DROPS / 167 / 28

Spring Blush by DROPS Design

DROPSi Kid-Silk lõngast kootud pitsmustriga õlasall

DROPSi disain: mudel nr ks-109
Lõngagrupp A
----------------------------------------------------------
Mõõdud: laius: u. 30 cm, pikkus: u. 168 cm
Lõng: Garnstudio DROPS Kid-Silk, 25 g/200 m
75 g värv nr 04, roosa

DROPSi ringvardad (60 cm): 3,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 23 s x 30 rida parempidises koes = 10 x 10 cm
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% mohäär, 25% siid
alates 4.50 € /25g
DROPS Kid-Silk uni colour DROPS Kid-Silk uni colour 4.50 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Kid-Silk long print DROPS Kid-Silk long print 4.50 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 13.50€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes)
Koo silmused parempidi igal real. 1 ripsivall = 2 rida ripskoes.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 kuni A.3. Skeemil on näidatud kõik read vaadatuna töö paremalt poolt (PP).
--------------------------------------

ÕLASALL
Kootakse edasi-tagasi kahes osas - otsast keskkoha poole ja õmmeldakse pärast kokku.
Loo LÕDVALT üles 105 s 3,5 mm varrastele Kid-Silk lõngaga. Koo 2 rida ripskoes - vaata ülevalt, siis koo mustrit nii (1. rida = töö PP pool): 3 s ripskoes, 1 s parempidises koes, skeemi A.1 (= 5 s), skeem A.2 (= 16 s) 5 korda laiuses, skeemi A.3 (= 12 s), 1 s parempidises koes, 3 s ripskoes. Kui esimene rida on tehtud, on vardal 81 silmust.
Kahanda 23. real kokku 12 s = 69 s vardal. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui skeem A.1 - A.3 on tehtud vertikaalselt (kõrgusesse), korda skeemi A.X, kuni töö pikkus on u. 83 cm (lõpeta pärast tervet mustrikordust).
Koo 2 rida ripskoes ja tõsta silmused silmuste hoidjale.
Koo teine pool samamoodi.

VIIMISTLUS
Õmble kaks osa kokku silmamise teel, et õmblus ei jääks näha.

Skeem

= parempidi silmus töö PP pool, pahempidi silmus töö PH pool
= ph töö PP pool, pr töö PH pool
= 2 pr kokku
= 2 ületõstmisega kokku (tõsta 1 s kudumata parempidi võttega, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle)
= 1 õhksilmus kahe silmuse vahele, järgmisel real koo ph, et tekiks auk
= 3 ütk (tõsta 1 s kudumata parempidi, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle)

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 167-28) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (10)

Evin Zerdest 26.05.2020 - 23:24:

Hej, har børjat om 3 gangen. Jag är på 3 råd. IA1: om jag sticker 5 m rätta + 1 omslag får jag =6 maskor på nästa (4)råd.IA3 i 3 råd blir det 7 maskor istället för 8. 3 tillsammans =1+4rätta+1 omslag(dvs 1 maska)+1rätta=7 och i A3 det 8 maskor!Kan någon förklara vart jag gör fel? Er stort tack!

DROPS Design 05.06.2020 kl. 09:18:

Hej Evin, Ja på varv 3 utjämnar omslaget i A.1 och A.3 minskningen av de 2 maskor i A.3. Och i A.2 utjämnar de 2 omslag de 2 minskningar. Så när du har stickat varvet ut har du samma antal maskor. Lycka till :)

Emma McGee 09.09.2019 - 03:51:

Part of the pattern page is missing, the center part.

Diane 17.02.2019 - 16:34:

Bonjour, est- ce que je dois comprendre que tout au long de l'ouvrage, en début et fin du rang sur l'endroit j'aurai 3 m mousse(end.) + 1 m end. et 1 m end. + 3 m mousse(end.). Sur l'envers de l'ouvrage, en début et fin de rang j'aurai 3 m mousse(end.) + 1 m env et 1 m env et 3 m mousse(end.)? Ou est-ce que la maille qui suit ou précede les points mousse fera partie intégrante des diagrammes de début et fin de rangs? Merci

DROPS Design 18.02.2019 kl. 10:09:

Bonjour Diane, vous aurez effectivement, 3 m point mousse, 1 m jersey endroit en début de rang et chaque rang se terminera par 1 m jersey end, 3 m point mousse, entre ces 4 mailles, tricotez les diagrammes comme expliqué. Bon tricot!

