DROPS / 202 / 24

Heart Me by DROPS Design

DROPS Air lõngast ülevalt alla kootud pitsmustriga ja ripskoes õlasall

Võtmesõnad: õlasallid, pitsmustriga, prouale,
DROPS disain: mudel nr ai-183
Lõngagrupp C või A + A
----------------------------------------------------------
SUURUS:
Mõõdud: kõrgus, mõõtes mööda keskmist silmust: umbes 91 cm
Laius ülaserval: umbes 182 cm

LÕNG:
Garnstudio DROPS AIR, 50 g/150 m (kuulub lõngagruppi C)
200 g värv nr 23, korall

KOETIHEDUS:
16 silmust lai ja 20 rida kõrge parempidises koes = 10 x 10 cm.

VARDAD:
DROPS RINGVARDAD (80 cm): 5,5 mm
Varraste suurus on ainult soovituslik! Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suuremad vardad. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksemad vardad.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

65% alpaka, 28% polüamiid, 7% vill
alates 5.30 € /50g
DROPS Air mix DROPS Air mix 5.30 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Air uni colour DROPS Air uni colour 5.30 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 21.20€. Loe edasi.

Juhend

NÕUANDED

----------------------------------------------------------

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes)
Koo kõik silmused parempidi igal real. 1 ripsivall = koo 2 rida parempidi silmuseid.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 ja A.20. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt ja näitab iga rida.
----------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT

----------------------------------------------------------

SALL – KOKKUVÕTE
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega, et kõik silmused ära mahuks.

RÄTIK
Loo 7 silmust 5,5 mm ringvarrastele Air lõngaga. Koo 1 rida parempidi töö pahemal pool.
Koo 2 parempidi, 1 õhksilmus, 1 parempidi, 1 õhksilmus, 1 parempidi, 1 õhksilmus, 1 parempidi, 1 õhksilmus ja 2 parempidi = 11 silmust real, 4 silmust kasvatatud. Koo 1 rida parempidi töö pahemal pool.
Paigalda 1 silmusemärkija keskmisesse silmusesse, see kootakse alati parempidises koes (= parempidi töö paremal pool ja pahempidi töö pahemal pool).
Koo skeemi A.1-A.2 töö paremal pool järgmiselt:
2 ääresilmust RIPSKOES - vaata ülevalt, koo skeemi A.1 3 silmusel, koo 1 silmus parempidises koes (= keskmine silmus), koo skeemi A.2 järgmisel 3 silmusel, lõpus tee 2 ääresilmust ripskoes. Kui skeemid A.1 ja A.2 on tehtud vertikaalselt, on vardal 39 silmust.

Koo skeemi A.3 - A.8 töö paremal pool järgmiselt:
koo 2 ääresilmust ripskoes, skeemi A.3 1 silmusel, skeemi A.4 järgmised 10 silmust (1 mustrikordus), skeemi A.5 järgmised 6 silmust, 1 silmus parempidises koes (= keskmine silmus), skeemi A.6 järgmised 6 silmust, skeemi A.7 järgmised 10 silmust (1 mustrikordus), skeemi A.8 järgmisel 1 silmusel ja 2 ääresilmust ripskoes. Kui skeemid on tehtud vertikaalselt, on real 99 silmust.

Koo skeemi A.9 - A.11 töö paremal pool järgmiselt:
koo 2 ääresilmust ripskoes, skeemi A.9 3 silmusel, skeemi A.10 kuni jääb 2 silmust enne keskmist silmust, koo skeemi A.11 2 silmusel, koo 1 silmus parempidises koes (= keskmine silmus), skeemi A.9 3 silmusel, koo skeemi A.10 kuni jääb 4 silmust reale, skeemi A.11 2 silmusel, lõpus tee 2 ääresilmust ripskoes. Kui skeemid on tehtud vertikaalselt, on real 115 silmust.

