DROPS / 98 / 45

DROPS 98-45 by DROPS Design

DROPSi säärised “Eskimo” lõngast.

Võtmesõnad: jämedakoeline, palmik, säärised,
Suurus: üks suurus
Mõõdud: pikkus u 46 cm, ümbermõõt u 36 cm.

Lõng: Garnstudio Eskimo 50 g/50 m
300 g värv nr 23, beež

DROPSi vardad: 9 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus parempidises koes 10 s x 14 r = 10 x 10 cm

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% vill
alates 2.20 € /50g
DROPS Eskimo uni colour DROPS Eskimo uni colour 2.20 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo mix DROPS Eskimo mix 2.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo print DROPS Eskimo print 2.75 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 13.20€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeemi M.1. Skeem on antud vaadatuna töö paremalt poolt.

SOONIK
*2 pr, 2 ph* , korda * - *.

ÄÄREPITS
1.RIDA: 2 pr, 2 õs, 2 pr.
2.RIDA: 2 pr s esimesse silmusesse, 2 pr, 1 ph (teise õhksilmusesse), 2 pr.
3.RIDA: 7 pr.
4.RIDA: koo 3 s maha, 4 pr.
--------------------------------------------------------

SÄÄRISED

Loo üles 38 s (sealhulgas on ka mõlema ääre 1 ääresilmus). Koo 3 rida parempidi (1 rida = PP) ning koo 3 rida pahempidi, SAMAL AJAL viimasel real kasvata juurde 1 s 16-ndale ja 18-ndale silmusele (= 40 s).
Koo järgmine rida PP: 1 ääresilmus, 16 s pahempidises koes, M.1 (= 16 s), 16 s pahempidises koes, 1 ääresilmus.
Kui töö on u 34 cm pikkune – lõpeta kas peale palmikut või kaks rida peale palmikut – kahanda võrdsete vahedega 6 s = 34 s (ära kahanda silmuseid palmiku silmuste hulgast).
Jätka sooniku kudumist ning veendu, et kood 2 ph palmiku silmuste kohale.
Kui töö on 40 cm pikkune, koo lõdvalt maha.

Koo samamoodi ka teine sääris.

ÜHENDAMINE
Õmble sääris mööda ääresilmuseid kokku.
Äärepits – loo üles 4 s ning koo äärepitsi (vt üleval).
Koo maha kui töö on 36 cm pikkune, mõõdetuna lühemast küljest.

Õmble äärepits ringiks kokku ning õmble pits säärise külge (ilma soonikuta äärele), “tipud” suunaga allapoole.
Tee samamoodi ka teise säärisega.

Skeem

= pr töö PP, ph töö VP
= tõsta 3 s abivardale töö ette, 3 pr, abivardalt 3 pr

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 98-45) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (37)

Martinique 10.06.2020 - 15:06:

Please advise the pattern sais cast on then knit 3 rows and p3 rows etc then the next row the cable with the reverse stocking sts this I understand but then it sais When piece measures aprox 33 cm what rows am I repeating for my knitting to reach 34cm I am basically asking how many rows do I knit between cables? Secondly when I decrease 6 sts evenly where do I do this in the middle or where? Thank you

DROPS Design 10.06.2020 kl. 15:18:

Dear Martinique, you will continue working as established (from RS) = 1 edge st, P16, M.1, P16, 1 edge st, repeating the 16 rows in M.1 until piece measures 34 cm from cast on edge. Read more here about diagrams. You decrease 3 sts on each side of M.1 (= from RS, purl 2 together evenly distributed a total of 3 times before M.1 and after M.1). Happy knitting!

Lilou 18.12.2016 - 09:55:

Bonjour, j'ai toujours du mal à trouver un modèle sur votre nouvelle présentation!! j'ai le numéro du modèle comment faire?... je passe donc systhèmatiquement par google avec le n0 du modèle pour trouver!!!...

