DROPS Alaska
DROPS Alaska
100% vlna
od 56.00 Kč /50g
Přízi na tento model můžete mít už za 336.00Kč.

Cenu za klubka počítáme podle spotřeby při výrobě modelu v nejmenší velikosti a nejlevnější variantě příze. Rádi byste ještě lepší cenu? Třeba ji najdete mezi DROPS Deals!

DROPS SS24
DROPS 180-13
DROPS Design: model č. x-427
Skupina přízí C nebo A + A
----------------------------------------------------------
Na celou soupravu je potřeba asi 300 g příze DROPS Alaska (platí pro všechny velikosti).
----------------------------------------------------------

ČEPICE:
Velikost: S/M – M/L – L/XL
Obvod hlavy: asi 54/56 - 56/58 - 58/60 cm

Materiál:
DROPS ALASKA firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí C)
150 g pro všechny velikosti, barva č. 03, světlá šedá
zbytek, barva č. 58, hořčicová

Použitou přízi můžete také nahradit některou ze seznamu:
"Náhradní příze (Skupina přízí C)" – viz link níže.

DROPS PONOŽKOVÉ JEHLICE a krátká KRUHOVÁ JEHLICE (40 cm) č.5 – nebo velikosti potřebné k upletení zkušebního vzorku o rozměrech 17 ok a 22 řad lícovým řerzejem = 10 cm na šířku a 10 cm na výšku. 5 růžiček = asi 10 cm na šířku.

DROPS KRUHOVÁ JEHLICE (40 cm) č. 4,5 na lem – nebo velikosti potřebné k upletení zkušebního vzorku o rozměrech 18 ok a 23 řad lícovým žerzejem = 10 cm na šířku a 10 cm na výšku.
----------------------------------------------------------

NÁKRČNÍK:
Velikost: S - M - L
Rozměry: Výška: 26-29-31 cm Obvod: asi 60-68-76 cm
Materiál:
DROPS ALASKA firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí C)
150-200-200 g, barva č. 58, hořčicová

Použitou přízi můžete také nahradit některou ze seznamu:
"Náhradní příze (Skupina přízí C)" – viz link níže.

DROPS KRUHOVÁ JEHLICE (60 cm) č. 5 – nebo velikosti potřebné k upletení zkušebního vzorku o rozměrech 17 ok a 22 řad lícovým žerzejem = 10 cm na šířku a 10 cm na výšku. 5 růžiček = asi 10 cm na šířku.

-------------------------------------------------------

Náhradní příze – Podívejte se, jak změnit přízi
Skupina přízí A až F – Neměňte návod, změňte přízi
Spotřeba příze při použití náhradní příze – Využijte náš převodník

-------------------------------------------------------

DROPS Alaska
DROPS Alaska
100% vlna
od 56.00 Kč /50g
Přízi na tento model můžete mít už za 336.00Kč.

Cenu za klubka počítáme podle spotřeby při výrobě modelu v nejmenší velikosti a nejlevnější variantě příze. Rádi byste ještě lepší cenu? Třeba ji najdete mezi DROPS Deals!

Návod

VROUBKOVÝ VZOR:
1 vroubek = 2 kruhové řady. Pleteme střídavě 1 kruhovou řadu hladce, 1 obrace.

VZOR:
Viz schéma A.1. Pleteme-li tento vzor v kruhových řadách, bude lícová strana uvnitř dílu. Tj. čepici/nákrčník pleteme rubovou stranou ven a po dokončení je převrátíme na líc.
----------------------------------------------------------

ČEPICE:
Čepici pleteme v kruhových řadách na krátké kruhové jehlici. Podle potřeby převedeme pleteninu na ponožkové jehlice.
Na kruhovou jehlici č.4,5 nahodíme hořčicovou přízí 92-100-108 ok a upleteme 1 kruhovou řadu pružným vzorem 2/2 (tj. střídáme 2 oka hladce, 2 obrace). Pak přízi změníme na světlou šedou. Pokračujeme pružným vzorem až do výše 14 cm. Nyní upleteme 1 kruhovou řadu obrace a SOUČASNĚ ujmeme rovnoměrně 20 ok (ujímáme tedy každé zhruba 5. oko) = 72-80-88 ok. Upleteme 1 kruhovou řadu hladce. Pleteninu pak převedeme na kruhovou jehlici č.5. Teď pleteme nad všemi oky růžičkový vzor – viz schéma A.1. Ve výši 25-26-27 cm začneme plést nad všemi oky VROUBKOVÝM VZOREM – viz výše a SOUČASNĚ v 1. kruhové řadě ujmeme rovnoměrně 8 ok. Toto ujímání opakujeme v každé 4. kruhové řadě, celkem 5-5-6x = 32-40-40 ok.
V každé z následujících 2 kruhových řad spleteme každá 2 oka hladce = 8-10-10 ok. Přízi odstřihneme, protáhneme zbylými oky, stáhneme a zapošijeme. Čepice je vysoká asi 31-32-34 cm. POZOR! Pamatujte na to, že čepici musíme nakonec převrátit naruby, aby se vzor dostal na lícovou stranu – teprve pak můžeme zapošít konce přízí.
----------------------------------------------------------

