DROPS / 46 / 8

DROPS 46-8 by DROPS Design

Kootud DROPSi pitsmustriga vest „Muskat“ lõngast. Suurused S kuni L.

Võtmesõnad: pitsmuster, topid, v-kaelus, vestid,
------------------------------------------------------
Suurused: S (M - L)

Lõng: Garnstudio DROPS Muskat, 50 g / 100 m
250 (250-300) g värv nr 19, hall
50 ( 50- 50) g värv nr 18, valge

DROPSi RINGVARDAD: 4 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 20 silmust x 26 rida parempidises koes = 10 x 10 cm
DROPSi RINGVARDAD: 2,5 mm
DROPSi HEEGELNÕEL: 3,5 mm
DROPSi pärlmutternööbid nr 523: 5 tk
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% puuvill
alates 2.15 € /50g
DROPS Muskat uni colour DROPS Muskat uni colour 2.15 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 12.90€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

MUSTER
Vaata skeemi (skeem = 1 mustrikordus). Skeem on antud vaadatuna töö paremalt poolt (PP) ja näitab iga rida.

PÄRLKUDE
1.RIDA: 1 parempidi (pr), 1 pahempidi (ph).
2.RIDA: koo pr silmuse kohale ph ja ph kohale pr.
Korda ridu 1-2.
-----------------------------

KEHAOSA
Vest kootakse ringvarrastel edasi-tagasi kududes. Loo halli lõngaga 4 mm ringvardale 183 (195-207) s (sisaldab 2 ääresilmust) ja koo 2 rida ripskoes – vaata juhendit ülal.
Siis koo skeemi M.1 järgi, tehes 1 ääresilmuse mõlemal esiserval ripskoes.
JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö kõrgus on 19 (19-19) cm – säti nii, et kootud oleks kogu mustrikord M.1 – koo edasi skeemi M.2 järgi, tehes 1 ääresilmuse mõlemal esiserval ripskoes.
SAMAL AJAL, kui töö kõrgus on 22 (21-22) cm, koo järgmine rida järgmiselt: 44 (47-50) s parem hõlm, koo maha järgmised 4 s käeaugu jaoks, koo 87 (93-99) s seljaosa, koo maha järgmised 4 s käeaugu jaoks, koo 44 (47-50) s vasak hõlm.
Lõpeta iga osa eraldi.

HÕLM
= 44 (47-50) s. Jätka silmuste mahakudumist käeaugu kujundamiseks igal teisel real kahest ääresilmusest seespool, ääresilmused kootakse kuni valmismõõtude saavutamiseni ripskoes: 2 s 2 (2-3) korda, 1 s 1 (3-3) korda = 39 (40-41) s.
Kui töö kõrgus on 29 (29-31) cm, koo silmused maha kaelaaugu jaoks igal teisel real: 4 (4-5) s 1 kord, 3 s 2 korda, 2 s 1 kord, 1 s 5 korda ja siis igal 4.real: 1 s 2 korda.
SAMAL AJAL, kui töö kõrgus on 42 (42-44) cm, koo maha õlapealsete jaoks igal teisel real suunaga õlalt kaelaaugu poole: 5 (6-6) s 1 kord, 5 (5-5) s 3 korda.
Pärast kaelaaugu ja õlapealse mahakudumisi, koo maha ka ülejäänud silmused. Töö kõrgus on umbes 45 (45-47) cm.
Koo teine hõlm samamoodi.

SELJAOSA
= 87 (93-99) s. Jätka silmuste mahakudumist käeaugu jaoks nagu hõlmade puhul = 77 (79-81) s.
Kui töö kõrgus on 42 (42-44) cm, koo maha õlapealsete jaoks igal teisel real suunaga õlalt kaelaaugu poole: 5 (6-6) s 1 kord, 5 (5-5) s 3 korda.
SAMAL AJAL, kui töö kõrgus on 43 (43-45) cm, koo maha keskmised 33 (33-35) s kaelaaugu jaoks ja kahanda järgmisel real mõlemast servast 2 s kaelakaare kujundamiseks.
Pärast kaelaaugu ja õlapealsete mahakudumisi, koo maha ka ülejäänud silmused. Töö kõrgus on umbes 45 (45-47) cm.

VIIMISTLUS
Õmble õlaõmblused.
Korja üles 2,5 mm ringvardale halli lõngaga umbes 66-72 s mööda vasakut esiserva ja koo edasi-tagasi pärlkoes 2,5 cm – vaata juhendit ülal - koo silmused maha.
Korda sama paremal hõlmal, kuid pärast 1 cm tee ühtlaste vahedega 5 nööpauku - 1 nööpauk = koo maha 2 s ja loo järgmisel real nende asemele 2 uut silmust.

KAELUS
Korja üles 2,5 mm sukavarrastele halli lõngaga umbes 126-130 s mööda kaelakaart ja koo edasi-tagasi 2 rida ripskoes, koo silmused maha.

