DROPS Snow
DROPS Snow
100% vill
alates 2.20 € /50g
Lõngakulu sellele disainile alates 17.60€.

Lõnga maksumus on arvutatud väikseima suuruse valmistamiseks ja kõige odavama lõnga järgi. Otsid paremat hinda? Leia see DROPS Soodushinnad lehelt!

DROPS Super Sale
DROPS Baby 16-9
Mõõdud: umbes 68 x 85 cm

Lõng: Garnstudio DROPS SNOW 50 g/ 50 m
400 g värv nr 31, helesinine

Või kasuta:
Garnstudio DROPS WISH (lõngagrupp E)
30 g värv nr 18, mereroheline

DROPSi RINGVARDAD (80 cm): 10 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 9 silmust x 12 rida parempidises koes = 10 x 10 cm.
DROPSi HEEGELNÕEL: 8 mm – ääre heegeldamiseks.

-------------------------------------------------------

Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit

-------------------------------------------------------

DROPS Snow
DROPS Snow
100% vill
alates 2.20 € /50g
Lõngakulu sellele disainile alates 17.60€.

Lõnga maksumus on arvutatud väikseima suuruse valmistamiseks ja kõige odavama lõnga järgi. Otsid paremat hinda? Leia see DROPS Soodushinnad lehelt!

Juhend

PÄRLKUDE
1. RIDA: * 1 pr, 1 ph *, korda *-*.
2. RIDA: parempidi pahempidise silmuse kohale ja ph pr kohale.
Korda teist rida.
--------------------------

TEKK

Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega.
Loo üles 59 silmust 10 mm ringvardale. Koo 1 rida pahempidi, töö VP ja jätka kudumist PÄRLKOES – vaata ülevalt.
Kui töö kõrgus on 16 cm, koo järgmine rida järgmiselt, töö PP: koo 11 silmust pärlkoes, 37 silmust parempidises koes, 11 silmust pärlkoes. Jätka kudumist, kuni töö kõrgus on 69 cm.
JÄLGI KOETIHEDUST!
Nüüd koo kõikide silmustega pärlkoes, kuni töö kõrgus on 84 cm. Koo 1 rida pahempidi, töö VP ja koo silmused lõdvalt maha.

HEEGELDATUD ÄÄR
Heegelda äär ümber teki järgmiselt: * 1 kinnissilmus, 2 ahelsilmust, jäta vahele 2 silmust *, korda alates *-* ja lõpetuseks heegelda 1 aassilmus esimesse kinnissilmusse.
On küsimusi? Vaata korduma kippuvaid küsimusi (KKK).

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

Kui ei tea millist suurust teha, siis on hea idee mõõta oma kampsunilt mõõdud. Siis saab nende mõõtude järgi valida sobiva suuruse.

Vaata mõõtudega joonist mustrilehel juhendi lõpus.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõista mõõtudega joonist

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

Tupsude tekkimine villase kudumi pinnale on loomulik protsess, mis juhtub isegi kõige eksklusiivsemate kiududega. See on loomuliku kulumise tunnus, mida on raske vältida ja mis on kõige rohkem nähtav eseme suure hõõrdumisega kohtades, nagu kampsuni varrukad ja mansetid.

Koepinna saab jälle ilusaks, kasutades riideharja või tupsude eemaldajat.

Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul..
Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Võib-olla meeldivad ka need...

Jäta kommentaar mustrile DROPS Baby 16-9

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.

Kommentaarid / Küsimused (56)

country flag Hana wrote:

Hello, I would like to make a blanket from DROPS Cotton merino. I have done recently one before from LIMA and even though my stitches were pretty tight it got loosen, when I washed it (briefly in detergent for wool and dried flat). My question is should I wash the wool before knitting or making super tight stitches to avoid loose knitted fabric when it is washed eventually. I am wondering especially regarding Cotton merino thread. Thank you

12.02.2023 - 19:52

DROPS Design answered:

Dear Hana, the yarn doesn't need to be washed before knitting. From what you are telling, the loosening could be related to an issue with the gauge; please ensure that the gauge is not too loose, since knitted products tend to get loose if not worked too tightly. On another note, if you washed it and then simply left if to dry, the excess of water could also widen the stitches; we recommend to wrap it with a towel and remove the extra water. Happy knitting!

12.02.2023 - 23:32

country flag Anna wrote:

Hej! jag undrar 2 saker: 1. När arb mäter 16 cm stickas nästa v från rätsidan så här: 11 m moss-st, 37 m slätst och 11 m moss-st. Fortsätt så tills arb mäter 69 cm. innebär detta att man ska sticka aviga maskor från avig sidan eller räta hela tiden (när det inte är mosstickning)? 2. Hur vet jag vilken sida som är avig eller rät när man har stickat mosstickning de första 16 cm?

