DROPS Extra / 0-1193

Christmas in Bloom by DROPS Design

DROPS Jõulud: DROPS Cotton Viscose lõngast heegeldatud lilledega jõulupärg

DROPSi disain: mudel nr n-175
Lõngagrupp A
----------------------------------------------------------
Mõõdud: läbimõõt u. 22 cm
Lõng: Garnstudio DROPS Cotton Viscose, 50 g/110 m
100 g värv nr 23, tumepruun
50 g värv nr 05, punane
50 g värv nr 07, tumepunane
50 g värv nr 10, samblaroheline

Või kasuta:
Lõng: Garnstudio DROPS SAFRAN
100 g värv nr 23, pruun
50 g värv nr 19, punane
50 g värv nr 20, veinipunane
50 g värv nr 31, õunaroheline

DROPSi heegelnõel: 3 mm – või sobiv, et 24 ks x 26 rida = 10 x 10 cm.
Lill = u. 7,5 cm pärast viimast ringi.
Vatti täiteks.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
DROPS Cotton Viscose DROPS Cotton Viscose
54% puuvill, 46% viskoos
Tootmisest maas
leia alternatiivid

100% puuvill
0.80 € /50g
DROPS ♥ You #9 DROPS ♥ You #9 0.80 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 4.00€. Loe edasi.

Juhend

HEEGELDAMISE INFO 1 (pärg)
Alusta iga kinnissilmuste (ks) ringi ühe ahelsilmusega. Lõpeta iga ring 1 aassilmusega ahelsilmusesse ringi algul.

HEEGELDAMISE INFO 2 (lill)
Alusta iga kinnissilmuste (ks) ringi ühe ahelsilmusega. Lõpeta ring 1 aassilmusega esimesse ks-sse ringi algul.
----------------------------

JÕULUPÄRG
Heegeldatakse ringselt.
Heegelda tumepruuni lõngaga 38 ahels ja ühenda ringiks 1 aassilmusega esimesse ahels-sse. Tee 1 ahels, 1 ks igasse esimesse 2 ahels-sse, jäta vahele 1 ahels, 1 ks igasse järgmisesse 5 ahels-sse *, korda * kuni * tervel ringil = 32 ks - loe HEEGELDAMISE INFOT 1.
Tee 1 ks igasse ks-sse, kuni töö pikkus on 50 cm - JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST!
Katkesta lõng, jäta lõngaots ühendamiseks. Täida pärg vatiga ja õmble kokku, servad vastastikku läbi ääresilmuste.

LILLED
Heegelda 7 lille, alustades tumepunasega ja 7 lille, alustades punasega, võta teine värv 6. ringil.

HEEGELDATUD LILL
Heegelda 4 ahels tumepunase lõngaga ja ühenda ringiks 1 aassilmusega esimesse ahels-sse.
1. RING: Loe HEEGELDAMISE INFO 2. Heegelda 6 kinnissilmust (ks) ahels-ringi.
2. RING: tee 1 ks igasse esimesse ks-sse, * 3 ahels, 1 ks järgmisesse silmusesse *, korda *kuni* kokku 5 korda, 3 ahels = 6 ahels-kaart.
3. RING: heegelda ümber esimese/järgmise ahelsilmustest kaare: * 1 ks, 1 ahels, 3 ühekordset sammast (sm), 1 ahels, 1 ks *, korda *kuni* 6 korda kokku.
JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST!
4. RING: pööra tööd, * tee 1 ks ümber esimese/järgmise kinnissilmuse 2. ringilt (eelmise õielehe taga), 5 ahels *, korda *kuni* 6 korda kokku.
5. RING: heegelda ümber esimese/järgmise ahels-kaare: * 1 ks, 1 ahels, 5 sm, 1 ahels, 1 ks *, korda *kuni* 6 korda kokku.

6. RING (võta punane lõng (tumepunane): * tee 1 ks ümber esimese/järgmise kinnissilmuse 4. ringilt (eelmise õielehe taha), 6 ahels *, korda *kuni* 6 korda kokku.
7. RING: heegelda ümber esimese/järgmise ahels-kaare: * 1 ks, 1 ahels, 1 sm, 5 kahekordset sammast (2xsm), 1 sm, 1 ahels, 1 ks *, korda *kuni* 6 korda kokku.

