DROPS Muskat
DROPS Muskat
100% puuvill
alates 2.15 € /50g
Lõngakulu sellele disainile alates 12.90€.

Lõnga maksumus on arvutatud väikseima suuruse valmistamiseks ja kõige odavama lõnga järgi. Otsid paremat hinda? Leia see DROPS Soodushinnad lehelt!

DROPS Super Sale
DROPS 238-17
DROPS disain: mudel r-817
Lõngagrupp B
-------------------------------------------------------
SUURUS:
üks suurus
Peaümbermõõdule: 54-56 cm.

LÕNG:
Garnstudio DROPS MUSKAT, 50 g/100 m (kuulub lõngagruppi B)
100 g värv nr 08, naturaalvalge
50 g värv nr 09, muskaatpähkel
50 g värv nr 85, sinep
50 g värv nr 87, granaatõun
50 g värv nr 92, magus orhidee

HEEGELNÕEL:
DROPS HEEGELNÕEL: 3 mm

HEEGELDAMISE TIHEDUS:
22 ühekordset sammast lai ja 11 rida kõrge = 10 x 10 cm.
1 ruut on umbes 7,5 x 7,5 cm
Heegelnõela suurus on ainult soovituslik. Kui on rohkem silmuseid 10 cm kohta, võta suurem heegelnõel. Kui on vähem silmuseid 10 cm kohta, võta väiksem heegelnõel.

-------------------------------------------------------

Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit

-------------------------------------------------------

DROPS Muskat
DROPS Muskat
100% puuvill
alates 2.15 € /50g
Lõngakulu sellele disainile alates 12.90€.

Lõnga maksumus on arvutatud väikseima suuruse valmistamiseks ja kõige odavama lõnga järgi. Otsid paremat hinda? Leia see DROPS Soodushinnad lehelt!

Juhend

-------------------------------------------------------

NÕUANDED:

-------------------------------------------------------

MUSTER:
Vaata skeemi A.1.

VÄRVID:
Tee erinevad värvikombinatsioonid.

1. RUUT:
Algus + 1. ring: värv nr 09, muskaat
2. ring: värv nr 85, sinep
3. ring: värv nr 87, granaatõun
4. ring: värv nr 08, naturaalvalge

2. RUUT:
Algus + 1. ring: värv nr 92, orhidee
2. ring: värv nr 09, muskaat
3. ring: värv nr 85, sinep
4. ring: värv nr 08, naturaalvalge

3. RUUT:
Algus + 1. ring: värv nr 85, sinep
2. ring: värv nr 87, granaatõun
3. ring: värv nr 92, orhidee
4. ring: värv nr 08, naturaalvalge

4. RUUT:
Algus + 1. ring: värv nr 87, granaatõun
2. ring: värv nr 92, orhidee
3. ring: värv nr 09, muskaat
4. ring: värv nr 08, naturaalvalge

VÄRVIVAHETUS:
Et värvivahetus jääks sujuv, tee ringi viimane aassilmus uue värviga.

HEEGELDAMISE INFO:
Asenda ringi alguses esimene ühekordne sammas 3 ahelsilmusega, ringi lõpus tee 1 aassilmus kolmandasse ahelsilmusesse ringi alguses.
Asenda ringi esimene kinnissilmus 1 ahelsilmusega, ringi lõpus tee 1 aassilmus sellesse ahelsilmusesse ringi algul.

KASVATAMISE NIPP:
Kasvata 1 ühekordne sammas, tehes 2 ühekordset sammast samasse silmusesse.
-------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT:

-------------------------------------------------------

MÜTS – KOKKUVÕTE:
Algul heegeldatakse ringselt kübara pealagi. Siis tehakse ruudud, mis heegeldatakse kokku ribaks ja heegeldatakse mütsi külge. Lõpuks tehakse ääris.

