DROPS Extra / 0-1176

Linn by DROPS Design

DROPS Nepal lõngast heegeldatud kindad

Võtmesõnad: labakud, soojad käed,
  • Linn / DROPS Extra 0-1176 - DROPS Nepal lõngast heegeldatud kindad
DROPSi disain: mudel nr ne-189
Lõngagrupp C või A + A
----------------------------------------------------------
Suurus: S/M – L/XL
Lõng: Garnstudio DROPS NEPAL, 50 g/75 m
100-150 g värv nr 0300, beež

DROPSi heegelnõel: 4,5 mm – või sobiv, et 16 ühekordset sammast x 9 rida = 10 x 10 cm.
----------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit
-------------------------------------------------------


65% vill, 35% alpaka
alates 2.50 € /50g
DROPS Nepal uni colour DROPS Nepal uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Nepal mix DROPS Nepal mix 2.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 5.00€. Loe edasi.

Juhend

HEEGELDAMISE INFO
Asenda iga poolsammaste ringi esimene poolsammas (psm) 2 ahelsilmusega ja ringi lõpus tee 1 aassilmus teise ahels-sse ringi algul.
Asenda iga ringi esimene kinnissilmus (ks) 1 ahelsilmusega ja ringi lõpus tee 1 aassilmus esimesse ahels-sse ringi algul.
Asenda iga sammaste ringi esimene ühekordne sammas (sm) 3 ahelsilmusega ja ringi lõpus tee 1 aassilmus kolmandasse ahels-sse ringi algul.

RELJEEFNE POOLSAMMAS
Tee 1 psm ümber 1 psm eelmiselt ringilt (st. ära heegelda läbi silmuse, vaid ümber poolsamba) nii: 1 õs (nagu teed tavalise poolsamba puhul), pista heegelnõel läbi eelmise ja selle samba vahelt ja tagasi välja selle ja järgmise samba vahelt (st. ümber poolsamba), võta lõngakeerd ja tee poolsammas nagu tavaliselt.

MUSTER 1
1. RING: tee 1 sm läbi iga ks tagumise aasa.
2. RING: tee 1 ks läbi iga samba tagumise aasa.
Korda ridu 1 kuni 2, kuni valmimiseni.

3 SAMMAST KOKKU
Heegelda 3 sm kokku nii: tee 1 sm ümber ahelsilmuse, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet, tee teine sm ümber järgmise ahels samamoodi, võta lõngakeerd ja tõmba lõng läbi kõigi silmuste heegelnõelal.

KAHANDAMISE NIPP
Kahanda 1 sammas, heegeldades 2 sm kokku järgmiselt: tee 1 sm läbi järgmise ks tagumise silmuse aasa, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet, tee 1 sm läbi järgmise ks tagumise silmuse aasa samamoodi, võta lõngakeerd ja tõmba lõng läbi kõigi 3 s heegelnõelal.
------------------------------

VASAK KINNAS
Heegelda 35-36 ahelsilmust 4,5 mm heegelnõelaga ja Nepal lõngaga ning ühenda ringiks 1 aassilmusega esimesse ahels-sse. Tee 2 ahels – loe HEEGELDAMISE INFOT, * tee 1 psm igasse järgmisesse 4-5 ahels-sse, jäta vahele 1 ahels*, korda *kuni* tervel ringil, lõpus tee 1 aass teise ahels-sse = 28-30 psm.
Siis heegelda nii: tee * 1 psm, 1 RELJEEFNE POOLSAMMAS - vaata ülevalt *, korda *kuni* tervel ringil. Jätka nii (jälgi, et reljeefsed silmused tulevad üksteise kohale).
Kui töö pikkus on 3 cm, tee 1 ring kinnissilmuseid läbi iga psm tagumise aasa = 28-30 ks. JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST!
Siis heegelda MUSTER 1 - vaata ülevalt, kõigil silmustel, SAMAL AJAL kahanda 1-0 s = 27-30 sm.
Kui on tehtud 3-4 ringi MUSTRIT 1, kasvata 1 ks/sm pöidla jaoks mõlemal pool esimest ks/sm ringil - kasvata 1 ks/sm, tehes 2 ks/sm samasse ks/sm-sse. Korda kasvatamist mõlemal pool pöidlasilmuseid igal ringil kokku 4-5 korda = 35-40 sm ringil (9-11 sm = pöidlasilmused). Katkesta lõng.

Jäta vahele 5-6 sm, heegelda MUSTER 1 nagu enne, kuni jääb 4-5 sm, 1 ahels, jäta vahele 4-5 sm, lõpus tee 1 aass esimesse ks-sse = 26-29 ks ja 1 ahels ringil.
Jätka mustriga 1 nagu enne, heegelda 3 SM KOKKU üheks sambaks - vaata ülevalt - ümber ahelsilmuse = 27-30 sm.
Kui kinda kõrgus on 20-22 cm, viimane ring on kinnissilmustega, (proovi kinnast kätte), jääb u. 3 cm lõpuni.

Jätka nii:
1. RING: tee 1 sm läbi iga ks tagumise aasa, SAMAL AJAL heegelda iga 2. ja 3. sm kokku - loe KAHANDAMISE NIPPI = 18-20 sm.
2. RING: tee 1 ring kinnissilmuseid läbi iga samba tagumise aasa.
3. RING: heegelda sambaid kahekaupa kokku = 9-10 ks.
4. RING: heegelda kinnissilmused kahekaupa kokku.
Katkesta lõng, tõmba avaus kokku ja kinnita lõngaots.

