DROPS / 135 / 12

Woodlands by DROPS Design

DROPS Fabel lõngast kootud soonikkoes ja parempidises koes sokid meestele

Võtmesõnad: sokid,
  • Woodlands / DROPS 135-12 - DROPS Fabel lõngast kootud soonikkoes ja parempidises koes sokid meestele
DROPSi disain: muster nr FA-109
Lõngagrupp A
------------------------------------------
Suurus: 38/40 - 41/43 – 44/46
Jalalaba pikkus: 24 - 27 - 30 cm
Sääreosa pikkus: 35 - 37 - 38 cm

Lõng: DROPS FABEL 50 g/205 m
150 g kõikidele suurustele värv nr 542, rohelisekirju

DROPSi SUKAVARDAD: 2,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 26 silmust x 34 rida parempidises koes = 10 x 10 cm

-------------------------------------------------------
Koetihedus – Vaata siit, kuidas seda mõõta ja miks
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit
-------------------------------------------------------


75% vill, 25% polüamiid
alates 2.50 € /50g
DROPS Fabel uni colour DROPS Fabel uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel print DROPS Fabel print 2.70 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel long print DROPS Fabel long print 2.90 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 7.50€. Loe edasi.

Juhend

KANNA KAHANDUSED
1. RIDA (= töö PP): koo kuni vardale jääb veel 6-7-7 silmust, tõsta järgmine silmus pr kudumata üle, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle, pööra tööd.
2. RIDA (= töö VP): koo kuni vardale jääb veel 6-7-7 silmust, tõsta järgmine silmus ph kudumata üle, 1 ph, tõsta kudumata silmus üle, pööra tööd.
3. RIDA (= töö PP): koo kuni vardale jääb veel 5-6-6 silmust, tõsta järgmine silmus pr kudumata üle, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle, pööra tööd.
4. RIDA (= töö VP): koo kuni vardale jääb veel 5-6-6 silmust, tõsta järgmine silmus ph kudumata üle, 1 ph, tõsta kudumata silmus üle, pööra tööd.
Jätka nii kahandamist, kududes 1 silmus vähem enne igat kahandamist, kuni vardale jääb 14-14-16 silmust.
--------------------------------------------------------

SOKK

Kootakse ringselt. Loo 2,5 mm sukavarrastele 75-80-85 silmust. Koo 2 ringi parempidi ja koo soonikut 2 pr/3 ph, kuni töö kõrgus on 20-22-23 cm.
JÄLGI KOETIHEDUST!
Nüüd kahanda igal pahempidisel soonikutriibul 1 s. (Jääb 2 ph) = 60-64-68 silmust.
Jätka soonikuga 2 pr/2 ph.
Kui töö kõrgus on 22-23-24 cm, koo parempidises koes, SAMAL AJAL esimesel ringil kahanda võrdsete vahedega 6 silmust = 54-58-62 silmust.

Kui töö kõrgus on 30-31-32 cm, jäta kanna jaoks esimesed 24-26-28 silmust vardale ja tõsta viimased 30-32-34 silmust silmusehoidjale (= jalalaba pealne).
Koo edasi-tagasi parempidises koes kannasilmustega 5-5,5-6 cm.
Paigalda SM ja EDASI MÕÕDA SIIT!
Edasi tee kanna kahandused – vaata KANNA KAHANDUSI!

Pärast kahandusi korja üles 13-14-16 silmust mõlemalt kannalaka küljelt ja aseta 30-32-34 silmust silmusehoidjalt tagasi vardale = 70-74-82 silmust.
Paigalda SM mõlemale poole jalapealset 30-32-34 silmust.
Jätka kudumist parempidises koes, SAMAL AJAL kahanda mõlemal küljel: koo pr kokku keerdsilmustena 2 viimast silmust enne 30-32-34 silmust jala peal ja koo pr kokku esimesed 2 s pärast 30-32-34 silmust jalapealset.
Kahanda igal teisel ringil kokku 9-9-11 korda = 52-56-60 silmust.
Kui on kootud 20-22-24 cm mõõdetud kanna SM-st (= 4-5-6 cm jääb veel kududa), paigalda SM mõlemale küljele, jättes 26-28-30 silmust jalapealsele ja talla alla.

