DROPS / 150 / 54

Log Cabin by DROPS Design

DROPS deka háčkovaná z příze "Big Delight" lemovaná přízí "Big Merino".


DROPS design: model č. db-024
Skupina přízí: C
-----------------------------------------------------------
Rozměry: asi 90 x 140 cm

Materiál: DROPS BIG DELIGHT firmy Garnstudio
400 g, barva č.11, brusinkový muffin
200 g, barva č.05, banán v čokoládě
200 g, barva č.06, podzimní les
200 g, barva č.10, olivová/rezavá/švestková
a
DROPS BIG MERINO firmy Garnstudio
250 g, barva č.05, moka

DROPS HÁČEK č.7 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního čtverce o rozměrech 17 x 17 cm.

(Přejít k návodu...)

Tagy:

motiv: kytička, střih: čtverec, typ modelu: deky,

Tipy a rady

Všechny naše návody jsou doplněny video-ukázkami, díky kterým zvládnete práci hladce a rychle!

Podívejte se!

Máme také výukové video-ukázky, které vás provedou krok za krokem základy pletení i háčkování v DROPS Lekcích!

2 2x NAHOZENÉ DS SHÁČKOVANÉ DOHROMADY:
Uháčkujeme 1 2x nahozený DS, ale nedokončíme jej - před posledním protažením příze uháčkujeme další 2x nahozený DS a při jeho dokončování protáhneme nabranou přízi všemi 3 smyčkami na háčku.

3 DS SHÁČKOVANÉ DOHROMADY:
Uháčkujeme 1 DS, ale nedokončíme jej - před posledním protažením příze uháčkujeme do téhož obloučku z řo další DS, opět jej nedokončíme a uháčkujeme ještě jeden DS (stále do téhož obloučku): při jeho dokončování protáhneme nabranou přízi všemi 4 smyčkami na háčku.
----------------------------------------------------------

DEKA:
Uháčkujeme celkem 40 čtverců z příze Big Delight: 19 v barvě č.11 a po 7 čtvercích v každé ze zbývajících barev (tj. 05, 06 a 10).

HÁČKOVANÝ ČTVEREC:
Háčkem č.4 uháčkujeme z příze Big Delight 4 řo a spojíme je pevným okem do kroužku. Poté háčkujeme dle schématu A.1, tj. takto:
1. KRUHOVÁ ŘADA: 1 řo, do kroužku z řo uháčkujeme 12 KS a končíme 1 pevným okem do řo ze začátku kruhové řady = 12 KS.
2. KRUHOVÁ ŘADA: 4 řo (= 1 2x nahozený DS), 1 2x nahozený DS do téhož oka, *2 řo, 2 2x nahozené DS sháčkované dohromady – viz výše – do následujícího KS*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady a končíme 1 pevným okem do 4. řo ze začátku kruhové řady = 12 skupinek z 2x nahozených DS, mezi nimi vždy po 2 řo.
3. KRUHOVÁ ŘADA: 1 pevné oko do prvního obloučku z řo, 3 řo (= 1 DS), 2 DS sháčkované dohromady do téhož obloučku z řo (tj. uháčkujeme 1 DS, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze uháčkujeme další DS a při jeho dokončování protáhneme přízi všemi 3 smyčkami na háčku), *3 řo, 3 DS sháčkované dohromady – viz výše – do následujícího obloučku z řo*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady a končíme 3 řo a 1 pevným okem do 3. řo ze začátku kruhové řady = 12 skupinek z DS, mezi nimi vždy po 3 řo.
4. KRUHOVÁ ŘADA: 5 řo (= 1 PDS + 3 řo), 1 oblouček z řo vynecháme, *do následujícího obloučku (= roh) háčkujeme: 3 DS sháčkované dohromady, 2 řo, 3 DS sháčkované dohromady, 4 řo, 3 DS sháčkované dohromady, 2 řo a 3 DS sháčkované dohromady, 3 řo**, 1 oblouček z řo vynecháme, 1 PDS do vrcholku následující skupinky z DS, 3 řo, 1 oblouček z řo vynecháme*, *-* zopakujeme ještě 3x, ale poslední opakování končíme po **, pak uháčkujeme 1 pevné oko do 2. řo ze začátku kruhové řady.
5. KRUHOVÁ ŘADA: 3 řo (= 1 DS), 2 DS sháčkované dohromady do téhož oka, *2 řo, 3 DS sháčkované dohromady do následujícího obloučku z řo, 2 řo, 3 DS sháčkované dohromady do dalšího obloučku, do následujícího obloučku z řo (= roh) háčkujeme: 3 DS sháčkované dohromady, 2 řo, 3 DS sháčkované dohromady, 4 řo, 3 DS sháčkované dohromady, 2 řo a 3 DS sháčkované dohromady, 2 řo, 3 DS sháčkované dohromady do dalšího obloučku z řo, 2 řo, 3 DS sháčkované dohromady do následujícího obloučku z řo, 2 řo**, 3 DS sháčkované dohromady do PDS*, *-* zopakujeme ještě 3x, ale poslední opakování končíme po **, poté uháčkujeme 1 pevné oko do 3. řo ze začátku kruhové řady.
6. KRUHOVÁ ŘADA: přízi změníme na Big Merino a háčkujeme KS, takto: 1 řo, po 2 KS do každého obloučku z řo a 1 KS do vrcholku každé skupinky z DS, do každého rohového obloučku z řo háčkujeme 2 KS + 2 řo + 2 KS.
Pak přízi odstřihneme a zapošijeme.

DOKONČENÍ:
Čtverce rozložíme do obdélníku tvořeného 5 čtverci na šířku a 8 řadami na výšku – viz nákres.
Čtverce sešijeme přízí Big Merino – stehy vpichujeme do cca každého druhého oka, šev by měl být úhledný a rovnoměrný.

LEM:
Háčkem č.7 obháčkujeme celou deku přízí Big Merino, takto:
1. KRUHOVÁ ŘADA: 1 KS do prvního oka, * 2 řo, 1 oko vynecháme, 1 KS do následujícího oka*, *-* opakujeme po celém obvodu deky – POZN.: do každého rohového obloučku z řo uháčkujeme oblouček ze 2 řo. Kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do prvního KS ze začátku kruhové řady.
2. KRUHOVÁ ŘADA: 5 řo, 1 DS do 4. řo od háčku, 1 oblouček z řo vynecháme, 1 KS do následujícího obloučku, *4 řo, 1 DS do 4. řo od háčku (= 1 pikotka), 1 oblouček z řo vynecháme, 1 KS do následujícího obloučku*, *-* opakujeme po celém obvodu deky – POZN.: dbáme na to, aby v každém rohu deky ležela 1 pikotka.
Přízi odstřihneme a zapošijeme.

Schéma

= 1 řo
= 1 pevné oko
= 1 KS
= 1 PDS
= 1 skupinka z 2x nahozených DS
= 1 skupinka z DS

Do you need some help? Podívejte se na názorné video-ukázky!

For further pattern help, please contact the store where you bought the yarn. Having bought DROPS yarn, you are guaranteed to receive qualified help from a store specializing in the DROPS patterns.

All patterns are carefully reviewed, but we must make reservation for possible mistakes. All patterns are translated from Norwegian and you can always check the original pattern for measurements and calculations.

Pokud se vám zdá, že je v návodu chyba či nesrovnalost, napište nám, prosím, své postřehy prostřednictvím Komentářů. Přejít k originálu návodu na model DROPS 150-54.