DROPS Bomull-Lin uni colour 53% puuvill, 47% linane |
2.85 € /50g |
Telli |
Klikkides TELLI nupul, jõuad Must ja roosa OÜ kodulehele
Kaardus (valge) No. 540
TelliKlikkides TELLI nupul, jõuad Must ja roosa OÜ kodulehele
Lõnga maksumus on arvutatud väikseima suuruse valmistamiseks ja kõige odavama lõnga järgi. Otsid paremat hinda? Leia see DROPS Soodushinnad lehelt!
Merry Morning / DROPS 113-7
Change language:
Eesti keel
-------------------------------------------------------
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit
-------------------------------------------------------
DROPS Bomull-Lin uni colour 53% puuvill, 47% linane 2.85 € /50g Telli |
Klikkides TELLI nupul, jõuad Must ja roosa OÜ kodulehele
Kaardus (valge) No. 540
TelliKlikkides TELLI nupul, jõuad Must ja roosa OÜ kodulehele
Lõnga maksumus on arvutatud väikseima suuruse valmistamiseks ja kõige odavama lõnga järgi. Otsid paremat hinda? Leia see DROPS Soodushinnad lehelt!
Iga mustriga kaasnevad videoõpetused.
Need samm-sammulised õpetused võivad olla abiks:
Miks on koetihedus tähtis?
Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.
Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.
Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.
Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust
Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust
Mitu toki lõnga on vaja?
Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.
Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?
Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.
NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.
Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?
Mis on lõngagrupid?
Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.
Kuidas kasutada Lõngamuundurit?
Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).
Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.
Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?
Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.
Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.
Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.
Millist suurust kududa?
Kui ei tea millist suurust teha, siis on hea idee mõõta oma kampsunilt mõõdud. Siis saab nende mõõtude järgi valida sobiva suuruse.
Vaata mõõtudega joonist mustrilehel juhendi lõpus.
Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõista mõõtudega joonist
Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?
Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.
Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.
Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust
Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi
Miks on ese kootud ülevalt alla?
Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.
Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.
Kuidas kududa skeemi järgi?
Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.
Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.
Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.
Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme
Kuidas heegeldada skeemi järgi?
Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.
Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.
Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.
Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.
Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.
Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme
Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?
Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.
Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.
Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme
Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme
Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?
Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.
Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?
Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.
Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.
Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel
Mis on mustrikordus?
Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.
Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?
Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.
Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?
Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.
Milleks kasvatada mahakudumise real?
Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.
Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?
Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?
Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.
Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real
Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?
Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.
Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata
Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?
Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.
Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?
Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?
Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.
Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!
Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?
Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.
Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.
Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?
Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.
Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.
Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:
1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.
2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.
3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.
4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.
Miks mu kudum muutub tupsuliseks?
Tupsude tekkimine villase kudumi pinnale on loomulik protsess, mis juhtub isegi kõige eksklusiivsemate kiududega. See on loomuliku kulumise tunnus, mida on raske vältida ja mis on kõige rohkem nähtav eseme suure hõõrdumisega kohtades, nagu kampsuni varrukad ja mansetid.
Koepinna saab jälle ilusaks, kasutades riideharja või tupsude eemaldajat.
Merry Morning |
|
|
|
Lai DROPSi topp lõngast ”Bomull-Lin”. Suurused S - XXL.
