DROPS / 120 / 34

Taffy by DROPS Design

Heegeldatud DROPSi sokid kahekordsest lõngast ”Fabel”

Võtmesõnad: pitsmuster, sokid,
DROPSi disain: muster nr FA-114

Suurus: 35/37-38/40-41/43
Soki kõrgus: u 26-27-28 cm
Tallapikkus: u 23-24-27 cm

Lõng: Garnstudio DROPS FABEL 50 g/ 205 m
100-100-100 gr värv nr 903, kollane/roosa mix
50-50-100 gr värv nr 911, lilla
50-50-100 gr värv nr 910, seamist (hallikas mereroheline)

DROPSi heegelnõel: 4,5 mm või sobiv, et saavutada 14 ühekordset sammast lai x 9 ühekordset sammast/rida kõrge = 10 x 10 cm.

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% vill, 25% polüamiid
alates 1.75 € /50g
DROPS Fabel uni colour DROPS Fabel uni colour 1.75 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel print DROPS Fabel print 1.90 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel long print DROPS Fabel long print 2.05 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 7.00€. Loe edasi.

Juhend

TRIIBUD:
Heegelda ring kahekordse Fabeliga järgmiselt: 2 ringi = 1 lilla+ 1 kollane/roosa mix, 2 ringi = 1 sea mist+ 1 kollane/roosa mix. Korda niimoodi värvide vaheldumist.

KAHANDAMISE NIPP:
Kahanda 1 ühekordne sammas/kinnissilmus (sm/ks) järgmiselt: heegelda 1 sm/ks, kuid jäta viimane läbitõmme tegemata (heegelnõelale jääb 2 silmust), seejärel heegelda järgmine sm/ks ja viimane läbitõmme tee nüüd läbi kõikide heegelnõelal olevate silmuste.
--------------------------------------------------------

SOKID:
Sokkide heegeldamist alustatakse säärest. Heegelda kahekordse lõngaga (sea mist + kollase-roosakirju) 42-44-47 ahels. Ühenda need ühe aass-ga esimesse ahels-sse ringiks ja jätka heegeldamist ringselt: 3 ahels (= 1 sm), 1 sm esimesse 1-3-1 ahels-sse, * jäta 1 ahels vahele, 1 sm järgmisesse 4 ahels-sse *, korrata *-* ja lõpeta ring ühe aass-ga kolmandas ahels-s ringi algul = 34-36-38 sm. Nüüd heegelda 1 ring 1 sm igasse sm-sse.
Siit algavad TRIIBUD- vaata ülevalt – heegelda järgmiselt:
3. ring: 3 ahels (= 1 sm), 1 sm järgmisesse 9 sm-sse, * jäta 1 sm vahele, 2 sm-st (= 1 sammaste grupp) järgmisesse sm-sse *, korda *-* kokku 7-8-9 korda, 1 sm järgmisesse 10 sm-sse ja lõpeta ring ühe aass-ga kolmandasse ahels-sse ringi alguses = 20 sm-st ja 7-8-9 sammaste gruppi.
4. ring: 3 ahels (= 1 sm), 1 sm järgmisesse 9 sm-sse, 2 sm-st (= 1 sammaste grupp) eelmise ringi sm ja sammaste grupi vahele, 1 sammaste grupp iga sammaste grupi vahele (= 6-7-8 korda), 1 sm järgmisesse 10 sm-sse ja lõpeta ring ühe aass-ga kolmandasse ahels-sse ringi algul.
5. ring: 3 ahels (= 1 sm), 1 sm esimesse 9 sm-sse, 1 sammaste grupp eelmise rea iga sammaste grupi vahele (6-7-8 korda), 1 sammaste grupp eelmise rea viimase sammastegrupi ja esimese sm vahele , 1 sm järgmisesse 10 sm-ssa ja lõpeta ring ühe aass-ga kolmandas ahels-s ringi algul.
Korda 4. ja 5. ringi ja SAMAL AJAL 8.ndal ringil mõlemal pool õhksilmust (taga keskel) kahanda 1 sm - vaata KAHANDAMISE NIPPI. Nüüd on ringis 18 sm-st ja 7-8-9 sammaste gruppi. Korda kahandamist 18. ringil = 16 sm-st ja 7-8-9 sammaste gruppi. Jätka heegeldamist kuni on valmis 19-20-21 ringi.
Töö kõrguseks on u 21-22-23 cm. Edasi heegelda kand.