Sarah 02.10.2018 - 23:16:

Bonjour, j'ai réalisé cette écharpe comme indiqué mais lorsque j'ai relié les deux parties ensemble le résultat n'est pas joli du tout! Est-ce qu'il serait possible de faire l'écharpe en une seule partie? Avec peut-être quelques modifications? Merci!

DROPS Design 03.10.2018 kl. 07:55:

Bonjour Sarah, l'écharpe se tricote en 2 parties assemblées entre elles pour que les 2 extrémités soient identiques. Ne rabattez pas les mailles, assemblez-les en grafting (voir ici ou ). Si vous préférez, vous pouvez ne pas faire la côte mousse à la fin de chaque partie pour assembler le jersey sans avoir de point mousse au milieu de l'écharpe. Bon tricot!

Charlotte Tørngren 28.01.2018 - 21:51:

I opskriften står at der´, at der skal slås 105 masker op. Og så skal man strikke 4 kantmasker + 5*21 (mønster A1+A2) + 12 (A3) + 4 kantmasker - men det giver 125 m :-o

Stefanie 19.03.2017 - 01:53:

Hallo, ich verstehe die Musterreihenfolge nicht :-/. A1 stricke ich am Anfang 1x. A2 stricke ich in der Mitte 5x. A3 stricke ich am Ende 1x. Jedoch ist es nach einigen Reihen so, dass ich bei A1 viel zu viele Maschen habe, da ich durch den Umschlag ja immer zunehme und nicht abnehme und bei A3 mir die Maschen für das vorgegebene Muster nicht reichen. Wo mache ich den Fehler? Vielen Dank:-)

DROPS Design 20.03.2017 kl. 09:40:

Liebe Stefanie, bis 11. Reihe müssen Sie immer 5 M im A.1 haben (eine Markierer einsetzen, so können Sie das Diagram folgen), und bei A.3 sollen Sie von R 2 bis 11 8 M haben. Markierer können Sie hier damit helfen, die richtigen Maschenanzahl in jedem Rapport zu behalten, die Maschenanzahl auf der Nadel muss immer die selbe sein (= 81 M nach der 1. Reihe). Viel Spaß beim stricken!

Charlotte 07.03.2017 - 13:12:

Volg je bij de eerste naald het patroon van links naar rechts?

DROPS Design 07.03.2017 kl. 14:13:

Hoi Charlotte. Nee, je leest de eerste naaald van rechts naar links. Lees ook hier hoe je onze telpatronen moet lezen

Anita Toft Jensen 14.10.2016 - 10:27:

Skal man ikke lukke maskerne af til sidst - der står bare, de skal sættes på en tråd ??

DROPS Design 14.10.2016 kl. 17:56:

Hej Anita. Nej, du syr dem sammen til sidst i maskerne. Se under MONTERING.

Jacqueline Van Der Lienden 17.07.2016 - 21:56:

Hallo In patroon A1 moet ik een omslag maken maar niets minderen . Dan heb ik toch in naald 3 tot en met 8 steken teveel ??? In patroon A3 kom ik in die naalden 1 steek tekort ...!!! Kunnen jullie me helpen ??? Ik zou deze sjaal erg graag maken .. Alvast bedankt Groetjes Jacqueline

DROPS Design 18.07.2016 kl. 14:51:

Hoi Jacqueline. Je breit de patronen A.1, 2 en 3 naast elkaar. In de eerste nld van A.2 en 3 heb je 8 st geminderd. En in nld 3 heb je 2 st minder in A.3 maar één omslag, maar ook 1 omslag in A.1 = het stekenaantal blijft gelijk. Je blijft de st breien zoals beschreven, en door de minderingen in de verschillende patronen kan je de patronen blijven breien.

Heleen Peeters 11.01.2016 - 13:46:

Waaaaw :-)

Jäta kommentaar mustrile DROPS 167-28

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.