DROPS 113-7 |
|
MÕÕTMISE NIPP Lõnga raskuse tõttu tuleks mõõtmiseks kudum rippuma panna, muidu jääb topp kandes liiga pikk. KAHANDAMISE NIPP Kahanda enne SM-i: 2 pr kokku. Kahanda pärast SM-i: tõsta 1 silmus kudumata parempidise võttega üle, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse. KASVATAMISE NIPP Kasvata 1 silmus kududes 1 õs enne SM-ile eelnevat silmust ja 1 õs pärast SM-ile järgnevat silmust. Koo järgmisel real õhksilmused keerdsilmustena, nii väldid augu tekkimist. RIPSKUDE(edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi. RIPSKUDE (ringselt kududes): 1 ring parempidi, 1 ring pahempidi. Korda neid kahte ringi. -------------------------------------------------------- KEHAOSA Kootakse ringselt. Loo lõdvalt 232-248-272-288-312 silmust 8 mm ringvardale. Paigalda 8 SM-i järgmiselt: 1. SM ringi algusesse ja järgmised 7 SM-i 29-31-34-36-39 silmuseliste vahedega. Koo 1 ring parempidi, 1 ring pahempidi, 1 ring parempidi ja 1 ring pahempidi. Nüüd koo 4 ringi parempidi, SAMAL AJAL alusta 1 silmuse kahandamist mõlemal pool 2., 4., 6. ja 8. SM-i igal teisel ringil kokku 27-27-29-29-31 korda ja SAMAL AJAL alusta 1 silmuse kasvatamist mõlemal pool 1., 3., 5. ja 7. SM-i igal neljandal real kokku 13-13-14-14-15 korda – vaata KASVATAMISE ja KAHANDAMISE NIPPE! Pärast 4 parempidist ringi, koo 1 ring pahempidi ja edasi koo parempidises koes. Kui töö kõrgus on u. 38-39-40-41-42 cm – mõõdetuna kõige lühemast kohast, vaata MÕÕTMISE NIPPI – kasvatamised ja kahandamised on lõpetatud = ringil on 120-136-152-168-184 silmust. Jäta 1. ja 5. SM paigale (= küljed), vaheta vardad 5 mm ringvarraste vastu ja jätka kudumist ripskoes – vt. ülevalt - SAMAL AJAL kasvata võrdsete vahedega 8-6-6-6-8 silmust esi- ja seljaosal = 136-148-164-180-200 silmust (68-74-82-90-100 silmust mõlemal osal). Kui töö kõrgus on 45-46-47-48-49 cm, koo maha 3 silmust mõlemal pool mõlemat SM-i kaenlaaugu jaoks ja lõpeta esi- ja seljaosa eraldi. SELJAOSA =62-68-76-84-94 silmust. Jätka kudumist ripskoes, SAMAL AJAL koo kaenlaaugu kujundamiseks maha mõlemal küljel iga rea alguses järgmiselt: 2 silmust 0-1-2-3-4 korda ja 1 silmus 0-1-2-3-5 korda = 62-62-64-66-68 silmust. Kui töö kõrgus on 62-64-66-68-70 cm, koo maha keskmised 26-26-28-28-30 silmust kaelaaugu jaoks. Järgmisel real koo maha 1 silmus kaelakaare kujundamiseks = mõlemal õlal 17-17-17-18-18 silmust. Koo silmused maha, kui töö kõrgus on 64-66-68-70-72 cm. ESIOSA = 62-68-76-84-94 silmust. Jätka kudumist ripskoes ja koo kaenlaaugu kujundamiseks maha silmused nagu kirjeldatud seljaosa juures. SAMAL AJAL, kui töö kõrgus on 48-50-52-54-56 cm, jaga silmused kaheks (esiosa keskkoht) ja lõpeta mõlemad osa eraldi. Kui töö kõrgus on 54-56-58-60-62 cm, koo kaelakaare kujundamiseks rea alguses kaela juures maha silmused järgmiselt: 5-5-6-6-7 silmust 1 kord, 2 silmust 2 korda ja 1 silmus 5 korda. Kui kõik kahandused on tehtud, jääb õlale 17-17-17-18-18 silmust. Koo silmused maha, kui töö kõrgus on 64-66-68-70-72 cm. ÜHENDAMINE Õmble õlaõmblused. HEEGELDATUD ÄÄR Heegelda ääred ümber kaenlaaukude järgmiselt: 1 ks, * 2 ahels, jäta vahele u. 1 cm , 1 ks *, korda *-* ja lõpeta ring 1 aassilmusega esimesse kinnissilmusesse. Heegelda samamoodi äär kaelaaugule ja esiosa kaeluselõhiku äärele. Paremale lõhikuosale heegelda ülaosale ahelsilmuste kaar nööpauguks: 1 ks ülesse lõhiku nurka, 10 ahels, 1 aassilmus nurgas olevasse kinnissilmusesse. Õmble nööp vasaku lõhikuosa ülemisse nurka. |
|
Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte. Vajad abi selle mustriga?Garnstudio.com kodulehel on 20 õppevideot, küsimuste/vastuste osa ja muudki. © 1982-2024 DROPS Design A/S. Kõik õigused kaitstud. See dokument, ning selle alajaotused on kaitsud autoriõigustega. Loe rohkem, mida meie mustritega võib teha, iga mustrilehe alt meie kodulehel. Kas oled teinud seda mustrit? |
Tegeledes üle 40 aasta kudumise ja heegeldamise disainidega, pakub DROPS Design ühte suurimat tasuta mustrite kollektsiooni internetis - tõlgituna 17 keelde. Tänaseks on meil 309 kataloogi ja 11648 mustrit - millest 8786 on tõlgitud Eesti keelde.