03.02.2023 - 09:58

DROPS Design answered:

Hej Anna, slätstickning stickas rät från rätsidan och avig från avigsidan. Du kan bestämma själv att första sidan är rätsidan :)

03.02.2023 - 11:47

country flag Joanna wrote:

Proszę o uściślenie, chcę się upewnić, że dobrze rozumiem: po nabraniu oczek nitkę początkową i nitkę z kłębka mam na początku lewego drutu, czyli patrząc na wprost po mojej prawej stronie. I teraz mam zacząć pierwszy rząd i przerabiać wszystkie oczka jako lewe?

01.02.2023 - 13:49

DROPS Design answered:

Witaj Joanno, w tym wzorze strona lewa robótki będzie rozpoczynać się od nitek brzegowych. Pierwszy rząd będzie przerabiany na lewo na lewej stronie robótki. Aby się nie pomylić, zalecam umieścić marker na prawej stronie robótki. Pozdrawiamy!

02.02.2023 - 09:19

country flag Joanna wrote:

Proszę o informację, czy włóczka Snow nada się na ten kocyk, jeśli ma być przeznaczony też dla noworodka? Czy może lepiej zastąpić inną włóczką i jeśli tak, to na którą zamienić?

13.01.2023 - 17:46

DROPS Design answered:

Witaj Joanno, Snow jak najbardziej się nada dla noworodka. Wish też będzie ok, będzie trochę lżejsza. Miłej pracy!

13.01.2023 - 21:33

country flag Rachele wrote:

Nella parte con la grana di riso ai lati e la maglia rasata al centro, il numero delle maglie della grana di riso deve essere per forza dispari o se è pari va bene lo stesso? Chiedo perché ho dovuto montare più maglie per ottenere la misura indicata

11.11.2022 - 12:29

DROPS Design answered:

Buonasera Rachele, può modificare il numero di maglie e il motivo a suo piacimento: questo non impatta sul lavoro finale. Buon lavoro!

13.11.2022 - 00:12

country flag Rachele wrote:

Le misure della coperta dovrebbero essere ca. 68 x 85 cm Ma nel mio lavoro il lato che dovrebbe venire 68 è appena 45 Come da istruzioni, ho montato 59 maglie, lavorato con ferri 10, e usato filato Wish

05.11.2022 - 08:47

DROPS Design answered:

Buonasera Rachele, il suo campione corrisponde a quello indicato? Buon lavoro!

05.11.2022 - 10:29

country flag Rachele wrote:

Che significa in questo contesto "Lavorare 1 ferro a rov sul rovescio del lavoro"? L'istruzione è per il ferro da lavorare appena dopo che le maglie sono state avviate. Prendo l'altro ferro e lo lavoro a rovescio? Ne deduco che il rovescio del lavoro è quando ho il codino a destra e il dritto del lavoro quando ho il codino a sinitra?

27.10.2022 - 07:10

DROPS Design answered:

Buonasera Rachele, dopo aver avviato le maglie procede con 1 ferro a rovescio, e quello sarà il suo rovescio del lavoro. Buon lavoro!

28.10.2022 - 21:02

country flag Lykke Nielsen wrote:

Hej, jeg vil gerne strikke dette tæppe i 4 tråde baby merino, som jeg kan se i foreslår i et tidligere svar. Kan det passe at jeg så skal regne med 10 nøgler til 1 tæppe? PÅ forhånd tak!

13.07.2021 - 11:26

DROPS Design answered:

Hej Lykke. Ja det stämmer :)

13.07.2021 - 12:34

country flag Gieslind Brodde wrote:

Was heißt in der Strickanleitung "1. Reihe links auf links stricken"?

23.01.2021 - 21:19

DROPS Design answered:

Liebe Frau Brodde, sofort nach dem Anschlag stricken Sie 1 Reihe mit nur linken Maschen = diese Reihe ist die erste Rückreihe - dann stricken Sie wie erklärt (die nächste Reihe wird eine Hinreihe sein). Viel Spaß beim stricken!

25.01.2021 - 09:08

country flag Nathalie Ling wrote:

Je souhaite réaliser ce modèle et remplacer le fil Drops Eskimo par Drops air J'ai utilisé le convertisseur qui m'indique 267 g de drops air en 2 fils Comment dois-je comprendre cette information : faut-il doubler les 267 g puisqu'il faut 2 fils ? Merci pour votre retour

30.10.2020 - 10:26

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Ling, les 267 g indiqués s'entendent avec 2 fils DROPS Air, autrement dit 6 pelotes - retrouvez la règle et le détail du calcul ici. Bon tricot!

30.10.2020 - 10:43