DROPS Baby / 1 / 6

Little Lily by DROPS Design

DROPSi lühikeste varrukate ja lilledisainiga kleit lõngast "Safran“

Võtmesõnad: kleidid, lill, mitmevärviline,
Suurus: 3 - 6/9 (12/18 - 24) kuune

Lõng: Garnstudio Drops Safran 50 g /160 m
200-200 (250-250) g värv nr 017, valge
50-50 (50-50) g värv nr 004, roheline
50-50 (50-50) g värv nr 006, sinine
50-50 (50-50) g värv nr 008, lilla
+ veidi kollast

Dropsi RINGVARDAD: 3 mm ja 3,5 mm - või sobivad, et saavutada korrektne koetihedus 23 silmust x 30 rida 3,5 mm varrastega kududes mustrit M.1. = 10 x 10 cm või 24 silmust x 32 rida 3 mm varrastega parempidises koes = 10 x 10 cm.
Dropsi HEEGELNÕEL: 2,5 mm.
Dropsi NÖÖBID: 3 tükki.

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% puuvill
alates 1.55 € /50g
DROPS Safran uni colour DROPS Safran uni colour 1.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 10.85€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeemi (1 skeem = 1 mustrikordus). Muster on näidatud töö paremalt poolelt (PP).
------------------------

KLEIT
Loo valge lõngaga 3,5 mm ringvarrastele 180-180 (210-210) silmust ja koo 1 ring pahempidi, seejärel koo nagu näidatud skeemil M.1.
Kui kootud on 18-24 (33-39) cm, kahanda ühtlaselt jaotatult 84-68 (82-66) silmust = 96-112 (128-144) silmust.
Vaheta vardad 3 mm ringvarraste vastu ja koo 1 ring pahempidi, seejärel koo parempidises koes, kuid peale 2. ringi koo järgnevalt: koo nagu näidatud skeemis M2, seejärel koo parempidises koes, kuni oled saavutanud soovitud pikkuse.
SAMAL AJAL, kui kootud on 20-26 (35-41) cm, jaga töö kaheks ja koo mõlemad osad eraldi lõpuni.

ESIOSA
= 48-56 (64-72) silmust.
Kui kootud on 28-35 (45-52) cm, koo keskmised 16-18 (22-24) silmust kaeluse jaoks maha ja seejärel kahanda kaeluse poolt igal teisel real järgnevalt: 2 silmust 1 kord ja 1 silmus 3 korda.
Ülejäänud 11-14 (16-19) silmust koo maha siis, kui töö kõrgus on 32-39 (49-56) cm.

SELJAOSA
= 48-56 (64-72) silmust.
Jätka kudumist, kuni töö kõrguseks on 25-30 (40-47) cm, seejärel koo keskmised 2 silmust lõhiku jaoks maha.
Koo mõlemad küljed eraldi lõpuni.
Koo kuni töö kõrguseks on 31-38 (48-55) cm, seejärel koo maha igal teisel real lõhiku pool järgnevalt: 10-11 (13-14) silmust 1 kord ja 1 silmus 2 korda.
Ülejäänud 11-14 (16-19) silmust koo maha siis, kui töö kõrguseks on 32-39 (49-56) cm.

VARRUKAD
Loo valge lõngaga 3,5 mm ringvarrastele 45-50 (55-55) silmust ning koo 1 rida pahempidi.
Seejärel koo nii nagu näidatud skeemil M.1 ja SAMAL AJAL kasvata mõlemal äärel 1 silmus järgnevalt: 1 silmus 5-5 (5-7) koda.
Suuruste 3 ja 24 kuune korral kasvata edasi igal 4. real ja suuruste 6/9 ja 12/18 kuune korral igal 5. real = 55-60 (65-69) silmust.
Kui kootud on 7-9 (9-11) cm, koo silmused maha.

KOKKUÕMBLEMINE
Õmble õlaõmblused.
Õmble varrukad külge.

HEEGELÄÄRIS
1 mustrikordus: * 1 kinnissilmus (ks) ühte kootud silmusesse, 2 ühekordset sammast (sm) ühte kootud silmusesse, 1 ahelsilmus (ahels), 2 sm ühte kootud silmusesse, 1 ks ühte kootud silmusesse, jäta 1 kootud silmus vahele *

Heegelda 2,5 mm heegelnõelaga ääris järgnevalt: 75 ks ümber kaeluse ja 34 ks ümber lõhiku = 109 ks. Edasi heegelda 15 mustrikordust ümber kaeluse ja 3 mustrikordust ümber lõhiku.
Heegelda ääris ka alustusääre külge samamoodi kui kaeluse külge.
Õmble nööbid külge, nööbiaasadeks kasuta ahelsilmused.

