Day By The Sea by DROPS Design

DROPS Lima lõngast heegeldatud ruutudega tekk

DROPS 221-2
DROPS disain: mudel nr li-126
Lõngagrupp B
-------------------------------------------------------
SUURUS:
Laius = 95 cm, pikkus = 126 cm
1 ruut on umbes 31 x 31 cm

LÕNG:
Garnstudio DROPS LIMA, 50 g/100 m (kuulub lõngagruppi B)
1200 g värv nr 0206, helebeež

HEEGELDAMISE TIHEDUS:
18 ühekordset sammast lai ja 10 rida kõrge = 10 x 10 cm.
HEEGELNÕEL:
DROPS HEEGELNÕEL: 4 mm
Heegelnõela suurus on ainult soovituslik. Kui on rohkem silmuseid 10 cm kohta, võta suurem heegelnõel. Kui on vähem silmuseid 10 cm kohta, võta väiksem heegelnõel.
-------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------

Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit

-------------------------------------------------------


65% vill, 35% alpaka
alates 2.60 € /50g
DROPS Lima uni colour DROPS Lima uni colour 2.60 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Lima mix DROPS Lima mix 2.75 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 62.40€. Loe edasi.

Juhend

NÕUANDED:

-------------------------------------------------------

MUSTER:
Vaata skeeme A.1 ja A.2. Skeem A.1 näitab ringide algust ja lõppu.

AHELSILMUS:
Tihti võivad ahelsilmused tulla liiga lühikesed; 1 ahelsilmus peaks olema sama pikk kui on 1 sammas lai.
-------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT:

-------------------------------------------------------

TEKK – KOKKUVÕTE:
Tekk koosneb 12 ruudust, mis heegeldatakse skeemi järgi. Siis heegeldatakse ruudud kokku ning tehakse ääris ümber terve teki.

RUUT:
Heegelda 4 mm heegelnõelaga ja Lima lõngaga - loe ülevalt AHELSILMUS - skeemi A.2 kokku 4 korda ümber ahelsilmustest ringi – skeem A.1 näitab, kuidas ringid algavad ja lõppevad. JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST!
Tee kokku 12 ruutu.

VIIMISTLUS:
Pane kõrvuti 3 x 4 ruutu - jälgi, et kõigil oleks töö paremal pool ülespoole. Heegelda kõik ruudud kokku algul laiuses, siis pikkuses.
Pane 2 ruutu kokku, töö pahemad pooled vastastikku, ja heegelda läbi mõlema kihi järgmiselt: kinnita lõng 1 kinnissilmusega ümber nurga ahelsilmustest kaarel, * tee 1 kinnissilmus igasse silmusesse kuni järgmise nurgani (= 3 ahelsilmust), tee 1 kinnissilmus ümber nurga, 2 ahelsilmust ja 1 kinnissilmus ümber järgmise nurga (= 3 ahelsilmust). Korda * kuni * kuni kõik ruudud on heegeldatud kokku, aga lõpeta viimane ruut 1 kinnissilmusega viimases nurgas (= 3 ahelsilmust).
Ühenda nii kõik ruudu laiuses, siis ühenda nii kõik ruudud pikkupidi.

ÄÄRIS:
Heegelda Lima lõngaga ja 4 mm heegelnõelaga 1 aassilmus esimesse nurka, siis tee 3 ahelsilmust ja 2 ühekordset sammast ümber esimese nurga; tee * 1 ühekordne sammas igasse silmusesse kuni järgmise nurgani, tee 1 ühekordne sammas ümber nurga *, korda * kuni * sellel teki küljel kuni nurgani.
Ümber teise teki nurga tee 3 ühekordset sammast, korda * kuni * selle teki küljel.
Ümber kolmanda teki nurga tee 3 ühekordset sammast, korda * kuni * selle teki küljel.
Ümber neljanda teki nurga tee 3 ühekordset sammast, korda * kuni * kuni nurgani, lõpus tee 1 aassilmus kolmandasse ahelsilmusesse ringi alguses. Katkesta ja kinnita lõng.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 24.06.2021
Parandus: teki mõõdud: 95 x 126 cm

Skeem

symbols = alusta siit; tee 4 ahelsilmust ja ühenda ringiks 1 aassilmusega esimesse ahelsilmusesse – vaata täppi ringil
symbols = ring algab 3 ahelsilmusega, mis asendavad esimest ühekordset sammast, ringi lõpus tee 1 aassilmus kolmandasse ahelsilmusesse ringi alguses. Ringidel, mis algavad 1 või 2 ahelsilmusega, tee ringi algul lisaks 3 ahelsilmust; lõpeta need ringid 3 ahelsilmusega ja tee 1 aassilmus neljandasse ahelsilmusesse ringi alguses
symbols = 1 ahelsilmus - tihti võivad ahelsilmused tulla liiga lühikesed; 1 ahelsilmus peaks olema sama pikk kui on 1 sammas lai
symbols = 5 ahelsilmust (= nurk)
symbols = 1 ühekordne sammas silmusesse
symbols = 1 ühekordne sammas ümber ahelsilmuse/ ahelsilmustest kaare
symbols = 4 ÜHEKORDSET SAMMAST KOKKU: * võta lõngakeerd (1 õhksilmus), tõmba silmus järgmisest silmusest, võta lõngakeerd ja tõmba see läbi 2 aasa heegelnõelal (= lõpetamata sammas) *, korda * kuni * kokku 4 korda, võta lõngakeerd ja tõmba läbi 5 aasa heegelnõelal
symbols = reljeefne ühekordne sammas – tee 1 ühekordne sammas ümber samba heegeldades samba tagant (st. heegelda ümber samba, mitte läbi silmuse)
symbols = 1 ahelsilmus, aga jäta vahele 2 reljeefset sammast eelmisel ringil - nii tuleb muster ühesugune nurkades
diagram

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 221-2) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

signature-image signature

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (23)

country flag Camilla Kilhof wrote:

Hvor ender omgangen (i hvilken maske) i diagrammet til Drops 221-2?

