DROPS / 113 / 35

Kiss You All Over by DROPS Design

DROPSi ripskoes ja pitsmustriga õlasall lõngadest ”Merino Extra Fine” ja “Kid Silk”.

DROPSi muster nr ME-001
-----------------------------------------------------
Mõõdud:
Pikkus: umbes 85 cm
Laius: umbes 200 cm

Lõng: Garnstudio DROPS MERINO EXTRA FINE, 50 g / 105 m
700 g värv nr 01, naturaalvalge
ja kasuta: DROPS KID SILK, 25 g / 200 m
200 g värv nr 01, naturaalvalge

DROPSi RINGVARDAD (80 cm): 4,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 18 s x 36 r ripskoes kahekordse lõngaga (mõlemast sordist 1) = 10 x 10 cm
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% vill
alates 3.45 € /50g
DROPS Merino Extra Fine uni colour DROPS Merino Extra Fine uni colour 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Merino Extra Fine mix DROPS Merino Extra Fine mix 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli

75% mohäär, 25% siid
alates 4.50 € /25g
DROPS Kid-Silk uni colour DROPS Kid-Silk uni colour 4.50 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Kid-Silk long print DROPS Kid-Silk long print 4.50 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 84.30€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeeme M.1 ja M.2. Skeemid on antud vaadatuna töö paremalt poolt (PP) ja näitavad iga rida.

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

KASVATAMISE NIPP
Tee kõik kasvatamised töö PP.
Kasvata 4 silmust igal teisel real (= töö PP real) terve töö jooksul.
Kasvata 1 silmus rea alguses: koo 4 s ripskoes, 1 kahekordne õs. Tagasireal koo kõik silmused pr (koo esimene õs pr ja teine õs lase vardalt, et tekiks suur auk).
Kasvata 2 silmust rea keskel - alusta 1 silmus enne SM-i: 1 pr, 1 kahekordne õs, SM, 33 s ripskoes, SM, 1 kahekordne õs, 1 pr. Tagasireal koo kõik silmused pr (koo esimene õs pr ja teine õs lase vardalt).
Kasvata 1 silmus rea lõpus – alusta 4 silmust enne rea lõpu: 1 kahekordne õs, 4 s ripskoes. Tagasireal koo kõik silmused pr (koo esimene õs pr ja teine õs lase vardalt).
Koo kasvatatud silmused ripskoes.

LISAREAD
Koo, kuni SM-ni, koo keskosa 33 silmust, pööra tööd ja koo tagasireal 33 silmust, pööra ja koo kõikide silmustega.

MÕÕTMISE NIPP
Lõnga raskuse tõttu tee kõik mõõtmised kudumi rippudes.
--------------------------

ÕLASALL
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega, kolmnurga tipust keskelt suunaga alt ülesse.
NB! Alusta uue lõngatokiga serval, mitte salli keskel.
Loo üles 43 silmust 4,5 mm varrastele kahekordse lõngaga (mõlemast sordist 1). Koo 5 rida ripskoes.
Paigalda 2 silmusemärkijat (SM) mõlemast servast 5 silmuse kaugusele = 33 silmust on SM-de vahel (keskosa).
Nüüd kasvata igal teisel real (= töö PP) mõlemal serval ja mõlemal pool keskmist osa, kuni töö lõpuni – vaata KASVATAMISE NIPPI!
Koo ripskoes, kuni vardal on 367 silmust – töö pikkus on umbes 46 cm.

Koo järgmist rida: 4 pr, * 2 pr kokku, 1 kahekordne õs *, korda alates *-*, kuni kududa jääb 4 silmust, 4 pr. Tagasireal koo kõik silmused pr ja igast õhksilmusest koo 1 pr silmus.
Koo 6 rida ripskoes kõikide silmustega, SAMAL AJAL 1. ja 3. real (= töö PP) koo 2 lisarida keskosa 33 silmustega – vaata ülevalt. Real on nüüd 383 silmust.
Koo järgmist rida järgmiselt: 4 silmust ripskoes, *skeemi M.1 (= 11 s), skeemi M.2 (= 29 s) *, korda alates *-* 4 korda järgmistel 160 silmustel, skeemi M.1, 2 pr, skeemi M.2, 2 pr, * skeemi M.1 (= 11 s), skeemi M.2 (= 29 s) *, korda alates *-* 4 korda järgmisel 160 silmusel, siis skeem M.1 ja 4 s ripskoes.

Koo 8 rida ripskoes kõikide silmustega, SAMAL AJAL 3. ja 5. real (= töö PP) koo 2 lisarida keskosa 33 silmusel.
Koo järgmist rida: 4 pr, * 2 pr kokku, 1 kahekordne õs *, korda alates *-*, kuni kududa jääb 4 silmust, 4 pr. Tagasireal koo kõik silmused pr ja igast õhksilmusest koo 1 pr silmus.
Koo ripskoes kõikide silmustega, kuni töö pikkus on umbes 85 cm tagaosa keskel – vaata MÕÕTMISE NIPPI. Koo silmused lõdvalt maha.

