DROPS / 89 / 16

DROPS 89-16 by DROPS Design

DROPSi pontso lõngadest Silke-Tweed ja Glitter

Võtmesõnad: pontšod, v-kaelus,
Suurused: S/M (L/XL)
Valmistöö mõõdud:
Pikkus õlal: 46 (50) cm

Lõng: Garnstudio DROPS SILKE-TWEED, 50 g / 200 m
400 g mõlemale suurusele nr 19, helehall
Ja kasuta: Garnstudio DROPS GLITTER, 10 g / 700 m
2 rulli nr 02, hõbedane

DROPSi vardad: 4 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 21 s x 27 r parempidises koes = 10 x 10 cm

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.
DROPS Silke-Tweed DROPS Silke-Tweed
52% siid, 48% vill
Tootmisest maas
leia alternatiivid

60% cupro, 40% metall
alates 2.00 € /10g
DROPS Glitter colours DROPS Glitter colours 3.00 € /10g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Glitter gold & silver DROPS Glitter gold & silver 2.00 € /10g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad

Juhend

SOONIK (töö PP):
1 pr (ääresilmus ripskoes), * 1 pr, 1 ph, 1 pr, 8 ph *, korda * - *, lõpetuseks tee 1 pr, 1 ph, 1 pr ja 1 pr (ääresilmus ripskoes).

ÜHENDAMISE NIPP
Pontsot kokku õmmeldes loetle ridu kaela poolt, et mõlemad küljed tuleks ühepikkused.
-----------------------

PONTSO
Pontso kootakse kahes osas ja õmmeldakse pärast kokku.

1. OSA
Loo üles 115 (126) s kahele vardale kahekordse lõngaga (1 Silke-Tweed ja 1 Glitter). Tõmba teine varras välja ja koo 2 rida ripskoes (1. rida = töö PP).
Siis koo 1 rida parempidi (töö PP) ja 1 rida pahempidi (töö VP), tehes 1 ääresilmuse mõlemal küljel ripskoes. Jätka soonikuga – vaata ülevalt.
Kui töö pikkus on 28 (30) cm, kahanda 1 s iga 8 ph silmuse hulgas (nüüd 7 ph) = 105 (115) s.
Kui töö pikkus on 55 (60) cm, kahanda 1 s iga 7 ph silmuse hulgas (nüüd 6 ph) = 95 (104) s.
Jätka kuni sooniku pikkus on 73 (80) cm – järgmine rida on töö VP.

Järgmine rida: koo * 2 rida soonikut kõigil silmustel, 2 rida soonikut ainult äärmisel 46 (52) silmusel *, korda * - * kuni töö pikkus on 83 (90) cm pikemal küljel ja u. 78 (85) cm lühemal küljel.
Jätka soonikuga kõigil silmustel kuni töö pikkus on u. 90 (97) cm pikemal küljel.
Nüüd kasvata igal 6 ph-osal 1 s (7 ph) = 105 (115) s.
Kui töö pikkus on u. 97 (104) cm pikemal küljel, kasvata igal 7 ph-osal 1 s (8 ph) = 115 (126) s. Jätka soonikuga kõigil silmustel kuni töö pikkus on u. 101 (110) cm pikemal küljel.
Koo 2 rida ripskoes ja koo silmused maha.

2. OSA
Loo ja koo nagu 1. osa.

ÜHENDAMINE
Õmble 2 osa kokku järgmiselt: õmble tagumise osa mahakudumise rida  kokku eesmise osa parema pikema küljega: alusta eesmise osa algusreast ja õmble kokku 55 (60) cm pikkuselt– vaata nõuannet üleval ning jälgi, et õmblus poleks liiga pingul.
Õmble eesmine osa kokku tagumise osaga samamoodi vasakul pikemal küljel.

Skeem


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 89-16) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (42)

Sandra 18.04.2019 - 21:09:

Ich bin mir nicht sicher, wie das mit dem Bündchen gemeint ist. Beschreibung ist von der rechten Seite - und die Rückseite? Wie sie erscheinen? Alle links? Hoffe auf Hilfe - vielen Dank.

DROPS Design 23.04.2019 kl. 12:03:

Liebe Sandra, bein den Hinreihen stricken Sie die Maschen von Bündchen wie sie erscheinen (mit 1 M krausrippe auf beiden Seiten). Viel Spaß beim stricken!

Kersti 01.02.2019 - 08:47:

Funkar detta mönster med Lace? Och kan man ändå sticka med Glittertråd?