DROPS Design 19.12.2016 kl. 10:04:

Bonjour Lilou, recherchez des modèles plus simplement dès la page d'accueil en indiquant le numéro du modèle dans la case indiquée dans la rubrique "Cherchez des modèles!" - voir aussi l'aide à la recherche ici. Bon tricot!

Nayla Menassa 19.02.2015 - 12:50:

Bonjour je ne comprend pas le tout debut:tricoter 3rang à l'endroit et 3 autres rangs à l'envers? 1m lis çà ve dire quoi? Merci pour votre patience

DROPS Design 19.02.2015 kl. 14:29:

Bonjour Mme Menassa, on tricote d'abord toutes les mailles à l'endroit pendant 3 rangs (= 3 rangs endroit), puis on tricote toutes les mailles à l'envers pendant 3 rangs (= 3 rangs envers). Le 1er de ces 6 rangs se fait sur l'endroit de l'ouvrage. 1 m lis = la 1ère et la dernière maille du rang qui sert ensuite à l'assemblage. Bon tricot!

Laelia 10.01.2015 - 09:35:

Ha non, j'ai compris mon erreur, désolée

Laelia 10.01.2015 - 09:31:

Je pense qu'il y a une erreur sur l'explication de la bordure dentelle, il est écris "a 36 cm de hauteur totale (mesuré sur la + petite longueur)", ce ne serai pas a 3.6 cm ?

DROPS Design 10.01.2015 kl. 17:40:

Bonjour Laelia, la bordure va ensuite être cousue tout autour de la jambière, elle doit bien mesurer 36 cm de hauteur totale du côté le plus court (= le tour du bas de la jambière). Bon tricot!

Daniela 25.12.2013 - 20:54:

Wenn ich beim Zopf 2 M auf die Hilfsnadel legen soll und dann später 3 M von der Hilfsnadel stricken soll, wo hole ich denn die dritte Masche her?

DROPS Design 26.12.2013 kl. 10:46:

Liebe Daniela, Sie haben völlig Recht, es war ein Fehler im Diagrammtext. Wir haben es gleich korrigiert.

Lorier 13.11.2013 - 23:09:

Merci pour votre réponse mais j ai un peut de mal à comprendre en faite j ai terminer la jambiere en faisait la dentelle et du coup je suis un peut perdu pour les jeté j ai bien comprie et après pas trop bien cordialement

DROPS Design 14.11.2013 kl. 08:51:

Bonjour Mme Lorier, La vidéo ci-dessous vous montre comment faire 2 jetés (au tout début). Puis, au rang suivant, (time code 0:14), vous tricotez le 1er jeté à l'end, et le 2ème jeté à l'envers (attention, dans la vidéo, il est tricoté à l'end). Bon tricot!

Lorier 13.11.2013 - 19:03:

Bonjour Je suis en train de faire la bordure dentelle mais je ne comprend pas trop pour le le 2 rangs 2m end dans la 1ère m,2m end,1 m env. dans le 2 jeté ,2 m end merci pour votre aide bien cordialement

DROPS Design 13.11.2013 kl. 21:04:

Bonjour Mme Lorier, pour la bordure, faites 2 jetés au 1er rang, au 2ème rang, tricotez la 1ère m 2 fois à l'endroit: 1 fois dans le brin avant, 1 fois dans le brin arrière, puis tricotez 1 m end, le 1er jeté à l'end, le 2ème jeté à l'envers et terminez par 2 m end. Bon tricot!

Kernen Guenaelle 19.10.2013 - 20:22:

Je ne comprend absolument pas comment faire la bordure dentelle des jambieres , le 2 rang correspon t il a l envers et a la fin du rang 4 il reste 5 m ?

DROPS Design 21.10.2013 kl. 11:31:

Bonjour Mme Kernen, Au rang 1, vous faites 2 jetés (au lieu d'1 seul, correction faite), au rang 4, vous avez 7 m, vous en rabattez 3, il en reste 4. Bon tricot!

Jillie 13.12.2012 - 01:16:

Oh! hahaha. my orientation was wrong : )) . i just mentally switched it from landscape to portrait. oh for heaven's sake. now it works.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 98-45

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.