DROPS Bomull-Lin
DROPS Bomull-Lin
53% puuvill, 47% linane
alates 2.85 € /50g
Lõngakulu sellele disainile alates 8.55€.

Lõnga maksumus on arvutatud väikseima suuruse valmistamiseks ja kõige odavama lõnga järgi. Otsid paremat hinda? Leia see DROPS Soodushinnad lehelt!

DROPS Super Sale
DROPS 247-5
DROPS disain: mudel l-170
Lõngagrupp C
-------------------------------------------------------

SUURUS:
umbes 20 cm läbimõõduga.

LÕNG:
Garnstudio DROPS BOMULL-LIN, 50 g/85 m (kuulub lõngagruppi C)
150 g värv nr 03, liiv

HEEGELNÕEL:
DROPS HEEGELNÕEL: 4,5 mm

HEEGELTIHEDUS:
16 ühekordset sammast lai ja 9 rida kõrge = 10 x 10 cm.
Heegelnõela suurus on ainult soovituslik. Kui on rohkem silmuseid 10 cm kohta, võta suurem heegelnõel. Kui on vähem silmuseid 10 cm kohta, võta väiksem heegelnõel.

-------------------------------------------------------

Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit

-------------------------------------------------------

DROPS Bomull-Lin
DROPS Bomull-Lin
53% puuvill, 47% linane
alates 2.85 € /50g
Lõngakulu sellele disainile alates 8.55€.

Lõnga maksumus on arvutatud väikseima suuruse valmistamiseks ja kõige odavama lõnga järgi. Otsid paremat hinda? Leia see DROPS Soodushinnad lehelt!

Juhend

-------------------------------------------------------

NÕUANDED:

-------------------------------------------------------

MUSTER:
Vaata skeeme A.1 ja A.2.

HEEGELDAMISE INFO:
Alusta sammaste ringi/rida 3 ahelsilmusega, see ei asenda esimest sammast, vaid on lisaks. Ringi lõpus tee 1 aassilmus kolmandasse ahelsilmusesse ringi alguses. Vaata skeemi A.2.-------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT:

-------------------------------------------------------

KOTT – KOKKUVÕTE:
Algul heegeldatakse 2 ketast, alustades keskelt, siis tehakse riba sangaks ja külgedeks. Lõpuks õmmeldakse osad kokku.

1. POOL:
Heegelda 4 ahelsilmust 4,5 mm heegelnõelaga ja DROPS Bomull-Lin lõngaga, ühenda ringiks 1 aassilmusega esimesse ahelsilmusesse. Siis heegelda ringselt skeemi A.1 kokku 12 korda ringil (skeem A.2 näitab, kuidas ring algab ja lõppeb ning tehakse lisaks skeemile A.1). JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST! Kui skeem on tehtud, on töö umbes 20 cm läbimõõduga.
Tee 1 kinnissilmus igasse esimesse 27 kinnissilmusesse ringil. Katkesta ja kinnita lõng.
Tee teine pool samamoodi.

SANG:
Tee 15 ahelsilmust, pööra tööd, tee 1 ühekordne sammas neljandasse ahelsilmusesse heegelnõelast, siis tee 1 ühekordne sammas igasse ahelsilmusesse. Heegelda nii edasi-tagasi 47 cm – loe HEEGELDAMISE INFOT.
Murra riba pikkupidi pooleks ja heegelda ots kokku, tehes 1 ühekordse samba igasse ühekordsesse sambasse läbi mõlema kihi = 6 ühekordset sammast.
Heegelda 6 ühekordset sammast edasi-tagasi, kuni riba pikkus on kokku 140 cm.

VIIMISTLUS:
Murra loomiserida kokku, et kogu riba oleks 6 silmust lai ning õmble ots kokku läbi mõlema kihi.
Nüüd kinnita riba koti poolte külge – kinnissilmused märgivad kotiava. Õmble nii: alusta kinnissilmuste lõpust ja õmble riba pikem külg ühe kotipoole külge (jääb väike ääris), kuni kinnissilmusteni – topeltosa lõppeb siin.
Õmble teine riba pool teise kotipoole külge samamoodi. Kuue sambaga riba on sang.

Skeem

symbols = tee 4 ahelsilmust, ühenda ringiks 1 aassilmusega esimesse ahelsilmusesse – vaata täppi ringil; ring algab ja lõppeb siin
symbols = alusta ringi 3 ahelsilmusega, ringi lõpus tee 1 aassilmus kolmandasse ahelsilmusesse ringi alguses
symbols = 1 ühekordne sammas ümber ahelsilmustest ringi
symbols = 1 ühekordne sammas silmusesse
symbols = 2 ühekordset sammast silmusesse
diagram
On küsimusi? Vaata korduma kippuvaid küsimusi (KKK).

