DROPS Extra / 0-978

Swirls by DROPS Design

Kahekordsest DROPS BabyAlpaca Silk lõngast kootud spiraalse mustriga müts. Suurused 3 kuni 12 aastat.

Võtmesõnad: mütsid, peakatted, spiraalne,
DROPSi disain: muster nr bs-007-bn
Lõngagrupp A + A
------------------------------------------------------
Suurus: 3/5 – 6/9 – 10/12 aastat
Peaümbermõõt: 50/52 - 52/54 - 54/58 cm
Lõng: Garnstudio DROPS BABYALPACA SILK, 50 g/167 m
100-150-150 g värv nr 7402, hele mereroheline

DROPSi SUKA- ja RINGVARDAD (40 cm): 5,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 16 s x 20 rida parempidises koes kahekordse lõngaga = 10 x 10 cm.

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

70% alpaka, 30% siid
alates 5.55 € /50g
DROPS BabyAlpaca Silk uni colour DROPS BabyAlpaca Silk uni colour 5.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 11.10€. Loe edasi.

Juhend

SPIRAALNE MUSTER: * 3 pr, 2 ph *, korda tervel ringil.
Muster kordub viiel silmusel, mütsi silmuste arv on jagatav 5-ga miinus 1. Ringselt kududes nihkub muster ise ühe silmuse võrra vasakule ja moodustab spiraale.

KAHANDAMISE NIPP
Kahanda 1 s enne iga silmusemärkijat (SM). Koo, kuni jääb 2 s enne SM-i, tõsta 1 s kudumata, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle.

RIPSKUDE (ringselt kududes)
Koo 1 ring pr ja 1 ring ph, korda neid kahte ringi.
------------------------------

MÜTS
Kootakse ringselt alt üles.
Loo üles 74-79-84 silmust 5,5 mm ringvardale kahekordse lõngaga. Ühenda ringiks ja koo spiraalset mustrit - vaata ülevalt!
Jätka mustrit, kuni töö pikkus on u. 14-15-16 cm. NB! Ära venita mütsi mõõtes. Müts tõmbab kokku vertikaalselt ja laiuses mustri tõttu.
Järgmisel ringil koo mustrit nagu enne, aga kahanda igal teisel pr-osal, kududes 2 pr kokku (koo 2 esimest pr silmust kokku). Järgmisel ringil koo mustrit nagu enne, aga nüüd on kordamööda 2 ja 3 pr silmust iga ph-osa vahel.
Järgmisel ringil koo igal 3pr-osal 2 pr kokku = 59-63-67 s.
Koo 1 ring spiraalset mustrit 2 pr/2 ph.
Koo 2 rida ripskoes - vaata ülevalt ja paigalda 6 SM-i järgmiselt:
3/5 AASTAT: 10-10-10-10-10-9 s iga SM-i vahel.
6/9 AASTAT: 11-10-11-10-11-10 s iga SM-i vahel.
10/12 AASTAT: 12-11-11-11-11-11 s iga SM-i vahel.
Siis koo ripskoes lõpuni, SAMAL AJAL kahanda (loe kahandamise nippi) iga SM-i juures igal ringil 8-9-10 korda.
Pärast kõiki kahandusi on vardal 11-9-7 s.
Katkesta lõng, pista lõngaots nõelaga läbi viimaste silmuste paar tiiru, pinguta kokku ja kinnita. Mütsi kõrgus on u 20-21-22 cm.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-978) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (9)

Anna 05.09.2018 - 16:48:

Guten Abend, ich möchte diese schöne Mütze für einen Erwachsenen stricken. Können Sie mir helfen bei der Anpassung der Maschenanzahl, Garnmenge und cm-Angaben? Danke

DROPS Design 06.09.2018 kl. 08:17:

Liebe Anna, leider können wir nicht jeder Anleitung nach jeder individuellen Anfrage anpassen, aber gerne können Sie sich von diesen beiden Damen-Modellen inspirieren: Chinook und Belinda's Dream. Viel Spaß beim stricken!

Suzanne Bundgaard 06.05.2018 - 16:37:

Der er en fejl i opskriften. Mønsteret er delbart med 5 +4 og IKKE 5 +1

MaarjaLiisa Püüa 30.03.2018 - 11:22:

Minul ei tule see müts kuidagi välja kokkuvõtmistega, tegin ka arvutused ja mõlemal puhul jäi mul 59 asemel järgi 62. Kus võib olla minu viga?

DROPS Design 05.04.2018 kl. 15:29:

Tere MaarjaLiisa! Väiksemal suurusel kahandatakse mõlemal korral umbes 7 silmust. DROPSi mustrid on ainult inspiratsiooniks, naid võib alati kohandada vastavalt oma maitsele. Paar silmust rohkem ei muuda mütsi ilu. Head kudumist!

Betina 25.11.2017 - 01:03:

Hvordan kan jeg regne ud hvor indtagningerne skal laves hvis jeg strikker med et andet maskeantal end dem der er angivet, f.eks. 99 masker. På forhånd tak.

DROPS Design 29.11.2017 kl. 14:33:

Hei Betina. Om du går inn på: DROPS Lektioner / Kom i gang! / Hvordan man tager ind/ud jævnt fordelt! Her er det beskrevet hvordan du kan regne det ut. God Fornøyelse!

Libby 22.10.2016 - 14:19:

Hi - In the final garter decrease section, do you put the decreases in in every round, or every other round? I.e. when knitting and purling, or just when knitting?

DROPS Design 24.10.2016 kl. 09:35:

Dear Libby, when working the dec section in the round, you will dec every round worked with K sts, ie dec will be every other round (1 ridge in the round = K 1 round with dec, P 1 round). Happy knitting!

Liz 20.02.2016 - 17:40:

As this pattern is made with two strands held together, could it be made with one strand of a thicker yarn? If so, which yarn group would you recommend?

DROPS Design 22.02.2016 kl. 09:38:

Dear Liz, you are correct, 2 strands group A can be replace by 1 strand group C - read more here. Happy knitting!

Marloes 14.11.2015 - 19:32:

Ik heb de kleinste maat, 3 tot 5 jaar, gemaakt, maar deze valt zo groot uit dat ik de muts zelf pas?! Ik had een proeflapje gemaakt en dat klopte. Dus nogal verrassend dat de muts zo groot uit pakt... Wel echt een leuk patroon. Nu is hij voor mijn zus in plaats van voor mijn nichtje.

Stephanie Bevis 05.11.2014 - 13:14:

Love this hat... but my brain found 3 knit and 2 purl really difficult! Stuck to it and loved the result.

DROPS Design 05.11.2014 kl. 14:25:

Dear Mrs Bevis, one of our video shows how to knit a spiral pattern with K4,P2 - you work the same way with K3,P2 (just number of sts will be different, as in the pattern) around. Happy knitting!

Barbara 24.01.2014 - 07:38:

Goodmorning! I want to knit this hat with Drops Baby Merino. The desired size is 3/5. Please tell me how many sts should I cast on circular needle size 5.5 mm with 2 strands ? The same as in Drops Babyalpaca Silk? Thank you!!

DROPS Design 24.01.2014 kl. 09:19:

Dear Barbara, Drops Baby Merino belongs to same group as Drops Baby Alpaca Silk, so that you can work this hat following same instructions - check your gauge to get 16 sts x 20 rangs in st st with 2 srands held together. Happy knitting!

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-978

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.