DROPS / 165 / 26

Autumn Stripes by DROPS Design

DROPS Fabel lõngast kootud sõrmikud

Võtmesõnad: kindad, soojad käed,
DROPSi disain: mudel nr fa-320
Lõngagrupp A
----------------------------------------------------------
Suurus: S/M - L/XL
Lõng: Garnstudio DROPS FABEL, 50 g/205 m
50-100 g värv nr 674, kanarbikulilla

DROPSi sukavardad: 2,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 26 s x 34 rida parempidises koes = 10 x 10 cm.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% vill, 25% polüamiid
alates 2.50 € /50g
DROPS Fabel uni colour DROPS Fabel uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel print DROPS Fabel print 2.70 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel long print DROPS Fabel long print 2.90 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 2.50€. Loe edasi.

Juhend

KASVATAMISE NIPP
Kasvata 1 s, tehes 1 õhksilmuse. Järgmisel ringil koo õs parempidi keerdsilmusena, et ei tekiks auku.
-----------------------------

VASAK KINNAS
Kootakse ringselt sukavarrastega.
Loo 52-60 s 2,5 mm sukavarrastele Fabel lõngaga. Koo 1 ring parempidi, siis 2 pr/ 2 ph soonikut 8 cm.
Paigalda 1 silmusemärkija (SM) - EDASI MÕÕDA SIIT! Koo 1 ring parempidi, SAMAL AJAL kahanda ühtlaste vahedega 4-6 s = 48-54 s.
Jätka parempidises koes. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö pikkus on 1-2 cm, alusta pöidlakiilu tegemist. Kasvata 1 s mõlemal pool eelviimast silmust ringil – vaata KASVATAMISE NIPPI (= 2 s kasvatatud). Korda kasvatamist igal kolmandal ringil kokku 5-6 korda = 11-13 pöidlasilmust ja 58-66 s kokku.
Kui kinda pikkus on 6-7 cm, tõsta pöidla silmused + 1 s mõlemal pool pöialt silmusehoidjale (= 13-15 s). Loo 3 uut silmust pöidlasilmuste taha = 48-54 s.
Jätka ringselt parempidises koes, kuni töö pikkus on 9-11 cm.
Nüüd tõsta esimesed 19-21 s silmustehoidjale (= käepealne) ja hoia järgmised 11-12 s vardal ning tõsta viimased 18-21 s peopesal teisele silmusehoidjale.

VÄIKE SÕRM
= 11-12 s, loo 1 uus silmus silmustehoidja poole = 12-13 s. Koo parempidises koes ringselt 5,5-6,5 cm, siis koo kõik silmused kahekaupa kokku.
Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.

KÄEOSA
Tõsta silmused silmustehoidjalt tagasi vardale, korja üles veel 2 s väikese sõrme poolt = 39-44 s. Koo 2 ringi parempidises koes.
Hoia vardal 2 uut silmust väikese sõrme pool + 6-6 s käepealsel ja 5-6 s peopesas vardal. Tõsta ülejäänud silmused tagasi silmustehoidjatele (= 13-15s käepealsel ja 13-15 s peopesas).

SÕRMUSE SÕRM
= 13-14 s, loo 1 uus silmus silmustehoidja poole = 14-15 s. Koo parempidises koes ringselt 7-8 cm, siis koo kõik silmused kahekaupa kokku.
Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.

KESKMINE SÕRM
Tõsta järgmised 6-7 s mõlemalt silmusehoidjalt tagasi vardale, korja üles 2 s sõrmuse sõrme poolt ja loo 1 uus silmus silmustehoidja poole = 15-17 s. Koo parempidises koes ringselt 7,5-8,5 cm, siis koo kõik silmused kahekaupa kokku.
Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.

NIMETISSÕRM
Tõsta ülejäänud 14-16 s mõlemalt silmusehoidjalt tagasi vardale, koo vardale veel 2 s keskmise sõrme poolt = 16-18 s. Koo parempidises koes ringselt u. 6,5-7,5 cm, siis koo kõik silmused kahekaupa kokku.
Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.

PÖIAL
Tõsta pöidlasilmused vardale ja koo pöidla tagant üles veel 3 s = 16-18 s. Koo parempidises koes ringselt 5,5-6 cm, siis koo kõik silmused kahekaupa kokku.
Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.

