DROPS Extra / 0-1168

Water Fairy by DROPS Design

DROPS Nepal lõngast heegeldatud mustriga sussid suurustele 35 – 43

Võtmesõnad: lehvikumustriga, sussid,
DROPSi disain: mudel nr ne-198
Lõngagrupp C või A + A
----------------------------------------------------------
Suurus: 35/37 - 38/40 - 41/43
Talla pikkus: 22 - 24 - 27 cm
Lõng: Garnstudio DROPS NEPAL, 50 g/75 m
100-150-150 g värv nr 6220, sinine

DROPSi heegelnõel: 3,5 mm – või sobiv, et 18 ks x 21 rida = 10 x 10 cm
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

65% vill, 35% alpaka
alates 2.50 € /50g
DROPS Nepal uni colour DROPS Nepal uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Nepal mix DROPS Nepal mix 2.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 5.00€. Loe edasi.

Juhend

HEEGELDAMISE INFO
Asenda iga ringi esimene kinnissilmus (ks) 1 ahelsilmusega ja ringi lõpus tee 1 aassilmus esimesse ahels-sse ringi algul.
Asenda iga sammaste ringi esimene ühekordne sammas (sm) 3 ahelsilmusega ja ringi lõpus tee 1 aassilmus kolmandasse ahels-sse ringi algul.
Asenda esimene kinnissilmus (ks) rea alguses 1 ahelsilmusega.
Asenda esimene ühekordne sammas (sm) rea alguses 3 ahelsilmusega.

MUSTER 1
1. RING: heegelda 1 sm läbi iga kinnissilmuse tagumise aasa.
2. RING: heegelda 1 ks läbi iga samba tagumise aasa.
Korda ringe 1 ja 2.

MUSTER 2
1. RIDA (= töö PH pool): heegelda 1 ks läbi iga samba eesmise aasa.
2. RIDA (= töö PP pool): heegelda 1 sm läbi iga kinnissilmuse tagumise aasa.
Korda ridu 1 kuni 2, kuni valmimiseni.

LEHVIKUMUSTER
Heegelda 1 sm läbi järgmise ks tagumise aasa, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet (= 2 s heegelnõelal), tee 1 sm samasse silmusesse samamoodi, siis tõmba lõng läbi kõigi silmuste heegelnõelal.

KAHANDAMISE NIPP
Kahanda 1 sm, heegeldades 2 sm kokku järgmiselt: tee 1 sm järgmisesse ks-sse, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet, tee 1 sm järgmisesse ks-sse samamoodi, siis tõmba lõng läbi kõigi 3 s heegelnõelal.

MUSTER
Vaata skeemi A.1.
--------------------------------

SUSS
Heegeldatakse ringselt ninast jalapealseni ja siis edasi-tagasi kannani.
Heegelda 4 ahelsilmust 3,5 mm heegelnõelaga ja Nepal lõngaga ning ühenda ringiks 1 aassilmusega esimesse ahels-sse.
1. RING: heegelda 6-6-5 ks ahels-ringi – loe HEEGELDAMISE INFOT!
2. RING: tee 2 ks igasse ks-sse = 12-12-10 ks.
3. RING (ja siis iga teine ring): tee 1 ks igasse ks-sse.
4. RING: tee * 1 ks esimesse/järgmisesse ks-sse, 2 ks järgmisesse ks-sse*, korda *kuni* kokku 6-6-5 korda = 18-18-15 ks.
6. RING: tee * 1 ks igasse esimesse/järgmisesse 2 ks-sse, 2 ks järgmisesse ks-sse*, korda *kuni* kokku 6-6-5 korda = 24-24-20 ks.
8. RING: tee * 1 ks igasse esimesse/järgmisesse 3 ks-sse, 2 ks järgmisesse ks-sse*, korda *kuni* kokku 6-6-5 korda = 30-30-25 ks.
10. RING: tee * 1 ks igasse esimesse/järgmisesse 4 ks-sse, 2 ks järgmisesse ks-sse*, korda *kuni* kokku 6-6-5 korda = 36-36-30 ks.
Kasvatused on tehtud SUURUSEL 35/37.
JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST!

SUURUS 38/40 - 41/43
12. RING: heegelda * 1 ks igasse esimesse/järgmisesse 5 ks-sse, 2 ks järgmisesse ks-sse*, korda *kuni* kokku 6-5 korda = 42-35 ks.
Kasvatused on tehtud SUURUSEL 38/40.