NÁKRČNÍK:
Pleteme v kruhových řadách na kruhové jehlici.
Na kruhovou jehlici č.5 nahodíme přízí Alaska 120-136-152 ok a upleteme 1 vroubek VROUBKOVÝM VZOREM – viz výše. Pak pleteme vzorem A.1 nad všemi oky. Ve výši 25-28-30 cm upleteme 1 vroubek, pak všechna oka uzavřeme. POZOR! Pamatujte na to, že nákrčník musíme nakonec převrátit naruby, aby se vzor dostal na lícovou stranu – teprve pak můžeme zapošít konce přízí.

Schéma

symbols = hladce
symbols = obrace
symbols = 1 oko rozpleteme na 3: jedno a to samé oko upleteme 1 hladce, 1 obrace a 1 hladce
symbols = 3 oka spleteme obrace, přízi utáhneme
diagram
Chcete se na něco zeptat? Projděte si seznam nejčastějších otázek (FAQ).

Napětí příze (hustota úpletu) určuje konečné míry vaší práce a obvykle se měří na vzorku 10 x 10 cm. Spočítáme takto: počet ok na šířku x počet řad na výšku - např.: 19 ok x 26 řad = 10 x 10 cm.

Napětí příze je velmi individuální; někteří lidé pletou/ háčkují volně, zatímco jiní značně utahují. Napětí příze přizpůsobíte změnou velikosti jehlic, proto doporučenou velikost jehlic berte pouze jako vodítko! Je důležité, abyste zajistili, že VAŠE napětí příze odpovídá napětí uvedenému ve vzoru. Pokud budete pracovat s jiným napětím příze než je uvedeno ve vzoru, vaše spotřeba příze a konečné rozměry vaší práce se budou lišit.

Napětí příze také určuje, které příze je možné vzájemně zaměňovat. Pokud dosáhnete stejného napětí příze, můžete snadno zaměnit jednu přízi za druhou.

Viz lekce DROPS: Jak změřit napětí příze/ zkušební vzorek

Viz video DROPS: Jak vypracovat zkušební vzorek napětí příze

Požadované množství příze je uvedeno v gramech, např.: 450 g. Pro výpočet potřebného množství klubek musíte nejdříve vědět, kolik gramů je v 1 klubku (25 g, 50 g nebo 100 g). Tyto informace jsou dostupné po kliknutí na jednotlivé druhy přízí na našich stránkách. Vydělte požadované množství množstvím každého klubka. Pokud má například klubko 50 g (nejběžnější množství), výpočet bude následující: 450 / 50 = 9 klubek.

Při záměně jedné příze za druhou je důležité, aby napětí příze (hustota úpletu) při pletení/ háčkování zůstala stejná. To proto, aby rozměry hotového oděvu odpovídaly poskytnutému náčrtu. Stejného napětí příze je snazší dosáhnout pomocí přízí ze stejné skupiny. Je také možné pracovat s vícero vlákny tenčí příze najednou, a tak dosáhnout stejného napětí jako při práci se silnější přízí. Vyzkoušejte náš převodník přízí. Doporučujeme vám si vždy vypracovat zkušební vzorek (swatch).

POZNÁMKA: při záměně přízí se může oděv výrazně lišit od oděvu na fotografii, to díky rozdílným vlastnostem a složení každé příze.

Viz lekce DROPS: Mohu použít jinou přízi než je uvedena ve vzoru?

