DROPS / 67 / 11

Night Rider by DROPS Design

DROPS pontso lõngadest Vienna ja Ull-Bouclé.

Võtmesõnad: alt üles, kapuuts, pontšod,
Suurused: S - M - L - XL
Valmistöö mõõdud:
Pikkus küljel: 65-67-69-71 cm

 Lõng: Garnstudio DROPS VIENNA, 50 g / 95 m
400-450-450-500 g värv nr 15, must
Ja kasuta: DROPS ULL-BOUCLÉ, 50 g / 120 m
250-300-300-350 g värv nr 03, must

Alternatiivlõngad Ull-Bouclé´le:
* DROPS ALASKA, 100% uus vill, 50 g / 75 m
* DROPS PARIS, 100% puuvill, 50 g / 75 m

DROPSi ringvardad: 7 ja 8 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 10 s x 15 rida 8 mm varrastega kahekordse lõngaga (mõlemast sordist 1) parempidises koes = 10 x 10 cm

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.
DROPS Vienna DROPS Vienna
91% mohäär, 9% polüester
Tootmisest maas
leia alternatiivid
DROPS Ull-Boucle DROPS Ull-Boucle
48% vill, 32% akrüül, 20% polüamiid
Tootmisest maas
leia alternatiivid
Vardad & heegelnõelad

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

KUDUMISE NIPP (kapuutsile):
Kõik kahandused on tehtud töö PP ridadel.
Pärast 3 ääresilmust: tõsta 1 s kudumata, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse.
Enne 3 ääresilmust: 2 pr kokku.
--------------------

PONTSO
Pontso kootakse kahes osas ülevalt alla ja pärast õmmeldakse külgedelt kokku.

ESIOSA
Loo üles 37-41-45-49 s 8 mm ringvarrastele kahekordse lõngaga (mõlemast sordist üks). Koo parempidises koes, tehes 1 ääresilmuse mõlemal serval ripskoes.
Pärast kahte rida paigalda silmusemärkija (SM) keskmisele silmusele.
Kasvata 1 s mõlemal pool keskmist silmust igal teisel real kuni töö pikkus on u. 64-66-68-70 cm = umbes 133-141-147-155 s.
Võta 7 mm ringvardad ja koo 4 rida ripskoes, jätkates kasvatamist igal teisel real. Koo silmused maha.

SELJAOSA
Loo ja koo nagu esiosa.

ÜHENDAMINE
Õmble kokku küljeõmblused, jättes ääresilmused õmblusvaruks.

KAPUUTS
Koo 8 mm vardale 70-78-86-94 s kaelakaarelt kahekordse lõngaga; ühenda ringiks ja paigalda SM.
Koo 1 ring kõigil silmustel, siis tee augurida järgmiselt: * 2 pr kokku, 1 õhksilmus (õs) *, korda *-* tervel ringil.
Koo järgmine ring, SAMAL AJAL kahanda 0-4-8-10 s ühtlaste vahedega tervel ringil - NB! Ära kahanda 20 silmusel seljaosa keskel = 70-74-78-84 s.
Järgmisel ringil koo 8 ph ees keskel, koo ülejäänud silmused parempidi, kasvatades 8-6-4-0 s seljaosa keskmisel 20 silmusel = kokku 78-80-82-84 s.

Koo maha 2 s ees keskel (eelmise ringi 8 ph keskmised silmused) ja jätka edasi-tagasi kududes.
Jätka parempidises koes, aga tee 3 ääresilmust mõlemal serval ees keskel ripskoes.
Kahanda igal teisel real 1 s 3 ääresilmuse kõrval mõlemal pool 10-11-11-12 korda - vaata kudumise nippi = 56-56-58-58 s.
Koo kuni kapuutsi pikkus on 35-35-36-36 cm.
Tõsta 28-28-29-29 s teisele vardale, murra kapuuts pooleks ja õmble pooled kokku silmamise teel.

NÖÖR
Lõika Ull-Bouclé lõngast u. 6 m pikkune jupp, murra pooleks. Keeruta lõnga kuni suudad, murra pooleks ja lase kokku keerduda. Tee sõlmed otstesse.
Punu nöör läbi augurea kaelakaarel.
Tee 2 tutti läbimõõduga u. 4 cm. Kinnita nööride otstese.

