DROPS Extra / 0-1459

Heartfelt Christmas by DROPS Design

DROPS Alaska lõngast kootud ja vanutatud palmikutega sussid jõuludeks suurustele 26 kuni 44

Võtmesõnad: jõulud, palmik, sussid, vanutatud,
DROPS disain: mudel nr x-445
Lõngagrupp C või A + A
-------------------------------------------------------
SUURUSED:
26/28 - 29/31 - 32/34 - 35/37 - 38/40 - 42/44
Talla pikkus: 17 - 18 - 20 - 22 - 24 - 27 cm

LÕNG:
Garnstudio DROPS ALASKA, 50 g/70 m (kuulub lõngagruppi C)
150-200-200-250-250-300 g värv nr 10, punane
Või kasuta:
150-200-200-250-250-300 g värv nr 45, heleoliiv

KOETIHEDUS:
17 silmust lai ja 22 rida kõrge parempidises koes = 10 x 10 cm.
Pärast vanutamist: umbes
umbes 24 silmust lai ja 38 rida kõrge = 10 x 10 cm.

VARDAD:
DROPS RINGVARDAD: 5 mm (60 või 80 cm)
DROPS PALMIKUVARRAS – palmikute tegemiseks.
Varraste suurus on ainult soovituslik. Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suuremad vardad. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksemad vardad.
-------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% vill
alates 2.15 € /50g
DROPS Alaska uni colour DROPS Alaska uni colour 2.15 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alaska mix DROPS Alaska mix 2.15 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 6.45€. Loe edasi.

Juhend

-------------------------------------------------------

NÕUANDED

-------------------------------------------------------

RIPSKUDE / RIPSIVALL (edasi-tagasi kududes)
Koo kõik silmused parempidi igal real. 1 ripsivall = koo 2 rida ripskoes.

KASVATAMISE NIPP
Kasvata töö paremal pool, tehes õhksilmuse, järgmisel real koo õhksilmused keerdsilmustena, et ei jääks auke.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 ja A.2. Skeem A.1 on suurustele 26/28-29/31 ning skeem A.2 on suurustele 32/34-35/37-38/40-42/44. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt ja näitab iga rida.
-------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT

-------------------------------------------------------

SUSSID – KOKKUVÕTE
Sussid kootakse edasi-tagasi ühes osas, ninast kannani, tehes õmbluse jala peale.

SUSSID
Loo 8-9-10-11-12-13 silmust 5 mm varrastele Alaska lõngaga, jäta lõngots pikkusega umbes 50 cm õmblemise jaoks. Koo 1 rida pahempidi töö pahemal pool, SAMAL AJAL kasvata 8-8-10-10-11-12 silmust ühtlaste vahedega = 16-17-20-21-23-25 silmust. JÄLGI KOETIHEDUST!
Paigalda 2 silmusemärkijat, 4-4-5-5-6-6 silmuse kaugusele külgedest. Koo parempidises koes, SAMAL AJAL kasvata 6. real 1 silmus mõlemal pool mõlemat silmusemärkijat – loe KASVATAMISE NIPPI (= 4 silmust kasvatatud real). Korda kasvatamist igal töö parempoolsel real veel 6 korda = 44-45-48-49-51-53 silmust on nüüd real. Jätka kudumist, kuni töö pikkus on 14-14-15-17-19-21 cm.
Nüüd loo 13-14-16-16-17-18 silmust mõlemale küljele = 70-73-78-81-85-89 silmust on real.
Järgmine rida: koo 1 silmus ripskoes, skeemi A.1-A.1-A.2- A.2- A.2- A.2, koo 1-2-0-0-1-2 silmust pahempidi (vaadatuna töö paremal pool), koo parempidises koes kuni jääb 13-14-16-16-17-18 silmust reale, koo 1-2-0-0-1-2 silmust pahempidi (vaadatuna töö paremal pool), skeemi A.1-A.1-A.2- A.2- A.2- A.2, lõpus tee 1 silmus ripskoes. Jätka niimoodi mustriga.
Kui töö pikkus on 30-32-35-39-42-47 cm, koo silmused maha.

VIIMISTLUS
Nüüd õmble alguses jäetud lõngaga kokku varbaosa, siis õmble servad kokku mööda jalapealset kuni 13-14-15-16-17-18 loodud silmuseni. Õmble suss kokku kanna tagant, servad vastastikku.

VANUTAMINE
Pese susse pesumasinas ensüümide- ja valgendajavaba pesuvahendiga 40 kraadise pesuprogrammiga, aga ilma eelpesuta. Venita suss niiskelt vormi, õigesse suurusesse. Edaspidi pese villapesuprogrammiga.

Skeem

= parempidi silmus
= pahempidi silmus
= tõsta 3 silmust palmikuvardale töö ette, koo 3 parempidi, koo 3 parempidi palmikuvardalt
= tõsta 3 silmust palmikuvardale töö taha, koo 3 parempidi, koo 3 parempidi palmikuvardalt

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-1459) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (13)

Bodil Stilling 13.12.2020 - 16:53:

Jeg er forvirret ligesom Lis Ravn. Glatstrikning eller retstrikning?

