Archimedes by DROPS Design

Heegeldatud DROPS öökullid lõngast "Merino Extra Fine" või "Safran".

Võtmesõnad: loomad, mänguasjad,
DROPSi disain: muster nr me-012-bn
Lõngagrupp A ja B
------------------------------------------------------
ÖÖKULL lõngast MERINO EXTRA FINE
Mõõdud: kõrgus umbes 10 cm
Lõng: Garnstudio DROPS MERINO EXTRA FINE, 50 g/105 m
50 g värv nr 26, pistaatsia
50 g värv nr 13, teksasinine
Natuke värv nr 18, roheline
Natuke värv nr 30, sinep
Natuke värv nr 01, naturaalvalge
Suur öökull kaalub täidetult u. 10 grammi.

DROPSi HEEGELNÕEL: 3 mm - Merino Extra Finest öökulli tegemiseks.
Vatti täiteks.
------------------
ÖÖKULL lõngast SAFRAN
Mõõdud: kõrgus umbes 8 cm
Lõng: Garnstudio DROPS SAFRAN, 50 g/160 m
50 g värv nr 11, tumekollane
50 g värv nr 23, pruun
50 g värv nr 22, helepruun
Natuke värv nr 28, oranž
Natuke värv nr 17, valge

Väike öökull kaalub täidetult u. 8 grammi

DROPSi HEEGELNÕEL: 2,5 mm – Safranist öökulli tegemiseks.
Vatti täiteks.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% vill
alates 3.45 € /50g
DROPS Merino Extra Fine uni colour DROPS Merino Extra Fine uni colour 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Merino Extra Fine mix DROPS Merino Extra Fine mix 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 6.90€. Loe edasi.

Juhend

LÕNGAST AAS
Ringselt tööd alustades, kasuta seda tehnikat, et ei jääks keskele auku (ahelsilmustest ringi asemel): hoia lõngaotsast, keera lõng ümber vasaku käe sõrme ja tee aas. Hoia aasa vasaku käe pöidla ja keskmise sõrmega ning pane jooksev lõng üle nimetissõrme. Pista heegelnõel aasast läbi ja tõmba silmus, tee 1 ahels ning siis tee 1 kinnissilmus (ks) ümber lõngast aasa. Kui oled teinud soovitud arvu silmuseid, tõmba lõngaotsast ring kinni. Kinnita lõngaots töö pahupoolel (töö PH).

HEEGELDAMISE INFO
Alusta ringi 1 ahels-ga ja lõpeta iga ring 1 aassilmusega (aass) esimesse ahels-sse ringi algul.

VÄRVIVAHETUS
Tee ringi viimane aass uue värviga järgmiselt: tõmba aas järgmisest silmusest, võta heegelnõelale lõngakeerd juba uue värviga ja tõmba läbi aasade heegelnõelal.

--------------------------------

ÖÖKULL
Heegelda ringselt Merino Extra Fine või Safran lõngaga 2,5 või 3 mm heegelnõelaga. Alusta lõngast aasaga - loe ülevalt, rohelise või tumekollasega.
1. RING: vaata HEEGELDAMISE INFOT ja VÄRVIVAHETUST!
Tee 8 ks aasa.
2. RING: 2 ks esimesse ks-sse, 2 poolsammast (psm) järgmisesse ks-sse, 1 psm ja 1 ühekordne sammas (sm) järgmisesse ks-sse, 2 sm igasse järgmisesse 2 ks-sse, 1 sm ja 1 psm järgmisesse ks-sse, 2 psm järgmisesse ks-sse, 2 ks ringi viimasesse ks-sse = 16 silmust.
3. RING: võta pistaatsiaroheline või helepruun lõng ja tee 1 ks esimesse silmusesse, 2 ks järgmisesse silmusesse, 1 ks järgmisesse silmusesse, 2 psm igasse järgmisesse 2 silmusesse, 2 sm järgmisesse silmusesse, 1 kahekordne sammas (2xsm) eesmise aasa ja 1 2xsm tagumise aasa igasse järgmisesse 4 silmusesse, 2 sm järgmisesse silmusesse, 2 psm igasse järgmisesse 2 silmusesse, 1 ks järgmisesse silmusesse, 2 ks järgmisesse silmusesse, 1 ks ringi viimasesse silmusesse = 28 silmust.
4. RING: tee 1 ks igasse silmusesse ringil.
5. RING: võta teksasinine või pruun lõng ja tee 1 ks esimesse silmusesse, 1 psm järgmisesse silmusesse, 1 sm samasse silmusesse, 2 2xsm järgmisesse silmusesse, 1 ahels (= kõrva tipp), 2 2xsm järgmisesse silmusesse, 1 sm järgmisesse silmusesse, 1 psm samasse silmusesse, 1 ks järgmisesse silmusesse, 2 ks järgmisesse silmusesse, 1 ks järgmisesse silmusesse, 1 psm järgmisesse silmusesse ja 1 sm samasse silmusesse, 2 sm järgmisesse silmusesse, 2 2xsm igasse järgmisesse 8 silmusesse, 2 sm järgmisesse silmusesse, 1 sm järgmisesse silmusesse, 1 psm samasse silmusesse, 1 ks järgmisesse silmusesse, 2 ks järgmisesse silmusesse, 1 ks järgmisesse silmusesse, 1 psm järgmisesse silmusesse, 1 sm samasse silmusesse, 2 2xsm järgmisesse silmusesse, 1 ahels (= kõrva tipp), 2 2xsm järgmisesse silmusesse, 1 sm järgmisesse silmusesse, 1 psm samasse silmusesse, 1 ks ringi viimasesse silmusesse = 50 silmust (+ 2 ahels).
Katkesta ja kinnita lõng
Tee teine öökull samamoodi.

