DROPS / 150 / 54

Log Cabin by DROPS Design

DROPS deka háčkovaná z příze "Big Delight" lemovaná přízí "Big Merino".


DROPS design: model č. db-024
Skupina přízí: C
-----------------------------------------------------------
Rozměry: asi 90 x 140 cm

Materiál: DROPS BIG DELIGHT firmy Garnstudio
400 g, barva č.11, brusinkový muffin
200 g, barva č.05, banán v čokoládě
200 g, barva č.06, podzimní les
200 g, barva č.10, olivová/rezavá/švestková
a
DROPS BIG MERINO firmy Garnstudio
250 g, barva č.05, moka

DROPS HÁČEK č.7 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního čtverce o rozměrech 17 x 17 cm.

(Přejít k návodu...)

Tipy a rady

Jsme moc rádi, že jste si vybrali DROPS Design!

Snažíme se ze všech sil, aby byly naše návody srozumitelné a dobře se vám podle nich pracovalo.

Proto jsme ke každému přidali video-ukázky, které vám s postupem pomohou - najdete je v dolní části stránky.

Máme také podrobné výukové lekce, které vás krok za krokem provedou některými technikami. Najdete je zde!

2 2x NAHOZENÉ DS SHÁČKOVANÉ DOHROMADY:
Uháčkujeme 1 2x nahozený DS, ale nedokončíme jej - před posledním protažením příze uháčkujeme další 2x nahozený DS a při jeho dokončování protáhneme nabranou přízi všemi 3 smyčkami na háčku.

3 DS SHÁČKOVANÉ DOHROMADY:
Uháčkujeme 1 DS, ale nedokončíme jej - před posledním protažením příze uháčkujeme do téhož obloučku z řo další DS, opět jej nedokončíme a uháčkujeme ještě jeden DS (stále do téhož obloučku): při jeho dokončování protáhneme nabranou přízi všemi 4 smyčkami na háčku.
----------------------------------------------------------

DEKA:
Uháčkujeme celkem 40 čtverců z příze Big Delight: 19 v barvě č.11 a po 7 čtvercích v každé ze zbývajících barev (tj. 05, 06 a 10).

HÁČKOVANÝ ČTVEREC:
Háčkem č.4 uháčkujeme z příze Big Delight 4 řo a spojíme je pevným okem do kroužku. Poté háčkujeme dle schématu A.1, tj. takto:
1. KRUHOVÁ ŘADA: 1 řo, do kroužku z řo uháčkujeme 12 KS a končíme 1 pevným okem do řo ze začátku kruhové řady = 12 KS.
2. KRUHOVÁ ŘADA: 4 řo (= 1 2x nahozený DS), 1 2x nahozený DS do téhož oka, *2 řo, 2 2x nahozené DS sháčkované dohromady – viz výše – do následujícího KS*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady a končíme 1 pevným okem do 4. řo ze začátku kruhové řady = 12 skupinek z 2x nahozených DS, mezi nimi vždy po 2 řo.
3. KRUHOVÁ ŘADA: 1 pevné oko do prvního obloučku z řo, 3 řo (= 1 DS), 2 DS sháčkované dohromady do téhož obloučku z řo (tj. uháčkujeme 1 DS, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze uháčkujeme další DS a při jeho dokončování protáhneme přízi všemi 3 smyčkami na háčku), *3 řo, 3 DS sháčkované dohromady – viz výše – do následujícího obloučku z řo*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady a končíme 3 řo a 1 pevným okem do 3. řo ze začátku kruhové řady = 12 skupinek z DS, mezi nimi vždy po 3 řo.
4. KRUHOVÁ ŘADA: 5 řo (= 1 PDS + 3 řo), 1 oblouček z řo vynecháme, *do následujícího obloučku (= roh) háčkujeme: 3 DS sháčkované dohromady, 2 řo, 3 DS sháčkované dohromady, 4 řo, 3 DS sháčkované dohromady, 2 řo a 3 DS sháčkované dohromady, 3 řo**, 1 oblouček z řo vynecháme, 1 PDS do vrcholku následující skupinky z DS, 3 řo, 1 oblouček z řo vynecháme*, *-* zopakujeme ještě 3x, ale poslední opakování končíme po **, pak uháčkujeme 1 pevné oko do 2. řo ze začátku kruhové řady.
5. KRUHOVÁ ŘADA: 3 řo (= 1 DS), 2 DS sháčkované dohromady do téhož oka, *2 řo, 3 DS sháčkované dohromady do následujícího obloučku z řo, 2 řo, 3 DS sháčkované dohromady do dalšího obloučku, do následujícího obloučku z řo (= roh) háčkujeme: 3 DS sháčkované dohromady, 2 řo, 3 DS sháčkované dohromady, 4 řo, 3 DS sháčkované dohromady, 2 řo a 3 DS sháčkované dohromady, 2 řo, 3 DS sháčkované dohromady do dalšího obloučku z řo, 2 řo, 3 DS sháčkované dohromady do následujícího obloučku z řo, 2 řo**, 3 DS sháčkované dohromady do PDS*, *-* zopakujeme ještě 3x, ale poslední opakování končíme po **, poté uháčkujeme 1 pevné oko do 3. řo ze začátku kruhové řady.
6. KRUHOVÁ ŘADA: přízi změníme na Big Merino a háčkujeme KS, takto: 1 řo, po 2 KS do každého obloučku z řo a 1 KS do vrcholku každé skupinky z DS, do každého rohového obloučku z řo háčkujeme 2 KS + 2 řo + 2 KS.
Pak přízi odstřihneme a zapošijeme.