Siis koo töö paremal pool järgmiselt: koo 2 ääresilmust ripskoes, 1 õhksilmus, koo ja kasvata 4 silmust ühtlaste vahedega järgmised 55 silmust (= kuni keskmise silmuseni), 1 õhksilmus, tee 1 keskmine silmus parempidises koes, 1 õhksilmus, koo ja kasvata 4 silmust ühtlaste vahedega järgmised 55 silmust, 1 õhksilmus ja 2 ääresilmust ripskoes (= 12 silmust kasvatatud kokku). Nüüd on real 127 silmust.
Koo 1 rida pahempidi töö pahemal pool (koon keskmine silmus parempidises koes ja ääresilmused ripskoes).

Koo skeemi A.12 - A.14 töö paremal pool järgmiselt:
tee 2 ääresilmust ripskoes, koo skeemi A.12 15 silmusel, korda skeemi A.13 kuni jääb 14 silmust enne keskmist silmust (= 2 mustrikordust laiuses), koo skeemi A.14 14 silmusel, koo keskmine silmus parempidises koes, skeemi A.12 15 silmusel, korda skeemi A.13 kuni jääb 16 silmust (= 2 mustrikordust laiuses), koo skeemi A.14 14 silmusel, lõpus tee 2 ääresilmust ripskoes. Kui skeemid on tehtud vertikaalselt, on real 167 silmust.

Koo skeeme A.9 - A.11 töö paremal pool järgmiselt:
koo 2 ääresilmust ripskoes, skeemi A.9 3 silmusel, skeemi A.10 kuni jääb 2 silmust enne keskmist silmust, koo skeemi A.11 2 silmusel, koo keskmine silmus, skeemi A.9 3 silmusel, koo skeemi A.10 kuni jääb 4 silmust reale, skeemi A.11 2 silmusel, lõpus tee 2 ääresilmust ripskoes.
Kui skeemid on tehtud vertikaalselt, on real 183 silmust.

Siis koo töö paremal pool järgmiselt: koo 2 ääresilmust ripskoes, 1 õhksilmus, koo ja kasvata 10 silmust ühtlaste vahedega järgmised 89 silmust (= kuni keskmise silmuseni), 1 õhksilmus, tee 1 keskmine silmus parempidises koes, 1 õhksilmus, koo ja kasvata 10 silmust ühtlaste vahedega järgmised 89 silmust, 1 õhksilmus ja 2 ääresilmust ripskoes (= 24 silmust kasvatatud kokku). Nüüd on real 207 silmust.
Koo 1 rida pahempidi töö pahemal pool (koon keskmine silmus parempidises koes ja ääresilmused ripskoes).

Koo skeeme A.15 - A.17 töö paremal pool järgmiselt:
2 ääresilmust ripskoes, koo skeemi A.15 14 silmusel, korda skeemi A.16 kuni jääb 15 silmus enne keskmist silmust (= 4 mustrikordust laiuses), koo skeemi A.17 15 silmusel, koo keskmine silmus parempidises koes, skeemi A.15 14 silmusel, korda skeemi A.16 kuni jääb 17 silmust (= 4 mustrikordust laiuses), koo skeemi A.17 15 silmusel, lõpus tee 2 ääresilmust ripskoes.
Kui skeemid on tehtud vertikaalselt, on real 259 silmust.

Siis koo töö paremal pool järgmiselt: koo 2 ääresilmust ripskoes, 1 õhksilmus, koo ja kasvata 6 silmust ühtlaste vahedega järgmised 127 silmust (= kuni keskmise silmuseni), 1 õhksilmus, tee 1 keskmine silmus parempidises koes, 1 õhksilmus, koo ja kasvata 6 silmust ühtlaste vahedega järgmised 127 silmust, 1 õhksilmus ja 2 ääresilmust ripskoes (= 16 silmust kasvatatud kokku).
Nüüd on real 275 silmust. Koo 1 rida pahempidi töö pahemal pool (koon keskmine silmus parempidises koes ja ääresilmused ripskoes).