SILMAD
Heegelda ringselt. Alusta lõngast aasaga - loe ülevalt, teksasinise või pruuni lõngaga.
1. RING: vaata HEEGELDAMISE INFOT - tee 6 ks aasa.
2. RING: võta naturaalvalge või valge lõng ja tee 2 ks igasse ks-sse tervel ringil = 12 ks. Katkesta lõng.
Tee teine silm samamoodi.

ÜHENDAMINE
Kinnita silmad öökullidele.
Tiki oranžiga või sinepi värvi lõngaga nokk järgmiselt (vaata pilti): alusta lõngast aasa keskelt ja tee 2 pistet 2 ringini, siis tee 1 piste mõlemale poole neid kuni 1 ringini.

Siis heegelda öökull kokku tumekollase või pistaatsia lõngaga.
Pane 2 öökulli kokku, töö PH pooled vastamisi, nokaga enda poole.
Heegelda läbi mõlema kihi: tee 2 ks vasaku kõrva tipus olevasse ahels-sse. Siis 1 ks igasse 6 silmusesse, 1 psm järgmisesse silmusesse ja 1 sm samasse silmusesse, 2 2xsm järgmisesse silmusesse, 1 sm järgmisesse silmusesse ja 1 psm samasse silmusesse, 1 ks igasse järgmisesse 8 silmusesse, paigalda 1 SM viimasele silmusele ja tee 1 ks igasse järgmisesse 14 silmusesse, 1 psm järgmisesse silmusesse ja 1 sm samasse silmusesse, 2 2xsm järgmisesse silmusesse, 1 sm järgmisesse silmusesse ja 1 psm samasse silmusesse, 1 ks igasse järgmisesse 6 silmusesse ja tee 2 ks ahels-sse (= kõrva tipp).
Täida öökull vatiga ja tee järgmiselt: 1 ks igasse järgmisesse 10 silmusesse ja lõpetuseks tee 1 aass esimesse ks-sse ringi algul = 60 silmust. Katkesta ja kinnita lõng.

Heegelda küüned oranži või sinepi värvi lõngaga.
Alusta SM-ga silmusest: * tee 1 ks, 3 ahels, 1 ks järgmisesse silmusesse, 4 ahels, 1 ks järgmisesse silmusesse, 3 ahels, 1 ks järgmisesse silmusesse *, korda * kuni * veel kord. Katkesta ja kinnita lõng.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Children 24-12) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (10)

Anne Nielsen 21.10.2018 - 22:48:

Jeg elsker dette design og det skal være en del af gaven til tøsen sammen med en Filibabba Babynest. Det bliver så flot til den lille ny når de kommer hjem.

Evelyne 10.11.2017 - 16:11:

Je n'ai que 24 mailles au 3ème rang au lieu de 28 mailles, Pouvez vous m expliquer l' erreur. Merci

DROPS Design 13.11.2017 kl. 08:30:

Bonjour Evelyne, avez-vous regardé la vidéo qui montre comment crocheter cette chouette? Elle devrait vous permettre de trouver votre erreur. Bon crochet!

Kendjpepenx 05.09.2015 - 03:55:

Asvab online class how to cheat on the asvab asvab test practice asvab prep asvab 77

Majkam 18.01.2015 - 14:18:

Pri spájaní dielov spolu začíname na ľavej strane sovičky (ako je v anglickom popise) nie na ľavom uchu, keďže sova je tvárou k tvorcovi

DROPS Design 18.01.2015 kl. 17:06:

Ano, přesně tak - začínáme na špičce ucha na levé straně sovy (= na špičce levého ucha, jak je uvedeno v české verzi); strany vnímáme tak, jak je vidíme před sebou při práci. Hodně zdaru! Hana

Marina 01.09.2014 - 21:20:

M.m.a. E m.m.d. Cosa significano?

DROPS Design 01.09.2014 kl. 21:59:

Buonasera Marina. M.m.a corrisponde a mezza maglia alta. M.a.d corrisponde a maglia alta doppia. Se può esserle utile, cliccando sul tab video, sulla striscia grigia alla destra della fotografia, trova l'elenco di tutti i video che possono aiutarla a realizzare il gufo. Buon lavoro!

Isabella Schmidt 05.08.2014 - 11:10:

Kan man ikk lave den større? kunne godt tænke mig at lave en familie

DROPS Design 06.08.2014 kl. 16:54:

Hej Isabella. Det kan du vel godt. Jeg kan desværre ikke hjælpe dig med at skrive et nyt mønster, men du kan prøve dig frem og evt tage mere ud på cirklen inden du skifter til brun/jeansblå til kanten. God fornøjelse.

Joke V.d.Sluijs 25.07.2014 - 11:48:

Een prachtig patroon, met plezier gemaakt. Volgens mij zijn echter het patroon voor de grote en kleine uil hetzelfde. Jammer

Rita 07.06.2014 - 15:52:

Das Muster stimmt. In der 5.Reihe werden 22 M. zugenommen.

Steffi 07.06.2014 - 13:51:

Hallo liebes Team, leider hat sich ein Fehler in Reihe 4 eingeschlichen. Die summe aller Maschen ergibt nicht 50. Wo müssen die fehlenden hin? LG Steffi

DROPS Design 08.06.2014 kl. 10:59:

Liebe Steffi, Antwort siehe oben! :-)

GABRIELA 06.07.2013 - 17:58:

ME GUSTARIA EL DIAGRAMA DE ESTAS LECHUZAS ..ME ENCANTARIA !!

DROPS Design 07.07.2013 kl. 23:39:

Jäta kommentaar mustrile DROPS Children 24-12

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.