DROPS Bomull-Lin
DROPS Bomull-Lin
53% puuvill, 47% linane
alates 2.85 € /50g
Lõngakulu sellele disainile alates 8.55€.

Lõnga maksumus on arvutatud väikseima suuruse valmistamiseks ja kõige odavama lõnga järgi. Otsid paremat hinda? Leia see DROPS Soodushinnad lehelt!

DROPS Super Sale

Sunny Sailor

DROPS Bomull-Lin või DROPS Paris lõngast ringselt ülevalt alla heegeldatud triipudega kübar suurustele S kuni XL

DROPS 238-21
DROPS disain: mudel l-166
Lõngagrupp C
-------------------------------------------------------
SUURUSED:
S/M - L/XL
Peaümbermõõdule: 54/56 - 58/60 cm

LÕNG:
Garnstudio DROPS BOMULL-LIN, 50 g/85 m (kuulub lõngagruppi C)
100-100 g värv nr 11, beež
50-50 g värv nr 21, tumesinine

Või kasuta:
Garnstudio DROPS PARIS, 50 g/75 m (kuulub lõngagruppi C)
100-100 g värv nr 67, nisu
50-50 g värv nr 103, tume kivipesu

HEEGELNÕEL:
DROPS HEEGELNÕEL: 4,5 mm

HEEGELDAMISE TIHEDUS:
16 kinnissilmust lai ja 18 rida kõrge = 10 x 10 cm.
Heegelnõela suurus on ainult soovituslik. Kui on rohkem silmuseid 10 cm kohta, võta suurem heegelnõel. Kui on vähem silmuseid 10 cm kohta, võta väiksem heegelnõel.

-------------------------------------------------------

Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit

-------------------------------------------------------

DROPS Bomull-Lin
DROPS Bomull-Lin
53% puuvill, 47% linane
alates 2.85 € /50g
Lõngakulu sellele disainile alates 8.55€.

Lõnga maksumus on arvutatud väikseima suuruse valmistamiseks ja kõige odavama lõnga järgi. Otsid paremat hinda? Leia see DROPS Soodushinnad lehelt!

Juhend

-------------------------------------------------------

NÕUANDED:

-------------------------------------------------------

HEEGELDAMISE INFO:
Asenda esimene kinnissilmus ringi alguses 1 ahelsilmusega ja jäta vahele eelmise ringi esimene silmus. Ringi lõpus tee 1 aassilmus esimesse ahelsilmusesse ringi alguses.

KASVATAMISE NIPP:
Kasvata 1 kinnissilmus, tehes 2 kinnissilmust samasse silmusesse.

TRIIBUD:
Alusta ja heegelda 1.-8. ring beeži/nisukollase lõngaga, siis tee 2 ringi tumesinise/tume kivipesu värvi lõngaga.
Heegelda * 2 ringi beeži/nisukollase lõngaga, 2 ringi tumesinise/tume kivipesu värvi lõngaga *, korda * kuni * kokku 4 korda.

VÄRVIVAHETUS:
Et värvivahetus jääks sujuv, tee ringi viimane aassilmus uue värviga. NB! Ära katkesta lõnga värvi vahetades, hoia lõngajooksud mütsi sees.
-------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT:

-------------------------------------------------------

MÜTS – KOKKUVÕTE:
Heegeldatakse ringselt ülevalt alla. Lõpuks tehakse ääris.

KÜBAR:
Heegelda 4 ahelsilmust 4,5 mm heegelnõelaga ja beeži DROPS Bomull-Lin või nisukollase DROPS Paris lõngaga. Ühenda ringiks 1 aassilmusega esimesse ahelsilmusesse – loe HEEGELDAMISE INFOT.
1. RING: tee 6 kinnissilmust ümber ahelsilmustest ringi beeži/nisukollase lõngaga.
Heegelda TRIIPE - loe ülevalt, ja loe VÄRVIVAHETUS.
2. RING: tee 2 kinnissilmust igasse kinnissilmusesse = 12 kinnissilmust.
3. RING: tee * 1 kinnissilmust esimesse/järgmisse silmusesse, 2 kinnissilmust järgmisesse silmusesse *, korda * kuni * ringi lõpuni = 18 kinnissilmust.
4. RING: tee * 1 kinnissilmus igasse esimesse/järgmisse 2 silmusesse, 2 kinnissilmust järgmisesse silmusesse *, korda * kuni * ringi lõpuni = 24 kinnissilmust.
5. RING: tee * 1 kinnissilmus igasse esimesse/järgmisse 3 silmusesse, 2 kinnissilmust järgmisesse silmusesse *, korda * kuni * ringi lõpuni = 30 kinnissilmust.
6. RING: tee * 1 kinnissilmus igasse esimesse/järgmisse 4 silmusesse, 2 kinnissilmust järgmisesse silmusesse *, korda * kuni * ringi lõpuni = 36 kinnissilmust.
7. RING: tee * 1 kinnissilmus igasse esimesse/järgmisse 5 silmusesse, 2 kinnissilmust järgmisesse silmusesse *, korda * kuni * ringi lõpuni = 42 kinnissilmust.
8. RING: tee * 1 kinnissilmus igasse esimesse/järgmisse 6 silmusesse, 2 kinnissilmust järgmisesse silmusesse *, korda * kuni * ringi lõpuni = 48 kinnissilmust.
9. RING: tee * 1 kinnissilmus igasse esimesse/järgmisse 7 silmusesse, 2 kinnissilmust järgmisesse silmusesse *, korda * kuni * ringi lõpuni = 54 kinnissilmust.
10. RING: tee * 1 kinnissilmus igasse esimesse/järgmisse 8 silmusesse, 2 kinnissilmust järgmisesse silmusesse *, korda * kuni * ringi lõpuni = 60 kinnissilmust.
11. RING: tee * 1 kinnissilmus igasse esimesse/järgmisse 9 silmusesse, 2 kinnissilmust järgmisesse silmusesse *, korda * kuni * ringi lõpuni = 66 kinnissilmust.
12. RING: tee * 1 kinnissilmus igasse esimesse/järgmisse 10 silmusesse, 2 kinnissilmust järgmisesse silmusesse *, korda * kuni * ringi lõpuni = 72 kinnissilmust.
13. RING: tee * 1 kinnissilmus igasse esimesse/järgmisse 11 silmusesse, 2 kinnissilmust järgmisesse silmusesse *, korda * kuni * ringi lõpuni = 78 kinnissilmust.