8. RING (võta roheline lõng): * tee 1 ks ümber esimese/järgmise kinnissilmuse 6. ringilt (eelmise õielehe taha), 7 ahels *, korda *kuni* 6 korda kokku.
9. RING: heegelda ümber esimese/järgmise ahels-kaare: * 1 ks, 1 ahels, 1 sm, 3 2xsm, 1 ahels, 3 2xsm, 1 sm, 1 ahels, 1 ks *, korda *kuni* 6 korda kokku.
Katkesta ja kinnita lõng.

VIIMISTLUS
Pane pärg lauale. Paiguta 7 ühte värvi lille ühtlaste vahedega pärja peale. Kinnita lilled väikeste pistetega ümber 8. rea roheliste 6 kinnissilmuse.
Paiguta 7 teist värvi lille ühtlaste vahedega ümber pärja väliskülje, paiguta need teise lillede vahele ja kinnita samamoodi.

RIPUTUSAAS
Lõika 2 rohelist lõngajuppi pikkusega 70 cm. Keeruta lõngad kokku, kuni suudad, murra pooleks ja lase keerduda. Tee mõlemasse otsa sõlm. Kinnita nöör pärja külge.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-1193) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (12)

Eleonora 20.12.2018 - 15:05:

《Po'》 con l'apostrofo, non con l'accento sulla 《o》. Almeno le basi di ortografia bisgna conoscerle!

Gunilla Ilbäcks 02.03.2018 - 13:50:

Hej . Vill ha hjälp med mönster rosenkrans har gjort blommorna men inte kransen om jag vill ha dubbelt så stor krans , har ett annat garna än beskrivningen hur många maskor skall jag då lägga upp, Vad menas med 50 cm klipp av garnet , är inte det stort i omkrets vill ha en tunnare krans hur många cm tror ni då det skall vara. Har skrivit till er tidigare men får inget svar av er. Snälla svara nu.

DROPS Design 08.03.2018 kl. 10:43:

Hei Gunilla. Denne kransen er beskrevet til garnet Cotton Viscose, det kan evnt brukes et annet garn med samme heklefasthet, vi kan dessverre ikke hjelpe deg med en nye beskrivelse av denne kransen. mvh Drops design

Ingrid 22.10.2017 - 12:30:

Has this yarn been discontinued? Can't seem to find any!

DROPS Design 22.10.2017 kl. 20:30:

Dear Ingrid, tis yarn id not easy to find, as not all of our stores stock it... however, if you do not find it, you can make this wreath from other yarns that are in the DROPS yarn group A. It probably will not be as shiny as it would be from the yarn with the viscose content, but it would be just as pretty. Happy crafting!

Doris 20.12.2016 - 07:47:

Den Kranz habe ich sofort nachgearbeitet und er sieht fantastisch aus. Er hängt jetzt an der Wohnungstür und den Besuchern gefällt er auch. Super, weiter so.

Benedetta 14.11.2016 - 08:01:

Grazie a voi! Buona giornata!

Benedetta 13.11.2016 - 21:29:

Buonasera, ho bisogno di un chiarimento riferito alla ghirlanda:dopo aver fatto le 38 Cat. ho lavorato 1 Cat ,1 m bassa in ognuna delle 2 prime 2 Cat, saltare 1 Cat, 1 m bassa in ognuna delle 5 Cat successive ,Rip per tutto il giro.Non capisco come devo ripetere.Grazie mille

DROPS Design 13.11.2016 kl. 23:28:

Buonasera Benedetta, grazie per la segnalazione, manca un * nella versione inglese e in quella italiana, ora abbiamo corretto il testo e fatto presente alla casa madre. Deve ripetere * saltare 1 cat, 1 m.b in ognuna delle 5 cat successive * per tutto il giro. Buon lavoro!

Nynke Snoek 01.10.2016 - 12:37:

In de beschrijving van deze krans is het eerste sterretje niet aanwezig, zodat ik niet weet, wát ik moet herhalen. Verder vraag ik me af, waarom er met 38 lossen begonnen wordt,lossen worden overgeslagen, terwijl er verder toch over 32 steken wordt opgehaakt met vasten,

Andrea 07.12.2015 - 21:00:

Ich war sofort hin und weg von dieser Anleitung und mache mich sofort ans Werk. Einfach toll.

Nieves67 03.12.2015 - 08:35:

Merci d;avoir répondu aussi vite. cordialement

Bernadette 02.12.2015 - 22:52:

J'ai oublié : merci beaucoup pour les explications!

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-1193

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.