DROPS / 115 / 21

DROPS 115-21 by DROPS Design

Komplekt: kootud DROPSi pitsmustriga müts ja sall kahekordsest lõngast ”Alpaca”.

DROPSi disain: muster nr Z-424
------------------------------------------------------
MÜTS
Suurus: S/M - L
Pea ümbermõõt: 52/54 - 56/58 cm
Lõng: Garnstudio DROPS ALPACA, 50 g / 167 m
100-150 g värv nr 6309, türkiis / hall

DROPSi RINGVARDAD (60 cm): 5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 17 silmust x 34 rida pitsmustris kahekordse lõngaga = 10 x 10 cm.
DROPSi RINGVARDAD (60 cm): 4 mm – sooniku jaoks.
-----------------------
SALL
Suurus: üks suurus
Mõõdud: umbes 23 x 150 cm
Lõng: DROPS ALPACA, 50 g / 167 m
300 g värv nr 6309, türkiis / hall

DROPSi PIKAD VARDAD: 5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 17 silmust x 34 rida pitsmustris kahekordse lõngaga = 10 x 10 cm.
DROPSi PIKAD VARDAD: 4,5 mm - sooniku jaoks.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% alpaka
alates 3.65 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 3.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 29.20€. Loe edasi.

Juhend

MÜTS

PITSMUSTER
1.-3. RIDA: koo kõik silmused parempidi.
4. RIDA (= töö pahem pool (PH)): 1 ääresilmus, * 1 õs, tõsta 1 silmus pr kudumata, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse *, korda alates *-*, kuni kududa jääb 1 silmus, lõpetuseks koo 1 ääresilmus.
Korda 1.-4. rida.

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.
---------------------------

MÜTS
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega.
Loo üles 104-116 silmust 4 mm ringvarrastele kahekordse Alpaca lõngaga. Koo 1 rida pr töö PP, 1 rida ph töö PH ja edasi koo soonikut järgmiselt, töö PP: 1 ääresilmus, * 3 pr, 3 ph *, korda alates *-*, kuni kududa jääb 1 silmus, lõpetuseks koo 1 ääresilmus.
Koo sedasi soonikut.
Kui töö pikkus on 7 cm, koo 1 rida pr töö PP ja 1 rida pr töö PH, SAMAL AJAL kahanda ühtlatse vahedega 32-36 silmust (kahanda umbes iga 3. silmus) = 72-80 silmust.

Võta 5 mm ringvardad.
Jätka PITSMUSTRIGA kõikide silmustega – vaata ülevalt! JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö pikkus on umbes 26-28 cm (säti pärast pitsmustri 4. rida) jätka RIPSKOES kõikide silmustega – vaata ülevalt.
SAMAL AJAL kahanda ühtlaste vahedega 10 silmust igal teisel real kokku 3 korda (kahanda töö PP) = 42-50 silmust.
Nüüd koo 2 pr kokku tervel real igal teisel real kokku 3 korda (ära kahanda ääresilmustes) = 7-8 silmust.
Töö pikkus on umbes 29-31 cm.
Katkesta lõng, tõmba läbi allesjäänud silmustest kokku, pinguta ja õmble müts kokku 1 ääresilmuse kõrvalt.
________________________________________________________

SALL

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

PITSMUSTER
1.-3. RIDA: koo kõik silmused parempidi.
4. RIDA (= töö PH): 3 silmust pr, * 1 õs, tõsta 1 silmus pr kudumata, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse *, korda alates *-*, kuni kududa jääb 2 silmust, koo need 2 silmust pr.
Korda 1.-4. rida.
--------------------------

SALL
Kootakse edasi-tagasi.
Loo üles 57 silmust 4,5 mm varrastele kahekordse Alpaca lõngaga. Koo 1 rida ph töö PH ja edasi koo soonikut järgmiselt, töö PP: 3 silmust RIPSKOES – vaata ülevalt, * 3 pr, 3 ph *, korda alates *-*, lõpetuseks koo 3 pr ja 3 silmust ripskoes.
Jätka soonikuga ja mõlema serva 3 silmust ripskoes.
Kui töö pikkus on 15 cm, koo 1 rida pr töö PP ja 1 rida pr töö PH, SAMAL AJAL kahanda ühtlaste vahedega 18 silmust = 39 silmust.

