DROPS / 122 / 26

Cherry Nougat Set by DROPS Design

Norra mustriga kootud DROPSi müts ja kaelussall ”Nepal” lõngast.

DROPSi disain: muster nr NE-038
--------------------------------------
MÜTS
Suurus: üks suurus
Lõng: DROPS NEPAL 50 g/75 m
50 g värv nr 0612m, pruun
50 g värv nr 3608, punane
50 g värv nr 0206m, hele beež

DROPSi SUKAVARDAD ja RINGVARDAD (40 cm): 4,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 18 s x 25 r parempidises koes = 10 x 10 cm
DROPSi RINGVARDAD (40 cm): 3.5 mm – sooniku jaoks.
-------------------
KAELUSSALL
Suurus: S/M - L/XL - XXL
Lõng: DROPS NEPAL 50 g/75 m
150-200-200 g värv nr 0612m, pruun
150-150-150 g värv nr 3608, punane
50-50-50 g värv nr 0206m, hele beež

DROPSI RINGVARDAD (80 cm): 4,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 18 s x 25 r parempidises koes = 10 x 10 cm
DROPSi RINGVARDAD (80 cm): 3,5 mm – sooniku jaoks.
DROPSi PIISONI SARVEST NÖÖPE nr 537: 2 tk

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

65% vill, 35% alpaka
alates 2.50 € /50g
DROPS Nepal uni colour DROPS Nepal uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Nepal mix DROPS Nepal mix 2.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 25.00€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata mütsi jaoks skeemi M.1 ning kaelussalli jaoks M.2 – mõlemad skeemid on kootud parempidises koes ja näidatud on 1 mustrikordus.

KAHANDAMISE NIPP (kaelussalli puhul):
Tee kõik kahandused töö PP kududes 2 pr kokku. Kahanda vaheldumisi enne ja pärast silmusemärkijaid.
--------------------------------------------------------

MÜTS
Koo ringselt. Loo 3,5 mm ringvarrastele ning pruuni lõngaga ülesse 90 s.
Koo soonikut 3 pr / 3 ph, 10 ringi.
Võta 4,5 mm ringvardad ja jätka skeemiga M.1 – SAMAL AJAL esimesel ringil kasvata ühtlaselt 6 s = 96 s (= korda M.1 8 korda).
JÄLGI KUDUMISTIHEDUST!
Pärast M.1 jätka punase lõngaga.
Kui on kootud 17 cm, aseta 8 SM iga 12 s järel. Järgmisel ringil kahanda 1 s pärast kõiki SM-e, kududes 2 pr kokku.
Korda kahandusi igal teisel ringil kokku 6 korda, seejärel igal ringil 5 korda = 8 s (võta sukavardad, kui silmuseid jääb ringvarraste jaoks liiga väheks). Katkesta lõng, tõmba see läbi järelejäänud silmuste ja kinnita.
Mütsi pikkus on umbes 24 cm.
--------------------------------------------------------

KAELUSSALL
Koo ringselt alt ülesse. Loo 3,5 mm ringvarrastele ja pruuni lõngaga ülesse 234-258-282 s. Aseta SM ringi algusesse = külg. Koo 8 ringi soonikut 3 pr / 3 ph.
Võta 4,5 mm ringvardad, koo 1 ring pr, SAMAL AJAL kahanda ühtlaselt 18 s (st. koo kokku umbes iga 13/14-14/15-15/16 silmus) = 216-240-264 s.
Jätka skeemiga M.2 (= 18-20-22 kordust kogu ringil).
JÄLGI KUDUMISTIHEDUST!
Pärast M.2 on kootud umbes 13 cm ja vardal on 198-220-242 s.
LOE JÄRGNEV LÄBI ENNE JÄTKAMIST!
Jätka punase lõngaga ja parempidises koes kuni lõpuni – koo järgmine ring järgmiselt (SM poolselt küljelt): koo 49-54-60 s, koo maha 2 s (= esikeskjoon) koo järelejäänud silmused ringselt esikeskjooneni – SAMAL AJAL samal ringil aseta 11 SM järgmiselt: esimene SM 18-19-20 s pärast 2 mahakootud silmust ja seejärel ülejäänud SM iga 16-18-20 s järel. Pärast viimast SM on 18-19-20 s.
Edasi koo vardal edasi-tagasi esikeskjoonest esikeskjooneni ja kahanda raglaani jaoks kõigi SM juures ja samal ajal ka kaeluse jaoks – vaata ülevalt.

KAELAKAARE KAHANDUS: kahanda iga rea alguses: 1 s 13 korda mõlemal pool.

RAGLAAN: esimesel real töö PP pärast SM: kahanda 1 s pärast kõiki SM – VAATA KAHANDAMISE NIPPI! Korda kahandusi igal neljandal real kokku 3 korda ja seejärel igal teisel real 9-11-13 korda. NB! Olles kahandanud ära kaeluse silmused, eemalda esimesed SM mõlemalt poolt ja seejärel jätka ainult raglaani kahandusi järelejäänud 9 SM juures.
Pärast kõiki kahandusi on vardale jäänud umbes 44 kuni 54 s.
Koo 1 rida, samal ajal kahanda ühtlaselt 29-31-33 silmuseni.
Kootud on nüüd umbes 25-27-29 cm. Aseta silmused silmusehoidjale.

