DROPS / 98 / 25

DROPS 98-25 by DROPS Design

Heegeldatud DROPSi sussid lõngast „Eskimo“.

Võtmesõnad: sussid, varvastest alustatud,
Suurus: 35/37 - 38/40 - 42/44
Talla pikkus: 22 - 25 - 28 cm

Lõng: Eskimo 50 g/50 m
150 g kõikidele suurustele värv nr 37, safiirikirju
ja
Glitter 10 g/700 m
1 rull värv nr 02, hõbe (ääriste jaoks)

DROPSi heegelnõel: 8 mm - või sobiv, et saavutada heegeltihedus 11 ks = 10 cm lai

Lisaks: 20 klaaspärlit u 6 mm läbimõõduga

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% vill
alates 2.20 € /50g
DROPS Eskimo uni colour DROPS Eskimo uni colour 2.20 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo mix DROPS Eskimo mix 2.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo print DROPS Eskimo print 2.75 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli

60% cupro, 40% metall
alates 2.00 € /10g
DROPS Glitter colours DROPS Glitter colours 3.00 € /10g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Glitter gold & silver DROPS Glitter gold & silver 2.00 € /10g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 8.60€. Loe edasi.

Juhend

HEEGELDAMISE NIPP
Asenda iga rea/ringi esimene ks ühe ahels-ga. Lõpeta iga ring/rida ühe aass-ga ringi/rea alguses olevasse ahels-sse.
------------------------------

SUSS

Heegeldamist alustatakse varba otsast 8 mm heegelnõela ja Eskimoga.
1. RING: heegelda 3 ahels ja ühenda need ühe aass-ga ringiks.
2. RING: heegelda 5-5-6 ks tekkinud ringi - vaata HEEGELDAMISE NIPPI!
3. RING: tee 2 ks igasse ks-sse = 10-10-12 ks.
4. RING: *1 ks esimesse ks-sse, 2 ks järgmisesse ks-sse, korda alates * ringi lõpuni = 15-15-18 ks.
5.-7. RING: tee 1 ks igasse ks-sse.
8. RING: *1 ks esimesse kahte ks-sse, 2 ks järgmisesse ks-sse, korda alates * ringi lõpuni = 20-20-24 ks.
Edasi tee 1 ks igasse ks-sse, kuni tallaosa on umbes 11-13-14 cm pikkune.

KANNAOSA

Edasi heegelda edasi-tagasi, alustades rida ülevalt jala pealt, tehes 1 ks igasse ks-sse.
Kui suss on umbes 22-25-28 cm pikkune, murra suss lahtist osa pidi kokku ja heegelda suss kanna tagant kokku, tehes 1 rida ks-d läbi kahe kihi.
Katkesta lõng ja peida ots.

ÄÄRIS

Heegelda 3 x Glitter + 1 x Eskimo lõngaga ringselt ümber ava 1 ring ks-d. Lõpeta ring 1 aass-ga esimesesse ks-sse.
Järgmine ring heegelda järgnevalt: * 3 ahels (kui tahad pärleid sisse heegeldada, pead need enne seda ringi Glitter lõngale lükkima. Lükka pärlid 2. ahels peale), 1 sm esimesse ahels-sse, jäta u 2 cm vahele, 1 ks järgmisesse silmusesse*, korda *-* ja lõpeta ring ühe aass-ga esimesse ahels-sse ringi algul.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 98-25) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (23)

Dume 07.08.2016 - 11:32:

Bonjour Le modele drops 98-25 chaussons drops en eskimo en langue francaise comporte une partie appelée cheville et une partie apelee bordure. Én americain, anglais et canadien, cette partie cheville n y est pas. En francais la partie cheville est elle une repetition de la partie bordure? Cette redondance rend difficile la comprehension de la finalisation du chausson. Pouvez vous me dire si cest une erreur de votre part ou pas. En vous remerciant Cordialement fidgi

DROPS Design 08.08.2016 kl. 09:50:

Bonjour Mme Dume, effectivement, cette partie "Cheville" ne concerne pas ce modèle et a été supprimée des explications. Bon crochet!