Skeem

= pr töö PP, pr töö VP
= 2 pr kokku
= tõsta 1 s kudumata parempidi, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle
= tõsta 1 s kudumata parempidi, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle
= 1 õs kahe silmuse vahele

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 113-35) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (26)

Ameriga Loacker 23.03.2020 - 13:05:

This pattern is very difficult to decipher. could you in simple instruction show the pattern by row after the 5 first garter rows. do you also double yo after the marker. I have now started this pattern four times. Thank you

DROPS Design 23.03.2020 kl. 13:42:

Dear Mrs Loacker, increase on every RS row as explained under INCREASE TIP: K4, double yo, knit to 1st marker, double yo, marker, K33, marker, double yo, knit until 4 sts remain, double yo, k4. From WS, knit first yarn over and drop 2nd yarn over (so that the holes will be larger). Happy knitting!

Lee 22.03.2020 - 04:12:

Would like the shawl smaller. Is this possible. And how do you do that

DROPS Design 23.03.2020 kl. 09:58:

Dear Mrs Lee, we are unfortunately not able to adjust every pattern to every single request, for any further individual assistance you are welcome to contact the store where you bought the yarn or any knitting forum - or find another shawl pattern matching the desired measurements. Happy knitting!

Emilie Munck 24.03.2018 - 21:27:

Hej Drops Design Jeg har et problem med opskriften. Efter udtagningen har man 367 m, som passer. Næste step er hulrikken, hvor det hedder sig: 4r, *2 r sm, 1 del-omslag* indtil der er 4 m tilbage. Det kan ikke gå op, da vi har 367 m og kun strikker med et lige antal. Vil altid ende tilbage med 5 eller 3 m. Hvordan gør jeg på de sidste masker?

DROPS Design 07.05.2018 kl. 15:38:

Hej Emilie, det gør ikke noget, bare du sørger for at strikke de yderste 4 masker i retstrik i hver side. God fornøjelse!

Eva 09.04.2015 - 04:44:

Ich verstehe die Anleitung nicht so ganz: 1. wie komme ich nach der ersten Lochreihe und zusätzlichen Runden von 367 auf 383 Maschen? Bei mir sind es danach immer noch 367 M 2. im Diagramm steht: “re. auf der Vorderseite und li. auf der Rückseite“ Meiner Meinung nach zeigt aber das Foto ausschliesslich Krausrippen. Was stimmt nun?

DROPS Design 11.04.2015 kl. 08:49:

Sie müssen die Zunahmen am Rand und in der Mitte stets weiterarbeiten, über das ganze Tuch hinweg. Sie nehmen durchweg in jeder 2. R insgesamt 4 M zu, auch in der Lochreihe. Dann passt das mit der M-Zahl.

Elza Santos 27.03.2013 - 19:53:

Gostaria de saber como faço para adquirir esse produto pronto?

DROPS Design 04.04.2013 kl. 11:14:

Aconselhamo-la a contactar a sua loja DROPS local para saber como adquirir nossos produtos. Pode consultar a lista de retalhistas DROPS disponível no site. Obrigado por seu comentário!

Åsa Cavallin 03.08.2012 - 11:37:

Glömde land och kategori frågor tidigare så jag gör ett nytt försök. Har kommit till 367 m på stickbeskrivningen men får inte ihop det riktigt efter det. Får bara 3 m kvar i slutet av varvet på hålraden? Hur gör jag med de 4 m som ska ökas vartannat varv, de ska vål inte ökas på hålvarvet?

Drops Design 05.09.2011 - 10:11:

Jo for du fortsætter med at tage ud på ALLE pinde fra retsiden, som der står i opskriften: "Der tages 4 m ud på ALLE p fra retsiden til færdig mål!" God fornøjelse! mvh Garnstudio

Rikke Bilde 01.09.2011 - 14:03:

Når man er færdig med udtagninger har man 367 m. Derefter laves en hulrække: 2 r sm, 1 dbl. omslag. Næste p: strikkes 1 m i dbl. omslag. I skriver at man nu har 383 m! Det kan ikke passe, da man ikke har taget ud!! Mønsteret passer heller ikke med de 167 m man har på hver side af midterpartiet ?? Hvad gør jeg? Butikken har heller ikke en løsning!!!

Lovisa 24.01.2009 - 11:08:

Älskar! Vill ha på en gång.

Inge 18.01.2009 - 12:36:

Endnu et fantastisk sjal. Jeg er vild med sjaler

Jäta kommentaar mustrile DROPS 113-35

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.