DROPS / 112 / 15

Poseidon by DROPS Design

Kootud DROPSi sik-sak mustriga sokid lõngast "Fabel".

Võtmesõnad: sik-sak, sokid,
------------------------------------------------------
Suurus: 35/37 - 38/40 - 41/43
Talla pikkus: 22 - 24 - 27 cm
Sääre kõrgus: 12 - 12 - 12 cm

Lõng: Garnstudio DROPS FABEL, 50 g / 205 m
100 g kõikidele suurustele, värv nr 910, sinisekirju

DROPSi SUKAVARDAD: 2,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 32 s x 38 r mustris = 10 x 10 cm
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% vill, 25% polüamiid
alates 2.50 € /50g
DROPS Fabel uni colour DROPS Fabel uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel print DROPS Fabel print 2.70 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel long print DROPS Fabel long print 2.90 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 5.00€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeeme M.1 kuni M.4. Skeem on näidatud töö paremalt poolt (PP).

KANNA KAHANDUSED
Koo 1 rida pahempidi töö PH kannasilmustel. Jätka parempidises koes, SAMAL AJAL tõsta iga rea lõpus 1 s kudumata silmustehoidjale. Jätka, kuni mõlemal pool on silmustehoidjal 10-12-14 s ja vardal 15-17-19 s.
Paigalda SM.
Jätka parempidises koes, SAMAL AJAL koo iga rea lõpust 1 s silmustehoidjalt uuesti vardale. NB! Augu ärahoidmiseks korja üles silmustehoidja ja vardal olevate silmuste vahelt 1 s, järgmisel real koo see kokku esimese silmusega vardal. Jätka, kuni vardal on 35-41-47 silmust. Koo 1 ring parempidises koes kõigil silmustel.

KAHANDAMISE NIPP (varvaste osas)
Kahanda enne silmusemärkijat (SM-i): 2 pr kokku.
Kahanda pärast SM-i: 2 pr keerdsilmustena kokku.
-------------------------------

SOKK
Kootakse ringselt sukavarrastega.
Loo lõdvalt üles 80-90-100 s 2,5 mm sukavarrastele. Koo 1 ring pr, 1 ring ph ja koo järgmine ring: 7-8-9 pr, * tõsta 1 s kudumata pr võttega, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle, 13-15-17 pr *, korda *-* jääb 9-10-11 s, tõsta 1 s kudumata pr võttega, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle, 6-7-8 pr = 70-80-90 s ringil.
Koo 1 ring pahempidi. Paigalda SM ringi algusesse.
JÄLGI KOETIHEDUST!
Jätka mustriga järgmiselt:
SUURUS 35/37: Koo 2 vertikaalset mustri M.3 kordust, aga viimane kord lõpeta b-ga a asemel.
Nüüd koo 1 vertikaalne mustri M.4 kordus. Pärast M.4 on ringil 60 s.
SUURUS 38/40: Koo 2 vertikaalset mustri M.2 kordust, aga viimane kord lõpeta b-ga a asemel.
Nüüd koo 1 vertikaalne mustri M.3 kordus. Pärast M.3 on ringil 70 s.
SUURUS 41/43: Koo 2 vertikaalset mustri M.1 kordust, aga viimane kord lõpeta b-ga a asemel.
Nüüd koo 1 vertikaalne mustri M.2 kordus. Pärast M.2 on ringil 80 s.
KÕIK SUURUSED
Töö kõrgus on umbes 12 cm. Nüüd tõsta esimesed 25-29-33 s silmustehoidjale (= jalapealne) ja hoia vimased 35-41-47 s vardal kanna jaoks. Tee kanna kahandused - vaata ülevalt!

