DROPS Extra / 0-1050

Under the Christmas Tree by DROPS Design

DROPS Snow lõngast heegeldatud tähe kujuline triipudega ja sik-sak mustriga vaip / kuusealus jõuludeks

Võtmesõnad: jõulud, sik-sak, vaibad,
DROPSi disain: mudel nr ee-517
Lõngagrupp E või C + C
----------------------------------------------------------
Mõõdud: läbimõõt u 95 cm
Lõng: Garnstudio DROPS SNOW, 50 g/50 m
400 g värv nr 56, jõulupunane
150 g värv nr 01, naturaalvalge

DROPSi HEEGELNÕEL: 7 mm – või sobiv, et saavutada heegeltihedus 10 sammast x 6 rida = 10 x 10 cm
-----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% vill
alates 2.20 € /50g
DROPS Snow uni colour DROPS Snow uni colour 2.20 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Snow mix DROPS Snow mix 2.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Snow print DROPS Snow print 2.75 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 24.20€. Loe edasi.

Juhend

LÕNGAST AASAGA ALUSTAMINE
Et ringselt heegeldades ei jääks algusesse auku, kasuta järgnevat tehnikat (ahelsilmustest keti asemel): hoia pöidlaga lõngaotsa ja keera lõng aasa tegemiseks ümber nimetissõrme. Hoia aasa vasaku käe pöidla ja keskmise sõrmega ning pane jooksev lõng üle nimetissõrme.
Pista heegelnõel aasast läbi ja tõmba silmus, tee 3 ahels ning siis tee 11 ühekordset sammast (sm) ümber lõngast aasa. Tõmba lõngaotsast auk kinni. Kinnita lõngaots töö pahupoolel.

HEEGELDAMISE INFO
Asenda iga ringi esimene ühekordne sammas (sm) 3 ahels-ga. Lõpeta ring, tehes 1 aassilmuse kolmandasse ahels-sse ringi algul.

MUSTER
Vaata skeemi A.1.

TRIIBUD
Siis tee triipe nii: * 4 ringi jõulupunasega, 1 ring valgega *, korda *kuni* kokku 3 korda vertikaalselt. Lõpuks tee 1 ring punasega.
------------------------------

VAIP
Alusta punase lõngaga ja siis jätka triipude ja sik-sak mustriga.
Tee lõngast aas - vaata ülevalt, 12 sambaga punase lõngaga. Jätka nii:
1. RING: heegelda 2 sm igasse sambasse – loe heegeldamise nippi! = 24 sm ringil. JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST!
2. RING: heegelda * 2 sm esimesse sm-sse, 1 sm järgmisesse sm-sse *, korda *kuni* tervel ringil = 36 sm ringil.
3. RING: heegelda * 2 sm esimesse sm-sse, 1 sm igasse järgmisesse 2 sm-sse *, korda * kuni * tervel ringil = 48 sm.
Järgmisel ringil alusta triipe, SAMAL AJAL heegelda mustrit vastavalt skeemile A.1 – vaata selgitust ülevalt. Korda skeemi A.1 kokku 4 korda ringil.
Kui skeem A.1 on tehtud 1 kord vertikaalselt, korda 3. rida skeemil A.1 (st. kasvata 4 sm igal mustrikordusel ringil).
Jätka, kuni triibud on tehtud ja töö läbimõõt on u. 95 cm (tippudest mõõtes). Katkesta ja kinnita lõng.

Skeem

= 1 sammas alumisse silmusesse
= 1 sammas alumisse ahels-kaarde
= 3 ahels
= 3. ring on kirjeldatud juhendis

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-1050) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (16)

Manuela 15.12.2019 - 22:12:

Ciao! Potete darmi qualche consiglio sulla tensione da tenere? Quando comincio a fare i giri dello schema A1, il lavoro si arriccia molto....

DROPS Design 16.12.2019 kl. 14:29:

Buongiorno Manuela. La tensione corretta è indicata all'inizio delle spiegazioni, dopo la quantità di filato necessaria. Le alleghiamo anche un video che spiega come lavorare il diagramma A.1, nella speranza possa esserle di aiuto. Buon lavoro!