Jätka parempidises koes, SAMAL AJAL kahanda varbaosa jaoks mõlemal pool mõlemat SM:
Kahanda enne SM-i: 2 pr kokku.
Kahanda pärast SM-i: koo 2 pr kokku läbi tagumise aasa.
Kahanda igal teisel ringil kokku 4-7-9 korda ja igal ringil 6-3-2 korda = 12-16-16 silmust jääb vardale.
Järgmisel real koo 2 pr kokku tervel ringil.
Katkseta lõng, tõmba see läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.
Jalalaba pikkus on umbes 24-27-30 cm.
signature

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 135-12) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (9)

country flag Sofia 12.01.2021 - 21:19:

Hej! Jag har gjort en provstickning för att mäta stickfastheten och får endast 25m på 10 cm. Skulle ni rekommendera att jag skaffar mindre stickor än 2,5? Och isåfall vilket nummer?

user icon DROPS Design 14.01.2021 kl. 10:35:

Hej Sofia. Ja då kan du testa att gå ner till 2,0 för att se om du får det att stämma då. Mvh DROPS Design

country flag Maddalena 05.12.2019 - 19:17:

Buongiorno, ho realizzato questo modello due volte e trovo che riesce molto meglio se invece di lavorare insieme nel filo dietro le ultime 2 m. prima delle 30-32-34 m. della parte sopra del piede e lavorare insieme a dir. le prime 2 m. dopo le 30-32-34 m. della parte sopra del piede si fa il contrario ossia lavorare insieme a dir. le ultime 2 m. prima delle 30-32-34 m. della parte sopra del piede e lavorare insieme nel filo dietro le prime 2 m. dopo le 30-32-34 m. della parte sopra del piede.

country flag Melanie 21.10.2015 - 15:18:

Hallo, wie kann man ein Loch zwischen Ferse und Oberfuß vermeiden ? Eine Bekannte meinte, indem man aus dem Querfaden zwischen Oberfuß und Ferse auf jeder Seite 1 Masche rechts verschränkt herausstrickt. Ich sehe dabei trotzdem noch immer ein Löchlein, obwohl ich sonst sehr ordentlich stricke. Gibt es noch einen Tipp ? Liebe Grüße Melanie

user icon DROPS Design 30.10.2015 kl. 10:04:

Winzige Löchlein werden Sie nicht vermeiden können, das liegt in der Natur des Strickens. Ziehen Sie nach dem Stricken an der Stelle ein wenig am Faden der betreffenden Masche, dann können Sie das Loch noch etwas kleiner machen. Weitere Tipps zur Vermeidung von Löchern als die Ihnen bereits bekannten haben wir hier auch nicht.

country flag Valentina 21.01.2015 - 22:45:

Valid pattern! I use Needles n°3 and 100 g of yarn to make a pair of n°43 socks medium tall.

country flag Paivi Pylvalainen 21.12.2013 - 12:46:

Hei, lankamenekissä virhe. Pienimpään kokoon riittää 100 g. lankaa reilusti.

country flag Lisa 10.08.2013 - 09:32:

Hallo, man soll ja nach dem Stricken der Ferse einen Markierungsfaden einziehen um die Arbeit von dort messen zu können. Wenn ich den Strumpf nun glatt vor mich lege um zu messen, weiß ich nicht, welche Stelle genau gemeint ist. Soll der Markierungsfaden in der Mitte des Fersenstücks angebracht sein (was dem genauen Ende der Socke vor mir liegend entspräche) oder von der äußeren Kante (wodurch die Länge ca. 2 cm kürzer würde)? Ich hoffe, die Frage ist verständlich...

user icon DROPS Design 10.08.2013 kl. 14:16:

Liebe Lisa, bringen Sie die Markierung in der Mitte der Ferse an, so können Sie später die Gesamtlänge messen.

country flag Bodil Høgh 08.07.2012 - 11:03:

Sokkens længde - hvad menes der med det ?? Der skulle måske stå skaftets længde.

country flag DROPS Design 12.09.2011 - 10:09:

Nå er den norske oppskriften på plass.

country flag Jorunn 11.09.2011 - 16:59:

Hvorfor er denne oppskriften på svensk på den norske siden?

Jäta kommentaar mustrile DROPS 135-12

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.