DROPS / 96 / 12

DROPS 96-12 by DROPS Design

DROPS Eskimo lõngast kootud kolmveerand varrukatega pikk jakk

Võtmesõnad: alt üles, avar, jakid,
Lõngagrupp E
---------------------------------------------------
Suurus: S/M – M/L – XL - XXL

Lõng: DROPS Highlander or Eskimo
550-600-700-750 g värv nr 18, hall

Kasutada võib ka lõngu:
vaata linki - Alternatiivlõngad (Lõngagrupp E)

DROPSi ringvardad: 8 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 12 silmust x 17 rida parempidises koes = 10 x 10 cm.

DROPS HEEGELNÕEL: 7 mm – ääriste heegeldamiseks.
DROPS Buffalo sarvnööbid, nr 536: 5-5-6-6 tk.
---------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

Juhend

JUHEND

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes)
Koo kõik silmused parempidi igal real.

KASVATAMISE NIPP
Kasvata 1 ääresilmuse kõrval esiosal ning 2 ääresilmuse kõrval seljaosal. Kasvata, tehes õhksilmuse, järgmisel real koo õhksilmus keerdsilmusena, et ei jääks auku. Koo kasvatatud silmused parempidises koes.

MÕÕTMISE NIPP
Lõnga raskuse tõttu pane ese mõõtmiseks rippuma.
-------------------------------------------

VASAK HÕLM / SELJAOSA
Kuna silmuseid on palju, siis kootakse edasi-tagasi ringvarrastega ülevalt alla.
Loo lõdvalt 35-38-41-43 silmust 8 mm ringvardale Eskimo lõngaga ja koo 4 rida ripskoes (1. rida = töö parem pool). SAMAL AJAL paigalda silmusemärkija pärast esimesed 19-21-23-25 silmust vasakul hõlmal (= 16-17-18-18 silmust jääb reale seljaosa jaoks) -tõsta silmusemärkijat töökäigus kõrgemale.
LOE JÄRGNEV LÄBI ENNE JÄTKAMIST!
Jätka parempidises koes, aga tee 1 ääresilmus hõlmal (= esiosa keskkoht) ja 2 ääresilmust seljaosal ripskoes (= seljaosa keskkoht).
Kasvatused esiserval: SAMAL AJAL, pärast 4 rida ripskoes, kasvata 1 silmus esiserval igal kolmandal real kokku 29-31-34-35 korda – vaata KASVATAMISE NIPPI. Kasvatused seljaosa keskel: SAMAL AJAL, kui töö pikkus on 17-13-11-8 cm – vaata MÕÕTMISE NIPPI, kasvata 1 silmus seljaosa keskel iga 17-13-11-8 cm järel kokku 3-4-5-7 korda – vaata KASVATAMISE NIPPI.
KÄEAUK: SAMAL AJAL, kui töö pikkus on 17-18-19-20 cm, koo maha 1 silmus mõlemal pool silmusemärkijat küljel ning jätka hõlma ja seljaosa eraldi – jätka kasvatusi nagu enne.
Kui hõlm ja seljaosa on 36-38-41-43 cm pikkused, tõsta kõik silmused kokku samale ringvardale ja loo 2 uut silmust varem mahakootud silmuste asemele (käeaugu kohale). Jätka kasvatustega nagu enne. Kui kasvatused esiserval on tehtud on vardal 67-73-80-85 silmust.
Kui töö pikkus on umbes 89-93-97-101 cm (või soovitud pikkusega) – vaata MÕÕTMISE NIPPI, koo 1 rida parempidi töö pahemal pool. Koo silmused maha.

PAREM HÕLM / SELJAOSA
Loo ja koo nagu vasakut hõlma + seljaosa, aga peegelpildis.

VARRUKAD
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega.
Loo 28-30-32-34 silmust (kaasaarvatud 1 ääresilmus mõlemal küljel) 8 mm vardale. Koo 4 rida ripskoes, jätka parempidises koes.
Kui varruka pikkus on 8 cm, kasvata 1 silmus mõlemal küljel iga 6-6-5-5 cm järel kokku 6-6-7-7 korda = 40-42-46-48 silmust.
Kui varruka pikkus on 43-43-43-44 cm, koo maha varrukakaare kujundamiseks igal teisel real: 3 silmust 3 korda.
Koo ülejäänud silmused maha, kui töö pikkus on umbes 46-46-46-47 cm.

VIIMISTLUS
Õmble vasak ja parem osa kokku selja keskel läbi ääresilmuste ( = 4 silmust ripskoes seljaosa keskel). Õmble kokku varrukaõmblused ääresilmuse kõrvalt ja ühenda varrukad külge.

HEEGELDATUD ÄÄRIS
Heegelda ääris ümber jaki servade ja varrukaotste järgmiselt:
tee 1 kinnissilmus esimesse silmusesse, * 2 ahelsilmust, jäta vahele umbes 2-2,5 cm, tee 1 kinnissilmus järgmisesse silmusesse ’, korda * kuni *, lõpus tee 2 ahelsilmust ja 1 aassilmus esimesse kinnissilmusesse ringi algul - jälgi, et ääris ei jääks kiskuma, ega lainetama.

NÖÖBID
Õmble nööbid vasakule hõlmale. Paiguta ülemine nööp umbes käeaugu ülemise ääre kõrgusele, umbes 9-10-11-12 cm kaugusele käeaugust. Paiguta ülejäänud nööbid paralleelselt esiservaga – vaata joonist. Jäta umbes 7 kuni 10 cm iga nööbi vahele. Kasuta heegeldatud äärise ahelsilmustest kaari nööbiaasadena. Heegelda ahelsilmustest kett (umbes 5-6 ahelsilmust = nööbiaas) ja kinnita parema hõlma siseküljele (töö pahemale poole) ning õmble nööp vasaku hõlma esiservale, hoidmaks hõlma paigal – proovi jakki selga õige asukoha leidmiseks.