Všechny naše příze jsou rozděleny do skupin přízí (od A do F) podle síly a napětí příze – skupina A zahrnuje nejtenčí příze a skupina F ty nejsilnější. Toto vám usnadní hledání alternativních přízí k našim vzorům, pokud byste chtěli přízi vyměnit. Všechny příze stejné skupiny mají podobné napětí příze (hustotu úpletu) a můžete je tak snadno vzájemně nahrazovat. Jednotlivé druhy přízí se nicméně liší složením a vlastnostmi, hotové dílo tak získá na jedinečnosti jak na pohled tak na omak.

Kliknutím zde zobrazíte přehled přízí v jednotlivých skupinách.

V horní části všech našich vzorů najdete odkaz na náš převodník přízí (yarn calculator), což je užitečný nástroj, pokud byste chtěli použít jinou než doporučenou přízi. Vyplněním druhu příze, kterou si přejete vyměnit, množství (ve vaší velikosti) a počtu vláken, vám převodník nabídne vhodné alternativní příze se stejným napětím příze (hustotou úpletu). Dále vám prozradí, kolik alternativní příze budete potřebovat a zda budete muset pracovat s vícero vlákny najednou. Většina klubek má hmotnost 50 g (některá 25 g nebo 100 g).

Pokud je vzor vypracován ve vícero barvách najednou, bude nutné každou barvu vypočítat samostatně. Stejně tak, pokud je vzor vypracován s několika vlákny různých přízí (například 1 vlákno alpaky a 1 vlákno Kid-Silk), budete muset najít alternativy jednotlivě, tedy pro každou zvlášť.

Kliknutím zde zobrazíte náš převodník přízí

Protože různé příze mají různé vlastnosti a textury, rozhodli jsme se původní přízi v našich vzorech zachovat. Můžete však snadno najít dostupné alternativy mezi našimi ostatními druhy přízí pomocí našeho převodníku nebo si jednoduše vybrat přízi ze stejné skupiny přízí.

Je možné, že někteří prodejci mají přízi stále na skladě, nebo že někdo má doma pár klubek, pro která by rád našel vzory.

Převodník přízí vám nabídne jak alternativní přízi, tak i její požadované množství.

Pokud si nejste jistí jakou velikost vypracovat, můžete například změřit oděv, který již vlastníte a jehož velikost se vám líbí. Následně si zvolte velikost porovnáním těchto mír s těmi v tabulce velikostí vybraného vzoru.

Tabulku velikostí najdete ve spodní části vzoru.

Viz lekce DROPS: Jak číst tabulku velikostí

Velikost jehlic uvedená ve vzoru slouží pouze jako vodítko, důležité je dodržet napětí příze (hustotu úpletu). A protože napětí příze je velmi individuální, budete muset upravit velikost jehlic tak, abyste zajistili stejné napětí jaké je uvedené ve vzoru – možná budete muset přizpůsobit sílu jehlic o 1 či dokonce 2 velikosti abyste dosáhli správného napětí. Za tímto účelem vám doporučujeme vypracovat zkušební vzorky.

Pokud byste pracovali s jiným napětím příze než je uvedeno, rozměry hotového oděvu se mohou od rozměrů uvedených na náčrtu lišit.

Viz lekce DROPS: Jak změřit napětí příze/ zkušební vzorek

Viz video DROPS: Jak vypracovat zkušební vzorek

Práce s oděvem shora dolů poskytuje větší flexibilitu a prostor pro individuální úpravy. Například je snazší si oděv v průběhu práce vyzkoušet a také upravit délku sedla a průramků.

Návody vše pečlivě vysvětlují krok za krokem, ve správném pořadí. Schémata jsou přizpůsobena směru pletení a vypracována jako obvykle.

Schéma zobrazuje všechny řady/ kruhové řady, a každé oko jak se jeví při pohledu z lícové strany. Čte se zdola nahoru, zprava doleva. 1 čtvereček = 1 oko.

Při práci v řadách (tam a zpět) je každá lichá řada řadou lícovou a každá sudá řada je řadou rubovou. Při práci v rubových řadách je nutné vypracovávat schéma obráceně: zleva doprava, hladká oka pleteme obrace, oka pletená obrace vypleteme hladce atd.

Při práci v kruhových řadách je každá řada řadou lícovou a schéma je tedy ve všech řadách vypracováno zprava doleva.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u pletení

Schéma zobrazuje všechny řady/ kruhové řady, a každé oko jak se jeví při pohledu z lícové strany. Vypracovává se zdola nahoru, zprava doleva.

