DROPS / 111 / 6

Lady Splendour by DROPS Design

DROPS Alpaca lõngast kootud ripskoes ja pitsmustriga suur õlarätik

------------------------------------------------------
Mõõdud:
Pikkus: umbes 75 - 85 cm
Laius: umbes 160 - 220 cm
Pildil on suur suurus

Lõng: Garnstudio DROPS ALPACA, 50 g / 167 m
550-650 g värv nr 8105, jääsinine

DROPSi RINGVARDAD (80 cm): 3,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 23 silmust x 45 rida ripskoes = 10 x 10 cm
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% alpaka
alates 3.65 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 3.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 40.15€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeemi M.1. Skeem on antud vaadatuna töö paremalt poolt (PP) ja näitab iga rida.

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes):
koo kõik read parempidi.

KASVATAMISE NIPP
Tee kõik kasvatamised töö PP.
Kasvata 4 silmust igal teisel real (= töö PP real) terve töö jooksul.
Kasvata 1 silmus rea alguses: koo 4 s ripskoes, 1 kahekordne õs.
Kasvata 2 silmust rea keskel - alusta 1 silmus enne silmusemärkijat (SM): 1 pr, 1 kahekordne õs, SM, 2 silmust ripskoes, skeemi M.1 (=35 s), 2 silmust ripskoes, SM, 1 kahekordne õs, 1 pr.
Kasvata 1 silmus rea lõpus – alusta 4 silmust enne rea lõpu: 1 kahekordne õs, 4 s ripskoes.
Tagasireal koo kõik silmused pr (koo esimene õs pr ja teine õs lase vardalt maha).
Koo kasvatatud silmused ripskoes.

LISAREAD
Koo SM-ni, koo keskosa 39 silmust, pööra tööd ja koo tagasireal 39 silmust, pööra ja koo kõikide silmustega.

MÕÕTMISE NIPP
Lõnga raskuse tõttu tee kõik mõõtmised kudumi rippudes.
-----------------------------

ÕLASALL
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega, kolmnurga tipust keskelt suunaga alt üles.
NB! Alusta uue lõngatokiga serval, mitte salli keskel.
Loo üles 49 silmust 3,5 mm ringvarrastele Alpaca lõngaga. Koo 5 rida ripskoes.
Paigalda 2 silmusemärkijat (SM) mõlemast servast 5 silmuse kaugusele = 39 silmust on SM-de vahel (keskosa).
Nüüd kasvata igal teisel real (= töö PP) mõlemal serval ja mõlemal pool keskmist osa, kuni töö lõpuni – vaata KASVATAMISE NIPPI!
Koo 12 rida ripskoes kõikide silmustega ja nüüd koo skeemi M.1 järgi keskmiste 35 silmustega, ülejäänud silmused koo ripskoes nagu enne.
Koo 2-3 vertikaalset skeemi M.1 mustrikordust, ainult viimasel kordusel lõpeta, kui kududa on jäänud veel 16 skeemi rida (pärast pitsmustrit). Real on nüüd 369-533 silmust.
Koo 8 rida ripskoes kõikide silmustega, jätka kasvatamist.

Nüüd koo järgmist rida järgmiselt: 4 pr, * 2 pr kokku, 1 kahekordne õs *, korda alates *-*, kuni kududa jääb 5 silmust, lõpetuseks koo 5 pr.
Koo 7 rida ripskoes kõikide silmustega, SAMAL AJAL 2. ja 6. real (= töö PP) koo 2 lisarida keskosas – vaata ülevalt. Real on nüüd 401-565 silmust.
Jätka kasvatamist.
Koo järgmist rida järgmiselt, töö PP: koo 5-17 silmust ripskoes, skeemi M.1 (= 35 silmust) kokku 5-7 korda, 1 silmus ripskoes, SM, 2 silmust ripskoes, skeemi M.1, 2 silmust ripskoes, SM, 1 silmus ripskoes, skeemi M.1 kokku 5-7 korda, 5-17 silmust ripskoes.
Koo 1 vertikaalne skeemi M.1 mustrikordus, ainult lõpeta, kui jääb veel kududa 16 skeemi rida (pärast pitsmustrit), SAMAL AJAL skeemi M.1 33 real (vaata noolt), koo 2 lisarida keskosas.
Koo 8 rida ripskoes kõikide silmustega, SAMAL AJAL 3. ja 7. real koo 2 lisarida keskosas.
Nüüd koo järgmist rida järgmiselt: 4 pr, * 2 pr kokku, 1 kahekordne õs *, korda alates *-*, kuni kududa jääb 4 silmust, 4 pr.
Jätka ripskoes kõikide silmustega, kuni töö pikkus on umbes 75-85 cm tagaosa keskel – vaata MÕÕTMISE NIPPI!
Koo silmused lõdvalt maha.

Skeem

= pr töö PP, pr töö PH
= tõsta 1 s kudumata parempidi, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle
= 1 õs kahe silmuse vahele
= 2 pr kokku
= tõsta 1 s kudumata parempidi, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 111-6) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (47)

Ghislaine DesGagné 14.01.2020 - 02:16:

Où je suis vraiment mélangée, est commencé 1 m. avant le marqueur, 2 jetés, point mousse ... et M1. Je n'ai qu'une mail.e avant le marqueur et je dois faire d'autres mailles. Voici pourquoi, j'aimerais avoir tout simplement le comment et où augmenter dans les 12 rangs point mousse et expliquer le reste ensuite si c'est le cas.

DROPS Design 14.01.2020 kl. 08:03:

Bonjour Mme DesGasgné, la réponse précédente devrait vous aider. Regardez bien sous AUGMENTATIONS comment augmenter (4 mailles tous les rangs sur l'endroit). Bon tricot!