Janneke 10.12.2016 - 16:52:

Hallo, Ik ben aan het haken en ik lijk niet uit te komen met het garen dar jullie hebben aanbevolen. Kan dit kloppen? (Lijkt alleen te gelden voor rood) Vriendelijke groet

Stine 06.01.2016 - 00:46:

Hei. Er det andre garntyper enn Drops Eskimo fra Garnstudio som kan nyttast? Kan dere eventuelt sende meg fargekart på desse?

DROPS Design 06.01.2016 kl. 16:34:

Hej Stine. Du kan her se alternativer til DROPS Eskimo. Vi har ingen garnkort, men kontakt din garnbutik for info paa farver og kombinationer.

Ria 09.12.2015 - 11:58:

Als ik de video bekijk, begint de dame met drie losse, in vlg.steek een stokje dan in vlg.steek twee stokjes. Drie losse, dan in vlg. 2 steken twee stokjes, dan slaat ze een of twee steken over, daarna weer 2 steken van twee stokjes. Heb ik dat goed gezien?

DROPS Design 09.12.2015 kl. 14:01:

Hoi Ria. Ze begint met toer 1. De toer met het pijltje is al gehaakt (sorry ik heb volgens mij verkeerd geschreven in mijn vorige reactie). Ze haakt 2 stk in eerste stk, 2 in het volgende, dan 3 l en 2 stk in de volgende 2 stk, 2 stk van vorige toer overslaan, 2 stk in de volgende 2 stk enzovoort.

Ria Narings 07.12.2015 - 14:18:

Moet je in toer 1 van het patroon A1 iedere keer acht stokjes haken en dan 3 losse? Ik kan er niet goed uitkomen! Dank voor Uw antwoord.

DROPS Design 08.12.2015 kl. 16:44:

Hoi Ria. Ja, u begint met 4 stk, en vervolgens 3 l, 8 stk, 3 l, 4 + 4 stk (= 8) - u begint opnieuw met een herhaling van het telpatroon in de breedte.

DROPS Design 25.11.2015 - 11:33:

There is now a new video showing how to work the diagram. Happy crocheting!

Saara Reynolds 18.11.2015 - 21:47:

I've been searching for the video which relates to the pattern but cannot find it using the link. Please help. Thank you

DROPS Design 19.11.2015 kl. 10:50:

Dear Mrs Reynolds, a video showing how to work the carpet should be published soon. Follow us in Facebook to be sure you won't miss it! Happy crocheting!

Ruby 10.11.2015 - 00:21:

I have tried to make the pattern of picture attached twice now. Not good with the figure starting in section A.1 Could you provide verbiage for that section? Thanks so much.

DROPS Design 10.11.2015 kl. 10:02:

Dear Ruby, each stitch in diagram is represented by 1 symbol - see diagram text. The row with the arrow is the 3rd written row explained in the pattern. Start diagram from the right side towards the left on every round. Happy crocheting!

Tuula Haavisto 19.03.2015 - 10:38:

Tähtimatto ohje on mielestäni puutteellinen,miten tehdään toinen lisäys/kavennus.toisessa on lisäyksiä 3silmukkaa.En ymmärrä?

DROPS Design 19.03.2015 kl. 14:20:

Lisäykset tehdään aivan ohjeen mukaan, eli ensimmäisellä krs:lla jokaiseen s:aan lisätään 1 p, toisella krs:lla joka toiseen s:aan lisätään 1 p, 3. krs:lla joka 3. s:aan lisätään 1 p jne. Mikäli tarvitset lisää apua, paikallinen DROPS jälleenmyyjäliikkeesi henkilökunta auttavat sinua mielellään!

Katrine Elton Baisgaard 09.01.2015 - 16:35:

Hej, Jeg er i tvivl om, hvordan jeg kommer fra 3. omgang og videre til mønstret. For det første er jeg i tvivl om den 3. omgang er den som er vist ved pilen på diagrammet - det forstår jeg den er? Så den skal altså ikke laves to gange, vel? Ligeledes kan jeg ikke få det til at passe med maskerne i diagrammet. Hvis jeg laver 4 stangmasker i række 1 og derefter i række 2 skal lave 3 - så er der jo en maske for meget??? Håber i kan hjælpe. Venlig hilsen, Katrine

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-1050

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.