RUUT:
Heegelda 3 mm heegelnõelaga ja DROPS Muskat lõngaga - loe ülevalt VÄRVID ja VÄRVIVAHETUS, ruudud skeemi A.1 järgi erinevate värvidega. Tee 1. ruutu 1 tk; 2. ruutu 2 tk; 3. ruutu 2 tk; 4. ruutu 1 tk = kokku 6 ruutu. 1 ruut on umbes 7,5 cm x 7,5 cm. JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST!

MÜTSI TIPP/ PEALAGI:
Heegelda 5 ahelsilmust 3 mm heegelnõelaga ja valge DROPS Muskat lõngaga. Ühenda ringiks 1 aassilmusega esimesse ahelsilmusesse.
1. RING: tee 11 kinnissilmust ümber ringi – loe HEEGELDAMISE INFOT!
2. RING: tee 2 ühekordset sammast igasse silmusesse = 22 silmust.
3. RING: tee * 2 ühekordset sammast igasse esimesse/ järgmisesse silmusesse, 1 ühekordne sammas järgmisesse silmusesse *, korda * kuni * ringi lõpuni = 33 silmust.
4. RING: tee * 2 ühekordset sammast esimesse/järgmisse silmusesse, 1 ühekordne sammas igasse järgmisesse 2 silmusesse *, korda * kuni * ringi lõpuni = 44 silmust.
5. RING: tee * 2 ühekordset sammast esimesse/järgmisse silmusesse, 1 ühekordne sammas igasse järgmisesse 3 silmusesse *, korda * kuni * ringi lõpuni = 55 silmust.
6. RING: tee * 2 ühekordset sammast esimesse/järgmisse silmusesse, 1 ühekordne sammas igasse järgmisesse 4 silmusesse *, korda * kuni * ringi lõpuni = 66 silmust.
7. RING: tee * 2 ühekordset sammast esimesse/järgmisse silmusesse, 1 ühekordne sammas igasse järgmisesse 5 silmusesse *, korda * kuni * ringi lõpuni = 77 silmust.

Paiguta ruudud nii: 1. ruut, 2. ruut, 3. ruut, 2. ruut, 4. ruut, 3. ruut.
Võta 3 mm heegelnõel ja valge lõng. Paiguta 2 ruutu servad vastastikku, alusta ühest nurgast, * pista heegelnõel läbi silmuse tagumise aasa algul ühel ruudul, siis teisel ruudul, võta lõngakeerd ja tõmba silmus läbi aasade heegelnõelal *, korda * kuni * kuni kahe ruudu külg on heegeldatud kokku. NB! Tee 1 silmus igasse nurka ja 1 silmus igasse sambasse/ahelsilmusesse. Heegelda nii ruudu ribaks ning ühenda nii ka esimene ja viimane ruut ringiks.

Nüüd heegelda ümber ühekordsete sammaste ühel küljel: tee 1 ühekordne sammas igasse sambasse ja 1 ühekordne sammas igasse nurka (ruutude vahel) mööda serva naturaalvalge lõngaga = 13 ühekordset sammast esimesel 5 ruudul ja 12 sammast viimasel ruudul (ära tee 1 sammast viimasesse nurka) = 77 silmust ringil.
Heegelda kokku ruutuderiba mütsi ülemise osaga, nagu heegeldasid ruute kokku.

KÜBARA SERV:
Heegelda naturaalvalge lõngaga 1 ühekordne sammas igasse 15 sambasse/ahelsilmusesse ja 3 ühekordset sammast kahe ruudu vahele tervel ringil mööda mütsi alumist äärt = 108 silmust ringil. Heegelda 5 ringi sambaid, samal ajal kasvata igal ringil 8 ühekordset sammast ühtlaste vahedega = 148 ühekordset sammast on kokku ringil. Heegelda 1 ring kinnissilmuseid 2 naturaalvalge lõngaga, tehes 1 kinnissilmuse igasse silmusesse. Katkesta ja kinnita lõng.

Sede mustrit on parandatud.

Parandatud online: 22.09.2023
Kasuta 3 mm heegelnõela.