KAND:
Kand heegeldatakse viimase värvikominatsiooniga: 1 ahels, 1 aass eelmise ringikolmandasse ahels-sse, edasi 1 aass esimesse 7 sm-sse. Pööra tööd. 1 ks igasse 8 aass-sse, edasi 1 ks järgmisesse 8 sm-sse = 16 ks (= kannasilmused). Pööra tööd (järgmine rida = välimine külg). heegelda nüüd ks üle kannasilmuste. SAMAL AJAL kahanda mõlemal äärel 1 ks- kuni alles jääb veel 8 ks-st. Pööra tööd (järgmine rida = välimine külg). Aseta siia silmusemärkija.
1 ks igasse ks-sse ja SAMAL AJAL rea lõpus heegelda lisaks 2 ks kanna äärde ja SAMAL AJAL rea alguses 1 ks kahandada. Jätka kuni jälle on 16 ks. Terve kannakülg on nüüd heegeldamisesse kaasatud.Siit algab jälle ringselt heegeldamine.

JALALABA:
Jätka triipude heegeldamisega. Jalaselja ja kanna vahele heegelda 4 ks-st. 1 sammaste grupp kannasilmuse ja esimese sammaste grupi vahele (see mis oli enne kanna heegeldamist). Seejärel 1 sammaste grupp iga jala selja sammaste grupi vahele (= 6-7-8 korda), 4 ks jala selja sammaste gruppide ja kannasilmuste vahele ja 1 aass kanna 8 ks-sse. Lõpeta ring ühe aass-ga esimesse ks-sse. Siit algab nüüd ring = talla all.
1. ring: 3 ahels (= 1 sm), 1 sm järgmisesse 11 ks-sse, 1 sammaste grupp eelmise ringi sammaste gruppide vahele (= 6-7-8 sammaste gruppi), 1 sammaste grupp viimase sammastegrupi ja eelmise ringi esimese ks vahele. Edasi 1 sm igasse 12 ks/aass-sse = 24 sm jääb talla alla ja 7-8-9 sammaste gruppi jalaseljale.
2. ring: 3 ahels (= 1 sm), 1 sm esimesse 9 sm-sse, kahanda 1 sm, 1 sammaste grupp eelmise ringi viimase sm ja esimese sammaste grupi vahele, edasi 1 sammaste grupp iga sammaste grupi vahele (= 6-7-8 korda), kahanda 1 sm, 1 sm järgmisesse 10 sm-sse ja 1 aass ringi alguse kolmandasse ahels-sses. Mõlemalpool sammaste gruppe on nüüd 1 silmus ära kahandatud = 22 sm jääb talla alla ja 7-8-9 sammaste gruppi jalaseljale.
3. ring: 3 ahels (= 1 sm), 1 sm esimesse 10 sm-sse, 1 sammaste grupp iga eelmise ringi sammastegrupi vahele (= 6-7-8 sammaste gruppi), 1 sammaste grupp eelmise ringi viimase sammaste grupi ja esimese samba vahele, 1 sm vimasesse 11 sm-sse.
Korda 2. ja 3. ringi kokku 6-6-7 korda. Alates silmusemärkijast on töö mõõduks nüüd u 19-19-22 cm = 12-12-10 sm-st jääb talla alla ja 7-8-9 sammaste gruppi jalaseljale.

PÖID:
Pöid heegeldatakse viimase värvikombinatsiooniga. 1 ahels, edasi 1 ks igasse silmusesse ja lõpeta ring ühe aass-ga esimeses ahels-s = 26-28-28 ks.
Mõlemale küljele aseta silmusemärkija (12-13-13 ks jalaselja jaoks ja 12-13-13 ks päka alla). Heegelda ringiratast ja SAMAL AJAL kahanda mõlemal küljel igal teisel real 2 ks : heegelda ks-d kuni silmusemärkijani, oota viimase ks viimase läbitõmbega (= 2 silmust heegelnõelal), seejärel heegelda silmusemärkijaga ks-s ja viimane läbitõmme tee läbi kõigi sellel hetkel heegelnõelal olevate silmuste, heegelda järgmine ks-s ja jälle oota viimase läbitõmbega (= 2 silmust heegelnõelal), heegelda järgmine ks ja tee viimane läbitõmme läbi kõigi sellel hetkel heegelnõelal olevate silmuste (2 ks on nüüd kahandatud). Jätka samamoodi kahandades mõlemal äärel kokku 3-4-4 korda = 14-12-12 ks ühel ringil. Nüüd heegelda 1 ring 1 ks igasse silmusesse ja katkesta lõng.

Heegelda samamoodi ka teine sokk.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 06.09.2016
SOKID: Heegelda kahekordse lõngaga (sea mist + kollase-roosakirju) 42-44-47 ahels.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 120-34) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (73)

Claucette 26.02.2019 - 15:46:

I do love these socks and have started to make my first pair. I have a problem in the very beginning . What does 1 dc in the each of the first 1-3-1 chain mean. I'm lost. Thank you for your help.

DROPS Design 26.02.2019 kl. 15:53:

Dear Claucette, depending on your size, you will crochet 1 dc in the first 1 chain (= 1st and 2nd size) and in the first 3 chains (=2nd size). Happy crocheting!

