DROPS / 69 / 3

Summer Festival by DROPS Design

DROPS Cotton Light lõngast heegeldatud topp / bikiinid ja seeliku äärepits

Võtmesõnad: pitsmustriga, topid, ümber kaela,
DROPSi disain: mudel nr R-379
----------------------------------------------------------

Suurused: S - M - L
Lõng: Garnstudio Den-M-nit, 50 g/95 m (tootmisest maas)
150-150-200 g värv nr 51, sinine

Või kasuta:
Garnstudio DROPS Cotton Light
150-150-200 g värv nr 33, sinine

DROPSi heegelnõel: 3,5 mm - või sobiv, et 18 sammast x 10 rida 3,5 mm heegelnõelaga = 10 x 10 cm. 1 mustrikordus skeemil 1 (st. 1 lill) = u. 6,5 cm lai. Heegelnõela suurus on ainult soovituslik.
---------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

Juhend

TOPP

RINNAOSA
Heegelda 9-11-13 ahels 3,5 mm heegelnõelaga. Siis heegelda ühekordseid sambaid (sm) mööda ahels-ketti (2 ahels asendab esimest sammast). Ahels-keti lõppu tee 2 sm, 1 ahels, 2 sm, jätka jälle sammastega teisel pool ahels-ketti tagasi. Pööra tööd, heegelda edasi-tagasi mõlemal pool ahels-ketti, tippu tee 2 sm, 1 ahels ja 2 sm igal real. JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST!
Heegelda niimoodi 6-7-8 rida edasi-tagasi.
Järgmine rida: 2 ahels + 2 sm esimesse sambasse eelmisel real, * 1 ahels, jäta vahele 2 sm, 3 sm järgmisesse sm-sse *, korda * kuni * kuni tipuni, tipu ahelsilmusesse tee 3 sm, 1 ahels, 2 sm. Korda * kuni * teisel pool. Tee veel 1 rida niimoodi.
Heegelda teine rinnaosa samamoodi.

TOPP
Nüüd heegelda 2 rinnaosa kokku. Heegelda 37-39-41 lõtva ahelsilmust, siis tee 35-39-43 aassilmuseid mööda ühte rinnaosa alumist serva, 1 ahels rinnaosade vahele, 35-39-43 aassilmust mööda teise rinnaosa alumist serva, lõpus tee 37-39-41 ahels.
Heegelda 1 rida, tehes 1 ks igasse ahels-sse = 145-157-169 ks.
Järgmine rida: tee 3 sm esimesse ks-sse, * 1 ahels, jäta vahele 3 kinnissilmus (ks), 3 sm järgmisesse ks-sse *, korda * kuni * tervel real (= 36-39-42 korda). Heegelda niimoodi 5-6-7 rida.
Siis heegelda skeemi 1 - alusta 2. reast = 145-157-169 ks.
Topi allääres peaks olema 11-12-13 lille, igaühel 13 s = 143-156-169 s, st. järgmisel real kahanda SUURUSEL S 2 s, SUURUSEL M 1 s (suurusel L ei ole kahandusi) - kahanda, jättes vahele 1 silmuse. NB! Suurustel S ja L peaks olema 1 lill ees keskel. Suurusel M peaks ees keskel olema lillede vahe.

VIIMISTLUS
Õmble 2 rinnaosa kokku u. 5 cm.

PAELAD
Tee 3,5 mm heegelnõelaga 2 paela nii: heegelda 3 ahels-ketti pikkusega u. 100 cm.
Kasuta 2 paela õlapaelteks. Kinnita 1 pael seljaosa ühe poole keskele, siis pista läbi sama poole rinnaosa tipus oleva augu. Seo paelad kaela taga kokku.
Kasuta ühte paela seljaosade kinnitamiseks. Alusta ülevalt ja punu paelad läbi aukude risti ühele ja teisele poole.
_______________________________________________________


ÄÄRIS SEELIKULE

Topi alumist rida (st. lilledega äärist) võib teha eraldi äärepitsina seelikule või pükstele.
Lõng: vaata topi materjale. 50 g = u. 12 lille.
------------------------------

HEEGELDATUD ÄÄRIS
Mõõda seeliku allääre pikkus ja arvuta, mitu lille mahub - 1 lill = u. 6,5 cm lai. Tee 13 ahels lille kohta esimesel real. Siis heegelda vastavalt skeemile 1.