Me anname endast parima, et tuua teieni kõike mida kudumine ja heegeldamine võib pakkuda - inspiratsiooni, nõuandeid ning ka kvaliteetseid lõngu parima hinnaga! Soovid kasutada mustreid muukski, kui ainult oma tarbeks? Loe infot meie Copyright osas iga lehekülje all. Rõõmsat loomist!
Kommentaarid / Küsimused (77)
Theresa Miller kirjutas:
I am so confused. When it comes to placing the markers, you give drections as follows. . Insert 8 markers in piece as follows: Marker-1 at beg of round and the next 7 markers with 29-31-34-36-39 sts between each Where is marker #7? #8? 1st-beg next #2- after 29 3-31 4-34 5-36 6-39 7-? 8-? Help?
24.05.2021 - 09:49DROPS Design vastas:
Dear Theresa Miller! These numbers are for different sizes. Meaning for size L you have markers after every 34 stitches. Hope it helps! Happy knitting!
24.05.2021 - 14:14Evi kirjutas:
Hello. The pattern looks so pretty and I want to start knitting immediately!! But I am a bit confused. Do I have to begin increasing and decreasing simultaneously on the first round of the 4K rows and then continue every other and every 4th (in which case every 4th row the increase and decrease will both take place) or do I have to begin decreasing on the first row and increase on the 4th so that increase and decrease happen always in different rows? or does it not make any difference?
09.05.2020 - 06:28DROPS Design vastas:
Dear Evi, you have to work 4 rounds K, on the first of these 4 rows you will decrease on 4 markers (2nd, 4th, 6th and 8th) and decrease on 4 markers (1st, 3rd, 5th and 7th). And repeat these decreases/increases every 4th round. After these 4 rounds K, you will K1 (= increase/decrease again), Purl 1 round, and continue in stocking stitch, ie continue then to increase and decrease on every 4th roudn until you worked 13-15 rounds (see size) with decreases/increases in total. Happy knitting!
11.05.2020 - 09:15Renée kirjutas:
Ik vind dit een prachtig patroon maar bijna al jullie patronen worden met een rondbreinaald gebreid. Is er een simpele manier om dit om te zetten naar gewone breinaalden? Groet, Renée
23.02.2019 - 22:46DROPS Design vastas:
Dag Renée,
Veel patronen kun je inderdaad ook met rechte naalden breien. In deze les vind je meer informatie over hoe je een patroon omzet om met rechte naalden te breien.
26.02.2019 - 09:26Gabi kirjutas:
Liebes Drops Team, was hinten und vorne 8 M aufnehmen welche Makierer sind gemeint? Nach 49 cm auf beiden Seiten der Makierungsfâden je 3 M ablegten. Welche Markierer sind gemeint. Lieben Dank im voraus Liebe Grüße Gabi
25.08.2018 - 17:44DROPS Design vastas:
Antwort siehe unten! :-)
31.08.2018 - 11:58Gabi kirjutas:
Liebes Drops - Team, was ist damit gemeint hinten und vorne 8M aufnehmen welche Markierer? Nach 49 cm auf beiden Seiten der Makierungsfâden je 3 M Abk. Welche Makierer sind gemeint? Lieben Dank im voraus Liebe Grüße Gabi
24.08.2018 - 12:37DROPS Design vastas:
Liebe Gabi, die Zunahmen vorne und hinten machen Sie gleichmäßig verteilt, d.h. Sie nehmen am Vorderteil und am Rückenteil jeweils 8 M gleichmäßig verteilt zu. Die je 3 Maschen bei 49 cm ketten Sie an beiden Seiten des 1. und 5. Markierungsfadens ab, d.h. an den Seiten der Tunika, d.h. je 6 Maschen pro Seite werden für die Armausschnitte abgekettet. Weiterhin gutes Gelingen!
