DROPS / 111 / 38

Milano by DROPS Design

Heegeldatud DROPSi õlasall lõngadest ”Cotton Viscose” ja ”Kid-Silk”.

Võtmesõnad: keebid, pitsmuster, pontšod,
------------------------------------------------------
Suurus: S/M – M/L - XL/XXL - XXXL
Lõng: Garnstudio DROPS COTTON VISCOSE, 50 g/ 110 m
250-250-300-350 g värv nr 29, hele hallikasroheline
ja kasuta: Garnstudio DROPS KID-SILK, 25 g / 200 m
75-75-100-100 g värv nr 06, hele hallikasroheline

DROPSi HEEGELNÕEL: 4 mm – või sobiv, et saavutada 16 kinnissilmust x 20 rida kahekordse lõngaga (mõlemast sordist 1) = 10 x 10 cm.
DROPSi pärlmutter nööbid nr 540: 2 tk.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.
DROPS Cotton Viscose DROPS Cotton Viscose
54% puuvill, 46% viskoos
Tootmisest maas
leia alternatiivid

75% mohäär, 25% siid
alates 4.50 € /25g
DROPS Kid-Silk uni colour DROPS Kid-Silk uni colour 4.50 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Kid-Silk long print DROPS Kid-Silk long print 4.50 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad

Juhend

ÕLASALL
Heegeldatakse alt üles.
Tee 210-230-250-270 ahels kahekordse lõngaga (mõlemast sordist 1).
1. RIDA (= töö PP): 1 kinnissilmust (ks) 2. ahels-sse heegelnõelast, 1 ks igasse järgmisesse 4-5-6-7 ahels-sse, jäta vahele 1 ahels, * 1 ks igasse järgmisesse 8 ahels, jäta vahele 1 ahels*, korda alates *-*, lõpetuseks tee 1 ks igasse viimasesse 5-6-7-8 ahels-sse = 186-204-222-240 ks.
2.-5. RIDA: 1 ks igasse ks-sse – pööra iga rida 1 ahels-ga.
6. RIDA: * 5 ahels, jäta vahele 2 ks, 1 ks järgmisesse ks-sse *, korda alates *-* = 62-68-74-80 ahels-kaart.
7. RIDA: 8 ahels, 1 ks esimesse ahels-kaarde, * 5 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde *, korda alates *-*.
Korda 7. rida, kuni töö pikkus on umbes 25-27-29-31 cm – säti nii, et järgmine rida on töö PH.
JÄRGMINE RIDA: 1 ahels, tee 3 ks igasse ahels-kaarde tervel real = 186-204-222-240 ks.
JÄRGMISED 2 RIDA: 1 ks igasse ks-sse.

Nüüd paigalda 11-12-13-14 silmusemärkijat (SM), töö PP järgmiselt: 1. SM pärast 8-8-9-9 ks ja siis paigalda nii, et iga SM-i vahele jääb 17 kinnissilmust = 8-9-9-10 ks jääb pärast viimast SM-i.
Järgmisel real kahanda 1 silmus vasakul pool kõiki SM-e (kahanda 1 silmus, jättes vahele 1 kinnissilmuse pärast SM-i) = kokku 11-12-13-14 kahandatud silmust.
Edasi heegelda 1 rida töö PP, tehes 1 ks igasse ks-sse.
Järgmisel real kahanda 1 silmus paremal pool kõiki SM-e (jättes vahele 1 ks enne SM-i). Korda kahandamist iga töö PP real kokku 9 korda, vaheldumisi paremal ja vasakul pool SM-e.
Pärast kõiki kahandamisi jääb 87-96-105-114 kinnissilmust.
Heegelda 2 rida, tehes 1 ks igasse ks-sse.
Katkesta lõng ja kinnita lõngaots.

VASAK ESILIIST
Heegelda umbes 55 kuni 67 ks mööda esiosa – umbes 3 ks igasse ahels-kaarde ja 2 ks iga kolme kinnissilmuste rea kohta. Veendu, et ääris ei ole liiga pingul ega liiga lõtv!
Nüüd heegelda 4 rida, tehes 1 ks igasse ks-sse.

PAREM ESILIIST
Tee nagu vasak esiliist, ainult pärast 2 rida tee 2 nööpauku. 1 NÖÖPAUK = 3 ahels, jäta vahele 3 ks, järgmisel real tee 3 ks ahels-kaarde.
Ülemine nööpauk tee umbes 2 cm kaugusele ülemisest servast ja järgmine nööpauk 6 cm kaugusele esimesest nööpaugust.
Õmble nööbid ette.

Skeem


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 111-38) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (53)

Olivia Edwards 18.02.2020 - 13:31:

I am having trouble with the directions. I have 204 stitches on row before adding markers. When I add 12 markers I have to many stitches left over. Where did I go wrong?