DOKONČENÍ:
Čtverce rozložíme do obdélníku tvořeného 5 čtverci na šířku a 8 řadami na výšku – viz nákres.
Čtverce sešijeme přízí Big Merino – stehy vpichujeme do cca každého druhého oka, šev by měl být úhledný a rovnoměrný.

LEM:
Háčkem č.7 obháčkujeme celou deku přízí Big Merino, takto:
1. KRUHOVÁ ŘADA: 1 KS do prvního oka, * 2 řo, 1 oko vynecháme, 1 KS do následujícího oka*, *-* opakujeme po celém obvodu deky – POZN.: do každého rohového obloučku z řo uháčkujeme oblouček ze 2 řo. Kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do prvního KS ze začátku kruhové řady.
2. KRUHOVÁ ŘADA: 5 řo, 1 DS do 4. řo od háčku, 1 oblouček z řo vynecháme, 1 KS do následujícího obloučku, *4 řo, 1 DS do 4. řo od háčku (= 1 pikotka), 1 oblouček z řo vynecháme, 1 KS do následujícího obloučku*, *-* opakujeme po celém obvodu deky – POZN.: dbáme na to, aby v každém rohu deky ležela 1 pikotka.
Přízi odstřihneme a zapošijeme.

Schéma

= 1 řo
= 1 pevné oko
= 1 KS
= 1 PDS
= 1 skupinka z 2x nahozených DS
= 1 skupinka z DS

Do you need some help? Podívejte se na názorné video-ukázky!

S dotazy k návodu se, prosím, obraťte na obchodníka, u něhož jste si koupili přízi. S nákupem příze DROPS totiž získáváte také záruku, že se vám dostane kvalifikované odpovědi.

Všechny návody pečlivě kontrolujeme, ale případným chybám se přesto nevyhneme. Veškeré návody jsou původně v norštině, pak je tým našich specialistů z různých zemí světa překládá do jednotlivých jazyků. Pokud si tedy chcete zkontrolovat uvedené rozměry či propočty, provnejte překlad s původní norskou verzí návodu.

Pokud se vám zdá, že je v návodu chyba či nesrovnalost, napište nám, prosím, své postřehy prostřednictvím Komentářů. Přejít k originálu návodu na model DROPS 150-54.