Oreo the Zebra by DROPS Design

DROPS Merino Extra Fine lõngast kootud ripskoes mänguasi sebra

Võtmesõnad: loomad, mänguasjad,
DROPS disain: mudel me-073-bn
Lõngagrupp B
----------------------------------------------------------
SUURUS:
umbes 21 cm pikk ja umbes 17 cm lai

LÕNG:
Garnstudio DROPS MERINO EXTRA FINE, 50 g/105 m (kuulub lõngagruppi B)
50 g värv nr 03, tumehall
50 g värv nr 01, naturaalvalge
50 g värv nr 02, must

KOETIHEDUS:
23 silmust lai ja 48 rida kõrge ripskoes = 10 x 10 cm.

VARDAD:
DROPS RINGVARDAD: 3 mm (60 ja 80 cm)
Varraste suurus on ainult soovituslik! Kui on rohkem silmuseid 10 cm kohta, võta suuremad vardad. Kui on vähem silmuseid 10 cm kohta, võta väiksemad vardad.

AKSESSUAARID:
Vatti täiteks.
-------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% vill
alates 3.45 € /50g
DROPS Merino Extra Fine uni colour DROPS Merino Extra Fine uni colour 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Merino Extra Fine mix DROPS Merino Extra Fine mix 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 10.35€. Loe edasi.

Juhend

NÕUANDED:

-------------------------------------------------------

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes):
Koo igal real parempidi silmuseid. 1 ripsivall = 2 rida ripskoes.

TRIIBUD:
Tee 1 ripsivall tumehalli lõngaga, 1 ripsivall naturaalvalge lõngaga. Korda niimoodi triipe kuni valmimiseni.
-------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT:

-------------------------------------------------------

SEBRA – KOKKUVÕTE:
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega ühes tükis. Algul kootakse ülemine pool peast pepuni, siis alumine pool pepust peani.
Pärast õmmeldakse kokku.

PEA:
Loo 12 silmust 3 mm ringvarrastele musta lõngaga.
Koo 1 rida parempidi. Järgmisel real kasvata silmuseid nii: koo * 1 parempidi, 1 õhksilmus *, korda * kuni * jääb 1 silmus reale, koo 1 parempidi = 23 silmust. Järgmisel real koo õhksilmused keerdsilmustena, et ei jääks auke. Koo edasi-tagasi RIPSKOES – vaata ülevalt.
Kui on tehtud 3 ripsivalli (6 rida ripskoes), jätka TRIIPUDEGA - loe ülevalt. JÄLGI KOETIHEDUST!

ESIJALAD (ülemine pool):
Kui töö pikkus on 5 cm, loo järgmise kahe rea lõpus 21 uut silmust jalgade jaoks (st mõlemale küljele) = 65 silmust on nüüd real. Siis koo 1 ripsivall (2 rida ripskoes).
Järgmisel real kasvata silmuseid nii: koo 14 parempidi, * 1 parempidi, 1 õhksilmus *, korda * kuni * kokku 5 korda, koo 27 silmust parempidi, koo * 1 parempidi, 1 õhksilmus *, korda * kuni * kokku 5 korda, lõpus tee 14 silmust parempidi = 75 silmust real. Järgmisel real koo õhksilmused keerdsilmustena, et ei jääks auke.

KÕRVAD:
Kui jalgade silmustel on kootud 2 ripsivalli, loo silmuseid kõrvade jaoks järgmiselt: koo 35 silmust parempidi, loo 8 uut silmust kõrva jaoks, koo 5 parempidi, loo 8 uut silmust kõrva jaoks, koo viimased 35 silmust parempidi = 91 silmust on real. Koo 1 rida parempidi töö pahemal pool.
Järgmisel töö parempoolsel real koo kõrvade silmused maha järgmiselt: koo 35 silmust parempidi, koo maha 8 kõrva silmust, koo 5 parempidi, koo maha 8 kõrva silmust, koo viimased 35 silmust parempidi = 75 silmust on real.
Jätka kududes edasi-tagasi, kuni töö pikkus on 4 cm jalgade silmuste loomisest.
Järgmisel töö parempoolsel real koo maha pea ja jalgade silmuseid järgmiselt: koo maha esimesed 14 silmust (esijalad), koo 10 parempidi, koo maha järgmised 27 silmust (pea), koo viimased 24 silmust parempidi = 34 silmust.
Järgmisel töö pahempoolsel real koo maha esimesed 14 silmust (esijalg), koo 10 parempidi, loo 1 uus silmus (kuklas), koo viimased 10 silmust parempidi = 21 silmust.