VÉRONIQUE 12.11.2017 - 15:33:

Comment faire au 3ème tour * sauter 1B,2B (=1groupe de B) dans la B suivante *

DROPS Design 13.11.2017 kl. 10:00:

Bonjour Véronique, après les 9 premières brides du tour, (sautez la bride suivante, et crochetez 2 brides dans la bride suivante), répétez de (à) 7-8-9 fois au total (cf taille), et terminez par 1 bride dans chacune des 10 dernières brides. Bon crochet!

Christine 14.07.2017 - 18:46:

Hi, I am busy with the 5th round ..... where do I do the 1st tr group. It says between all the groups, but if I do that after the 9th tr, then there is a large gap from there to between the first 2 groups. If I do a tr group in the stitch directly after the 9 tr then I end up with too many groups?? Am I making sense .......??

DROPS Design 17.07.2017 kl. 08:09:

Dear Christine, work 1 tr-group between 1st tr-group and 2nd tr-group (the tr-group on row 5 will be straight above the tr-groups on row 3). Happy crocheting!

Maria 14.10.2016 - 20:44:

I have been crocheting for over 40 years and am having trouble with this pattern. After my initial chain and sl st, I am lost. What does 1dc in each of the first 1-3-1ch mean? I understand the double crochet, but what is 1-3-1ch?? I have tried several things, but keep having to rip out.

DROPS Design 16.10.2016 kl. 13:16:

Dear Maria, the different number means different sizes, so, for example, if you're working size 35/37, you've to crochet 42 ch and form a ring with 1 sl st in first ch. Then you've to continue in the round working 3 ch (= 1 dc), 1 dc in the first 1 ch, * skip 1 ch, 1 dc in each of the next 4 ch *, repeat from *-* and finish with 1 sl st in 3rd ch from beg of round = 34 dc. Happy crocheting!

Lena 29.09.2016 - 08:20:

Ursäkta, såg nu att jag fått svar 😊, tack!

Lena 29.09.2016 - 08:17:

Hej! Skrev en fråga 14/8 men har inte fått svar. Kan jag förvänta mig ett svar? Om inte försöker jag mig på att virka något annat....

DROPS Design 29.09.2016 kl. 10:45:

Ser du har set dit svar. Fint og god fornöjelse videre

Lena 14.08.2016 - 15:33:

Ska "sömmen" (med de 3 lm ) bak på benet och under foten vara sned? Jag har tittat på videon för att virka runt med st men det blir ändå snett. Sedan undrar jag om man på v 4 (strl 38/40) efter sista st-gr ska hoppa över en maska innan man gör dom 10 sista? Jag har 11 maskor kvar. På v 5 får jag 1:a st-gr mellan sista st och första st-gr på v 4, varför blir det så? Enda sättet att få st-gr på v 5 mellan st-gr på v 4 är att jag hoppar över 2 maskor innan jag gör första st-gr.

DROPS Design 15.09.2016 kl. 12:58:

Hej Lena. Nej, sömmen skal blive paa samme sted, du skal sörge for ikke at forskyde starten. Laeg maerke til vi har lavet en lille rettelse i antal af masker d. 6/9, maaske hjaelper det med dit problem senere :)

Kate 30.06.2016 - 18:04:

I've chained 46 to start, but the next round always comes out as 37 dc not 38 as the pattern states?! I don't understand why. Any advice appreciated. Thank you.

DROPS Design 30.06.2016 kl. 19:23:

Dear Kate, in the larger size, you start with 46 ch, then to avoid that the fundation chain will tighten piece, you will skip chains evenly on 1st round, ie (UK-English - see US here): Crochet 3 ch (= 1 tr), 1 tr in the first ch, *skip 1 ch, 1 tr in each of the next 4 ch*, repeat from *-*, you can then skip 1 ch less and finish with 1 sl st in 3rd ch from beg of round to get the 38 tr. Happy crocheting!

Mareen 14.04.2016 - 21:30:

Hallo! Ich verstehe leider den zweiten Absatz der Anleitung für die Ferse nicht. Kann da vielleicht jemand helfen? Vielen Dank!

DROPS Design 15.04.2016 kl. 07:25:

Liebe Mareen, Sie häkeln über die 16 Fersenmaschen und nehmen am Anfang und am Ende jeder R je 1 M ab, bis Sie noch 8 Maschen haben, dann nehmen Sie im gleichen Rhythmus wieder auf, bis Sie wieder 16 M haben. Das ist dann die Ferse.

Lilian Van Berkel 26.01.2016 - 23:26:

Ik heb de sokken af. Ze zijn leuk geworden, alleen lijken ze op het plaatje toch anders als bij mij. Bij jullie lijkt het voor en achterstel bij jullie mooi recht te lopen. Bij mij loopt middenachter toch een beetje gedraaid naar voren. Weet niet wat ik fout heb gedaan maar ik laat het maar zo. Zonde om ze helemaal uit te halen

Jäta kommentaar mustrile DROPS 120-34

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.