Při práci v řadách (tam a zpět) je každá lichá řada řadou lícovou a každá sudá řada je řadou rubovou. Při práci v rubových řadách je nutné vypracovávat schéma obráceně: zleva doprava.

Při práci v kruhových řadách je každá řada řadou lícovou a schéma je tedy ve všech řadách vypracováno zprava doleva.

Při práci s kruhovým schématem začínáme uprostřed a postupujeme směrem proti směru hodinových ručiček, řadu po řadě.

Řady obvykle začínají daným počtem řetízkových ok (ekvivalentní výšce následujícího oka), což bude buď znázorněno ve schématu nebo vysvětleno ve vzoru.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u háčkování

Pokyny pro práci s vícero schématy zároveň ve stejné řadě/kruhové řadě budou často popsány takto: „háčkujeme vzor A.1, A.2, A.3 celkem 0-0-2-3-4x". To znamená, že A.1 vypracujete jednou, následně A.2 vypracujete jednou a A.3 opakujete (na šířku) tolikrát, kolikrát je pro vaši velikost stanoveno – v tomto případě takto: S = 0 krát, M = 0 krát, L=2 krát, XL= 3 krát a XXL = 4 krát.

Se schématy se pracuje jako obvykle: začněte první řadou v A.1, poté vypracujte první řadu v A.2 atd.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u pletení

Viz lekci DROPS: Jak číst schémata u háčkování

Celková šířka oděvu (od zápěstí k zápěstí) bude u větších velikostí větší, přestože rukávy jsou kratší. Větší velikosti mají delší průramky a širší náramenice, aby dobře seděly pro všechny velikostech.

Rozměry na náčrtu/ schématu poskytují informace k celkové délce oděvu. Pokud se jedná o svetr nebo kabátek, délka se měří od nejvyššího bodu na náramenici nejblíže výstřihu směrem dolů ke spodní části oděvu. NENÍ měřeno od vrcholu ramene. Stejně se měří i délka sedla, od nejvyššího bodu náramenice dolů k místu, kde se sedlo dělí na trup a rukávy.

U kabátků, pokud není výslovně uvedeno jinak, se nikdy neměří délka na vnější straně légy. Vždy měřte délku na vnitřní straně.

Viz lekce DROPS: Jak číst schéma

Schémata se často opakují dokola nebo na výšku. 1 opakování na schématu tak, jak se jeví ve vzoru. Pokud je uvedeno vypracujte 5 opakování A.1 v řadě, pak vypracujete A.1 celkem 5 krát po sobě/ vedle sebe v jedné řadě. Pokud je uvedeno vypracujte 2 opakování A.1 svisle/ na výšku, vypracujte celé schéma jednou, následně začněte znovu od počátku následující řady a vypracujte celé schéma ještě jednou.

Řetízková oka jsou o něco užší než sloupky. Abyste předešli příliš staženým okům nahozeného okraje, jednoduše uháčkujte více ok řetízku. Počet ok bude v následující řádě upraven tak, aby odpovídal vzoru a náčrtu.

Pružný lem se oproti například lícovému žerzeji jeví mnohem staženější. Přidáním ok před vypracováním lemu se vyhnete viditelnému rozdílu v šířce přechodu mezi pružným lemem a zbytkem trupu.

Je snadné uzavřít lem příliš pevně. Nahazováním ok při uzavírání lemu (a současným uzavíráním těchto nahození) předejdete příliš utaženému okraji.

Viz video DROPS: Jak uzavřít pomocí nahození (yo)

Pro dosažení rovnoměrného přidání (nebo ujmutí) můžete přidat např.: každou 3. a 4. řadu střídavě takto: vypracujte 2 řady a přidejte v 3. řadě, vypracujte 3 řady a přidejte ve 4. Takto opakujte až po poslední přidávání..

Viz lekce DROPS: Přidávání či ujímání 1 oka střídavě v každé 3. a 4. řadě

Pokud dáváte přednost práci v kruhových řadách namísto v řadách (tam a zpět), můžete samozřejmě vzor přizpůsobit a to tak, že přidáte můstky doprostřed přední části (obvykle 5 ok). Dále pak postupujete podle pokynů. Kde byste normálně otočili práci a pracovali z rubové strany, jednoduše pokračujete dál přes můstek v kruhových řadách. Nakonec kabátek rozstřihnete, naberete stehy pro vypracování légy a zakryjete rozstřižené okraje.