Skeem

= 1 ahels
= 1 kinnissilmus (ks)
= 1 aassilmus
= 1 ühekordne sammas (sm)
= 1 kahekordne sammas (2xsm)
= 1 kolmekordne sammas (3xsm)
= ahelsilmus pööramiseks

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 69-3) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (33)

Irena 06.05.2020 - 01:08:

Salve! Ho un cotone da lavorare con uncinetto 2.5 , per fare il modello R-379 devo aumentare il n. delle maglie? Di quanto?

DROPS Design 06.05.2020 kl. 08:42:

Buongiorno Irena, per un aiuto così personalizzato può rivolgersi al suo rivenditore DROPS di fiducia. Buon lavoro!

Louise 02.04.2020 - 12:18:

Hej drops Jeg er lidt i tvivl om hvad er menes med "den øverste luftmaske" ? hvordan finder jeg ud af hvad et er for en?

DROPS Design 17.04.2020 kl. 10:15:

Hei Louise. Den øverste luftmasken, menes med den første luftmasken det ble heklet (den blir den første øverste luftmasken i toppen ). I denne luftmasken skal det hekles 2 staver, 1 luftmaske, 2 staver. God Fornøyelse!

Syl 11.08.2019 - 12:17:

Is het verstandig om de losse van de ketting, langs de cups en weer een een ketting, met een iets grotere maat haaknaald te haken? Het word nl nogal strak en als ik de toer vaste heb gekaakt en verder ga met de kanten onderrand.

DROPS Design 11.08.2019 kl. 15:33:

Dag Syl,

Dat is een goed idee, vaak wordt er namelijk automatisch meer op het uiteinde van de haaknaald gehaakt bij het haken van lossen, waardoor de lossen te klein worden. Dus je kunt een grotere haaknaald nemen.

Verónica 21.07.2019 - 22:41:

Hola Cuando ponéis "p.e" os referís a ¿punto enano o punto elástico? Gracias

DROPS Design 21.07.2019 kl. 23:22:

Hola Verónica. p.e. = punto enano.

Lydia 09.03.2019 - 22:37:

Is het ook mogelijk om de cups in maat L te maken en de rest in een maat M of klopt het patroon dan niet meer?

DROPS Design 13.03.2019 kl. 08:46:

Dag Lydia,

Dat zou je inderdaad kunnen doen. Je haakt dan eerst de cups en als je de cups samenhaakt om daarna de onderkant te haken, zorg je dat je het totaal aantal lossen en halve vasten hebt van maat M.

Alessandra 20.02.2019 - 09:58:

Grazie per la risposta velocissima al mio dubbio! Persone davvero serie!😃👍🏼 Grazie davvero e Buon Lavoro!

Alessandra 19.02.2019 - 18:25:

Non c'è il diagramma 1, quello per il Top? Qui ho visto solo quello per la gonna... Grazie!

DROPS Design 19.02.2019 kl. 18:58:

Buongiorno Alessandra. Trova le spiegazioni per il top nel testo. Alla fine lavora il diagramma 1 che è lo stesso del bordo della gonna. Buon lavoro!

Kelly 25.07.2018 - 06:51:

On the blossoms what does a long line mean . I see a small one is a ch.

DROPS Design 25.07.2018 kl. 08:22:

Dear Kelly, correct, the long line means a chain, it's just longer in the diagram due to the other symbols, but this is a very standard one chain. Happy crocheting!

Claire Chalcraft 11.06.2018 - 22:45:

Hi I love this pattern but need some help figuring out rows 5 and 6 (especially 6). It all goes smoothly until the slip stitch in row 5... when and where does the slip stitch occur? Are the adjacent 5 ch in row 5 or 6? And finally, in row 4 are the longer stitches DC or TR ? Thanks for your help. Claire PS I am using US terminology

DROPS Design 12.06.2018 kl. 08:18:

Dear Mrs Chalcraft, do not take care of the length of the sts/symbols, they are just due to the diagram. On row 5 you will crochet the sl st to close the 5 ch between the 2 dtr in the middle of repeat. On row 6 work 1turning chain, 1 sc in the dc, and work around ch-space: 2 dtr, 5 ch, 1 sc, 5 ch, 1 dtr, 5 ch, 1 sc, 5 ch, 1 dtr, 5 ch, 1 sc, 5 ch, 1 dtr, 5 ch, 1 sc, 5 ch, 2 dtr = 5 leaves. Happy crocheting!

Emmi 08.06.2018 - 21:33:

Hei! En ymmärrä, että mihin kolmoispylväs pitäisi siis kiinnittää rivillä kuusi ja miten siitä jatketaan?

Jäta kommentaar mustrile DROPS 69-3

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.