DROPS / 112 / 32

Faustine in Pink by DROPS Design

Kootud DROPSi pitsmustriga õlasall lõngast ”Eskimo”.

Suurus: S/M - L/XL - XXL/XXXL

Lõng: Garnstudio DROPS ESKIMO, 50 g / 50 m
250-300-350 g värv nr 30, roosa

DROPSi pikad vardad: 8 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 11 s x 15 r parempidises koes = 10 x 10 cm
DROPSi metalsed nööbid nr 542: 4 tk
-----------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% vill
alates 2.20 € /50g
DROPS Eskimo uni colour DROPS Eskimo uni colour 2.20 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo mix DROPS Eskimo mix 2.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo print DROPS Eskimo print 2.75 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 11.00€. Loe edasi.

Juhend

KUDUMISE INFO
Lühikesed read skeemil on lühendatud read ja neid kootakse ainult skeemi mustris olevate silmustega.
Koo silmused real, pööra ja koo tagasirida.
Lühendatud read teevad õlasalli alumise serva laiemaks.
---------------------------

ÕLASALL
Loo üles 40 silmust 8 mm varrastele Eskimo lõngaga. Koo 6 rida pr kõikide silmustega. Edasi koo skeemi M.1 järgi – vaata KUDUMISE NIPPI! (1. rida = töö parem pool (PP)).
Pärast 8-9-10 vertikaalset skeemi M.1 mustrikordust, koo 2 rida pr kõikide silmustega.
Edasi koo järgmiselt, töö PP: koo pr 15 s, * 2 pr kokku, 1 õs, 5 pr * korda alates *-* kokku 4 korda, ainult viimasel real koo kõik silmused kahekaupa pr kokku.
Koo 3 rida pr kõikide silmustega ja koo silmused maha.
Töö pikkus keskelt on umbes 106-120-133 cm.
Õmble nööbid ette.

Skeem

= pr töö PP, ph töö PH
= pr töö PH
= 1 õs kahe silmuse vahele
= 2 pr kokku
= tõsta 1 silmus pr kudumata üle, 2 pr kokku, tõsta kudumata s üle kootud silmuse

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 112-32) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (44)

Annah 06.05.2017 - 20:19:

Vorrei avere alcune informazioni in più sul modello: 1) quando devo inserire le asole? 2) posso usare un filato di cotone? grazie per l'attenzione e complimenti per il sito.

DROPS Design 06.05.2017 kl. 21:29:

Buonasera Annah. Lavora le asole alla fine, quando ripete le indicazioni tra gli asterischi: * 2 m. insieme a dir., 1 gettato, 5 m. dir. *. Può sostituire il filato Eskimo(gruppo filati E), con 2 capi di un filato del gruppo C p.es il Paris oppure con 4 capi di un filato del gruppo A, p.es Safran. Il risultato potrebbe non essere così morbido come con l'Eskimo. Buon lavoro!

Béatrice 02.01.2017 - 23:09:

Comment se lit le diagramme ? De gauche à droite ou de droite à gauche ?

DROPS Design 03.01.2017 kl. 09:25:

Bonjour Béatrice, le diagramme se lit en commençant en bas à droite de droite à gauche sur l'endroit et de gauche à droite sur l'envers. Voir aussi ici. Bon tricot!

Eliana 28.08.2016 - 00:01:

Bonjour, Faut il 40 mailles pour réaliser ce chauffe épaules car je l'ai commencé avec aiguille n° 8 avec la même laine que vous proposez et je trouve que ce n'est pas bien large. Y a t'il une erreur ?

DROPS Design 29.08.2016 kl. 11:50:

Bonjour Eliana, vérifiez bien votre échantillon, vous devez avoir 11 m x 15 rangs = 10 x 10 cm pour que les explications correspondent au modèle en photo. Pour toute assistance personnalisée, merci de bien vouloir vous adresser au magasin où vous avez acheté votre laine. Bon tricot!