SELG:
Jätka kududes edasi-tagasi ripskoes, kuni töö pikkus on 8 cm jalgade silmuste mahakudumisest.

TAGAJALAD:
Järgmise kahe rea lõpus loo 14 uut silmust (st mõlemal küljel) tagajalgade jaoks = 49 silmust. Jätka kududes edasi-tagasi ripskoes, kuni töö pikkus on 4 cm jalgade silmuste loomisest.
Järgmisel töö parempoolsel real kahanda silmuseid järgmiselt: koo 14 parempidi, * koo 2 parempidi kokku *, korda * kuni * kokku 10 korda (= 10 silmust kahandatud), lõpus koo 15 silmust parempidi = 39 silmust. Jätka edasi-tagasi ripskoes, kuni töö pikkus on 7,5 cm tagajalgade silmuste loomisest – järgmine triip peab hakkama sama värviga, kui lõid silmused tagajalgade jaoks.
Järgmise kahe rea alguses koo maha jalgade 13 silmust (st mõlemal küljel) = 13 silmust jääb kõhule.

KÕHUALUNE:
Jätka edasi-tagasi ripskoes, kuni töö pikkus on 8 cm tagajalgade silmuste mahakudumisest – koo samapalju triipe kui seljal, ning jälgi, et alustad jalgu sama värviga, kui lõid silmused esijalgade jaoks ülemisel osal.

ESIJALAD (alumine pool):
Järgmise kahe rea lõpus loo 13 uut silmust jalgade jaoks = 39 silmust on real. Jätka edasi-tagasi ripskoes, kuni töö pikkus on 3,5 cm esijalgade silmuste loomisest. Koo silmused maha.

VIIMISTLUS:
Murra töö kokku ja õmble küljed kokku läbi ääresilmuste välimiste aasade. Täida mänguasi vatiga ning õmble kokku ava kuklas.
Tiki silmad mustaga.

LAKK:
Kinnita lakk kõrvade taha kaelaõmblusele.
Lõika tumehallist ja valgest lõngast umbes 14 cm pikkune jupp, murra pooleks, pista aas läbi silmuse kuklas ja tõmba lõnga otsad läbi, pinguta kinni. Kinnita nii umbes 18 lõnga mööda õmblust üles kuni otsaette kõrvade vahel, kordamööda valge ja halliga, umbes 1 lõng igasse silmusesse. Tasanda lakk ühtlaseks.

SABA:
Loo 20 silmust 3 mm ringvarrastele tumehalli lõngaga. Koo silmused maha naturaalvalge lõngaga. Kinnita saba sebra pepule.
Lõika 3 valget ja 3 tumehalli lõnga umbes 14 cm pikad, murra pooleks, pista aas läbi silmuse saba otsas ja tõmba lõnga otsad läbi, pinguta kinni.
Tasanda lõngad ühtlaseks.

Skeem

= mahakootud silmused pea jaoks
= murdeserv
= pea
= esijalad (ülemine pool)
= selg
= tagajalad
= kõht
= esijalad (alumine pool)
= kudumise suund

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Children 37-19) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (3)

Marilyn 24.01.2021 - 20:04:

I have done the head in "stripes" but as I cast on for the front legs I don't know where to change colours. If I cast on at the end of first row of colour A then the other 23 casts on at the end of row two then I have a full ridge on part of that row but not on the remainder . Do I do more than one ridge before adding in colour B? Where does Colour B start ? at Underarm or foot?

DROPS Design 25.01.2021 kl. 10:46:

Dear Marilyn, just make sure there will be always 1 ridge each colour over the middle stitches if you are not sure anymore, and then choose the colour it should. To make it easier, you can cast on the stitches at the end of the WS row with the colour you will need to work the next row. Happy knitting!

Alissant 19.01.2021 - 19:01:

Comment cousez-vous le museau du zèbre ???

DROPS Design 20.01.2021 kl. 07:29:

Bonjour Mme Alissant, pliez la tête en double, et faites la couture sous la tête et assemblez les mailles de montage entre elles pour le museau. Bon assemblage!

Alissant 19.01.2021 - 18:56:

Comment finir la tete pour la couture? (Merci pour tous vos modèles)

Jäta kommentaar mustrile DROPS Children 37-19

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.