DROPS / 105 / 17

DROPS 105-17 by DROPS Design

Společenská kabelka s našitými kytičkami háčkovaná z příze DROPS Muskat, Cotton Viscose a Glitter.

Tento model je stále bezejmenný. Pojmenujte ho!

DROPS design: model č.
Skupina přízí: B + A
-----------------------------------------------------------

Rozměry:
Výška: asi 15 cm
Šířka: asi 24 cm

Materiál: DROPS MUSKAT firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí B)
150 g, barva č.61, světlá béžová
a
DROPS COTTON VISCOSE firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí A)
150 g, barva č.17, světlá béžová
a
DROPS GLITTER firmy Garnstudio
1 špulka, barva č.01, zlatá


DROPS HÁČEK č.4 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o šířce 20 krátkých sloupků 1 vláknem od každého druhu příze = 10 cm na šířku.
DROPS HÁČEK č.2,5 a 3 – na kytičky a ucho.

Nejste si jistí, kterou zvolit velikost? Třeba by vám pomohla informace, že modelka na obrázku je vysoká asi 170 cm a nosí velikost S nebo M. Pokud chcete plést/háčkovat pulovr, kabátek, šaty nebo podobný kousek, najdete dole pod návodem nákres s jednotlivými mírami v cm.

(Přejít k návodu...)

Tagy: kytička, tašky,

Tipy a rady

Jsme moc rádi, že jste si vybrali DROPS Design!

Snažíme se ze všech sil, aby byly naše návody srozumitelné a dobře se vám podle nich pracovalo.

Proto jsme ke každému přidali video-ukázky, které vám s postupem pomohou - najdete je v dolní části stránky.

Máme také podrobné výukové lekce, které vás krok za krokem provedou některými technikami. Najdete je zde!

KYTIČKA:
VELKÁ: uháčkujeme 1.- 5. kruhovou řadu.
MALÁ: uháčkujeme jen 1.- 3. kruhovou řadu.
Údaje o použité přízi a háčku viz níže, v odstavci KYTIČKY.
Uháčkujeme 4 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku.
1. KRUHOVÁ ŘADA: 1 řetízkové oko, do kroužku uháčkujeme 6 krátkých sloupků.
2. KRUHOVÁ ŘADA: *1 krátký sloupek do krátkého sloupku, 3 řetízková oka*, *-* opakujeme celkem 6x a končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku ze začátku kruhové řady = 6 obloučků z řetízkových ok.
3. KRUHOVÁ ŘADA: 1 řetízkové oko, do každého obloučku háčkujeme: 1 krátký sloupek,1 řetízkové oko, 3 dlouhé sloupky, 1 řetízkové oko, 1 krátký sloupek. Malá kytička je teď hotová.
4. KRUHOVÁ ŘADA: práci otočíme, *1 krátký sloupek do krátkého sloupku z 1. kruhové řady, 5 řetízkových ok*, *-* opakujeme celkem 6x a končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku ze začátku kruhové řady = 6 obloučků z řetízkových ok.
5. KRUHOVÁ ŘADA: 1 řetízkové oko, do každého obloučku háčkujeme: 1 krátký sloupek, 1 řetízkové oko, 5 dlouhých sloupků, 1 řetízkové oko, 1 krátký sloupek. Velká kytička je hotová.

LÍSTEK:
Uháčkujeme řetízek ze 12 řetízkových ok.
1. KRUHOVÁ ŘADA: podél jedné strany řetízku háčkujeme (tj. vpichujeme jen pod přední část řetízkových ok): 1 pevné oko do 2. řetízkového oka od háčku, 1 pevné oko do následujícího řetízkového oka, po 1 polodlouhém sloupku do každého z dalších 2 řetízkových ok, po 1 dlouhém sloupku do každého z následujících 3 řetízkových ok, po 1 polodlouhém sloupku do každého dalších 2 řetízkových ok a po 1 pevném oku do každého z posledních 2 řetízkových ok. Pak uháčkujeme 1 řetízkové oko a uvedený postup zopakujeme i podél druhé strany řetízku (tj. tentokrát vpichujeme jen pod druhou část řetízkových ok).
2. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 pevném oku do každého oka po celém obvodu lístku – vpichujeme pod zadní část ok, kruhovou řadu začínáme 2 řetízkovými oky a 2 řetízková oka háčkujeme také v místě, kde se stýkají obě strany lístku. Končíme 4 řetízkovými oky (= stonek). Pak přízi odstřihneme.

