DROPSi disain: muster nr EE-401
Lõngagrupp E
--------------------------
Suurus:
26/28- 29/31- 32/34- 35/37- 38/40- 42/44- 46/48
Talla pikkus:
17 - 18 - 20 - 22 - 24 - 27 - 30 cm
Lõng: DROPS SNOW, 50 g / 50 m
Värv nr 039m, lilla-sinisekirju:
200-200-250-250-250-300-300 g

DROPSi PIKKAD VARDAD: 6 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 13 silmust x 17 rida parempidises koes = 10 x 10 cm enne vanutamist
-------------------------

-------------------------------------------------------

Koetihedus – Vaata siit, kuidas seda mõõta ja miks
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit

-------------------------------------------------------


100% vill
alates 2.20 € /50g
DROPS Snow uni colour DROPS Snow uni colour 2.20 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Snow mix DROPS Snow mix 2.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Snow print DROPS Snow print 2.75 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 8.80€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes):koo kõik read parempidi.

KASVATAMISE NIPP
Kasvata töö paremal pool, tehes 1 õs. Järgmisel real koo õs ph keerdsilmusena, et vältida augu teket.
--------------------------

SUSS
Kootakse edasi-tagasi varbaosast kanna poole, suss õmmeldakse pärast pealt kokku.
Loo 6 mm vardale üles 10-11-13-14-15-17-17 silmust (jäta umbes 50 cm lõngajupp, pärast õmbled sellega sussi kinni).
Paigalda silmusemärkija 4-4-4-5-5-5-5-ndasse silmusesse ja 7-8-10-10-11-13-13-ndasse silmusesse. Koo parempidises koes, SAMAL AJAL kasvata 1 silmus mõlemal pool mõlemat SM-i – vaata KASVATAMISE NIPPI. Korda kasvatamist igal teisel real kokku 6 korda = 34-35-37-38-39-41-41 silmust.
JÄLGI KOETIHEDUST!
Koo kuni töö pikkus on 13-13-14-16-18-20-21 cm.
Järgmist rida koo järgmiselt: 8-8-8-10-10-10-10 silmust ripskoes, 18-19-21-18-19-21-21 silmust parempidises koes, 8-8-8-10-10-10-10 silmust ripskoes. Koo sedasi kuni töö pikkus on 31-33-36-40-44-49-51 cm. Koo silmused maha.

ÜHENDAMINE
Õmble ääresilmustest ja pinguta kokku, tee õmblus pealmisel osal kuni ripskoe alguseni. Murra suss pooleks ja õmble kannatagune kokku serv servaga, et vältida paksu õmblust.

VANUTAMINE
Pese susse pesumasinas 40 kraadi juures ensüümi- ja valgendajavaba pesuvahendiga (tavalise tsentrifuugiga ja ilma eelpesuta).
Pärast pesu proovi veel märgi susse jalga ja veendu selle õiges suuruses. Kuivata.
Edasipidi pese susse villaprogrammiga.
signature-image

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 135-38) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (31)

country flag Johanna wrote:

Mon premier feutrage! Très réussi, je suis très contente du résultat. Un seul lavage nécessaire. Merci!

01.11.2021 - 13:51:

country flag Mia Lohse wrote:

Jeg forstår ikke at der skal ende med at være 34 masker når jeg starter med 10 masker og skal udvide 6 gange på hver anden pind - det giver 12 omgange og 12 masker plus 10 masker er 22 masker, hvordan kan det ende med 34 masker?

07.08.2021 - 17:50:

DROPS Design answered:

Hej Mia. Det tages der 1 m ud på hver side af de 2 mærketråde, dvs 4 m per p. 4 m x 6 gange = 24 m. Mvh DROPS Design

17.08.2021 kl. 14:13:

country flag Gill wrote:

Feel I have to comment due to the rudeness of my countrywoman earlier on the thread. Straightforward easy pattern good for a beginner too. If doesn't shrink enough in first felting just do it again. Make all our slippers with felted Eskimo/Snow and sometimes have to wash twice. It's no biggie!