DROPS Design 14.12.2020 kl. 16:00:

Hej Bodel, tøflerne strikkes i glatstrik. Øverst på siden forklarer vi hvordan man strikker retstrik (som man bruger når man kommer et stykke ned i opskriften) God fornøjelse!

Amelie 06.12.2020 - 17:56:

Läste inte ordentligt om ökningarna dvs att det var 7 st sammanlagt. \r\nSkulle uppskatta en bild på hur toffeln ser ut innan den sys ihop. Jag är inte klar; har lagt till 17 m i var sida och från rätsidan stickat 2 flätor på ena sidan av arbetet och på den andra med slätstickning däremellan (arbetet ser ut ett T) Är det så det är tänkt? Alltså att flätor och st däremellan är rätan? Förstår dock inte hur det skall monteras sedan för att bli som på fotot.

Amelie Gamble 05.12.2020 - 19:06:

Hej! Hur många maskor skall det vara? Jag lägger upp 12 maskor, ökar 11 maskor = 23 maskor på stickan; ökar sedan 4 maskor varannat varv 6 ggr = 24 maskor; 23 +24= 47 maskor. I beskrivningen står det 51 maskor, är det fel ökningsantal eller fel maskantal? Vänligen Amelie

Lis Ravn 03.12.2020 - 08:55:

Jeg er dog forvirret over retstrik eller glatstrikning. Fra start får jeg at vide, at det er retstrik : strik ret på alle pinde. Allerede i opskriftens linje 5 efter isætning af de to mærketråde, skal jeg strikke glatstrik og der kommer ikke en ny instruks om retstrik før jeg kommer til snoning A.2.. er det rigtigt forstået?

Ella 16.10.2020 - 12:24:

Brei je deze sloffen op een rondbreinaald of heen en weer op twee naalden? Het is toch jammer om het heen en weer te breien? Of kan dit niet op een rondbreinaald?

DROPS Design 05.11.2020 kl. 09:32:

Dag Ella,

Het werk wordt heen en weer gebreid op de rondbreinaald. De reden dat er voor een rondbreinaald gekozen wordt is omdat je op een gegeven moment heel veel steken op de naald hebt.

Lorna 23.09.2020 - 11:26:

I am still struggling - I have added the extra stitches both sides. To continue with cable until the piece is 42 cm (nearly half a metre!) seems very odd. Is there any way I can send a photo beforeI pull it out and find another pattern? Also, is there no heel shaping for these? I am being very dense, I think.

DROPS Design 23.09.2020 kl. 14:21:

Dear Lorna, you are welcome to send a foto to your y arn store, so that they can check together with you, but remember felting will then make the piece shorter/smaller - see tension before and after felting at the beg of the pattern. Happy knitting!

Lorna 20.09.2020 - 10:16:

Hello Drops. I am struggling with the cable diagrams - I can knit cable ok but the diagram suggests the cable runs bottom to top but the photo shows it going around the slipper top. I am knitting the foot length 37-38 and have 85 sts but can’t match that with the A1 and A2 repetitions as written. Can you help me please with another explanation of how to.... thank you

DROPS Design 21.09.2020 kl. 13:46:

Dear Lorna, in size 37-38 you work only A.2 , ie work: 1 edge st in garter st, A.2 (= 15 sts), P1, work until 17 sts remain (= work 51 sts), P1, work A.2 (= 15 sts) and finish with 1 edge stitch in garter stitch. = 1+15+1+ 51+1+15+1=85 sts. Happy knitting!

Bridget 03.05.2020 - 20:25:

Hi there, If I was to use Drops Nepal for this, rather than Drops Alaska, is the shrinkage during felting likely to be similar? Many thanks :)

DROPS Design 04.05.2020 kl. 08:30:

Hi Bridget, if you use Nepal, your work will be slightly smaller when felted. Happy knitting!

Anja 29.02.2020 - 19:02:

Hoe worden de teruggaande naalden (dus de verkeerde kant) van het kabelpatroon gebreid? Dat staat volgens mij nergens vermeld. Recht boven averecht en averecht boven recht of allemaal averecht? Dank u

DROPS Design 04.03.2020 kl. 11:24:

Dag Anja,

Waar je recht op de goede kant breit, brei je averecht op de verkeerde kant en vice versa.

Birgit Urke 26.01.2020 - 09:33:

Hei, det står at jeg skal øke på hver side av merketrådene. ( i begynnelsen av oppskriften). Skal jeg øke før og etter 6. maske? Fint om jeg kan få hjelp her.

DROPS Design 31.01.2020 kl. 08:20:

Hej Birgit, Ja, du sætter en mærketråd 6 masker ind fra hver side og du tager ud på hver side af disse 2 mærketråde ifølge opskriften. God fornøjelse!

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-1459

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.