Skeem

= valge
= valge- pahempidi silmus
= roheline
= lilla
= sinine
= kollane

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Baby 1-6) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (15)

Beatrice Mikha 01.04.2020 - 08:54:

How can I knit this pattern on two needles?

DROPS Design 01.04.2020 kl. 09:25:

Dear Mrs Mikha, you will find here how to adapt a pattern into straight needles. Happy knitting!

BORDIER 11.06.2018 - 18:02:

Pouvez-vous m'expliquer le M1 et M2 svp? Je ne comprend pas les deux schémas

DROPS Design 11.06.2018 kl. 21:48:

Bonsoir! Le diagramme M1 est effectue en totalite en blanc, et les croix constituent des mailles envers (vu sur l’endroit). A voir la lecon Comment lire les diagrammes des points fantaisie dans les explications?. Le diagramme M2 montre le jacquard, donc on travaille avec plusieurs couleurs. Consultez le video Comment tricoter du jacquard tissé, Fair isle (2 couleurs) - méthode continentale. Bon tricot!

Ilse Richter 11.05.2018 - 11:16:

Danke für die schnelle Antwort! Ich habs gefunden! Das x heißt 1 verkehrte Masche! Stimmt das? Ich glaubte auf dem Bild mehr Muster gesehen zu haben! Wünsch allen einen schönen Tag! Liebe Grüße

DROPS Design 11.05.2018 kl. 11:53:

Liebe Frau Richter, meinen Sie 2. Symbol unter Diagram Text, dann muß es hier 1 Masche links (von der Vorderseite gesehen) mit weiß. Viel Spaß beim stricken!

ILse Richter 10.05.2018 - 13:34:

Wo ist bitte die Anleitung für das Diagramm? Am Ende der Beschreibung steht nichts! Danke! Liebe Grüße ilse

DROPS Design 11.05.2018 kl. 07:53:

Liebe Frau Richter, Diagram Text finden Sie auf deutsch unter "DIAGRAM" zwischen den schriftlichen Anleitung und der Maßskizze/Diagrams. Viel Spaß beim stricken!

Trudy Bakker 11.10.2015 - 00:40:

Bij de uitleg van de gehaakte rand staat 1 v dat is een vaste die snap ik maar wat is 2 tr?

DROPS Design 12.10.2015 kl. 15:05:

Hoi Trudy. Dat is Engels voor stk - het woord is per ongeluk niet vertaald. Ik heb het nu aangepast. Veel handwerkplezier.

Marie José 18.03.2015 - 14:25:

En français M1 veut dire quoi? Merci beaucoup

DROPS Design 18.03.2015 kl. 15:53:

Bonjour Marie-José, M1 et M2 correspondent aux diagrammes du point fantaisie et jacquard de ce modèle - vous les trouverez en bas de page, à droite du schéma des mesures. Bon tricot!

Inger Andersson 24.07.2013 - 23:15:

Har just stickat denna söta klänning.150 g vitt räckte gott till stl 6/9 MÅN. Mönster M.1 har 6 m. Mönster M.2 har 8 m. Virkkanten måste vara felskriven. Udden består ju av 5 m. (75 m i halsen = 15 rapporter).1 rapport = 1 fm i första m.* Hoppa över 2 m. 2 stolpm, 1 lm, 2stolpm i 3dje m, hoppa över 2 m, 1 fm i 5te m*. Upprepa *-*. På knapphålsidan gjorde jag 2 lm istället för 1 lm till knapphål. mvh Inger

Dina De Man 25.03.2012 - 15:27:

Ik vind het patroon onduidelijk dat patroon m1 deat begrijp ik niet langs de mouwen staat niet duidelijk

DROPS Design 26.03.2012 kl. 12:46:

De Nederlandse vertaling voor telpatroon M.1 staat onderaan het patroon. Dit is één van onze oudste patronen, dus ik heb het aangepast naar het nieuwe diagramformaat. U breit de mouwen in de rondte op een korte rondbreinld of breinld zonder knoop - ik heb dat ook toegevoegd in het patroon. Ik hoop dat u nu verder kunt.

Dina De Man 05.03.2012 - 10:50:

In hetpatroon staat 180 steken opzetten dan een naald averecht dat begrijp ik dan staat er ga verder metM1 dat begrijp ik nietkunt u mij uitleggen wat dat betekent

DROPS Design 05.03.2012 kl. 20:58:

M.1 is de teltekening. U vindt deze onderaan het patroon.

Dina De Man 05.03.2012 - 10:39:

Er staat op het patroon h1 met twee kruisjes ik weet niet wat debedoeling is erstaat rok 180 steken dan met h1 verder gaan

DROPS Design 05.03.2012 kl. 20:59:

M1 = de teltekening

Jäta kommentaar mustrile DROPS Baby 1-6

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.