PÖIAL
1. RING: tee 1 ks läbi tagumise aasa igasse 9-11 pöidlasilmusesse, siis tee 3 ks pöidla taha = 12-14 ks.
2. RING: tee 1 sm läbi iga ks tagumise aasa.
3. RING: tee 1 ks läbi iga samba tagumise aasa.
4. RING: tee 1 sm läbi iga ks tagumise aasa.
5. RING: tee 1 ks läbi iga samba tagumise aasa.
6. RING: heegelda sambaid kahekaupa kokku = 6-7 ks.
Katkesta lõng, tõmba avaus kokku ja kinnita lõngaots.

PAREM KINNAS
Heegelda nagu vasak, aga kasvata pöidla jaoks mõlemal pool ringi viimast silmust.
signature

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-1176) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (8)

country flag Наталья Якушина 27.11.2019 - 20:47:

Это лучший шаблон варежек в Интернете! Огромное спасибо автору! Пара вяжется быстро, за один вечер. Самые красивые варежки получились из Big Merino и Big Delight. На фото к шаблону неудачный цвет, плохо передает фактуру, из ярких цветов варежки получаются красивее. Спасибо.

country flag Marie-therese 11.10.2019 - 05:23:

Je ne comprend pas les explications à partir de ¨après 2 à 4 points fantaisie...¨ Comment commencer la base du pouce ? Un tuto pour le pouce serai apprécié. Merci

user icon DROPS Design 11.10.2019 kl. 09:25:

Bonjour Marie-Thérèse, quand vous avez crocheté 3 tours en point fantaisie dans la 1ère taille et 4 tours dans la 2ème taille, commencez à augmenter au tour suivant (= le 4ème tour du point fantaisie dans la 1ère taille, le 5ème tour dans la 2ème taille) pour le pouce. Augmentez simplement 1 m de chaque côté de la 1ère m du tour: commencez 1 m avant la fin du tour: 2 m dans la dernière m du tour, 1 m dans la 1ère m m du tour, 2 m dans la m suivante (= on a augmenté 2 m pour le pouce). Au tour suivant, commencez 2 m avant la fin du tour: 2 m dans cette m, 1 m dans la dernière m, 1 m dans la 1ère et la 2ème m du tour, 2 m dans la m suivante et ainsi de suite. Bon crochet!

country flag Ylse Jacobs 22.12.2018 - 18:28:

Is er n getekend patroon naast t geschreven patroon voor deze wanten?

user icon DROPS Design 27.12.2018 kl. 11:51:

Dag Ylse,

Nee, helaas is er alleen een geschreven patroon. Als er een tekening bij zit, is dit altijd duidelijk aangegeven in het patroon.

country flag Alice 19.10.2018 - 21:13:

Ciao, credo che vi sia un errore nella versione italiana. Sto facendo la taglia S: quando si arriva all'ultimo giro di aumenti e si ottengono quindi 35 maglie, si tratta di maglie basse. Avete quindi dimenticato di scrivere di fare un ulteriore giro di 35 maglie alte prima di tagliare il filo e lasciare lo spazio per il pollice.

Jana 27.12.2017 - 00:43:

Tell me, please, when I skip 1 ch (at the begining of mittens) shoud I use htr or sl ? (i.e I make 1 ch, then....?)

user icon DROPS Design 02.01.2018 kl. 08:44:

Dear Jana, on very 1st round of the mittens, you will skip chain stitches evenly to avoid fundation chain being too tight, ie work: 2 chains (=1st htr), then repeat: *1 htr in each of the next 4-5 chains, skip 1 chain (= leave this chain unworked)* = there are 4-5 htr worked over 5-6 chains), repeat from *-*. Happy crocheting!

country flag Martine 30.09.2016 - 15:23:

Ik heb het patroon in het Engels en in het Nederlands vergeleken omdat ik vast loop bij het haken van patroon 1. In de NL versie staat dat het patroon 1 eerst in 4v moet worden gehaakt, daarna in 7v en daarna in 17 steken. Ook moet er 1 geminderd worden en eindig met 20st. Maar als je er van uit gaat dat je in alle steken van de vorige toer patroon 1 moet haken (dat zijn er 28) klopt het mijn inziens niet dat je op 20 uitkomt. Het Engelse patroon komt wel uit op 27, klopt het NL wel?

country flag Carla 07.01.2016 - 16:09:

Er staat dat je patoon A.1 moet volgen, maar daar staat geen uitleg over. Wel patroon 1. Zie ik iets over het hoofd ? Groet Carla

user icon DROPS Design 07.01.2016 kl. 17:01:

Hoi Carla. Dat moet uiteraard Patroon-1 zijn. Een foutje in de vertaling, die ik nu heb aangepast. Bedankt voor het melden.

country flag Mária Tobiášová 31.10.2015 - 17:31:

Pri tomto návode nesedí fotografia s písaným návodom. Na fotografii je na rukaviciach vzor, ale v návode nie je uvedený. Asi sa stala niekde chyba. :-)

user icon DROPS Design 03.03.2016 kl. 12:42:

Dobrý den, Mário, děkujeme za upozornění - fotku jsme opravili.

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-1176

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.