HEEGELDATUD ÄÄRIS
Nüüd heegelda kõik kehaosa ääred ja ka kaelakaar üle valge lõngaga ja 3,5 mm heegelnõelaga järgmiselt: 1 kinnissilmus (ks), *3 ahelsilmust (ahels) , 1 kahekordne sammas esimesse ahelsilmusesse, jäta 2 s vahele ja heegelda 1 ks järgmisesse silmusesse*, korda *-*. Jätka, heegeldades 1 kinnissilmuste rida (umbes 95 ks) ümber käeaugude halli lõngaga ja 3,5 mm heegelnõelaga, võta nüüd valge lõng ja heegelda veel ääred üle nii nagu kehaosa ja kaelakaare puhul.
Õmble nööbid ette.

Skeem

= pr
= 1 õhksilmus
= 2 pr kokku
= tõsta 1 s kudumata parempidise võttega paremale vardale, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 46-8) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (20)

Karen 30.09.2019 - 15:06:

Thank you I understand row 23. I do not know the the symbol on row 25. The triangle is upside down

DROPS Design 30.09.2019 kl. 17:00:

Dear Karen, I missed that one sorry, you should here K2 together (diagram will be edited), so that you will have same lace pattern as first one below. Thanks for your feedback. Happy knitting!

Karen 29.09.2019 - 21:34:

What does the upside down triangle symbol mean on M2 chart?

DROPS Design 30.09.2019 kl. 11:41:

Dear Karen, see answer below. Happy knitting!

Karen 29.09.2019 - 15:01:

What is the upside triangle symbol mean on the M 2 chart?

DROPS Design 30.09.2019 kl. 10:53:

Dear Karen, on row 23, K the edge stitch + first stitch first M.2 tog, YO, then work the last stitch in M.2 tog with first stitch next M.2 (= last st first M.2) and make a YO (= first st next M.2), repeat diagram like this, and at the end of the row, when 3 sts remain, Ktog the next 2 sts, YO, 1 edge stitch. Happy knitting!

Karen 22.09.2019 - 19:40:

The pattern says 1 edge on each side so 2 and the chart is 12 repeat so 180 + 2 = 182 not 183. What is the extra stitch for?

DROPS Design 23.09.2019 kl. 09:35:

Dear Karen, you will repeat the diagram a total of 12 times in width (= 2 stitches remain on left needle), then work the first stitch in diagram, and finish with 1 edge stitch. That way, pattern will be symetrical on both sides. Happy knitting!

Margaret 16.07.2018 - 15:17:

If I want to knit this in xxl how many stitches should I cast on?

DROPS Design 16.07.2018 kl. 16:08:

Dear Margaret, we are unfortunately not able to adjust every pattern to each individual request. You are welcome to contact your DROPS store for any individual request. Happy knitting!

Karlien 28.09.2017 - 20:44:

What is the finished measurement of thee garment? I can get the page to move from comment to Question.

DROPS Design 29.09.2017 kl. 09:10:

Dear Karlien, you will find at the bottom of the page a measurement chart with all measurements in each size in cm taken flat from side to side. Compare these to a similar garment you have and like the shape to find out the matching size. Read more about sizing here. Happy knitting!

Michell 26.07.2014 - 23:37:

What s do you use for edge stitch? Is it worked in stocking st,garter st or do you mean slip the fist st of every row and knit the last st of every row edge?

Bru 07.07.2014 - 20:26:

Bonjour, A quelle hauteur en cm commence-t-on le point de riz ? Merci d'avance.

DROPS Design 08.07.2014 kl. 09:10:

Bonjour Mme Bru, le point de riz se tricote pour les bordures des devants uniquement. Bon tricot!

Mas 05.04.2014 - 14:10:

Bonjour;comment arriver à 83 mailles pour le dos car au 1er paragraphe il est indiqué 93 mailles?

DROPS Design 07.04.2014 kl. 08:47:

Bonjour Mme Mas, il y avait une faute de frappe, on doit bien avoir 93 m pour le dos dans la 2ème taille, après les 1ères mailles rabattues pour les emmanchures. Bon tricot!

Diana Andersen 07.06.2013 - 12:32:

Jeg synes umiddelbart at der er tale om glatstrikning ud fra billedet!? Endvidere er mønsteret M2 ikke centreret i øverste del og der er fejl i venstre side!? Det kunne af og til være rart med er "nærbillede" af detaljerne!

DROPS Design 16.07.2013 kl. 14:41:

Hej Diana. Vi har desvaerre ikke noget bedre billede af denne. Det er glatstrik paa tröjen. Mønsteret ses fra retten, dvs, at ret bliver vrang fra retten. Mønsteret er strikket centreret, men strikket spejlvendt ud fra midt for. Du kan jo selvfölgelig selv vaelge at centrere det hvis du synes det er paenere :-) God fornöjelse videre.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 46-8

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.