamtlänge gemeint ist, oder ob ab dem knapp 6cm langen Stück mit den bis dahin abgeketteten 8 Maschen gerechnet wird. VG Anne

DROPS Design 14.03.2018 kl. 15:24:

Liebe Anne, ja ganz genau, die 7 cm sind von der Anschlagskante gemessen - siehe auch Maßskizze: 17 M auf beiden Seite abketten, dann wenn die Arbeit 13 cm misst (von der Anschlagskante) 17 M. auf beiden Seiten anschlagen. Viel Spaß beim stricken!

Barbara 28.02.2018 - 22:04:

Hallo! Nur eine kleine blöde Frage am Rand: Stimmen denn die Bilder mit der Anleitung überein? Mir scheint, auf den Bildern seien die Zunahmen immer überall gemacht worden, die letzte nicht nur gegen den Nacken. Oder ist das eine optische Täuschung? Liebe Grüsse und besten Dank, Barbara

Kathrin 11.01.2016 - 20:28:

Wie ist das Diagramm gemeint? Muss man ein Vorderteil & ein Rückenteil stricken, oder alles in einem? Zeigt das Diagramm wie es zusammengenäht aussieht, oder wo soll zusammengenäht werden? Ich habe beim Vorderteil die Maschen abgekettet & weitergestrickt bis wieder Maschen zugenommen werden sollen. WIe muss ich Maschen zunehmen, damit mein Teil so aussieht wie das Diagramm? Wenn ich wie in dem angegebenen Video Maschen quer zunehme dann müsste ich ja über die abgeketteten Maschen zunehmen.

DROPS Design 08.02.2016 kl. 12:40:

Der Bolero wird in einem Stück gestrickt, das Diagramm zeigt den Bolero vor dem Zusammennähen. Der untere Rand ist der Anschlagrand, die seitlichen Schrägen zeigen die Abnahmen, dann ketten Sie beidseitig M ab, das sehen Sie im Diagramm auch. Sie stricken dann den mittleren Teil über weniger M, bis Sie beidseitig wieder neue M anschlagen, dafür fassen Sie aber keine M auf, sondern schlagen Sie neu zusätzlich zu den M auf der Nadel an, so als ob Sie einen neuen Maschenanschlag machen.

Kim 16.05.2015 - 20:48:

Adjusted the # of sts and rows to accommodate a worsted weight yarn. Lovely! Even a more feminine drape...and easier on the hands to knit with a US8 needle. Many thanks for this beautiful pattern.

Trille Tørnqvist 01.02.2015 - 18:46:

Hej med jer. Først tak for de gode opskrifter. Der står 9m x 18 rækker = 10x10. Er det rigtigt jeg får ikke mere end 5 cm bred. Hvad gør jeg forkert 😃 Pft hilsen Trille

DROPS Design 02.02.2015 kl. 13:29:

Hej Trille, Jo det stemmer, hvis du strikker i DROPS Eskimo på pinde nr 10 så skal du få 9 m på 10 cm i bredden. God fornøjelse!

Syberthe Langedijk 15.01.2015 - 14:08:

Ik begrijp iets niet aan het patroon: maas a en b aan beide zijkanten. A en B vormen toch de respectievelijke linker- en rechtervooronder-en bovenpanden? En de 6 cm uitsparingen moeten de armsgaten zijn. Dan is er toch geen sprake van mazen , maar eerder van gewoon met een steekje vastzetten?

DROPS Design 12.02.2015 kl. 17:23:

Hoi Syberthe. A en B zijn de naden midden op de voorpanden. Je naait/maast deze stukken aan elkaar.

Claudia 11.12.2014 - 13:31:

Thank you! Seems I got confused because I used a slightly different yarn and therefore needed to decrease in ALL rows. So I will begin to increase right away...

Claudia 10.12.2014 - 19:57:

I have knitted the first part of the body and the middle part of the body with less stitches. I thought I would now have to increase the stitches in the same way as I have decreased them before. BUT the pattern says that I have to knit 3 more cm (for size M) BEFORE I begin the increase again. Does that make sense? Doesn't the second part (where we increase stitches) become BIGGER than the first part when I knit THOSE THREE CENITIMETERS before increasing?? This is puzzling for me...

DROPS Design 11.12.2014 kl. 09:49:

Dear Claudia, both parts will be the same just reversed, you started with dec every other row a total of 4 times then continue until work measures 8 cm - for 2nd part, work first until 17 cm (= 3 more cm) and start inc. Happy knitting!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 132-16

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.