DROPS / 171 / 55

Lavender Leaves by DROPS Design

DROPS "Merino Extra Fine" lõngast kootud pitsmustriga ja soonikkoes äärega õlasall

Võtmesõnad: õlasallid, pitsmustriga,
  • Lavender Leaves / DROPS 171-55 - DROPS Merino Extra Fine lõngast kootud pitsmustriga ja soonikkoes äärega õlasall
DROPSi disain: mudel nr me-094
Lõngagrupp B
----------------------------------------------------------
Mõõdud: laius ülaserval: u. 175 cm, kõrgus keskel: u. 45 cm
Lõng: Garnstudio DROPS MERINO EXTRA FINE, 50 g/105 m
500 g värv nr 22, lilla

DROPSi ringvardad (80 cm): 3,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 22 s x 30 rida parempidises koes = 10 x 10 cm (kahed vardad, kuna silmuseid on liiga palju). 1 mustrikordus skeemi A.1B = u. 4 cm lai ja 6 cm kõrge.
2 DROPSi ringvardad (80 cm): 3 mm – sooniku jaoks (kahed vardad, kuna silmuseid on liiga palju).
DROPSi heegelnõel: 3 mm - ülemise ääre jaoks.
----------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------
Koetihedus – Vaata siit, kuidas seda mõõta ja miks
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit
-------------------------------------------------------


100% vill
alates 2.40 € /50g
DROPS Merino Extra Fine uni colour DROPS Merino Extra Fine uni colour 2.40 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Merino Extra Fine mix DROPS Merino Extra Fine mix 2.40 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 24.00€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes):
1 ripsivall = 2 rida parempidi silmuseid.

MUSTER
Vaata skeemi A.1. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt (töö PP) ja näitab iga rida.

KASVATAMISE NIPP 1
Arvutamaks, kui tihti peab kasvatama, võta silmuste arv real (näiteks. 493 s) ja jaga kasvatada vajaoleva silmuste arvuga (näiteks. 129) = 3,8. St. selles näites kasvata pärast iga 4. silmust.

KASVATAMISE NIPP 2
Kasvata pr ja ph silmuste vahel, tehes 1 õhksilmuse, järgmisel real koo õs keerdsilmusena, et ei tekiks auku - NB! Koo kasvatatud silmused ph (vaadates töö PP poolt).
--------------------------------

ÕLARÄTT
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega. Alustatakse ülevalt keskelt ja kootakse alla ja väljapoole (silmuste arvu kasvades võta 2 paari ringvardaid).
Loo 97 silmust 3,5 mm varrastele Merino Extra Fine lõngaga.
1. RIDA (= töö pahem pool (PH)): koo kõik silmused parempidi.
2. RIDA (= töö parem pool (PP)): koo 2 s esimesse silmusesse, 2 pr, 1 õs, paigalda 1 silmusemärkija (SM) (= A), koo skeemi A.1A (= 5 s), koo skeemi A.1B järgmisel 80 s (= 8 kordust 10 s), koo skeemi A.1C (= 6 s), paigalda 1 SM (= B), 1 õs, 2 pr, 2 pr viimasesse silmusesse = 101 s.
3. RIDA (= töö PH pool): koo 2 s esimesse silmusesse, koo ph kuni SM B-ni, koo mustrit kuni SM A-ni, koo ph kuni jääb 1 s, koo 2 s viimasesse silmusesse = 103 s.
4. RIDA (= PP): koo 2 s esimesse silmusesse, koo pr kuni SM A-ni, 1 õs, koo mustrit kuni SM B-ni, 1 õs, koo pr kuni jääb 1 s, koo 2 s viimasesse silmusesse = 107 s.
5. RIDA (= töö PH pool): koo 2 s esimesse silmusesse, koo ph kuni SM B-ni, koo mustrit kuni SM A-ni, koo ph kuni jääb 1 s, koo 2 s viimasesse silmusesse = 109 s.
Jätka niimoodi mustriga, tehes 2 s äärmisese silmusesse igal real ja õhksilmused SM-de juures igal töö PP real (st. korda 4. ja 5. rida). JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui skeem A.1 on kootud kokku 5 korda, koo skeemi A.1 veel 1 kord, aga lõpeta kui jääb veel teha viimane rida (töö pikkus on u. 36 cm keskel).
Koo 1 rida ph töö PH pool (jätka kasvatamist nagu enne) = 493 s vardal.
Võta 2 paari 3 mm ringvardaid ja koo soonikut alljärgnevalt.