Viz video DROPS: Jak uplést a rozstřihnout můstek

Pokud dáváte přednost práci v řadách (tam a zpět) namísto v kruhových řadách, můžete samozřejmě vzor přizpůsobit a to tak, že jednotlivé díly vypracujete samostatně a na konci je sešijete dohromady. Rozdělte počet ok trupu na polovinu, přidejte na každé straně 1 krajové oko (pro sešití) a vypracujte přední a zadní díl odděleně.

Viz lekce DROPS: Mohu vzor na kruhových jehlicích přizpůsobit rovným jehlicím?

Aby se zachovaly správné proporce, opakování vzoru se může v různých velikostech mírně lišit. Pokud nepracujete se stejnou velikostí v jaké je i oděv na fotografii, může se ten váš mírně lišit. Vzor byl pečlivě navržen a upraven tak, aby celkový dojem z oděvu zůstal stejný ve všech velikostech.

Dodržujte proto pokyny a schémata pro vaši velikost!

Pokud jste našli vzor, který se vám líbí a který je k dispozici v dámské velikosti, není příliš těžké jej přizpůsobit velikosti pánské. Největší rozdíl bude v délce rukávů a trupu. Začněte pracovat na dámské velikosti o které si myslíte, že by seděla přes hrudník. Dodatečná délka bude vypracována těsně před uzavřením pro průramky. Pokud je vzor vypracován shora dolů, můžete přidat délku hned za průramky nebo před prvním ujmutím na rukávu.

Pokud jde o dodatečné množství příze, bude záležet na přidané délce, ale je lepší mít více klubek než-li méně.

Všechny příze mají přebytečná vlákna (z výroby), která mohou žmolkovat či odpadat. Česané příze (tj. chlupatější příze) mají více těchto volných, nadbytečných vláken, což způsobuje větší línání.

Línání také závisí na tom, co nosíme pod nebo přes oděv a zda to táhne vlákna příze. Není proto možné zaručit, že nedojde k žádnému línání

Níže je několik tipů, jak dosáhnout nejlepších výsledků při práci s chlupatější přízí:

1. Když je oděv hotový (než ho vyperete), silně s ním protřepejte, aby se volnější chloupky uvolnily. POZNÁMKA: NEPOUŽÍVEJTE čistící váleček na textil, kartáč ani jinou metodu, která tahá za přízi.

2. Oděv vložte do plastového sáčku a vložte jej do mrazáku – nízká teplota způsobí, že se vlákna k sobě méně přichytí a přebytečná vlákna se snadněji odloučí.

3. Ponechte několik hodin v mrazáku, než jej vyjmete a znovu protřepete.

4. Oděv perte podle pokynů na štítku příze.

Žmolkování je přirozený proces, ke kterému dochází i u těch nejexkluzivnějších vláken. Je to přirozená známka opotřebení, kterému jde jen těžko předejít. Opotřebení je nejviditelnější v místech s vysokým třením, jako je podpaží či lemy.

Váš oděv může vypadat opět jako nový, když žmolky odstraníte pomocí kartáče na šaty nebo speciálního strojku - odžmolkovače.

Pořád se nemůžete dobrat odpovědi, kterou hledáte? Pak posuňte stránku dolů a napište nám svůj dotaz, naši specialisté se vám pokusí poradit. Obvykle to zvládneme během 5 až 10 pracovních dnů..
Mezitím si můžete pročíst otázky a odpovědi, které k tomuto modelu položili ostatní, nebo navštívit skupinu DROPS Workshop na Facebooku, kde vám může poradit některá spřízněná duše!

Mohly by se vám líbit...

Přidejte komentář k návodu DROPS 180-13

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.

Komentáře / Otázky (10)

country flag Justyna wrote:

Chciałabym zrobić ten zestaw z bardziej miękkiej i cieńszej włóczki. Testowałam Merino Extra Fine - wzór wychodzi dość sztywny. Co będzie lepszą alternatywą: Flora, Baby Merino, Air?

10.05.2022 - 22:28

DROPS Design answered:

Witaj Justyno, polecam albo Air (1 nitka), albo 2 nitki Flory. Przy czym ta druga jest lekko gryząca (w składzie ma alpakę), ale jest bardzo miękka i miła w pracy. Spróbuj jeszcze wyprać próbki. Włóczka po praniu zyskuje zwykle na miękkości. Pozdrawiamy!