KABELKA:
Háčkem č.4 uháčkujeme 1 vláknem každého druhu příze (= trojitou přízí) 49 volných řetízkových ok. Pokračujeme takto: 1 krátký sloupek do 2. řetízkového oka od háčku, pak po 1 krátkém sloupku do každého ze zbývajících 47 řetízkových ok = 48 krátkých sloupků. Řadu končíme 1 řetízkovým okem na otočení. Háčkujeme v řadách krátkými sloupky s 1 řetízkovým okem na otočení. POZOR! Krátké sloupky háčkujeme střídavě za přední a za zadní část ok – vždy v 1 řadě háčkujeme jen za přední části ok, v další řadě pak jen za zadní části ok. Ve výši 38 cm ujmeme na každé straně 2 krátké sloupky a toto ujímání opakujeme v každé řadě: háčkujeme až po poslední 1 krátký sloupek, práci otočíme, 1 krátký sloupek vynecháme, uháčkujeme 1 krátký sloupek do následujícího krátkého sloupku a pak zbytek řady až po poslední 1 krátký sloupek, práci otočíme, 1 krátký sloupek vynecháme a uháčkujeme 1 krátký sloupek do posledního krátkého sloupku*, *-* opakujeme až do chvíle, kdy nám v řadě zbývá 24 krátkých sloupků (= na každé straně dílu jsme ujmuli 12 krátkých sloupků). Práci ukončíme a přízi odstřihneme.

UCHO:
Háčkem č.3 uháčkujeme 2 vlákny příze Cotton Viscose + 1 vláknem přípletu Glitter 7 řetízkových ok. Pokračujeme takto: 1 krátký sloupek do 2. řetízkového oka od háčku, po 1 krátkém sloupku do každého ze zbylých 5 řetízkových ok = 6 krátkých sloupků. Řadu končíme 1 řetízkovým okem na otočení. Háčkujeme v řadách krátkými sloupky s 1 řetízkovým okem na konci řady na otočení, a to až do chvíle, kdy je ucho dlouhé asi 85 cm. Pak přízi odstřihneme.

KYTIČKY (viz výše):
Háčkem č.3 uháčkujeme přízí Muskat 3 velké kytičky a 3 lístky.
Háčkem č.2,5 uháčkujeme 1 vláknem příze Cotton Viscose + 1 vláknem přípletu Glitter 5 malých kytiček.

DOKONČENÍ:
Kabelku složíme, takto: 15 cm přední strana, 3 cm dno, 15 cm zadní strana, zbytek klopa. Na obě strany kabelky přišijeme ucho – použijeme přízi Muskat. Lístky přišijeme na zadní stranu velkých kytiček a všechny kytičky pak našijeme na klopu – viz foto.
Mezi kytičkami háčkujeme háčkem č.2,5 1 vláknem příze Cotton Viscose stonky, takto: začínáme u jedné kytičky, háček vpíchneme do okraje kytičky a pak do klopy, nabereme přízi a uháčkujeme 1 krátký sloupek, pak háčkujeme řetízková oka až k další kytičce nebo lístku a postup opakujeme. Viz foto – fantazii se meze nekladou!

Do you need some help? Podívejte se na názorné video-ukázky!

S dotazy k návodu se, prosím, obraťte na obchodníka, u něhož jste si koupili přízi. S nákupem příze DROPS totiž získáváte také záruku, že se vám dostane kvalifikované odpovědi.

Všechny návody pečlivě kontrolujeme, ale případným chybám se přesto nevyhneme. Veškeré návody jsou původně v norštině, pak je tým našich specialistů z různých zemí světa překládá do jednotlivých jazyků. Pokud si tedy chcete zkontrolovat uvedené rozměry či propočty, provnejte překlad s původní norskou verzí návodu.

Pokud se vám zdá, že je v návodu chyba či nesrovnalost, napište nám, prosím, své postřehy prostřednictvím Komentářů. Přejít k originálu návodu na model DROPS 105-17.