PAREM KINNAS
Koo nagu vasak kinnas, aga peegelpildis - st. kasvata pöidla jaoks mõlemal pool teist silmust ringil.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 165-26) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (13)

Dea 19.02.2020 - 16:55:

Buongiorno, nella spiegazione c'è scritto PINKIE al posto di MIGNOLO. ^_^

DROPS Design 19.02.2020 kl. 17:27:

Buongiorno Dea. Abbiamo corretto il testo. La ringraziamo per la segnalazione. Buon lavoro!

Sheri Seminara 12.10.2019 - 20:47:

It is not listed on the pattern what weight yarn to use. Please inform me of the weight yarn used for this pattern. Thank you

DROPS Design 13.10.2019 kl. 13:43:

Dear Sheri, the pattern uses DROPS Fabel yarn, which is a sock-yarn. You can learn more about this yarn (weight, thickness, colors, etc, here . Happy Knitting!

Sooz127 02.02.2019 - 16:39:

Hi. Could you please clarify the increase rounds for the thumb gusset. Pattern states increase every 3rd round so does this mean rounds 1, 3, 5, 7, 9 or is it rounds 1, 4, 7, 10, 13? Many thanks.

DROPS Design 04.02.2019 kl. 11:24:

Dear Sooz127; with inc on round 1, you will inc 2nd time on next 3 rd round = round 1, then round 4, round 7 and so on. Happy knitting!

Elizabeth 15.01.2019 - 07:22:

I'm not finding the graphic with sizes anywhere?

DROPS Design 15.01.2019 kl. 09:42:

Dear Elisabeth, there is no measurement chart for gloves. In size S/M, the hand will be approx. 18,5 cm in circumference and in size L/XL the hand will be approx. 21 cm. Happy knitting!

Van Coillie 16.11.2016 - 09:09:

De meerderingen voor de duimspie, word daar bedoeld aan het begin van en einde van de eerste nld. (van de vier) of het begin en einde van de toer ?

DROPS Design 17.11.2016 kl. 13:40:

Hoi Van Coillie. Begin en einde van de toer: Meerder 1 st aan elke kant van de een na laatste st op de nld

Turi Marte Brandt Ånerud 21.10.2016 - 00:22:

Må man øke med kast? Jeg foretrekker å hente opp tråden mellom maskene og strikke den vrang med det samme. Har det noe å si hvordan jeg øker?

DROPS Design 21.10.2016 kl. 15:03:

Hej Turi. Nej, du kan sagtens öke paa en anden maade her, hvis du synes det er paenere.

Turi Marte Brandt Ånerud 20.10.2016 - 11:04:

Hvordan vet jeg hvilken størrelse jeg er?

DROPS Design 20.10.2016 kl. 12:26:

Hej Turi. Hvilken str har du normalt - det kan du ogsaa gaa ud fra her.

Ann 16.11.2015 - 10:42:

Første gang jeg strikker hansker, og jeg ender opp med 2 venstre selv om jeg gjorde som det står 'tommelkile på hver side av andre m på omg istedenfor på hver side av nest siste m på omg.' Er det noe annet som jeg skulle gjort?

DROPS Design 18.11.2015 kl. 11:55:

Hej. Du ska göra tumkilen på andra sidan av vanten men måste också tänka på att göra fingrarna spegelvända gentemot den första vanten du gjorde. Hoppas du förstår vad jag menar.

Louise 20.09.2015 - 18:18:

Når der står: der tages en maske ud på hver side af næstsidste maske på omgangen. Gentages på hver 3. omgang Tager man så en maske ud på hver side af den faktiske næstsidste maske eller den oprindelige næstsidste maske? Tak

DROPS Design 21.09.2015 kl. 08:35:

Hej Louise, Her ser du hvordan du tager ud til kilen.

DROPS Knitting Tutorial: How to work a thumb on a mitten or a glove from Garnstudio Drops design on Vimeo.

Sissi 16.06.2015 - 14:30:

Precis vad jag behöver. Snälla...

Jäta kommentaar mustrile DROPS 165-26

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.