Koo skeeme A.18 - A.20 töö paremal pool järgmiselt:
2 ääresilmust ripskoes, koo skeemi A.18 5 silmusel, korda skeemi A.19 kuni jääb 4 silmus enne keskmist silmust (= 21 mustrikordust laiuses), koo skeemi A.20 4 silmusel, koo keskmine silmus parempidises koes, skeemi A.18 5 silmusel, korda skeemi A.19 kuni jääb 6 silmust (= 21 mustrikordust laiuses), koo skeemi A.20 4 silmusel, lõpus tee 2 ääresilmust ripskoes. Kui skeemid on tehtud vertikaalselt, on real 307 silmust.

Koo silmused maha parempidi töö pahemal pool, aga et äär ei jääks kiskuma, kasuta suuremaid vardaid.

Skeem

= parempidi silmus töö paremal pool, pahempidi silmus töö pahemal pool
= parempidi silmus töö pahemal pool
= 1 õhksilmus 2 silmuse vahele, et jääks auk
= 2 parempidi kokku
= 2 ületõstmisega kokku (tõsta 1 silmus kudumata parempidi võttega, 1 parempidi, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse)
= 3 ületõstmisega kokku (tõsta 1 silmus kudumata parempidi võttega, 2 parempidi kokku, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse)

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 202-24) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (13)

Nadege Brochard 30.03.2020 - 13:17:

Bonjour au début du tricot c'est noté que la maille centrale sera toujours tricotée en jersey mais quand on commence a9, on dit que la maille centrale est tricotée en point mousse. Comment doit-on faire ? Merci

DROPS Design 30.03.2020 kl. 13:46:

Bonjour Mme Brochard, il faut bien la tricoter en jersey, la correction va être faite, merci, bon tricot!

Armand 09.11.2019 - 11:37:

Merci pour le modèle et tout le travail que cela a engendré. Le résultat est superbe

CORINNE JOANNES 19.10.2019 - 14:17:

Bonjour, je tricote le châle ajouré 202-24.Je ne comprends pas comment commencer le rang n°5 du diagramme n° 9. Faut-il faire 2 jetés, 2 mailles ensemble,1 jeté, 2 mailles ensemble ou 1 jeté 1 maille endroit, 1 jeté , 2 mailles ensemble, 1 jeté, 2 mailles ensemble? Merci de me venir en aide. Corinne

DROPS Design 21.10.2019 kl. 09:35:

Bonjour Mme Joannes, au 5ème rang de A.9 tricotez: 1 jeté, 1 m end, (1 jeté, 2 m ens à l'end)x2 = 6 mailles. Bon tricot!

Gloria Gómez 13.07.2019 - 18:56:

Un precioso modelo que pienso hacer el breve. Gracias.

Carmella 25.05.2019 - 04:50:

Currently making written directions. Hard to read chart from right to left.

Francine LeBlanc 23.05.2019 - 23:45:

Bonjour, comme je n’ai pas utilisé le fil recommandé, je me demande comment faire pour le faire plus grand. Quel patron fois-je répéter? Merci

DROPS Design 24.05.2019 kl. 08:01:

Bonjour Mme LeBlanc, nous ne sommes malheureusement pas en mesure de pouvoir adapter chacun de nos modèles à chaque demande. Pour toute assistance complémentaire, merci de bien vouloir contacter le magasin où vous avez acheté votre laine et/ou un forum tricot. Bon tricot!

Colleen 18.04.2019 - 05:23:

Is there a way to download the pattern? Thanks

DROPS Design 18.04.2019 kl. 07:51:

Hi Colleen, just click on the icon PATTERN with printer, before the PATTERN INSTRUCTIONS (on the right). Happy knitting!

Kim 15.04.2019 - 02:31:

I was wondering if there is a complete written pattern.

DROPS Design 15.04.2019 kl. 21:21:

Dear Kim, there is no pattern for this that writes out the lace pattern stutch by stitch, however, why don't you try to make sense of the diagram? It is well worth it. Just go from the bottom row, laft to right and then right to left in every other row. Each stitch is explained above the diagrams. And you can always ask for help in person or over the phone at the store where you bought your DROPS yarn from. Happy Knitting!

Barbara 12.04.2019 - 21:08:

Only charted? No written instructions?

Ulla 17.01.2019 - 17:39:

Tolles Tuch,schöne Farbe in den Abendstunden im Sommer auf der Terasse.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 202-24

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.