Pärast kanna kahandusi tõsta silmused hoidjalt tagasi vardale = 60-70-80 s.
Jätka ringselt mustriga kõigil silmustel järgmiselt:
SUURUS 35/37: Nüüd jätka skeemi M.4 järgi.
SUURUS 38/40: Nüüd jätka skeemi M.3 järgi.
SUURUS 41/43: Nüüd jätka skeemi M.2 järgi.
Kui töö pikkus on 18-20-22 cm SM-st kannal (= u 4-4-5 cm on veel teha), koo 1 ring pr kõigil silmustel, SAMAL AJAL kahanda 10-12-14 s ühtlaste vahedega = 50-58-66 s.
Nüüd paiguta 1 SM mõlemale küljele, jättes 25-29-33 s jalapealsele ja talla alla.
Jätka parempidises koes, SAMAL AJAL kahanda mõlemal pool SM-e – vaata kahandamise nippi – ja korda kahandamist igal teisel ringil 5-3-4 korda ja siis igal ringil 4-8-9 korda = 14 s jääb.
Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.

Skeem

= parempidine silmus (pr)
= 1 õs kahe silmuse vahele, tagasireal koo see silmus keerdsilmusena
= tõsta 1 s abivardale töö taha, tõsta 1 s kudumata, koo kokku järgmine silmus silmusega abivardalt, tõsta kudumata silmus üle
= tõsta 1 s kudumata, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 112-15) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (17)

Katja Juranek 06.02.2013 - 12:33:

In der deutschen Anleitung ist bei Grösse 35/37 ein Fehler. Dort müsste es heißen "Danach M4 1 Mal in der Höhe stricken."

DROPS Design 06.02.2013 kl. 18:51:

Lieeb Katja, vielen Dank für den Hinweis, wir werden es gleich korrigieren.

Reinhardt 14.02.2012 - 16:25:

Was bedeutet hin und zurück gestrickt? Hat er Socken ein Naht? Was mache ich wen die Musterreihe gestrickt ist? Einfach eine Reihe rechte Masche drüber.

DROPS Design 15.02.2012 kl. 11:03:

Ich habe jetzt im Original nachgeschaut. Da war ein Fehler drin. Die Socken werden tatsächlich rund gestrickt. Ich habe das in der Anleitung geändert.

DROPS Deutsch 09.02.2012 - 11:19:

Die Arbeit wird auf einem Nadelspiel hin und zurück gestrickt.

Reinhardt 09.02.2012 - 11:14:

Hallo und guten Tag, werden diese Socken in geschlossenen Runden gestrickt? Konnte es anhand der Anleitung nicht erkennen. Vielen Dank.

DROPS Design 28.01.2011 - 09:24:

Hej Hella, Diagrammet läser du så här: du börjar nederst och går från höger till vänster. Lycka till!

Hella 28.01.2011 - 09:06:

Jag undrar från vilket håll man läser diagrammen! Uppifrån och ner? Från höger till vänster? Började men fick ingen ordning på det hela. Första gången jag stickar ett sånt här mönster på sockar!

DROPS Design 27.04.2009 - 09:58:

Man strikker glattstrikk fordi man skals kille overgangene mellom de ulike diag.

Mona 27.04.2009 - 00:16:

Hei, jeg lurte bare så veldig på hva som er hensikten med å strikke 3 omganger med glattstrikk (flere steder kalt a)etter 11 omg. med mønsterstrikk? Her blir jo de "stripene" som dannes på langs litt svakere i strukturen?

DROPS Design 15.04.2009 - 11:41:

Hej Linda, Diagrammet skall stickas till det är slut. du har inte skrivit vilken storlek du stickar, men vilket diagram du skall ta beror på storleken och då skall antalet maskor stämma. Det skall inte stickas några räta maskor mellan.

Linda 07.04.2009 - 21:23:

Hej, Det är första gången jag stickar efter diagram. Skall diagrammet alltid stickas till "det tar slut"? I detta mönster tar det slut mitt i, efter ett par varv och den ena randen kommer att upphöra en liten bit in. Då blir även öknings"randen" sned och tar slut, om du förstår vad jag menar. Alltså jag har markerat min första maska och rättat mig efter den. När stickning på diagram tar slut innan diagrammet är färdigt så har jag slutat och gått på räta maskor. Har jag gjort fel?

Jäta kommentaar mustrile DROPS 112-15

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.