Ghislaine DesGagné 13.01.2020 - 17:13:

Bonjour. Je ne crois pas être la seule à ne pas comprendre les augmentations. Il est question d'augmenter et de faire ensuite des doubles jetés. Le double jeté nous augmente de 2 mailles. Est-ce que c'est la même signification en disant 1 double jeté avant et après les marqueurs nous donnent les 2 augmentations? Sans inclure le M1 dans les explications, y a-t-il une manière plus simple d'expliquer ces 4 augmentations? Merci

DROPS Design 14.01.2020 kl. 07:20:

Bonjour Mme Desgagné, les doubles jetés ne font augmenter que d'une seule maille - cf AUGMENTATIONS. Il n'y a pas d'augmentations dans M.1, on augmente de chaque côté du châle (au début et en fin de rang) + 1 m avant M.1 (2 m avant le diagramme plus précisément) et 1 m après M.1 (=2 m après le diagramme) soit 4 mailles au total. Retrouvez la description précise sous AUGMENTATIONS. Bon tricot!

Ghislaine 12.01.2020 - 16:57:

Bonjour, j\'ai lu les questions des tricoteurs et d\'après ce que je peux voir, on commence le diagramme M1 seulement après avoir tricoter les 12 rangs. Dans les explications pour les augmentations, La mention de tricoter M1 est juste à titre d\'exemple? Parce que j\'ai commencé mes augmentations en suivant exactement les explications et j\'ai donc commencé M1 même avant d\'avoir tricoté les 12 rangs. Je ne veux pas continuer avant d\'être certaine. Merci!

DROPS Design 13.01.2020 kl. 09:55:

Bonjour Ghislaine, on tricote d'abord 5 rangs au point mousse, puis on augmente tous les 2 rangs jusqu'à la fin. Après 12 rangs, on tricote M.1 sur les 35 m centrales - tout en continuant à augmenter. Bon tricot!

Ghislaine DesGagné 08.01.2020 - 20:20:

Bonjour, est-ce que les augmentations doivent se faire sur TOUS les rangs? Même en tricotant le diagramme M1? Merci

DROPS Design 09.01.2020 kl. 09:31:

Bonjour Mme DesGagné, les augmentations se font tous les rangs sur l'endroit, soit tous les 2 rangs - cf AUGMENTATIONS. Bon tricot!

Ghislaine DesGagné 06.01.2020 - 14:49:

Oui merci, mais je parlais plutôt en nombre de mailles

Ghislaine DesGagné 06.01.2020 kl. 14:52:

Merci! Je viens de réaliser en relisant!!! Je fais 2-3 motifs du diagramme! Désolée!! Merci beaucoup!

Ghislaine DesGagné 06.01.2020 - 14:00:

Re-bonjour. Le patron est pour la plus grande taille? Je ne vois nul part qu'il est indiqué en 2 tailles. Merci

DROPS Design 06.01.2020 kl. 14:30:

Bonjour Mme DesGagné, vous trouverez les 2 tailles indiquées dans l'en-tête: 2 longueurs (75-85 cm) et 2 largeurs (160-220 cm), soit pour le petit: 75x160 cm et pour le grand 85x220 cm. C'est le grand modèle qui est photographié. Bon tricot!

Ghislaine DesGagné 05.01.2020 - 18:19:

Bonjour! Dans l'explication CHÂLE : pourquoi est-il inscrit: On a maintenant 369-353 m. Et plus loin 401-565 m. Aussi, est-ce que le patron est pour grande taille? C'est ce que j'aimerais. Merci!!

DROPS Design 06.01.2020 kl. 09:19:

Bonjour Mme DesGagné, ce modèle est disponible en 2 tailles (cf en-tête): en 75 x 160 cm et en 85 x 220 cm (environ). Bon tricot!

Magdalena 17.10.2019 - 13:14:

Buenas tardes. En relación a los aumentos en el centro de la espalda en las instrucciones se sigue el orden 1d, 1 HEB doble, MP, 2 pts musgo, 35 pts en M1, 2 pts musgo, 1 HEB doble, MP, 1d. ¿No será 1d, 1 HEB doble, MP, 2 pts musgo, 35 pts en M1, 2 pts musgo (y ahora es lo que cambia de orden) MP, 1 HEB doble, 1d?. Gracias.

DROPS Design 20.10.2019 kl. 23:23:

Hola Magdalena. Creo que ha sido una errata al publicar el patrón, porque en el idioma original siguen el orden que has dicho tú. Enviaré tu pregunta al departamento de diseño. Gracias.

Magdalena 17.10.2019 - 13:12:

Buenas tardes. En relación a los aumentos en el centro de la espalda en las instrucciones se sigue el orden 1d, 1 HEB doble, MP, 2 pts musgo, 35 pts en M1, 2 pts musgo, 1 HEB doble, MP, 1d. ¿No será 1d, 1 HEB doble, MP, 2 pts musgo, 35 pts en M1, 2 pts musgo (y ahora es lo que cambia de orden) MP, 1 HEB doble, 1d?. Gracias.

DROPS Design 20.10.2019 kl. 23:24:

Ver la respuesta arriba

Planchon Véronique 05.09.2018 - 09:42:

Bonjour Pouvez vous me dire à quels endroits précis de l avancement du châle faut il commencer à faire plusieurs motifs horizontalement en même temps l un à la suite de l autre?

DROPS Design 05.09.2018 kl. 12:22:

Bonjour Mme Planchon, vous tricotez d'abord 12 rangs sur toutes les mailles (en augmentant comme indiqué) puis vous commencez à tricoter M.1 sur les 35 m centrales. Bon tricot!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 111-6

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.