03.03.2023 - 11:13

DROPS Design answered:

Hei Camilla. Hvilken omgange? eller les beskrivelsen til diagramikonene under Diagram og du vi da se hvor den omgangen du lurer på skal ende. mvh DROPS Design

06.03.2023 kl. 14:21

country flag Alida wrote:

Dit is zo'n mooi patroon. Ik heb het nu bijna af en ik wordt er zo blij van 🥰.

27.11.2022 - 23:42

country flag Janice wrote:

How do I start the rows which contains 4 treble crochets worked together (rows 5, 8 and 14)? I have tried with 3 chains + 1 but not sure this is correct. Thank you.

06.11.2022 - 17:33

DROPS Design answered:

Dear Janice, all rows start with 3 chain stitches. In the rows with 4 treble crochets worked together, work the 3 initial chain stitches, an extra chain stitch, skip 1 Relief-treble crochet of the previous row, and work the 4 treble stitches together in the next stitch. Happy crocheting!

06.11.2022 kl. 23:27

country flag Ellen wrote:

This is my first time crocheting from a diagram, and I think I'm understanding, but I have no idea how to start. I understand the chain 4 then slip stitch to make a ring, but then I don't have anything to crochet the first (bottom) row into. Do I chain 18+1 after the slip stitch and then turn my work to go backwards (left to right) across the bottom row? Or am I missing something obvious? Kind regards, Ellen

09.06.2022 - 23:24

DROPS Design answered:

Dear Ellen, this lesson explains how to read a diagram showing a fraction of a circle or of a square in that case: you will start with the ring of chains then read every row from the right towards the left and here you will work this a total of 4 times to get for ex at the end of 1st round: *3 dc (US-English), 5 chains* a total of 4 times + the first 3 chains at the beg of the round. Happy crocheting!

10.06.2022 kl. 09:01

country flag Raelyn Sullivan wrote:

Is there written instructions? I don't know how to read a chart

26.03.2022 - 16:30

DROPS Design answered:

Dear Raelyn, all of our patterns are written in a mixed format, with both charts and written instructions, as you can see in the published version, there are no full written instructions available. You can check our lesson on how to read crochet charts here: https://www.garnstudio.com/lesson.php?id=69&cid=19 Happy crochetting!

26.03.2022 kl. 19:31

country flag Danielle wrote:

The Relief Double Crochet on this pattern is the same as a back post double crochet (BPdc) in US terms. The video posted with the pattern shows a front post double crochet (FPdc) is a little confusing since the chart/instructions say from the back of the work. I'm new to working from a chart so I wanted to post a comment to help others who struggle like me with charts.

29.01.2022 - 17:52

country flag Martina wrote:

Hi! Is it possible to read this Instruction in German anywhere??

17.01.2022 - 14:33

DROPS Design answered:

Hi Martina, sure, it's just to "choose your language" right below the pictures :)

17.01.2022 kl. 15:09

country flag Marian Van Leuven wrote:

Het telpatroon is aan het begin niet helemaal duidelijk. Ik begin met een ring en 3 lossen (=1 stokje) en dan nog 3 stokjes. Dan heb ik dus 4 x 4 stokjes in de ring (afgezien van de losse-hoeken? Hoe zit het dan met toer 2? Klopt het dat ik dan boven de 4 stokjes steeds 2 stokjes-1 losse-1 stokje haak?

17.01.2022 - 14:03

DROPS Design answered:

Dag Marian,

De 3 lossen brei je in plaats van het eerste stokje. Dus in de lossen ring brei je 3 lossen, 2 stokjes en daarna de hoek van 5 lossen. A.1 laat dus zien hoe je de eerste of laatste (afhankelijk van op welke toer je bent) haakt. Zie ook de beschrijving van het symbool van de drie lossen.

21.01.2022 kl. 09:50

country flag Nathalie Libert wrote:

Bonjour, puis-je faire une vidéo YouTube ? Dans la positive quelles sont les conditions ? Merci à vous.

31.08.2021 - 02:56

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Libert, vous pouvez effectivement faire un tutoriel vidéo pour nos modèles, nous vous demandons juste de créditer DROPS Design pour le modèle et les explications et de citer le modèle original avec le lien sur notre site. Retrouvez les autres infos sur le copyright en bas de page. Bon crochet!

31.08.2021 kl. 08:15

country flag Annie FARNER wrote:

Bonjour, Pouvez-vous me confirmer les dimensions de la couverture ? L'indication de 110 x 83 cm ne semble pas juste avec 4 x 3 carrés de 31 cm de côté (= 124 x 93 cm). Merci beaucoup. Salutations

21.06.2021 - 10:28

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Farner, les mesures de la couverture ont été corrigées (= 95x126 cm), merci pour votre retour. Bon crochet!

24.06.2021 kl. 13:51

Jäta kommentaar mustrile DROPS 221-2

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.