Angela 14.01.2016 - 18:53:

No matter what hook size or yarn size I use I keep getting at tube shaped result, there are only two instances of increasing.. am I reading the instructions wrong?

DROPS Design 14.01.2016 kl. 19:19:

Dear Angela, slippers are worked from toe in the round to the instep (you should then get 20-24 sc - see size), divide then for opening of foot and continue back and forth to the total lenght of slippers - remember to check your tension: 11 sc = 10 cm (4") in width. Happy crocheting!

Elayne Britton 12.01.2015 - 02:21:

What Does 5 5 6 Mean?

DROPS Design 12.01.2015 kl. 10:36:

Dear Mrs Britton, in first and 2nd size, work 5 sc around the loop, in the largest size, work 6 sc around the loop. Happy crocheting!

Cristina 10.05.2014 - 20:10:

Beste,we hebben de zool al gemaakt en dan kwamen we aan de rand.Er staat dat je rijen vaste moeten maken.DE rand moet naar bovengaan.Maar ik snap niet hoe je naarboven haakt?En daar zatten we mee vast. Met vriendelijke groeten Cristina

DROPS Design 11.05.2014 kl. 11:59:

Voor de zool hebt u gemeerderd zodat het werk vlak wordt en steeds groter. Als u nu een toer van vasten haakt, zonder te meerderen, dan gaat de rand vanzelf recht naar boven. Daarna haakt u het mooie schulpje, eventueel met kralen.

Cristina 10.05.2014 - 11:19:

Beste, ik weet niet goed hoe je de rand moet haken.Kunt u mij helpen? Ik begrijp niet de uitleg . Mvg Cristina

DROPS Design 10.05.2014 kl. 13:58:

Wat bedoelt u precies? De rand staat uitgebreid beschreven, dus geeft u alstublieft aan wat precies onduidelijk is.

Peggy 15.04.2014 - 14:30:

I can not figure out what it means when the slipper patterns ask to sc (5-5-6) is that amount of stitches for top and bottom, around how do I do this pattern?

DROPS Design 15.04.2014 kl. 15:22:

Dear Peggy, the pattern is given in 3 sizes, in the first 2 sizes, you will crochet 5 sc in the chain ring, in the largest size, you will crochet 6 sc in the chain ring. Happy crocheting!

Peggy 15.04.2014 - 14:26:

I am stuck on how to read this pattern and what it means on most of the crochet slipper patterns when it says sc (5-5-6) is that the number of stitches for top and bottom or around I don't understand help because I'm in love with the patterns.

Ilona 28.01.2014 - 20:05:

Liebes Drops Team, ich möchte mich noch einmal für die Antwort auf meine Frage bedanken! Ihr seid toll!!! Die Seite ist super, die Anleitungen klasse und die Drops Wolle ist der Hit! Lässt sich super verarbeiten. Ich bestelle mir bald noch mehr davon. Macht weiter so! Liebe Grüße Ilona

Ilona 11.01.2014 - 19:53:

Wird bei diesem Modell von Anfang an nur in Runden gehäkelt oder wird immer wieder gewendet? Bei einem anderen Modell wird darauf hingewiesen, dass, wenn man in Runden häkelt, immer gewendet wird?

DROPS Design 13.01.2014 kl. 09:51:

Liebe Ilona, dieses Modell wird zunächst ganz normal in Runden gehäkelt und erst später in Hin-und Rück-R.

Lena 20.11.2013 - 15:05:

Bonjour, "A partir de ce moment, travailler en rangs (allers-retours)". Pour travailler le talon ou commencer justement, et doit on laisser des mailles sans les crocheter sur le pied?

DROPS Design 20.11.2013 kl. 16:52:

Bonjour Lena, dans ce modèle, vous commencez à crocheter en "rangs" à partir du début des tours précédents, au lieu de continuer sur l'endroit, en rond, comme avant, tournez et crochetez 1 ms dans chaque m jusqu'à la fin du tour = 1er rang, tournez de nouveau et continuer ainsi en allers et retours. Bon crochet!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 98-25

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.