DROPS Design 18.02.2020 kl. 16:20:

Dear Mrs Edwards, from RS insert the marker as follows: count 8 stitches, insert 1st marker, *count 17 sts, insert a marker*, repeat from *-* a total of 11 times, 9 stitches remain at the end of row after last marker (= 8 + (17x11) + 9 = 204 sts. Happy crocheting!

Olivia 18.02.2020 - 00:27:

How many sc should I have on row before placing markers? I have 204. Markers don’t come out right with this number of sc.

DROPS Design 18.02.2020 kl. 10:08:

Dear Olivia, you should have first marker after first 8 sc, then: *work 17 sc, add 1 marker*, repeat from *-* a total of 11 times = 12 markers and 9 sc remain after last marker. Happy crocheting!

Sara 11.02.2020 - 03:36:

Hermosos los diseños que se encuentran en su página

Aline 29.12.2019 - 17:17:

Ne peut-on avoir les explications en français? Même votre lexique est anglais-anglais !!!

DROPS Design 29.12.2019 kl. 23:43:

Bonjour Aline, la version francaise est disponible ICI. Bon crochet!

Helen 09.10.2019 - 14:41:

Iv just started Milano by Drops Cape No 111-38. I have done row 1 Row 2 - 5 says to dc into each dc. Do I crochet into the chain space or miss that chain

DROPS Design 09.10.2019 kl. 15:18:

Dear Helen, on the first row you only crochet dc (skipping chains from the fundation chain), ie you should have 186-204-222-240 dc, from row 2 to 5, crochet 1 dc in each of these 186-204-222-240 dc (the number of dc will not change). Happy crocheting!

Oddveig 22.05.2019 - 13:38:

Hadde lyst å heklet denne modell i størrelse xxxl i lys gul farge, hvilket alternativt garn vil dere anbefale og hvor mye garn trenger jeg?

DROPS Design 22.05.2019 kl. 14:21:

Hei Oddveig. Det garnet som ligner mest på Cotton Viscose er Safran, som er et 100% bomullsgarn. Du kan fint strikke dette sammen med Kid-Silk. Om du heller vil ha et ullgarn kan du vurdere Baby Alpaca Silk, som har litt av den samme "glinsen" som Cotton Viscose. Eller så kan du se på de andre garnene i garngruppe A. Vi anbefaler likeve at du lager deg en strikkeprøve så du er sikker på at du overholder den angitte strikkefastheten. Om du bruker garnkalkulatoren vår (rett under der det står om materialer øverst i oppskriften) vil du få opp både alternative garn og ny garnmengde. God fornøyelse

Ingrid 06.03.2019 - 18:36:

Ik zou dit willen haken voor de zomer in het wit. Aangezien de Drops cotton viscose niet meer bestaat, kunnen jullie mij iets aanbevelen, zodat ik dit kan haken met 1 draad ipv 2 draden, en zodat de maat toch nog klopt?

DROPS Design 07.03.2019 kl. 20:13:

Dag Ingrid,

Je kan dan het beste een garen uit zoeken uit categorie. Maak wel eerst even een proeflapje en pas evt. de naalddikte aan, zodat de stekenverhouding klopt.

Ingrid 01.03.2019 - 13:58:

Kan ik de combinatie Drops safran wit uni colour 17 met kid-silk uni colour off-wite 01 nemen voor een goed resultaat qua kleuregaliteit en materiaal ?

DROPS Design 05.03.2019 kl. 21:02:

Dag Ingrid,

Safran is een goede vervanging voor Cotton Viscose; het heeft vergelijkbare eigenschappen maar het glanst wel minder. Of je de kleurcombinatie goed vind is wel een beetje een kwestie van smaak, dus dat zou je eigenlijk even in de winkel moeten bekijken.

Ingrid 26.02.2019 - 20:13:

Jullie raden aan om de Drops Cotton Viscose te vervangen door Drops Safran uni colours. Van de Kid silk Uni zou ik kleur naturel kiezen. Maar welke kleur van de Safran uni colours is hier dan bij te combineren voor een egaal resultaat : White 17 of off white 18? Of beige?

DROPS Design 28.02.2019 kl. 10:17:

Dag Ingrid,

Waarschijnlijk komt Naturel 18 van DROPS Safran het meest in de buurt om een egaal resultaat te krijgen.

Сialis 23.08.2018 - 20:17:

I am really loving the theme/design of your blog. Do you ever run into any internet browser compatibility problems? A small number of my blog visitors have complained about my website not working correctly in Explorer but looks great in Safari. Do you have any solutions to help fix this issue?

Jäta kommentaar mustrile DROPS 111-38

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.