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

Kui ei tea millist suurust teha, siis on hea idee mõõta oma kampsunilt mõõdud. Siis saab nende mõõtude järgi valida sobiva suuruse.

Vaata mõõtudega joonist mustrilehel juhendi lõpus.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõista mõõtudega joonist

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

Tupsude tekkimine villase kudumi pinnale on loomulik protsess, mis juhtub isegi kõige eksklusiivsemate kiududega. See on loomuliku kulumise tunnus, mida on raske vältida ja mis on kõige rohkem nähtav eseme suure hõõrdumisega kohtades, nagu kampsuni varrukad ja mansetid.

Koepinna saab jälle ilusaks, kasutades riideharja või tupsude eemaldajat.

Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul..
Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Võib-olla meeldivad ka need...

Jäta kommentaar mustrile DROPS 247-5

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.

Kommentaarid / Küsimused (11)

country flag Suzy wrote:

Bonjour, pourquoi mon disque gondole merci

14.06.2024 - 08:53

DROPS Design answered:

Bonjour Susy, pensez à bien conserver la bonne tension en largeur et en hauteur, ajustez la taille du crochet si besoin. Bon crochet!

14.06.2024 - 16:18

country flag SUJO83 wrote:

Bonjour je désire faire 2 ances pouvez vous me dire comment faire merci

10.06.2024 - 13:53

DROPS Design answered:

Bonjour Sujo83, tout dépend de ce que vous souhaitez comme résultat, vous pourrez peut-être trouver l'inspiration parmi tous nos modèles de sacs (cf ici), certains d'entre eux ont 2 anses. Bon crochet!

11.06.2024 - 07:47

country flag Suzy wrote:

Bonjour que veut-on dire par répéter 12 fois A1 jusqu’à la fin du tour merci

04.06.2024 - 17:17

DROPS Design answered:

Bonjour Suzy, cela veut dire que vous devez crocheter 12 fois le diagramme A.1 en largeur, soit tout le tour, au 1er rang, A.1 = 1 bride, à la fin du 1er rang, vous aurez donc crocheté 12 brides, et ainsi de suite. Bon crochet!

05.06.2024 - 07:48

country flag Ann Behan wrote:

Hello, Any chance of getting written instructions for this pattern? I ordered the yarn and tried to make a start, without success. I am an experienced crocheter but I simply couldn't make sense of instructions. Best wishes, Ann Behan

01.05.2024 - 19:09

DROPS Design answered:

Hi Ann, Sadly, we do not have written instructions for this bag. Regards, Drops Team.

02.05.2024 - 06:32

country flag Yveline Baudouin wrote:

Bonjour, y aurait-il une erreur dans les explications pour la bande ? Pourquoi 12 m (br) deviendraient-elles 6 m en pliant la bande dans le sens de la longueur ? Et si il faut en fait la plier dans le sens de la largeur, pourquoi demanderait-on de la plier lors de l'assemblage de façon à n'avoir plus que 6 m alors qu'on n'en a déjà plus que 6 ?! Ou alors faut-il coudre que la moitié de la bande et continuer sur 6 br ? Un petit schéma aurait été bien :) Merci pour votre aide

20.04.2024 - 17:58

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Baudouin, la bande se crochète sur 12 brides, on la plie ensuite en double = elle ne représente donc plus que 6 brides en largeur soit la moitié. Cette bande doublée est ensuite cousue tout autour du sac, la partie restante de la bande n'est pas doublé et fait donc toujours 12 brides, mais si vous le souhaitez, vous pouvez la doubler aussi pour la bandoulière, au choix. Bon crochet!

22.04.2024 - 07:56

country flag Lotta wrote:

Hej! Jag förstår inte virkbeskrivningen. Vad betyder ”sedan virkas det runt efter diagram A1 totalt 12 gånger på varvet” vadå på varvet? Är det 12 varv? Det är väldigt otydligt förklarat, går det att förtydliga? Tacksam för hjälp!

30.03.2024 - 21:06

DROPS Design answered:

Hej Lotta, du upprepar A.1 12 ggr på varje varv :)

05.04.2024 - 12:09

country flag Lotta wrote:

Hej! Jag är nybörjare på virkning. Vad är en kedjemaska? Tack på förhand! /Lotta

21.03.2024 - 09:04

DROPS Design answered:

Hej Lotta. Det var ett misstag i översättningen, det ska vara smygmaska. Detta är nu rättat. Mvh DROPS Design

22.03.2024 - 08:04

country flag Eveli wrote:

Holiday in Provence

21.01.2024 - 14:27

country flag Maria Roshed Sandström wrote:

Spring roll

21.01.2024 - 08:55

country flag Fernanda Kazic wrote:

Snäckan!

20.01.2024 - 22:16