SOONIK
Koo 1 rida pr töö PP pool, SAMAL AJAL kasvata 129 s ühtlaste vahedega - loe KASVATAMISE NIPPI 1 = 622 s.
Järgmine töö PH rida: koo 1 ääresilmus ripskoes - vaata ülevalt, * 2 pr, 1 ph *, korda * kuni *, kuni jääb 3 s, lõpus tee 2 pr ja 1 ääresilmus ripskoes.
Jätka niimoodi soonikuga (töö PP pool = 2 ph/1 pr ja 1 ääresilmus ripskoes mõlemal serval).
Pärast 3 cm kasvata 1 s iga teise 2 ph silmuse juures (vaadates töö PP poolt) – loe KASVATAMISE NIPPI 2 = 725 s.
Kui sooniku pikkus on 5 cm, kasvata 1 s ülejäänud 2 ph silmuse juures = 829 s.
Kui soonik on 7 cm pikk, koo silmused maha, tehes pr silmuse pr ja ph silmuse ph.

HEEGELDATUD ÄÄRIS
Alusta töö PP pool salli ühest nurgast ja heegelda nii: 1 kinnissilmus esimesse silmusesse, * 1 ahels, 1 ks järgmisesse silmusesse *, korda * kuni * esimese (ja kaasaarvatud) silmuseni pärast õhksilmust pitsmustris, ** 3 ahels, jäta vahel 4 s, 1 sammas järgmisesse silmusesse (st. “laine” põhja), 3 ahels, jäta vahel 4 s, 1 ks järgmisesse silmusesse (st. “laine” tippu) **, korda ** kuni ** mööda tervet pitsmustriga serva, siis korda * kuni *, kuni teise salli nurgani. Katkesta lõng.

VIIMISTLUS
Niisuta õlasalli ja venita kirjeldatud mõõtmeteni. Jäta kuivama. Tee nii pärast iga pesu.

Skeem

symbols = parempidi silmus töö PP pool, pahempidi silmus töö PH pool
symbols = ph töö PP pool, pr töö PH pool
symbols = 1 õs kahe silmuse vahele
symbols = 2 pr kokku
symbols = 2 ületõstmisega kokku (tõsta 1 s kudumata parempidi võttega, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle)
symbols = tõsta 1 s kudumata parempidi, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle
diagram
signature

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 171-55) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (6)

country flag Anastasia 05.09.2019 - 17:03:

What does this mean "K 2 sts in first st"? Can't fancy how to do it

user icon DROPS Design 05.09.2019 kl. 17:59:

Dear Anastasia, this is kind of increasing: you will knit one st twice - knit the stitch through the front loop, do not slip the stitch from needle, but knit it through the back loop as well. From 1 stitch you will after that have 2 sts. Happy knitting!

country flag Dea 25.05.2017 - 19:16:

Ancora una domanda, dice "SUGGERIMENTO PER GLI AUMENTI-2: Aumentare nei punti di passaggio tra il dir e rov. Aumentare 1 m facendo 1 gettato, sul f successivo lavorare i gettati a ritorto per evitare buchi - NOTA: lavorare gli aumenti a rov (visto dal diritto del lavoro). " Quando dice di lavorare a ritorto il gettato (sul RL) intende adiritto? Dice che sul DL questi aumenti verranno lavorati a rovescio, quindi avremo 3 rov e 1 dir, guardando il lavoro dal diritto? Giusto?

user icon DROPS Design 25.05.2017 kl. 22:10:

Buonasera Dea. Sì è corretto. Lavora le maglie aumentate a diritto ritorto sul rovescio del lavoro. Alla fine degli aumenti, le coste sono 3 maglie rovescio, 1 maglia diritto visto sul diritto del lavoro. Buon lavoro!

country flag Dea 24.05.2017 - 15:25:

Buongiorno, nella spiegazione c'è scritto "Lavorare il f successivo come segue dal rovescio del lavoro: 1 m di vivagno a M LEGACCIO – leggere la spiegazione sopra - ecc..." ...dove si trova? Grazie.

user icon DROPS Design 24.05.2017 kl. 15:44:

Buongiorno Dea, effettivamente manca questa spiegazione all'inizio delle istruzioni del modello: lo segnaliamo al settore design. Grazie per la segnalazione. Buon lavoro!

country flag Beck 22.09.2016 - 12:35:

Das Srickmuster Diagramm kann leider nicht ausgedruckt werden.

country flag Denise M 05.06.2016 - 00:37:

I can't wait to try this pattern; such a lovely wrap to snuggle into on a chilly evening.

country flag Dea 03.06.2016 - 21:04:

Adorabile

Jäta kommentaar mustrile DROPS 171-55

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.