KRAE
Korja pruuni lõngaga ja 3,5 mm ringvarrastele ülesse. Alusta esikeskjoonest ja korja ülesse 34 kuni 40 s piki paremalt poolt kaelakaarelt, seejärel koo 29-31-33 s silmusehoidjalt vardale, korja ülesse 34 kuni 40 s teiselt poolt kaelakaarelt = 97 kuni 113 s.
Koo 1 rida pr, SAMAL AJAL kasvata ühtlaselt kuni 117-129-141 silmuseni.
Jätka järgmiselt (töö PP): 3 s ripskoes, * 3 pr, 3 ph *, korda *-* ja lõpeta 3 pr ja 3 s ripskoes.
Kui krae on umbes 3 cm, tee järgmise rea alguses töö PP nööpauk järgmiselt: koo 3 ripskoesilmust, 2 pr kokku, 1 õs ja jätka nagu enne. Korda sama kui kraed on kootud umbes 8 cm.
Kui kraed on kootud 12 cm, koo maha pr silmused pr ja ph silmused ph.
Õmble nööbid.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 21.03.2013
Uus skeem M.1 ja M.2

Skeem

= pruun
= helebeež
= punane
= 2 pr kokku

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 122-26) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (11)

Tina 21.02.2018 - 22:10:

Salve..prima di tutto i complimenti, siete UNICI!!!!! Meravigliosi, chiari nelle spiegazioni, i video e ora anche il convertitore di filati..non ci sono parole, solo una..GRAZIE!!!!!!! La mia domanda è questa: non avendo i ferri circolari da 40 cm, posso usare quelli a doppia punta?? Grazie infinite x tutto 😍😍😍😍😍

DROPS Design 21.02.2018 kl. 23:43:

Buonasera Tina. Sì può usare i ferri a doppia punta al posto di quelli circolari. Buon lavoro!

Louise Pettersson 13.03.2014 - 21:31:

Jag har stickat axelvärmaren och jag får inte till mönstret, jag minskade där det skulle minskas men då stämmer inte mönstret efter det, har jämfört med fotot och när jag räknar maskorna så har jag 20 maskor för lite, och det är 20minskningar gjorda, alltså låter man bli att minska stämmer antalet maskor och mönstret blir rätt hela vägen! Eller tänker jag fel?!?

DROPS Design 17.03.2014 kl. 16:53:

Hej Louise. Mäske forstår jeg ikke dit spørgsmål korrekt, men når du minsker i M.2 i varv 18, så kan du automatisk strikke videre iflg mønstret som angivet.

Katarina 01.11.2013 - 15:45:

Mönstret är väldigt litet, åtminstone till axelvärmaren. Har stickat stl L/XL och kan inte ha den, fastän jag normalt har stl S/M. :-(

Lyn Verelst 13.05.2013 - 16:58:

Hi, could you tell me how long it will take me to knit the beanie? Im a relatively good knitter? thx lyn

DROPS Design 13.05.2013 kl. 20:28:

Dear Lyn. I can't tell you that exactly. It depends on how fast you knit generally. How long does it usually take for you to knit a hat? It's not a difficult project, so if you are skilled it shouldn't take too long. Happy knitting!

Doreen 11.05.2013 - 14:53:

Wish I could work out how to combine these into a single hood with shoulder cape - like the wore in medieval times. Maybe some clever person could design one!

Cathliin 20.03.2013 - 11:03:

Hi, this is to inform you that there is a mistake in DROPS 122-26 pattern. The charts show that the small crosses in the upper part should be knitted with BROWN while it should be WHITE obviously. Greetings from Poland. C.

DROPS Design 25.03.2013 kl. 11:47:

Dear Cathliin, thank you for noticing, diagram text has been edited. Happy knitting!

Mia 05.10.2011 - 10:10:

Hej, färgen på översta lilla vita "romben" är fel i diagrammet- den ska vara ljusbeige istf brun, i alla fall enligt bilden. /Mia

DROPS Deutsch 25.11.2010 - 08:42:

Nein, der Stern verschiebt sich nich, die Sterne kommer nur etwas näher zusammen.

Damaris Bolanz 24.11.2010 - 16:06:

Ich habe einmal eine Frage zu der Anleitung und Muster (M2) wie soll das den hin hauen, das man da im Muster oben am Stern oder Schneeflocke zwei Maschen zusammen rechts zusammen strickt und abnimmt. Dann verschiebt sich ja die ganze Reihe und der Stern wird nicht so wie er soll ??? Würde mich auf eine Antwort freuen .... lg Damaris

Lilian 30.06.2010 - 12:19:

Stunningly elegant, fresh and eye catching also very useful

Jäta kommentaar mustrile DROPS 122-26

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.