DROPS Extra / 0-1357

Sunset Rose Set by DROPS Design

Komplekt: viiekordsest DROPS Air lõngast kootud müts, kaelussall ja randmesoojendajad ripskoes äärisega

DROPS disain: mudel nr ai-033
Lõngagrupp C + C + C + C + C
----------------------------------------------------------
MÜTS
Suurused: S/M - M/L
Peaümbermõõt: 54/56 - 56/58 cm
Lõng: Garnstudio DROPS AIR, 50 g/130 m
100 g mõlemale suurusele, värv nr 14, kanarbik

DROPSi pikad vardad: 20 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 5,5 s x 7 rida parempidises koes viiekordse Air lõngaga = 10 x 10 cm.
------------------------------
KAELUSSALL
Suurused: S/M - M/L
Mõõdud: ümbermõõt: 60-64 cm, kõrgus: 22-24 cm
Lõng: Garnstudio DROPS AIR, 50 g/130 m
100-150 g värv nr 14, kanarbikulilla

DROPSi RINGVARDAD (60 cm): 20 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 5,5 s x 7 rida parempidises koes viiekordse Air lõngaga = 10 x 10 cm.
-----------------------------
RANDMESOOJENDAJAD
Suurused: üks suurus
Mõõdud: ümbermõõt: 16 cm, pikkus: 13 cm
Lõng: Garnstudio DROPS AIR, 50 g/130 m
50 g värv nr 14, kanarbikulilla

DROPSi pikad vardad: 20 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 5,5 s x 7 rida parempidises koes viiekordse Air lõngaga = 10 x 10 cm.

NB! Terve komplekt = 250 g Air mõlemal suurusel.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

65% alpaka, 28% polüamiid, 7% vill
alates 5.30 € /50g
DROPS Air mix DROPS Air mix 5.30 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Air uni colour DROPS Air uni colour 5.30 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 26.50€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes):
Koo kõik silmused parempidi igal real. 1 ripsivall = 2 rida ripskoes.

KAHANDAMISE NIPP (mütsil):
Kõik kahandamised tehakse töö paremalt poolt (PP).
Kahanda 1 s, kududes 2 pr kokku.

MAHAKUDUMISE NIPP (kaelussallil ja randmesoojendajatel):
NB! Jälgi, et mahakudumise serv ei jääks liiga pingule. Mahakudumise serv peab jääma sama veniv, kui loomise serv. Jämedate varraste puhul on soovitav lükata silmused otsast kaugemale, et iga silmus tuleks piisavalt suur.
----------------------------------------------------------

MÜTS
Kootakse edasi-tagasi. Loo 20 mm varrastele 27-28 s viiekordse Air lõngaga. Pööra ja koo järgmiselt (1. rida = töö PP pool): 2 s RIPSKOES (= ääresilmus), koo parempidises koes järgmised 23-24 s, 2 s ripskoes (= ääresilmus). Jätka niimoodi edasi-tagasi kududes, kuni töö on u. 17-19 cm pikkune. JÄLGI KOETIHEDUST!
Nüüd paigalda 5 silmusemärkijat töösse ilma silmuseid läbi kudumata. Alusta töö PP pool ja paigalda 1. silmusemärkija pärast 2 ripskoes ääresilmust, 2. silmusemärkija pärast 5-5 s, 3. silmusemärkija pärast 4-5 s, 4. silmusemärkija pärast 5-5 s, 5. silmusemärkija pärast 4-5 s, 7-6 s jääb pärast viimast silmusemärkijat.
Nüüd kahanda 1 s enne iga silmusemärkijat - vaata KAHANDAMISE NIPPI. Korda kahandamist igal teisel real kokku 2 korda = 17-18 s. Järgmisel töö parempoolsel (PP) real koo nii: koo 1-2, siis koo ülejäänud silmused kahekaupa kokku = 9-10 s.
Katkesta lõng, jäta lõngaots ühendamiseks. Tõmba lõng läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.
Siis õmble õmblus ülevalt alla kahekordse Air lõngaga järgmiselt: õmble silmused ükshaaval kokku läbi ääresilmuste mõlemal küljel, et õmblus ei jääks paks. Kinnita ja peida lõngaotsad. Mütsi kõrgus on u. 24-26 cm.
_____________________________________________________

KAELUSSALL
Kootakse edasi-tagasi. Loo 20 mm ringvarrastele 33-35 silmust viiekordse Air lõngaga. Pööra ja koo järgmiselt (1. rida = töö PP pool): koo parempidises koes, tehes 2 ääresilmust ripskoes - vaata ülevalt - mõlemal küljel. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö pikkus on u. 21-23 cm (viimane rida on töö PP pool), koo silmused maha parempidi töö PH pool - loe MAHAKUDUMISE NIPP.
Õmble kaelussall kokku, õmmeldes silmused ükshaaval kokku läbi ääresilmuste mõlemal küljel, et õmblus ei jääks paks. Katkesta ja kinnita lõng.
_____________________________________________________

RANDMESOOJENDAJAD
Heegeldatakse edasi-tagasi. Loo 20 mm varrastele 9 s viiekordse Air lõngaga. Pööra tööd (1. rida = töö PP pool): koo parempidises koes, tehes ääresilmused RIPSKOES - vaata ülevalt. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö pikkus on u. 12 cm (viimane rida on töö PP pool), koo silmused maha parempidi töö PH pool - loe MAHAKUDUMISE NIPP.
Õmble randmesoojendajad kokku, õmmeldes silmused ükshaaval kokku läbi ääresilmuste mõlemal küljel, et õmblus ei jääks paks. Katkesta ja kinnita lõng.
Koo ka teine randmesoojendaja.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-1357) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (3)

Luisa 03.08.2020 - 13:01:

Mi scusi, forse mi sono spiegata male, intendevo dire se le maglie da lavorare a legaccio sono solo una o due per ogni lato, e se nel caso fossero due, non rimane il segno?

DROPS Design 03.08.2020 kl. 16:27:

Buongiorno Luisa. Per il cappello e lo scaldacollo, le maglie da lavorare a legaccio sono 2 su ogni lato. Sì, nella cucitura si vede il segno. Buon lavoro!

Luisa 03.08.2020 - 12:07:

Buongiorno, non riesco a capire perché bisogna lavorare le prime e le ultime due maglie a legaccio... Dopo la cucitura finale non si vedono le maglie a legaccio se devo cucire le maglie più esterne? Grazie

DROPS Design 03.08.2020 kl. 12:25:

Buongiorno Luisa. Nel modello viene indicato di lavorare le maglie vivagno a legaccio. In base alla sua esperienza, può lavorarle come meglio preferisce per ottenere un risultato che le piace di più. Buon lavoro!

Pumpkin 02.07.2017 - 13:34:

In hat description: "Beg from RS and insert 1st marker after the first 2 edge sts in garter st, 2nd marker after 5-5 sts, 3rd marker after 4-5 sts, 4th marker after 5-5 sts, 5th marker after 4-5 sts, 7-6 sts remain after last marker. Now dec 1 st before every marker. Dec every other row 2 times in total" But before 1st marker there are only 2 edge sts!

DROPS Design 03.07.2017 kl. 00:45:

Dear Pumpkin, at the first decrease k2tog the 2 stitches before the marker (the first two stitches), and then the stitch before the marker, and the one right after it (the first 2 stitches again). I hope this helps. Happy knitting!

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-1357

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.