Skeem


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 67-11) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (10)

Cle 03.01.2020 - 09:27:

If I choose to omit the Vienna and knit only with the boucle, will the quantity of wool required increase?

DROPS Design 03.01.2020 kl. 10:20:

Dear Cle, you will need to get the same tension (and texture) - read more about alternatives here; your DROPS store will assist you choosing an alternative and with the amount of new yarns - even per mail or telephone. Happy knitting!

Manuela 13.11.2016 - 10:48:

Ich bin total begeistert von dem Poncho. Aber ich komme nicht weiter. Meine Maschen probe hat geklappt jetzt meine frage , ist es richtig das ich nur zunehmen muss oder nach 65cm Seiten Länge auch wieder abnehmen muss. Um die Form des Diagramm zustricken? Danke für eure Hilfe. Manuela

DROPS Design 14.11.2016 kl. 10:55:

Liebe Manuela, man wird nur auf jeder Seite der mittleren M jede 2. Reihe (= jeder Hin-Reihe) bis zur Ende zunehmen. Bei 64 cm (1. Größe) wird man dann Krausrippen stricken, aber es wird auch jeder 2. Reihe zunehmen. Viel Spaß beim stricken!

Catia 22.10.2016 - 22:14:

Salve sto facendo questo poncho e sta venendo proprio bene però preferirei un cappuccio come quello del modello DROPS 172/46 Aredhel. Posso usare le stesse spiegazioni (numero di maglie ecc) o devo fare qualche adattamento? Magari lo faccio senza le "coste" così è più simile al modello originale come design. Grazie tantissime fin da ora

DROPS Design 23.10.2016 kl. 08:47:

Buongiorno Catia. Può seguire levistruzioni del cappuccio del modello 172/46. Potrebbe cambiare solo il numero delle m da riprendere intorno allo scollo, in quanto i modelli sono costruiti in modo diverso e gli scolli hanno profondità diverse. Buon lavoro!

Caterina 27.01.2014 - 16:18:

Ho realizzato questo modello con lana nepal,con i dovuti adattamenti;è venuto bellissimo, grazie:le vostre spiegazioni sono fatte benissimo!saluti

Monika 11.08.2013 - 21:01:

Habe es mit Safari versucht, ging nicht, aber jetzt über Firefox hat es funktioniert. Danke :) Manchmal ist es dochnicht so einfach mit MAC ;)

Monika 09.08.2013 - 08:43:

Da haben wir ja das Problem, bei dem Bild klappt es, aber leider nicht bei der Anleitung :(

DROPS Design 10.08.2013 kl. 13:50:

Liebe Monika, bei mir klappt es einwandfrei. Versuchen Sie es bitte einmal von einem anderen Rechner aus.

Monika 05.08.2013 - 20:50:

Ich kann die Strickanleitung nicht ausdrucken, nur das Bild. :(

DROPS Design 06.08.2013 kl. 13:45:

Liebe Monika, gehen Sie auf den Button DRUCKEN:ANLEITUNG. Dort geht es dann wetier zum Ausdrucken der Anleitung.

Monika 25.06.2013 - 20:43:

Ich finde die wolle Ull-Boucle nicht. (Gibt es nicht mehr) was nehme ich statt dessen? Kan ich das auch für Kinder stricken? -4 maschen pro grösse?

DROPS Design 26.06.2013 kl. 21:03:

Liebe Monika, klicken Sie bitte auf "Garnalternativen" um unsere Vorschläge zu sehen. Leider haben wir diese Anleitung nicht als Kindermodell.

Drops Design 21.12.2010 - 10:29:

Der skal ikke tages ind igen! Bare følg opskriften så bliver den som på billedet, hvis du bruger det rigtige garn. God fornøjelse!

RIE SØRENSEN 20.12.2010 - 20:47:

Jeg kan ikke for opskiften til af passe syntes af der mangler en fortsættelse med af der skal tage ind igen

Jäta kommentaar mustrile DROPS 67-11

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.