SUURUS 41/43
14. RING: heegelda * 1 ks igasse esimesse/järgmisesse 6 ks-sse, 2 ks järgmisesse ks-sse*, korda *kuni* kokku 5 korda = 40 ks.
16. RING: heegelda * 1 ks igasse esimesse/järgmisesse 7 ks-sse, 2 ks järgmisesse ks-sse*, korda *kuni* kokku 5 korda = 45 ks.
Kasvatused on tehtud SUURUSEL 41/43.

KÕIK SUURUSED
= 36-42-45 ks ringil.
Siis heegelda nii: tee MUSTER 1 (vaata ülevalt) esimese 16-22-25 ks kohale, 1 ahels, heegelda skeemi A.1 järgmise 20 ks kohale nii: * jäta vahele 2 ks, järgmisesse ks-sse tee nii: lehvikumuster - vaata ülevalt, 3 ahels, tee uus lehvikumuster samasse ks-sse, jäta vahele 2 ks *, korda *kuni* 4 korda kokku, 1 ahels.
Järgmisel ringil heegelda nii: tee muster 1 esimese 22 sm kohale, 1 ks ümber ahelsilmuse, tee skeemi A.1 nii: * 1 ks lehvikusse, 3 ks ümber ahels-kaare, 1 ks lehvikusse *, korda *kuni* 4 korda kokku, 1 ks ümber ahelsilmuse.
Korda neid 2 ringi, kuni töö pikkus on 14-16-18 cm, viimasena tee sammastering. Katkesta ja kinnita lõng.

Nüüd heegelda edasi-tagasi, alustades töö PH pool. Ära heegelda 2 keskmise skeemi A.1 mustrikorduse kohale.
Heegelda nii töö PH pool: tee 1 ks keskmise ja viimase skeemi A.1 mustrikorduse vahele, siis tee skeem A.1 järgmise mustri kohale nagu enne, 1 ks ümber ahelsilmuse, MUSTER 2 (vaata ülevalt) järgmise 16-22-25 sm kohale, 1 ks ümber ahels, skeemi A.1 järgmise mustri kohale nagu enne, lõpus tee 1 ks mustrikorduste vahele = 30-36-39 ks.
Jätka skeemi A.1 ja mustrit 2. Iga sammasterida alusta ja lõpeta 1 sambaga ning iga kinnissilmuste rida alusta ja lõpeta 1 kinnissilmusega - vaata HEEGELDAMISE INFOT.

Kui sussi pikkus on 20-23-25 cm lühemal serval (st. u. 6-7-7 cm jagamise kohast) - järgmine rida on kinnissilmuste rida, paigalda 1 silmusemärkija (SM) töö keskele (= 1 ks rea algul, skeem A.1, 1 ahels ja 11 ks mõlemal pool SM-i).
Järgmisel real kahanda 1 sm mõlemal pool silmusemärkijat, st. alusta 2 s enne SM-i, heegelda järgmised 4 sammast kokku (2 ja 2) – loe KAHANDAMISE NIPPI (= 2 sm kahandatud) = 20 sammast talla all.
Heegelda 1 rida ilma kahandusteta, murra suss pooleks ja heegelda kand kokku, tehes aassilmuseid ümber mõlema kihi (sussi pikkus on nüüd u. 22-24-27 cm ninast kannani). Katkesta ja kinnita lõng.

ÄÄRIS
Alusta kanna keskelt ja heegelda ääris ümber sussiava nii: tee 1 ks, heegelda ümber mõlema pikema serva: 4 ks ümber iga ahels-kaare (= sammaste rida) ja 1 ks läbi iga kinnissilmuste rea välimise aasa, heegelda vahele jäetud kahe mustrikorduse kohale nii: skeemi A.1 kahe keskmise skeemi A.1 kohale nagu enne (st. kinnissilmuste rida), säti nii, et kinnissilmuste arv oleks jagatav 5-ga.
Siis heegelda nii: 3 ahels, * jäta vahele 2 ks, 1 LEHVIK järgmisesse ks-sse, 3 ahels, 1 lehvik samasse ks-sse, jäta vahele 2 ks *, korda *kuni* ümber terve ringi, lõpus tee 1 aass kolmandasse ahels-sse. Katkesta ja kinnita lõng.
Tee teine suss samamoodi.

