DROPS Extra / 0-1343

Joyous Break by DROPS Design

Plstěný vánoční obal na láhev pletený z příze DROPS Eskimo.

DROPS design: model č. ee-580
Skupina přízí: E nebo C + C
----------------------------------------------------------
Rozměry:
Čepice před zplstěním:
Obvod dolního okraje: 38 cm
Výška: asi 30 cm
Čepice po zplstění:
Obvod: asi 30 cm
Výška: asi 19 cm

Materiál:
DROPS ESKIMO firmy Garnstudio
100 g, barva č. 56, jasná červená
100 g, barva č. 46, šedá
50 g, barva č. 53, světlá šedá
50 g, barva č. 01, smetanová

Z uvedeného množství příze vyrobíte 2 čepice, po jedné v každé barevné kombinaci, obě s vousy.

DROPS PONOŽKOVÉ JEHLICE č. 8 mm – nebo velikosti potřebné k upletení zkušebního vzorku o rozměrech 11 ok x 15 řad lícovým žerzejem = 10 x 10 cm.
Po zplstení: 14 ok x 24 řad.
DROPS HÁČEK č. 5 – na obloučky z řo k připevnění vousů.

Vyrobili jste si tento nebo nějaký jiný z našich modelů? Přidejte ke svým fotkám na sociálních sítích tag #dropsdesign - díky tomu je uvidíme i my!

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Komentáře (1)

100% vlna
od 43.00 Kč /50g
DROPS Eskimo uni colour DROPS Eskimo uni colour 43.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
DROPS Eskimo mix DROPS Eskimo mix 50.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
DROPS Eskimo print DROPS Eskimo print 54.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 258Kč. Více zde.
SLED PRUHŮ:
Pleteme *1 kruhovou řadu šedou přízí, 2 kruhové řady jasně červenou přízí*, *-* opakujeme až do ukončení práce.
----------------------------------------------------------

VÁNOČNÍ ČEPICE:
Pleteme v kruhových řadách.
Na ponožkové jehlice č.8 nahodíme jasně červenou přízí 42 ok a upleteme 1 kruhovou řadu obrace, 2 kruhové řady hladce. Pokračujeme lícovým žerzejem dle SLEDU PRUHŮ – viz výše – a SOUČASNĚ po dokončení 4 kruhových řad pleteme následující kruhovou řadu jasně červenou přízí, takto: *2 oka spleteme hladce, 1x nahodíme*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady (v další kruhové řadě pleteme všechna oka i nahození hladce jasně červenou přízí, aby v pletenině vznikly dírky). Pokračujeme dle sledu pruhů a SOUČASNĚ v následující kruhové řadě jasně červenou přízí ujmeme rovnoměrně 3 oka = 39 ok. Toto ujímání opakujeme v každé 3. kruhové řadě tak dlouho, až nám v kruhové řadě zůstane posledních 6 ok. Přízi odstřihneme, protáhneme zbylými oky, stáhneme a zapošijeme. Čepice je vysoká asi 30 cm.

SMYČKY:
Háčkem č. 5 uháčkujeme jasně červenou přízí smyčky na připevnění vousů. Čepici převrátíme naruby a z rubové strany háčkujeme obloučky z řo, takto: *1 KS kolem prvních/dalších 2 ok spletených hladce v dírkové řadě, 8 řo*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady, končíme 1 pevným okem do prvního KS = 21 smyček. Práci ukončíme.

Stejným způsobem upleteme i druhou čepici, jen v opačné barevné kombinaci (šedou s jasně červenými pruhy).

PLSTĚNÍ:
Kolem každé smyčky uvnitř čepice omotáme igelitový sáček, aby se nezplstily dohromady s čepicí. Navíc protáhneme kousek igelitu vrcholkem čepice (v místě, kde jsme stáhli poslední oka) a uvážeme uzel – díky tomu budeme moct se zplstěné čepici snáze připevnit bambuli. Upletenou čepici vypereme v pračce. Teplotu nastavíme na 40 stupňů, přidáme prací prášek bez enzymů a bělidel a pereme běžným programem vč. odstředění, nepředepíráme. Po vyprání vytvarujeme do požadovaného tvaru a necháme uschnout. Při opakovaném praní pereme programem pro jemné/vlněné prádlo.

VOUSY:
Po zplstění připevníme k obloučkům z řo uvnitř čepice třásně. 1 třásnička = ustřihneme si 4 vlákna smetanové příze, každé o délce 18 cm. Přeložíme je napolovic a vzniklou smyčku protáhneme obloučkem z řo uvnitř čepice; smyčkou pak provlečeme konce příze a stáhneme. Do každého 2. obloučku z řo navážeme 1 třásničku. Konce třásní pak zastřihneme do libovolného tvaru a délky.
Aby třásně úhledně splývaly, navlhčíme je, vymačkáme přebytečnou vodu, protřepeme a necháme proschnout.


BAMBULE:
Ze smetanové příze vyrobíme pevnou bambuli o průměru asi 5 cm a připevníme ji na vrcholek červené čepice. Stejnou bambuli vyrobíme i z červené příze a připevníme ji na vrcholek šedé čepice.
Ze světle šedé příze vyrobíme 2 menší bambule o průměru asi 4 cm a připevníme je jako nos na dolní okraj (= počáteční, nahozená řada) každé čepice.

Komentáře (1)

Marilyn Couch 27.08.2018 - 19:52:

The pattern incorrectly calls for 6 skeins of yarn. 1 red, 1 gray, and 1 white is enough to make 2 hats.

Přidejte komentář k návodu DROPS Extra 0-1343

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět.

Vaši emailovou adresu nezveřejníme. Povinná pole jsou označena *.