27.08.2018 - 10:32Gabriele Heling kirjutas:
Liebes Drops - Team, nochmal muss ich nachfragen bei Gr XL 288 M und Gr XXL sind es 312 M, also 24 M mehr, dann kann es doch nicht stimmen das es auch 450 Gramm sind. Maschenprobe stimmt. Lieben Dank im voraus Liebe Grüße Gabi
16.08.2018 - 20:18DROPS Design vastas:
Liebe Gabi, doch das kann passen - die Garnmengen sind ja nur auf 50 g genau berechnet, weil das die Menge eines Knäuels ist. Wenn Sie bei XL etwas mehr als 400 g benötigen, sind ebenfalls 450 g angegeben. Halten Sie auf jeden Fall die angegebenen Maße und die Maschenprobe ein, damit die Garnmenge reicht. Beachten Sie auch, dass Sie die Lauflänge im Auge haben müssen, wenn Sie ein Alternativgarn verwenden, Sie müssen also schauen, wie viele Meter Garn Sie insgesamt benötigen und das dann auf die Knäuel des alternativen Garns umrechnen - unser Garnumrechner hilft dabei.
27.08.2018 - 10:46Gabriele Heling kirjutas:
Liebes Drops - Team, in jeder 2 ten R 1 M vor dem Markierer abnehmen. Also 1. R ohne Zu und Abn 2. R Abn und keine Zum. 3. R keine Zu und Abn. 4. R Zu und Abn.Richtig? Habe jetzt schon ein 2tes Knäuel angefangen und bin bei der 4. Abn.reichen doch nicht 450 Gramm? Was ist damit gemeint vorne und hinten 6 M aufnehmen? Stricke Gr. XL Lieben Dank im vorau
16.08.2018 - 19:35DROPS Design vastas:
Liebe Frau Heling, also bei der 1. Rd nehmen Sie 4 M ab und nehmen Sie 4 M zu, bei der 2. Rd keine Zu- noch Abnahme. 3. Rd: 4 M abnehmen. 4. Rund: Keine 2u- noch Abnahme. Dann sollen Sie 6 M auf den Vorderteil und 6 M auf den Rückenteil gleichmässig verteilt zunehmen = 12 M werden bei dieser Runde zugenommen. Prüfen Sie mal, ob Ihre Maschenprobe in der Breite sowie in der Höhe stimmt. Viel Spaß beim stricken!
17.08.2018 - 10:08Margit kirjutas:
Liebes Drops-Team, ich würde gerne dieses Modell mit "Belle" stricken. Da Belle aber zu Garngruppe B gehört, bin ich mir unsicher, ob ich es von den Maßen hinbekomme. Oder wie rechne ich das auf meine Maschenprobe um? Danke für Eure Hilfe! LG Margit
12.03.2016 - 17:20DROPS Design vastas:
Liebe Margrit, da dies keine ganz einfacher Schnitt ist, rate ich von einem Umrechnen ab. Versuchen Sie mit Belle die Maschenprobe zu erreichen und entscheiden Sie, ob Ihnen das Strickbild so locker verstrickt noch gefällt.
14.03.2016 - 08:36Celine Claus kirjutas:
Hallo. Ich stricke dieses Modell gerade in Größe S. Es wird beschrieben, dass man im 4er Takt Auf- und Abnahmen macht, also in jeder zweiten Runde Abnahmen und in jeder vierten Runde Aufnahmen. Nun habe ich insgesamt 14 mal die Aufnahmen gestrickt, es fehlen ja aber noch die anderen 14 Abnahmen. Das Teil misst jedoch jetzt schon etwa 34 cm. In der Anleitung steht allerdings dass alle Auf-und Abnahmen nach 38 cm gestrickt sein sollten. Was hab ich falsch gemacht?
08.06.2015 - 20:30DROPS Design vastas:
Die Zunahmen und Abnahmen müssten eigentlich ziemlich gleichzeitig enden, da Sie die Abnahmen in jeder 2. Rd machen und die Zunahmen in jeder 4. Rd, aber dafür doppelt so viele Abnahmen wie Zunahmen machen. Sie nehmen also in jeder 2. Rd nur ab und in jeder 4. Rd ab UND zu.
15.06.2015 - 21:02Berit kirjutas:
Wie immer: am Diagramm unten!
04.09.2014 - 19:11