Skeem

= kinnissilmus (ks) silmusesse
= ks ümber ahels-kaare
= esimene ring on kirjeldatud juhendis
= lehvikumuster: heegelda 1 sm läbi silmuse tagumise aasa, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet (= 2 s heegelnõelal), tee 1 sm samasse silmusesse samamoodi, siis tõmba lõng läbi kõigi silmuste heegelnõelal. Tee 3 ahels, tee veel 1 lehvik samasse silmusesse

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-1168) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (7)

Kayla Williams 08.07.2020 - 17:35:

I believe the other person meant when you start the first fan part of the pattern is says to only do 4 fans total. That would leave 8 sc unworked and a large hole in that space that you don't see in the photos if you join it to the beginning of the round to start on the next. That's why everyone, including myself, is confused. the instructions aren't very clear in some places. So what they were asking is do you actually leave them unworked or do you do 6 fans and not 4 as the pattern states?

DROPS Design 09.07.2020 kl. 09:07:

Dear Mrs Williams, you are working all stitches either in Pattern-1 or in A.1 as follows: 16-22-25 stitches worked in pattenr-1, 1 chain, 4 repeats of A.1 (= each A.1 is worked over 5 sts x 4 = you work A.1 over the next 20 sts), end round with 1 ch, 1 sl st in the first st at the beg of round, you have now worked over the 16-22-25+20=36-42-45 sts of the round. Does it help?

Rebecca Robertson 08.05.2020 - 17:52:

The online pattern uses sc to create toe and printed version uses dc. Which is it?

DROPS Design 11.05.2020 kl. 08:16:

Dear Mrs Robertson, make sure you printed the appropriate US-English pattern (1 sc = US/English = 1 dc = UK/English). Happy crocheting!

Susan 18.05.2019 - 20:40:

Very disappointed with the way the pattern is written...beginning with row 4. I always have issues with the patterns on this site

DROPS Design 20.05.2019 kl. 14:13:

Dear Susan, The DROPS patterns are knitted and crocheted by thousands and thousands of people  around the world. We understand however that in certain countries, with different knitting/crochet traditions than Scandinavia, our patterns might be written in a way that differs from what some are used to. Just have another try with new eyes and follow each step as described (ex round 4 is an increase round where you will increase 6-6-5 sts on the round. Happy crocheting!

Maria Unell 29.01.2017 - 21:09:

Jag virkar storlek 38/40 och första varvet med solfjädrar står det att de ska virkas över de nästa 20 fm. Fast på 20 maskor får jag 6 solfjädrar, inte 4. Hur ska det vara här?

DROPS Design 30.01.2017 kl. 15:59:

Hej Maria. Du har 20 m og hver gentagelse af A.1 gaar over 5 m, saa det er 4 gentagelser i alt.

Eva-Lena Dahl 17.01.2017 - 20:29:

Hej igen! se tidigare fråga. Tror jag kommit på felet. Mönster 1 första varvet ska man sticka 22 (storlek 35/37) stolpar enl mönster 1, inte 16 som det står (16-22-25 i beskrivningen). Då har man 14 maskor för diagram A1 - solfjädrar - och det blir då 4 solfjädrar resten av varvet. Det verkar stämma för mig när jag virkar. För övrigt är detta en toppensida med många fina beskrivningar - min favorit!

Eva-Lena Dahl 17.01.2017 - 13:49:

När jag ska virka första varvet med solfjädrar så står det i mönstret. Stolpar första 16 maskorna, sedan börjar jag med mönster enligt A1 över 20 maskor? som ska upprepas totalt 4 gånger, det blir fler än 4 solfjädrar, jag får 6 st solfjädrar på varvet för storlek 35/37. Andra varvet ska jag göra 22 maskor enligt mönster 1 - jag har bara 16 maskor före A1-mönstret. Har jag missförstått mönstret eller är något fel? Tacksam svar.

DROPS Design 18.01.2017 kl. 15:59:

Hej Eva-Lena. Jeg skal se paa det og sende videre. Om det er korrekt, saa retter vi ellers giver jeg besked senere hvad der ellers menes

Cyndi Jackson 09.02.2016 - 06:10:

I am having a problem understanding this pattern. On round 14, are you really leaving 8 st. unworked, joining to beginning of row, or are we turning the work,

DROPS Design 09.02.2016 kl. 10:21:

Dear Mrs Jackson, when piece measures 14-16-18 cm (see size), you don't work in the round anymore fasten off. On next row, join as stated and work now in rows leaving some sts unworked on mid upper foot for the opening of foot. Happy crocheting!

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-1168

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.