Skeem


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 96-12) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (65)

Aliye Ferda Kunt 14.10.2020 - 10:24:

Up side of the 2. Schema represents skirt of this model. 🙄

Christiane 18.03.2020 - 19:07:

Je ne comprends pas l'échantillon vis-à-vis du schéma. L'échantillon est de 12 m pour 10 cm. Or le bas du vêtement fini doit mesurer 134 cm en taille S alors qu'il y a 67 m pour une moitié du vêtement, ce qui donne 66x2 = 132 m (2 mailles lisière) donc 132:12 =11 soit 110 cm et non 134 cm. Une différence de 24 cm, c'est quand même beaucoup.

DROPS Design 19.03.2020 kl. 09:38:

Bonjour Christiane, la construction de la veste n'est pas "linéaire" dans le sens où on ne la tricote pas de bas en haut directement, on va faire des augmentations qui va donner un tricot légèrement de biais et non droit, ainsi, si votre échantillon est juste et que vous conservez bien la même tension, vous obtiendrez les mesures indiquées dans le schéma. Les mesures sont prises ouvrage terminé et posé à plat, pas dans le sens du tricot. Bon tricot!

Marie 18.03.2020 - 17:48:

Ne peut-on pas tricoter la veste en une seule pièce (au lieu de 2) ? Y a t il une raison autre que le nombre important de mailles à la fin, ce qui ne poserait pas de problème avec une aiguille circulaire ?

DROPS Design 19.03.2020 kl. 09:33:

Bonjour Marie, la construction avec augmentations côté dos rend probablement le travail en deux parties plus simples. Bon tricot!

Gabriella 17.01.2020 - 23:21:

Per aumenti collo asimmetrico parla di aumentare verso il centro ma cosa si intende ? Verso il bordo davanti o il centro delle maglie messe sul ferro?grazie per l’aiuto gabriella

DROPS Design 18.01.2020 kl. 06:41:

Buongiorno Gabriella. Abbiamo modificato leggermente il testo. Gli aumenti sono sul bordo del davanti. Buon lavoro!

Aliye Ferda Kunt 06.08.2019 - 14:43:

Sorry for this but the pattern does not represent the model, this model couldn't have L, XL sizes, only the XS sizes could attend the result, starting as a shawl and it's width must be equal the most quarter of the chest size,which would be at most 21 cm. This is also rib stitches not the stockinette one. Best best regards, Ferda kunt

DROPS Design 08.08.2019 kl. 10:32:

Dear Mrs Kunt, this pattern has already been worked several times succesfully, make sure your tension is right in both height and width, do not hesitate to contact the store where you bought the yarn for any individual asssitance, showing them your work may help them to assist you the best way. Happy knitting!

Ferda Kunt 04.08.2019 - 23:05:

Hı, what about the reverse V at the skirt of the model, no explanation in the pattern. This is short of pattern, it doesn't represent what I see on the model. Anyway, I love this model so much Ferda

DROPS Design 07.08.2019 kl. 12:12:

Dear Mrs Kunt, to shape the bottom of the jacket you will increase towards mid front and towards mid back (= before dividing for armhole, when you work each piece separately and then when you work again all stitches together). Happy knitting!

Unsoldinodicacio 02.04.2019 - 15:47:

Grazie mille per la traduzione! considerato che il filato Highlander non eisiste più, con quale filato sarebbe meglio sostituirlo per avere una resa e una consistenza simili? grazie di nuovo

DROPS Design 02.04.2019 kl. 15:59:

Buongiorno Unsoldinodicacio. Highlander è un filato del gruppo E. Può sostituirlo con Andes o Eskimo (entrambi gruppo E), oppure con 2 capi di un filati del gruppo C, oppure 4 capi di un filato gruppo A. Il risultato più simile lo ottiene con Air usato doppio. Qui trova altre indicazioni utili sulla sostituzione dei filati. Buon lavoro!

Unsoldinodicacio 26.02.2019 - 11:19:

Salve, sarebbe possibile avere questo modello in italiano? ho provato a tradurlo ma temo di aver sbagliato qualcosa. grazie

DROPS Design 26.02.2019 kl. 12:04:

Buongiorno Unsoldinodicacio. Tradurremo il modello appena possibile. Buon lavoro!

Kim Kahn 23.01.2019 - 22:30:

I’d like this pattern but in USA, non metric measurements. Please email it to me if it exists Many thanks.

DROPS Design 25.01.2019 kl. 08:25:

Dear Mrs Kahn, this pattern is now available in US-English. Happy knitting!

Rike Wunderlich 11.04.2016 - 16:50:

Auf dem bild sieht die jacke sehr schön aus und ich würde sie mir gerne mit eskimo nachstricken. nun glaube ich aber auf dem foto zu erkennen, dass dies keine krausrippe sondern ein eifaches patentmuster ist? selbst nach einem probestrick(nach Anleitung) ergibt sich mir nur das bild einer langgezogenen krausrippe indem die linksmasche optisch dominiert. auf dembild ist doch aber die rechte masche eindeutig dominierend, oder? lg rike

DROPS Design 12.04.2016 kl. 14:36:

Liebe Rike, es werden nur die Randmaschen und die Ränder mit Krausrippen gestrickt, der Rest wird glatt rechts gestrickt. Highlander war ein Garn mit einer Filzoptik, daher kann man das Maschenbild auf dem Foto vielleicht nicht so gut erkennen.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 96-12

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.