Võta 5 mm vardad ja järgmisel töö PP real jätka PITSMUSTRIGA – vaata ülevalt! JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö pikkus on umbes 135 cm (säti pärast pitsmustri 4. rida), võta 4,5 mm ringvardad.
Koo 2 rida pr kõikide silmustega, SAMAL AJAL 1. real kasvata ühtlaste vahedega 18 silmust = 57 silmust.
Järgmisel töö PP real jätka soonikuga 3 pr/ 3 ph, mõlema serva 3 silmust koo ripskoes.
Kui sooniku pikkus on 15 cm, koo 1 rida parempidise koes kõikide silmustega ja koo silmused maha.
Töö pikkus on umbes 150 cm.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 115-21) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (20)

Annika 09.10.2019 - 22:23:

Synes det kan presiseres at for å få oppskriften til å ligne på bildet må kastet strikkes i fremre del. Jeg valgte automatisk å strikke i bakre del av kastet siden det er standard i mange oppskrifter - men det SKJULER jo hull, mens poenget her er å LAGE hull. Som nybegynner hadde det vært hjelpsomt om det sto en liten bisetning om "kastet strikkes i fremre del av masken" eller liknende.

Lelletta 14.12.2017 - 12:48:

Grazie mille! Si, in effetti ingrandendo la foto si vede! Procedo.... :)

Lelletta 14.12.2017 - 01:31:

Buonasera! la spiegazione del punto traforato del cappello dice di ripetere dal 1° al 4° ferro, quindi anche i 3 ferri a diritto, ma nella foto non mi sembra ci siano. Potete confermare o correggere? Grazie sempre per la vostra disponibilità!

DROPS Design 14.12.2017 kl. 09:04:

Buongiorno Lelletta. Le indicazioni sono corrette. Se riesce ad ingrandire la fotografia, dovrebbe essere più chiaro. Buon lavoro!

Rut 25.11.2012 - 18:50:

Es steht doch 4,5 oder???

Christiane 25.11.2012 - 17:47:

Hallo Drops Team! Ich habe einen kleinen Hinweis für die Beschreibung des Drops Design für dieses Muster. Für das Bündchen für den Schal wird die Nadelstärke 4 angegeben. Es ist doch aber 4,5 oder? Gruß Christiane

DROPS Design 26.11.2012 kl. 11:24:

Liebe Christiane, vielen Dank für den Hinweis. Es war tatsächlich falsch bei der Materialangabe.

Freja 07.11.2012 - 15:50:

57 Maschen sind durch 3 teilbar, aber nicht 59!

Kerstin 07.11.2012 - 14:57:

Liebe Drops-Team, noch eine Nachfrage zur Anleitung für den Schal: Meines Erachtens müssten in der Anleitung 59 M. angeschlagen werden, weil im Deutschen ja normalerweise die Gesamtmaschenzahl incl. Randmaschen angegeben wird. Könnte es außerdem sein, dass es im Lochmuster heißen muss: "bis noch 3 (!) M. übrig sind und mit 3 M re abschließen"? Danke vorab für die Hilfe! Kerstin

DROPS Design 12.11.2012 kl. 19:19:

Liebe Kerstin, ich habe mit dem Norwegischen Original verglichen und es sollte jetzt stimmen. Die 57 Maschen sind auch bei uns inkl. Randmaschen. Beim Lochmuster war tatsächlich auch noch ein Fehler! Es muss heißen 2 M, nicht 1 M – es ist jetzt korrigiert. Entschuldigung für die Fehler in der Übersetzung.

Kerstin 26.10.2012 - 23:28:

Hallo! Auf dem Foto schaut es aus, als würden die drei Maschen Krausrippe beim Schal durchgehend gestrickt, also auch beim Lochmuster. Die Anleitung sieht für das Lochmuster aber nur eine Randmasche vor. Täuscht das Foto oder stehe ich bei der Anleitung auf dem Schlauch? Fände die durchlaufende Krausrippe irgendwie ziemlich schick... Danke vorab! Kerstin

DROPS Design 29.10.2012 kl. 15:43:

Liebe Kerstin, Sie haben völlig Recht. Da ist beim Übersetzen etwas übersehen worden. Ich habe im Original nachgeschaut und es nun korrigiert. Vielen Dank für den Hinweis und gutes Gelingen!

MAGHNOUN 13.10.2012 - 19:54:

Je le trouve ce modèle. Et facile à faire, je vous donnerais des nouvelles. Je suis de Montréal

Drops Design 22.12.2011 - 19:49:

Gillian, the hat is worked in garter st at the top of hat - see pattern. That's why we explain garter st for those who don't know that term.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 115-21

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.