DROPS Design 01.02.2019 kl. 12:11:

Hei Kersti. Lace er et tynnere garn enn Silke-Tweed og har en annen strikkefasthet. I tillegg skal også Lace strekkes en del når det er ferdig, på grunn av strukturen i garnet, så det er vanskelig å måle strikkefastheten med dette garnet. I utgangspunktet vil nok et annet garn fra garngruppe A være et bedre alternativ feks: Baby Alpaca Silk. Om du likevel vil prøve å strikke i Lace bør du strikke en prøvelapp og se hvordan det blir når du strekker den. Glittertråden har ingen innvirkning på strikkefastheten så den kan legges til et hvilket som helst garn i et hvilket som helst plagg. God fornøyelse.

Jane Peters 13.05.2018 - 23:52:

Just so I am clear on the short rows. You rib two rows over all stitches. Then you rib a row only over the first 46 stitches and turn. When you turn I am presuming would automatically be the second short row. Then you rib two full rows and do the same on the next two. Is that correct?\r\n\r\nThank you.

DROPS Design 14.05.2018 kl. 07:56:

Dear Jane, yes, that is correct. When you knit the short rows, you knit 2 full rows, then knit to the first 46 (52) stitchesm turn, knit back on these stitches, then start again with two full rows. Happy Knitting!

Charmaigne Connell 11.02.2018 - 11:53:

Hi there , I think so save any confusion the rib pattern should read: Row 1 (right side): K 1 (edge st knit in garter st), * K 1, P 1, K 1, P 8 *, repeat * - * and finish with K 1, P 1, K 1 and K 1 (edge st knit in garter st). (correct as it is) Row 2 (wrong side): k1 * P1, k1, p1, k8*, repeat * -* and finish with P1, k1, p1, k1.

Lone Dalsgaard 03.12.2017 - 21:20:

Hej Jeg er i tvivl om hvorledes mønsteret - ribben' skal strikkes fra vrangsiden? Bh Lone

DROPS Design 05.12.2017 kl. 12:34:

Hej Lone, de masker du strikkede ret fra retside, skal strikkes vrang fra vrangen og omvendt. Det vil sige 8r,1vr,1r,1vr osv. God fornøjelse!

Kristin Osa 30.10.2017 - 15:29:

Hei, Det star at den andre delen skal skrikkes likt som den første. Og da lurte jeg på det partiet der den ene siden blir lengre enn den andre. Leitet etter svar her, men da finner jeg motstridene svar, - en plass sier dere ja - helt likt og en anne plass star det at den lengre siden skal være mottsatt.?

DROPS Design 31.10.2017 kl. 09:50:

Hei Kristin. Begge delene skal strikkes likt, men når den skal monteres må delene syes motsatt. Se egen video under oppskriften hvordan ponchoen sys sammen. God Fornøyelse!

Monika Eisenbach 21.09.2017 - 11:54:

Fehlermeldung: Nach der Aufnahme der Maschen soll man eine Krausrippe stricken, da schreibt ihr Hinreihe rechte Maschen und Rückreihe linke Maschen aber bei der Krausrippe wird die Rückreihe auch rechts gestrickt ansonsten ist es ja glatt rechts und keine Krausrippe.

DROPS Design 21.09.2017 kl. 13:32:

Liebe Frau Eisenbach, Sie stricken zuerst 1 Krausrippe, dann 1 Hinreihe rechts und 1 Rückreihe links. Viel Spaß beim stricken!

Ruth Barlow 05.09.2017 - 22:25:

I don't understand "cast on ... around 2 needles... Pull out one needle and...". Is this a special cast on method?

DROPS Design 06.09.2017 kl. 08:59:

Dear Mrs Barlow, the video below shows how to cast on sts around 2 needles so that cast on edge is elastic enough. Happy knitting!

Carole 25.08.2017 - 21:19:

Rendu à 80 cm je ne comprends vraiment pas comment faire. Pour les 2 premiers rangs je tricote toutes les mailles comme j'ai fait tout cest dernier rang? Les 2 prochains je tricote les 52 premières comme tous les autres rangs ensuite je tourne et continue comment?? Merci de m'aider

DROPS Design 26.08.2017 kl. 09:16:

Bonjour Carole. Vous tricotez 2 rangs sur toutes les mailles, 2 rangs seulement sur les premières 52 m, puis vous répétez: 2 rangs sur toutes les m, 2 rangs sur les premières 52 m, jusqu'au le travail mesure 90 cm sur la grande longueur et 85 cm sur la petite longueur. Bon tricot !

Randi Stenseth 26.03.2017 - 14:20:

Skal en strikke vrangbord hele tiden? Står bare riller på begynnelsen. Randi

DROPS Design 27.03.2017 kl. 12:55:

Hej Randi. Ja, du strikker först en rille og herefter strikker du vrangbord som beskrevet til de angivne maal.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 89-16

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.