DROPS Extra / 0-1130

Day Out by DROPS Design

DROPS kabelka s třásněmi háčkovaná z příze "Bomull-Lin" nebo "Paris".

Tagy: tašky,

DROPS design: model č. l-134
Skupina přízí: C nebo A + A
-----------------------------------------------------------

Rozměry:
Výška: asi 36 cm
Šířka: asi 30 cm

Materiál: DROPS BOMULL-LIN firmy Garnstudio
200 g, barva č.11, béžová
50 g, barva č.05, hnědá
nebo
DROPS PARIS firmy Garnstudio
250 g, barva č.26, béžová
100 g, barva č.44, hnědá

DROPS HÁČEK č.4 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o rozměrech 17 DS x 10 řad = 10 x 10 cm.

Vyrobili jste si tento nebo nějaký jiný z našich modelů? Přidejte ke svým fotkám na sociálních sítích tag #dropsdesign - díky tomu je uvidíme i my!

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Nejste si jistí, kterou zvolit velikost? Třeba by vám pomohla informace, že modelka na obrázku je vysoká asi 170 cm a nosí velikost S nebo M. Pokud chcete plést/háčkovat pulovr, kabátek, šaty nebo podobný kousek, najdete dole pod návodem nákres s jednotlivými mírami v cm.
Komentáře (2)

53% bavlna, 47% len
od 79.00 Kč /50g
DROPS Bomull-Lin uni colour DROPS Bomull-Lin uni colour 79.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 395Kč. Více zde.
TIP:
První DS v každé kruhové řadě nahrazujeme 3 řo. Každou kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 3. řo ze začátku kruhové řady.
-------------------------------------------------------

KABELKA:
Háčkujeme zdola nahoru.
Háčkem č.4 uháčkujeme hnědou přízí 52 volných řo (včetně 1 řo na otočení).
1. ŘADA: Práci otočíme a háčkujeme 1 KS do 2. řo od háčku, pak po 1 KS do každého řo. Když dojdeme na konec počáteční řetízkové řady, pootočíme ji a pokračujeme háčkováním podél druhé strany téže řetízkové řady (= háčkujeme KS do dolní strany uháčkovaných KS) = 102 KS, končíme 1 pevným okem do 1. KS.
Dál háčkujeme v kruhových řadách DS. Viz TIP!
2. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 DS do každého KS = 102 DS.
3.-5. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 DS do každého DS.
Přízi změníme na béžovou a háčkujeme 1 DS do každého DS jako dosud, a to až do výše asi 30 cm.
Následující kruhovou řadu háčkujeme s dírkami, takto: 1 DS do prvního DS, *2 řo, 2 DS vynecháme, 1 DS do dalšího DS*, *-* opakujeme až po poslední 2 DS, pak 2 řo, 2 DS vynecháme a končíme 1 pevným okem do 3. řo ze začátku kruhové řady.
Další kruhovou řadu háčkujeme takto: *po 1 DS do každého DS a po 2 DS kolem 2 řo z předchozí kruhové řady*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady.
Pokračujeme kruhovými řadami DS až do výše 36 cm. Pak práci ukončíme.

UCHO:
Háčkujeme v řadách a nakonec přišijeme.
Háčkem č.4 uháčkujeme béžovou přízí 6 řo. Viz TIP! Práci otočíme a háčkujeme po 1 DS do každého DS = 6 DS. Pokračujeme v řadách DS až do výše asi 60 cm; pak přízi odstřihneme. Kabelku volně položíme tak, aby dno bylo rovné, a potom ucho na každé straně pevně přišijeme k hornímu okraji.

TŘÁSNĚ:
Dolní okraj kabelky ozdobíme třásněmi.
Ustřihneme si 4 vlákna hnědé příze, každé o délce asi 18 cm. Přeložíme je napolovic a protáhneme smyčku počáteční řetízkovou řadou, pak smyčkou provlečeme konce příze a stáhneme. Takto navážeme třásně podél celého dna kabelky.

VÁZAČKA:
Ustřihneme si 6 vláken hnědé příze, každé o délce asi 3 metry. Vlákna pevně stáčíme dohromady, jakmile se začnou samovolně kroutit, přeložíme je napolovic a necháme zkroutit znovu. Na každém konci uvážeme uzel – umístíme jej asi 10 cm od konce šňůry a vytvoříme tak ozdobný střapec. Šňůru pak protáhneme dírkovou řadou v horní části kabelky a zavážeme na mašli.

Maria Luisa Mourão 27.03.2019 - 16:13:

Olá. Apenas um comentário..... sou portuguesa de Portugal, mas normalmente leio em inglês ou francês; este português é mau e ainda por cima a explicação está errada; neste p ex. o saco faz-se de BAIXO para CIMA (bottom up) e não como se diz aqui. Depois de ler tudo lá se vai percebendo mas é pena; melhor será não traduzir de todo!! Cumprimentos MLuisa

Mevr Haverkamp 08.11.2016 - 17:54:

Bij het rond haken van de stokjes gaat het Niet goed.Je Ziet aan het begin van de drie lossen(eerste stokje)aan het Eind een halve vaste in de derde losse.Bij mij Komt het Niet mooi ,het loopt schuin op net of ik meerder maar dat doe ik Niet,ik blijf 102 lossen Houden.WAt doe ik verkeerd.

DROPS Design 09.11.2016 kl. 14:16:

Hoi. Het is belangrijk dat je het begin houdt in dezelfde st - je laat het werk verschuiven. Ik maak zelf gebruik van een markeerder als ik in de ronde haak om duidelijk te hebben waar het begin van de toer is.

Přidejte komentář k návodu DROPS Extra 0-1130

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.