Eliana 27.08.2016 - 22:25:

Bonjour, J'ai commencé à le réaliser mais je trouve que 40 mailles sur aiguilles n° 8 avec la même laine que vous proposez je trouve que c'est petit au niveau des épaules. Par rapport aux tailles faut il monter plus de mailles pour le L/XL, XL/XXL... A suivre..

Patricia 23.08.2016 - 15:10:

Bonjour. J'ai du mal à comprendre le diagramme au 11ème rang. Est ce que c'est du rang raccourci ? Merci pour votre réponse.

DROPS Design 23.08.2016 kl. 15:50:

Bonjour Patricia, c'est exact, au rang 11, tricotez les 8 premières m puis le rang 12 sur ces 8 m - au rang 13, tricotez les 3 premières m et le rang 14 sur ces 3 m et ainsi de suite. Bon tricot!

Janet Andersen 25.03.2016 - 18:58:

Får ikke til den nedre delen av mønsteret. Blir en bulk nederst, ikke som på bildet deres, forstår ikke hva jeg gjør feil. Har rekt opp og prøvd mange ganger.

DROPS Design 31.03.2016 kl. 12:34:

Jo men se her hvordan du strikker vendepinde. og så vender du bare for hver række du har strikket yderst til højre i diagrammet.

DROPS Knitting Tutorial: How to knit short rows in garter st - basic from Garnstudio Drops design on Vimeo.

Hege Merakerås 10.02.2015 - 15:45:

Jeg er ganske ny på diagrammer, og forstår ikke hva jeg skal gjøre når antallet i diagr ikke går overens med maskeantallet? Jeg har lagt opp 40 m, og er klar for 1. rad av diagr. Men i diagr blir det da bare 39 masker, når alle kast og fellinger er regnet med? Og videre oppover blir det da enda færre masker? Vil noen forklare meg, mon tro? Tusen takk for hjelp!

DROPS Design 13.02.2015 kl. 12:17:

Hej Hege, Jo der er 40 masker på første pind i diagrammet. Du starter i nederste højre hjørne af diagrammet og strikker mod venstre. Spørg gerne hos din lokale DROPS forhandler, hvis du vil have hjælp med at forstå diagrammet første gang! God fornøjelse!

Loida 30.07.2014 - 10:19:

Hola, quiero hacer este patrón pero no sé interpretar el diagrama y no veo la traducción de las siglas usadas en él. Si son tan amables de echarme una mano se lo agradecería

DROPS Design 30.07.2014 kl. 11:33:

Hola Loida. Las explicaciones del diagrama las puedes encontrar siempre encima del patrón. Los diagramas siempre incluyen todas las filas vistas por el LD. Si te refieres a las siglas LD y LR estas indican Lado Derecho y Lado Revés de la labor. ¨pjd¨= puntos juntos de derecho. Lo tienes todo en el ¨Glosario¨ en el apartado Tips y Ayuda.

Elena 11.09.2013 - 18:16:

Ho apprezzato molto la velocità con cui mi avete risposto!Farò tesoro dei vostri suggerimenti e vi rinnovo i complimenti per l'impegno che mettete nel proporre sempre nuovi modelli per noi patite della maglia e dell'uncinetto.Saluti affettuosi.Elena

Elena 11.09.2013 - 11:33:

Modello delizioso che ho subito iniziato, ma alla lavorazione dei ferri corti il lavoro si presenta male....le maglie risultano allargate non uniformi, ci sarà qualche piccolo trucco che io non conosco...mi volete aiutare? grazie di cuore!!! Elena

DROPS Design 11.09.2013 kl. 13:31:

Buongiorno Elena, quando lavora a ferri accorciati deve assicurarsi di tirare bene il filo prima di girare, per evitare un buco nel punto di torsione. Provi anche a vedere questo video: Ci riscriva se dovesse incontrare ulteriori difficoltà! Buon lavoro!!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 112-32

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.