DROPS / 152 / 16

Soir d'Été by DROPS Design

DROPS BabyAlpaca Silk lõngast kootud ripskoes pitsmustriga sall

DROPSi disain: muster nr bs-068
Lõngagrupp A
-------------------------------------------------------
Mõõdud: umbes 106 cm mõõdetuna mööda lühemat serva (mahakootud serv)
Lõng: Garnstudio DROPS BABYALPACA SILK, 50 g/165 m
200 g värv nr 7219, pistaatsia

DROPSi RINGVARDAD (60 või 80 cm): 3,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 23 silmust x 45 rida ripskoes = 10 x 10 cm
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

70% alpaka, 30% siid
alates 5.55 € /50g
DROPS BabyAlpaca Silk uni colour DROPS BabyAlpaca Silk uni colour 5.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 22.20€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

AUGURIDA
Koo aukudega rida igal 11-ndal ripsivallil (1 ripsivall = 2 rida ripskoes), tee esimene augurida, kui vardal on 17 silmust. Aukudega rida kootakse alati 3-ndal real, st. rida, mis algab 2 pr kokku kudumisega. Koo järgmiselt: 2 pr kokku, *1 õs, 2 pr kokku*, korda *kuni*, kuni jääb 1 silmus, tee 1 õs ja 1 pr.

PITSMUSTER
1. RIDA: 2 pr kokku, *1 õs, 2 pr kokku *, korda *kuni*, kuni jääb 1 silmus, tee 1 õs ja 1 pr.
2. RIDA: koo kõik silmused ja õs parempidi.
3. RIDA: 1 pr, *2 pr kokku, 1 õs*, korda *kuni*, kuni jääb 4 silmust, 2 pr, 1 õs, 1 pr, 1 õs ja 1 ps.
4. RIDA: koo kõik silmused ja õs parempidi.
Korda 1. kuni 4. rida.
----------------------------

SALL
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega.
Loo 3,5 mm ringvarrastele 3 silmust. Koo 1 rida parempidi.
Siis koo ripskoes - vaata ülevalt, järgmiselt:
1. RIDA: 1 pr, 1 õs, 1 pr, 1 õs ja 1 pr = 5 silmust.
2. RIDA: koo kõik silmused parempidi.
3. RIDA: 2 pr kokku (lõdvalt), koo pr kuni jääb 1 silmus, 1 õs ja 1 pr. See rida asendatakse augureaga igal 11. ripsivallil (1 ripsivall = 2 rida ripskoes).
4. RIDA: koo kõik silmused parempidi.
5. RIDA: koo, kuni jääb 2 silmust, 1 õs, 1 pr, 1 õs ja 1 pr.

Seejärel korda ridu 2 kuni 5, kuni vardal on 17 silmust. **Jätka nagu enne, aga asenda 3. rida AUGUREAGA – vaata ülevalt.
Siis koo nagu enne ripskoes ja kasvatamistega/kahandamistega nagu enne ilma augureata, kuni on kasvatatud 12 uut silmust** = 29 silmust. Korda **kuni**, kuni on kootud 11 aukudega rida (12 uut kasvatatud silmust).
Koo aukudega rida, kui vardal on 17, 29, 41, 53, 65, 77, 89, 101, 113, 125 ja 137 silmust.
Jätka ripskoes kasvatamistega/kahandamistega nagu enne, kuni vardal on 149 silmust, siis koo PITSMUSTRIT – vaata ülevalt.
Korda pitsmustri ridu 1 kuni 4, kuni töö pikkus on umbes 106 cm, mõõdetuna vardast/mööda lühemat serva. Lõpeta pärast pitsmustri 2. või 4. rida ja koo silmused pr lõdvalt maha.
Katkesta lõng ja kinnita lõngaots.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 152-16) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (63)

Monika 15.06.2020 - 16:57:

3. řada dírkového vzoru je chybně přeložena. * 2 splést hladce, 1 nahodíme* po poslední 2 oka, 1 nahodit, 1 hladce, 1 nahodit, 1 hladce... pak by bylo nahození 2 x za sebou. Správně i podle videa a anglického návodu je: * 2 splést hladce, 1 nahodíme* po poslední 4 oka, pak 2 hladce, 1 nahodit, 1 hladce, 1 nahodit, 1 hladce.

DROPS Design 16.06.2020 kl. 22:13:

Dobrý den, Moniko, díky za upozornění - opraveno! Hana

Donna Baer 08.05.2020 - 05:01:

I have a question about Row 2 and Row 4 on the lace pattern on the Soir d'Ete pattern. Does 'K all sts and YO' mean the knit all stitches in the row and then do a yarn over at the very end? Or does it mean to knit then yarn over, knit then yarn over, until the end of the row.