Skeem

symbols = alusta siit; tee 4 ahelsilmust ja ühenda ringiks 1 aassilmusega esimesse ahelsilmusesse – vaata täppi ringil
symbols = 1 ahelsilmus
symbols = 1 aassilmus kolmandasse ahelsilmusesse ringi alguses
symbols = 1 ühekordne sammas ümber ahelsilmustest ringi/ kaare
symbols = 1 ühekordne sammas ümber 3 ahelsilmuse
diagram
On küsimusi? Vaata korduma kippuvaid küsimusi (KKK).

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

Kui ei tea millist suurust teha, siis on hea idee mõõta oma kampsunilt mõõdud. Siis saab nende mõõtude järgi valida sobiva suuruse.

Vaata mõõtudega joonist mustrilehel juhendi lõpus.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõista mõõtudega joonist

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

Tupsude tekkimine villase kudumi pinnale on loomulik protsess, mis juhtub isegi kõige eksklusiivsemate kiududega. See on loomuliku kulumise tunnus, mida on raske vältida ja mis on kõige rohkem nähtav eseme suure hõõrdumisega kohtades, nagu kampsuni varrukad ja mansetid.

Koepinna saab jälle ilusaks, kasutades riideharja või tupsude eemaldajat.

Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul..
Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Võib-olla meeldivad ka need...

Jäta kommentaar mustrile DROPS 238-17

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.

Kommentaarid / Küsimused (7)

country flag Simone Krafft kirjutas:

Ich habe diesen wunderhübschen Hut sofort begonnen. Leider hatte ich Probleme, den Grannies-Ring an das Kopfteil zu häkeln, es sah nicht schön aus. Nun häkle ich das Kopfteil vom Grannies-Ring ausgehend neu, d.h. von unten nach oben. Wenn ich fertig bin, gibt's Fotos auf Insta. Schönes sonniges Wochenende an euch alle! Simone

05.07.2024 - 16:55

country flag Sara kirjutas:

Hi I have tried this pattern with a 3mm hook and trebles, its almost impossible to do as the cotton splits, also the gauge is completely wrong. I have tried it with a 3.5mm hook and double crochets, which works better but the hat is quite small, the squares are correct with the gauge. Is the hook size correct and also the trebles? It would work better with a 4mm hook as stated in the overview and the guage matches. I don't want to make another one it is going to still be to small

26.06.2024 - 11:20

DROPS Design vastas:

Dear Sara, if your tension is right you should get the correct measurements, hat (ie the square band) is somewhat tighter than the circumference of the head so that it will fit nicely on the head. Happy crocheting!

26.06.2024 - 13:50

country flag Astara Klabbers kirjutas:

Ik snap het niet moet ik maar 5 rijen voor de rand doen terwijl ik er op de foto 7 zie en bij krult hij maar amper om???????

03.06.2023 - 22:03

DROPS Design vastas:

Dag Astara,

Als ik het goed lees komen er nog 7 toeren van stokjes na de vierkantjes, inclusief de rand, welke uit 5 toeren bestaat. Mocht je de rand te klein vinden dan kun je nog een toer haken met meerderingen, hij zal daardoor ook meer omkrullen.

04.06.2023 - 10:53

country flag Susana Araujo kirjutas:

On the needed crochet hook for the project it says that we will need a 4mm hook but on the SHORT OVERVIEW OF THE PIECE says 3mm. Which one should we use?

31.05.2023 - 10:45

DROPS Design vastas:

Dear Susana Araujo! It should be 3 mm. All patterns are translated from Norwegian and you can always check the original pattern for measurements and calculations. Happy crocheting!

31.05.2023 - 16:11

country flag RACHEL CLARK kirjutas:

Garden Flowers Bucket Hat

19.01.2023 - 13:36

country flag Ronja kirjutas:

My name suggestion for this is ‘beach party’.

17.01.2023 - 22:09

country flag Teresa Curtis kirjutas:

My name suggestion for this pattern is "Building Sandcastles" or just "Sandcastles"

17.01.2023 - 16:50