Kasvatused on nüüd tehtud SUURUSEL S/M.

SUURUS L/XL:
14. RING: tee * 1 kinnissilmus igasse esimesse/järgmisse 12 silmusesse, 2 kinnissilmust järgmisesse silmusesse *, korda * kuni * ringi lõpuni = 84 kinnissilmust.

KÕIK SUURUSED:
Jätka triipudega, aga ilma kasvatusteta, kuni mütsi kõrgus on 14-15 cm ülevalt alla.

KÜBARA SERV:
Heegelda ringselt beeži/nisukollase lõngaga.
1.- 7. RING: tee 1 kinnissilmus igasse silmusesse, SAMAL AJAL kasvata 10 kinnissilmust ühtlaste vahedega igal teisel ringil – loe KASVATAMISE NIPPI = 118-124 silmust ringil.
8. RING: tee 1 kinnissilmus igasse silmusesse.
9. RING: heegelda 2 lõngaga 1 aassilmus ümber iga kinnissilmuse - jälgi, et aassilmused ei jääks kiskuma. Katkesta ja kinnita lõng. Kübara kõrgus on umbes 19-20 cm ülevalt alla.
On küsimusi? Vaata korduma kippuvaid küsimusi (KKK).

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

Kui ei tea millist suurust teha, siis on hea idee mõõta oma kampsunilt mõõdud. Siis saab nende mõõtude järgi valida sobiva suuruse.

Vaata mõõtudega joonist mustrilehel juhendi lõpus.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõista mõõtudega joonist

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

Tupsude tekkimine villase kudumi pinnale on loomulik protsess, mis juhtub isegi kõige eksklusiivsemate kiududega. See on loomuliku kulumise tunnus, mida on raske vältida ja mis on kõige rohkem nähtav eseme suure hõõrdumisega kohtades, nagu kampsuni varrukad ja mansetid.

Koepinna saab jälle ilusaks, kasutades riideharja või tupsude eemaldajat.

Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul..
Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Võib-olla meeldivad ka need...

Jäta kommentaar mustrile DROPS 238-21

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.

Kommentaarid / Küsimused (7)

country flag Ludvig kirjutas:

Hej! Är det möjligt att beställa en mössa utav dig som du gör åt en

18.04.2024 - 21:35

country flag Patricia McCurdy kirjutas:

Is the pattern written in English or American crochet terms ?

14.04.2024 - 22:28

DROPS Design vastas:

Dear Patricia, you can find both versions. Next to the print button, before the pattern explanations, it shows you the languages available; there should be an English (UK/cm) version and an English (US/in) version. You can select the one you prefer. Happy crochetting!

14.04.2024 - 23:27

country flag Annabelle kirjutas:

"meerder tegelijkertijd 10 vasten verdeeld op iedere 2e toer = 118-124 steken -": dus moet ik in tour 2, 4 en 6 elk 10 extra steken haken? Dan kom ik uit op 30 extra steken ipv 40? Dank voor de hulp!

15.07.2023 - 16:15

DROPS Design vastas:

Dag Annabelle,

Hmm, dat klopt inderdaad niet. Ik zal het doorgeven aan de ontwerpafdeling om te controleren. Voor nu (om verder te kunnen haken), zou je ervoor kunnen kiezen om alle oneven toeren te meerderen, dus op toer 1, 3, 5 en 7.

18.07.2023 - 21:02

country flag Annette Nøhr kirjutas:

DROPS 238-21 Model l-166 Kan i forklare mig hvordan jeg kommer fra 78 el 84 masker til udtagning på skygger hvor jeg skal ende med 118-124 efter 10 masker udtagning. Der er 40 masker til forskel som opskriften ikke fortæller hvor skal udtages ?

12.07.2023 - 08:46

country flag Kathy kirjutas:

Hello, I am new to crochet, so please pardon me if I am not understanding something fundamental. In the first round, how are the 6 double crochets to be distributed around the ring of four chain stitches? I would have expected the crochets to be divided evenly over chain stitches - e.g., 6 crochets worked over 3 chain stitches. By the way, I have enjoyed several Drops knitting patterns, and I appreciate you making them available! Thank you! Thank you.

15.06.2023 - 23:46

DROPS Design vastas:

Dear Kathy, you then crochet in the chain stitch ring, ie insert crochet hook in the chain stitch ring and not in the chain stitches themselves and crochet a total of 6 double crochets (UK-English) / single crochets (US-English) like this. Happy crocheting!

16.06.2023 - 07:25

country flag Rita kirjutas:

Happy Summer

22.01.2023 - 09:42

country flag Teresa Curtis kirjutas:

Name suggestions for this pattern: Sailing Away Hat Beach Comber Hat

17.01.2023 - 16:48