19.12.2020 - 00:55:

country flag Stina Krumpholz wrote:

Hallo liebes garnstudio Team, Ich stricke sehr gerne nach euren Anleitungen. Auch wenn es manchmal im Kopf noch kompliziert ist, legt sich das beim stricken und es sind immer super schöne Ergebnisse. Bei dieser Anleitung steht im der Überschrift, dass die Größe bis 48 geht, die Anleitung beschreibt aber nur bis 45. Gibt es eine Möglichkeit die größere Größe auszurechnen oder ist eine Größenanpassung geplant? Würde mich über eine kurze Rückmeldung freuen.

29.11.2020 - 01:37:

DROPS Design answered:

Liebe Frau Krumpholz, oh ja die grössere Größe fehlt leider in die deutsche Anleitung, danke für den Hinweis, die deutsche Anleitung wird dann sofort wie möglich korrigiert. Viel Spaß beim stricken!

30.11.2020 kl. 08:54:

country flag Xenia wrote:

Der er 8 skostørrelser, men kun vejledning til 7 størrelser. Hvilken er udeladt? Og hvad svarer de forskellige til?

28.09.2020 - 21:27:

DROPS Design answered:

Hej. Det är kun 7 størrelser i oppskriften; STR: 26/28 - 29/31 - 32/34 - 35/37 - 38/40 - 42/44 - 46/48. Mvh DROPS Design

29.09.2020 kl. 07:26:

country flag Deborah wrote:

I contacted a drops store I was told none of the local customers will use drops patterns because they have so many problems with them I spoke to people in my knitting group they think I'm mad using drops. They can't follow your patterns either

07.01.2020 - 23:39:

country flag Hiya wrote:

Yes I followed the advice. I am a very experienced knitter. I have followed many brands of patterns, none as riddled with problems as drops. I always have to rely on my experience for your knit / crochet patterns to work out. I never tell you this. How do you know how often this has been successfully made. Especially by people who are not experienced felters. Maybe most of them are amending the length because they have experience Your patterns are not reliable

07.01.2020 - 23:37:

country flag Deborah wrote:

I realised these were ridiculously oversized and knit them 3cm shorter than stated. I then felted them twice in the washing machine. They were still far too big! Your advice to someone else in a comment that felting reduces by 1/3 is contradictory to what you say elsewhere. Also even if it did reduce 1/3 they would still be far to big. WASTE OF TIME AND MONEY YOU HAVE LOST A LONG TERM CUSTOMER!

27.12.2019 - 01:50:

DROPS Design answered:

Dear Deborah, we are very sorry to hear about your bad experience, this pattern has been worked already so many times succesfully - did you read our felting tips here? Please contact your DROPS store - even per mail or telephone, they should be able to help you! Happy knitting!

02.01.2020 kl. 17:28:

country flag Malene wrote:

I forbindelse med omregneren bliver mit resultat, at jeg kan erstatte 300 g. DROPS Eskimo (1 tråd) med 200 g. DROPS Nepal (2 tråde). Hvad betyder 1 tråd og 2 tråde? Tak for hjælpen.

22.03.2019 - 21:06:

DROPS Design answered:

Hei Malene. Eskimo er et tykkere garn enn Nepal, så for å oppnå den samme strikkefastehete når du strikker med Nepal må du bruke 2 tråder. Du strikker på vanlig måte, men har altså 2 tråder som du bruker som 1. Det letteste er å bruke 2 nøster, men du kan også bruke begge endende av samme nøste. God fornøyelse

25.03.2019 kl. 15:12:

country flag Berit Steffensen wrote:

Jeg er i tvivl om sammensyningen bagpå. Når den lukkes af i et lige stykke, hvordan får man så en pæn hæl ?

16.03.2019 - 09:10:

DROPS Design answered:

Hei Berit. Du må sy 2 sømmer når du monterer: 1 søm fra tuppen av tåen og på oversiden av foten, og 1 søm bak på hælen (avfellingskanten brettes i 2 og sys sammen). God fornøyelse

26.03.2019 kl. 12:46:

Jäta kommentaar mustrile DROPS 135-38

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.