DROPS Design 08.05.2020 kl. 07:54:

Hi Donna, This means that on rows 2 and 4 you knit all stitches including the yarn overs. The straight knitting of the yarn overs leaves you with the holes in the lace pattern. Happy crafting!

Suzanne 28.03.2020 - 11:47:

J’aimerais savoir lorsque nous devrions avoir la longueur totale demandée. Combien devrions-nous avoir de mailles totale Merci!

DROPS Design 30.03.2020 kl. 09:34:

Bonjour Suzanne, tout dépendra de votre tension en hauteur, le nombre de mailles n'est ici pas important, ce qui compte c'est de bien augmenter comme indiqué et d'arrêter à la hauteur indiquée (ou celle que vous souhaitez). Bon tricot!

Miriam 30.07.2019 - 17:28:

Buonasera ,sono arrivata a 149 maglie,ho iniziato il motivo traforato e ha parte il primo ferro n.1 che ho finito come descritto cioè: " finché non rimane 1m,1m gettata e 1m dir." ora continuando ogni volta che arrivo al ferro 1,dopo aver lavorato le m 2,3,4 alla fine del ferro mi rimangono 2 m: ho rifatto più volte tutto il passaggio ma rimane sempre cosi. Dove baglio????? grazie

DROPS Design 30.07.2019 kl. 19:12:

Buonasera Miriam, è sicura di lavorare correttamente il ferro 3? Su questo ferro vengono aumentate 2 maglie, che formeranno una ripetizione in più di * 1 m gettata, 2 m insieme a dir * del 1° ferro. Buon lavoro!

Faye Alden 09.06.2019 - 02:28:

I now have 149 stitches and need to start lace but it seems that I should knit one row prior to starting row 1 of the lace or eyelet edge will be on the opposite side. Is this correct?

DROPS Design 11.06.2019 kl. 10:46:

Dear Mrs Alden, the row 1 from the lace pattern has to be worked from RS, so that if you get 149 sts at the end of last RS row, work the WS row so that the lace pattern starts from RS with 149 sts. Happy knitting!

Petra Nobel 08.05.2019 - 18:07:

Na 291 toeren zit ik op 149 steken. In de laatste toer heb ik dan dus 2 steken gemeerderd (=de meerderen van naald 5: brei tot 2 st over zijn, 1 omslagdoek, 1 st r, 1 omslagdoek en 1 st r). Normaal gesproken wordt deze toer gevolgd door toer 2: brei alle st recht. Moet ik dat nu ook doen? En pas daarna aan het kantpatroon beginnen? In afwachting van uw reactie, Hartelijke groet, Petra Nobel

DROPS Design 09.05.2019 kl. 20:03:

Dag Petra,

Ja, je breit inderdaad eerst weer een naald recht (terug) voordat je aan het kantpatroon begint.

Elizabeth Kovacs 16.04.2019 - 18:04:

Hi Thank you for responding so fast. I understand that continue as before means row 2 to 5 on garter st. So, row 1 in Garter St, is only knitted once in the whole pattern. Right? thanks again for your time Elizabeth

DROPS Design 16.04.2019 kl. 18:59:

Dear Elizabeth, row 1 is the set up row. Happy knitting!

Elizabeth Kovacs 16.04.2019 - 17:17:

At the bottom of the shawl pattern , * * Continue as before, .......** Does that mean continue Garter St. row 1 to 5 or does it mean row 2 to 5 I understand the rest of that paragraph. thank you for your time.

DROPS Design 16.04.2019 kl. 17:34:

Hello Elizabeth. You repeat rows 2 to 5. Happy knitting!

Suzanne Gervais 10.04.2019 - 14:00:

Suzanne je voulais vérifier avec vous le châle terminé n’est pas égal c’est à dire un côté plus large\r\nMetci

DROPS Design 11.04.2019 kl. 09:53:

Bonjour Mme Gervais, vous devez avoir un vrai triangle isocèle = 106 cm le long des mailles rabattues (et 106 cm le long de l'autre diagonale). Bon tricot!

Marie-Claire 09.04.2019 - 16:58:

Bonjour, Si je comprend bien, après la première série des rangs ajourés 1-2-3-4- j'aurai 151m, après la deuxième série j'aurai 153m et ainsi de suite? Merci encore

DROPS Design 10.04.2019 kl. 09:52:

Bonjour Marie-Claire, à chaque fois que vous tricotez les 4 rangs du point ajouré, vous augmentez 2 m au rang 3, donc si vous avez 149 m avant la série des 4 rangs, vous aurez 151 m à la fin du rang 3 (et du rang 4), puis 153 m à la fin de la série des 4 rangs suivants et ainsi de suite. Bon tricot!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 152-16

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.