11.05.2022 - 09:25

country flag Marie-Claude wrote:

J’ai aussi fait ce modèle en taille moyenne mais j’ai modifié la taille du motif A1 à 88 mailles au lieu de 80. Le bonnet fini est très joli mais la taille finale est de 55cm donc S/M.

04.01.2021 - 16:16

country flag Amelie wrote:

Tres jolie .. malheureusement jai eu la mauvaise surprise de me rendre compte (apres l’avoir fini) que le bonnet est bien trop petit a cause du motif A1. Il faudra revoir les tailles, car j’ai suivi a la lettre les instructions, et la tension etait bonne. Un peu decevant du coup

29.11.2019 - 15:09

country flag Marisa wrote:

Hay en error en la última línea de la explicación del diagrama. En lugar de "trabajar 2 puntos juntos de revés, estirar el hilo" debería poner: "trabajar 3 puntos juntos de revés". Un saludo

22.11.2019 - 17:01

country flag Aude Lajudie wrote:

Bonjour, J'ai du mal à comprendre comment se font les diminutions au niveau du point mousse sur le bonnet : Faut il diminuer de 8 mailles tous les 4 tours 5 fois? Cela fait trop peu de diminutions!!! Merci

30.09.2018 - 11:57

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Lajudie, vous diminuez 8 mailles, tricotez 3 tours sans diminuer et répétez ces 4 tours 5 fois au total = vous diminuez 5 fois 8 mailles soit 40 mailles au total, il reste 32-40 m (cf taille). Tricotez ensuite 2 tours en même temps, tricotez toutes les mailles ensemble 2 par 2 à l'end = il reste d'abord 16-20 m après le 1er tour puis 8-10 m après les 2ème tour. Bon tricot!

01.10.2018 - 09:58

country flag Veronica wrote:

Buongiorno nelle spiegazioni dello scaldacollo , raggiunti i 28 cm dite di lavorare 1 costa ed intrecciare, poi dite di cambiare i ferri lavorare 2 coste ed intrecciate, ma se intreccio dopo la prima costa non ho più maglie da lavorare, come si fa?

17.03.2018 - 17:21

DROPS Design answered:

Buonasera Veronica. Abbiamo corretto il testo. Buon lavoro!

17.03.2018 - 17:54

country flag Ylva Lundin wrote:

Hej Det står inte hur stor del av den 14 cm långa resårstickade delen som skall vikas upp. Vad rekommenderar ni?

25.11.2017 - 18:05

DROPS Design answered:

Du kan pröva att vika resåren dubbel, så att du får en tjock uppvikt kant.

27.11.2017 - 17:34

country flag Jessica Goux wrote:

Bonjour, Je viens de recevoir la laine pour tricoter cet ensemble. Il est indiqué de commencer en moutarde, mais sur la photo la couleur moutarde apparaît au milieu entre les cotes et le point fantaisie. Du coup je ne comprends pas. Y-a-t-il une technique pour "coudre" (plier en deux les cotes) de manière à ce que le point moutarde vienne s'intercaler entre les cotes et le point d'astrakan? Merci de m'éclairer.

23.11.2017 - 21:31

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Goux, on monte bien les mailles en moutarde et on continue en gris clair. Quand le bonnet est terminé, on replie la bordure en côtes sur l'endroit, ainsi la rayure moutarde va apparaître à la jonction des côtes et du point d'astrakan. Bon tricot!

24.11.2017 - 08:46

country flag Laillet Lalita wrote:

Bonjour, Je tricote depuis peu et je n'ai jamais suivi un diagramme pour tricoter. Comment se lit t-il ? de bas en haut ? de haut en bas ? par ligne ?? Je suis perdue :) Merci de votre aide

17.09.2017 - 19:42

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Laillet, vous trouverez plus d'explications sur les diagrammes ici, dans le cas présent, commencez en bas à droite du diagramme et lisez tous les rangs du diagramme de droite à gauche, car on tricote ici en rond. Bon tricot!

18.09.2017 - 09:17

country flag Irena wrote:

Chcę zrobić tę czapkę z włóczki Air. Czy powinnam robić podwójną nitką?

13.09.2017 - 15:45

DROPS Design answered:

Witaj Ireno, włóczka Air jest z tej samej grupy co Alaska, więc może być użyta w tym wzorze pojedynczo. Włóczki mają jednak różną długość w motku. Ja na wszelki wypadek wykonałabym próbkę zarówno w wersji pojedynczej jak i podwójnie. Powodzenia!

13.09.2017 - 17:51